Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136566

Hmm ... akkor nem viccből adtak hozzá egy kis tubus, olajnak kinéző valamit? 

 

Lehet néha el kéne olvasni a kezelőit ...

Na holnap kipróbálom, köszi!

Előzmény: motor-os (136563)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136565

Egy ilyen kellene a szögbelövőre, hosszítaná élettartamát:

 

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/6/9/3/THM_0003572693.jpg

 

Kenné és tömítené azt men mondom, vegyél egy Festo levegő-előkészítőt olajozóval, de egy ilyen megtenné:

 

https://www.uni-max.hu/tomlos-olajozo-g1-4-ig-ag/d/

 

(bár nem írtad használsz-e levegő-olajozót, úgy sejtem nem)

 

Gábor

Előzmény: Törölt nick (136561)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136564

A 6 méteres szelemeneket 15x15 méretbe kevésnek találom. 

Be kéne építeni, kármival vagy platolással minden irányban 1.5 méter hosszú hónajkötéseket (karpántokat, ahogy ti nevezitek), ugyancsak 15x15-ből, az átvenne nyírási terhelést az oszlop és a szelemen csomópontjánál. A szelemenek a sarkokon feles csapolással van illesztve, azaz a nyírási keresztmetszete 15x7.5cm. 

Csak ettől már lehet, hogy nem tudsz beálni a kocsival alája- ámbár ez az oszlopok magasságától is függ.

A tetőre a 15x1o sem elég.  

Egy ekkora szerkezetet ki kell számolni. 3 tonna körűl van a kombinált hó-szélteher+ az önsúly a tetőnek.

Egy 1ox5 profilt nem lehet megterhelni 5ookg-mal, 6 méteres nyíláson, szerencséd, hogy nem esett rá egy nagy hó, ami hirtelen olvadásnak indult. Mindenképpen sátortetőt kell építeni. De lehet, hogy kontyoltat, mert azt nem kapja telibe a szél. 

Szedd szét és keress valakit, aki kiszámolja, aztán építsd újra, ez így veszélyes. 

Még az oszlopok alapozását is meg kell méretezni és magát a lekötését az oszlopnak az alaphoz. 

Előzmény: TucatnevűAdam (136520)
motor-os Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136563

Tömlő le! Pár csepp olaj a csatlakozóba, tömlő vissza. Megvolt? Vagy a levegő már előre olajozott?

Előzmény: Törölt nick (136561)
pali923 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136562

vmi megbízhatóbb márkába

Parkside rulez! :))

Előzmény: Törölt nick (136561)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136561

Szerintem a kocsma szinonímákat engedjük el :-)

 

Viszont ha már szegbelövő - éppen hétvégén anyáztam egy sort, mert eddig jól szolgáló piros LUX szegbelövőm nem lövöldöz nagyon. Nyomás megvan mint mindig, szeg benne mint mindig, anyagra rárakom, ravaszt meghúzom ... és azt hallom hogy szusszan, meg érzem is hogy oldalt vhol süvít ki a levegő - de szeg az nem gyün. Tömlőt lehúztam, próbáltam beszorult szeg után nézni de nem találtam.

 

Lehet nekem is be kell neveznem vmi megbízhatóbb márkába, mint Ragasznak ....

Előzmény: Tschaby (136538)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136560

Jól gondolod, párhuzamosaknak kell lenniük a síkoknak

Előzmény: kozso1 (136559)
kozso1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136559

Sziasztok.

Jól gondolom, hogy a gyalugép aljának elől és hátul párhuzamosnak kellene lennie?

Mikor megvettem nem is figyeltem. Csak most használatkor furcsa, hogy végére érek a deszkának, lenyomom a hátulját és "meghagyja" a deszka végét.

plusssuni Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136558

Persze hogy megkérdezheted. Mert ez tűnt a legegyszerűbbnek. A te ötleted sem rossz, elsőre kipróbálom az oldalsó felfüggesztést és ha nem jó még lehet továbbgondolni. Elég masszívnak tűnik a strong féle golyós sín. Négyet rárakok el kell bírja.

Köszi mindenkinek aki gondolkodott a problémán.

Előzmény: GPS (136511)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136557

Aha, akkor nem érted.

Az általam rajzolt képen a piros támasz nem az oldalának a síkjában van. Nem is lehet ott, mivel az alapvető probléma azzal van, hogy hat métert át kell hidalnia a tetőt tartó szarufáknak. Tehát az a ferde fekete vonal a rajzomon a szarufa, és a piros az azt megtámasztó támasz.

Előzmény: kutyala (136553)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136556

Igen, az erő elosztáson javít, de enélkül hogy is jöhetne össze a sarokmerevség - ami viszont elengedhetetlenül szükséges. Különösen az általa emlegetett, meglehetősen szerény keresztmetszetű anyagok használatával. Én mindkét 'sarkot' kimerevíteném, az általad rajzolt megoldással.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: rferi (136536)
TucatnevűAdam Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136555

Kocsibeálló

 

Lesz kép, csak még azóta nem voltam otthon. Ma igyekszem képet készíteni és holnap felrakom. Minden esetre köszönöm.

kutyala Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136554

Akkor elárulom nektek, hogy amerre hazafelé szoktam menni, van egy olyan tákolt kocsibeálló a házhoz rögzítve (?), ami 5-ös stáfliból van. Még egyszer leírom: 5-ös stáfli, a teteje meg a vékonyabbik (zsindely alá való) kátránypapír tetőlécen. Legalább 3m magas és legalább ilyen széles szemre.  Hajlani hajlik, nem állnék alá, de legalább 10 éve ott van...

Előzmény: Nobody1 (136552)
kutyala Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136553

Ha az oldalának a síkjában van a karpánt, akkor nem értem, ki és miért veri be a fejét. Ha jóval szélesebb, mint az autó, akkor simán ki lehet szállni, és ki is lehet menni "hátrafelé". A garázsban sem szokott több hely lenni, és ott kétoldalt fal van, nincs hova bújkálni -  persze kinek mi a cél: ha oldaltkijárósat akar, akkor nyilván ne legyen ott karpánt, vagy ne ekkora. Nekem a három oldal (két oldala + hátulja) amúgy is burkolva lesz, mert olyanok a viszonyok, hogy kell, legalább fölülről indulva feléig.

 

Innentől persze már hívhatjuk garázsnak, nem kocsibeállónak :)

Előzmény: rferi (136546)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136552

"hogy bírta ki eddig az a szerkezet"

Gondolom havas téli estéken sűrűn fohászkodva majd éjszakánként gyakran felriadva "Cascot akarok kötni, Cascot akarok kötni" felkiáltásokkal, mint a régi reklámban. :)))

Előzmény: Lackó_9 (136551)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136551

És csak a 4 sarkán vannak oszlopok... legrosszabb esetben is oldalanként 3 oszloppal számol az ember (kivéve a bejárati oldalt, ott marad a 2), de egy lapos tető 4 sarokkal pici karpánttal... részemről halott ügy, nem csoda, hogy küszködik a behajlással...

Jó lenne már egy fényképet látni róla, hogy bírta ki eddig az a szerkezet... 

Előzmény: rferi (136550)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136550

Hát tényleg jó nagy, 6x6 méter... ráadásul a legrosszabb statikai megoldás egy ilyennél az, ha a tető kicsi hajlásszögű. Ács ilyet nem is csinál, elhajtja a kuncsaftot, inkább dolgozik máson. Nagyon gáz módon jönnek ki az erőhatások.

Előzmény: Nobody1 (136549)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136549

Olvasgatva a megoldási ötleteket én még mindig egy alapvető dolgot nem értek ezzel a kocsibeállóval kapcsolatban, amire csak a tulaj tud válaszolni.

Miért kell ennek 6 m szélesnek lenni? Két kocsi áll alatta? Nem lenne elég 4 méter széles? Azt lényegesen egyszerűbb lenne áthidalni.

Előzmény: rferi (136546)
UgyanPityu Creative Commons License 2017.04.12 0 3 136548

Márciusi képek, kenu lapát készítés ismerősnél, hársból, a dekopir kivágástól eltekintve kéziszerszámokkal , jó  kis izommunka volt 35mm anyagból indultunk ki.  :)

 

 

rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136547

Így kell ezt!

Előzmény: Tschaby (136545)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136546

"1m legalább, hiszen elfér."

 

nem biztos hogy elfér. ráadásul ha túl lapos a tetőlejtés, akkor egyre lejjebb kell rakni a támasztó szelemenét (piros vonal bal végénél), azaz egyre inkább zavaró a kocsi körüli mozgásban.

Az ugye lejött a rajzomról, hogy honnan nézzük és mit rajzoltam?  Ha a tető nincs elég magasan, akkor a piros támaszba jól beleveri a fejét a delikvens. Méreteket erre nézvést nem tudunk. És ugye annak ott minden szarufán ott kéne lennie, tehát a hat méteren kb nyolc darabról beszélünk. Az egy egész támaszerdő!

Épp az alacsonyság miatt valszeg az alacsonyabb végen nem is lehet odarakni, mert minduntalan beverné a fejét a család.

Előzmény: kutyala (136542)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.12 0 1 136545

Jaaa?

ahogy Stolaz írta:

"Nekünk az ilyen játékok elkészítése kedves kihívás, öröm. No ezt az örömöt akarja elvenni tőlünk a hirdető."

Na én nem hagyom, hogy elvegye ...

 

Rétegeltből kivágtam pár nyúl alakot, és lefestettem.

Kiraktam az udvaron. Azt a meglepetés-érdeklődést amit ilyenkor elő tudnak adni a csajok, azt nem lehet egy megrendelt cuccal elérni. 
Nameg amikor megtudják, hogy ezt apa reszelte nekünk, akkor begyűjteni az öleléseket, és puszikat, hmm ....

minden másra ott a M...Card

Előzmény: rogergerro (136540)
GPS Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136544

 

Szerintem visszanéz - hát ha felkeltette az érdeklődést és "pontosításokat" nyújthat.

 

Ezt a trükköt a hajós-oldalakról ismerem - ahol szintén ilyen "rendkívül elégedett kuncsaftok" - csak úgy jófejségből leírják, hogy "véletlenül" melyik kikőtőben béreltek hajót - persze rendkívül kulturáltat és főleg igen kedvező árut - amelyiken egy igen kellemes hétvégét töltöttek el a feleségével és a két neveletlen gyerekükkel."

 

 

Jaa, a legjobb, hogy a végén mindig van olyasmi, hogy "Ha arra jártok, személyesen Jocót keressétek".

 

 

(Gondolom hogy ezek a Jocók azok, akik odamennek a góréhoz, hogy: "Főnök, van egy szenzációs ötletem hol lehetne ingyen hirdetni - dölnek majd a kuncsaftok, meglátja. csak nem direktbe hirdetünk, hanem azt mondjuk, hogy elégedett kuncsaftok voltunk - ez cseppet sem gyanús, hogy reklám és jobban elhiszik is" )

 

.

Előzmény: stolaz (136541)
stolaz Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136543
kutyala Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136542

Nálam annyi a különbség, hogy kisebb a lejtés, viszont középen is van oszlop, és amit berajzoltál karpántot, az természetesen VAN (1m legalább, hiszen elfér), plusz a középső oszlopnál ugye mindkét oldalon, plusz a hátsónál is ezzel tükörben. Ez mind hosszú. A középső oszlop elengedhetetlen szerintem, hacsak nem 10x20/10x25-ös anyag a teteje, de az meg minek? Ha van hely ásni meg betonozni a két oldalon középen utólag, az a legjobb.

 

És természetesen a hátsó oldalon is hosszú karpántok lesznek nálam befelé, ott is elfér.

 

Előzmény: rferi (136536)
stolaz Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136541

Kinek címezted ezt a hozzászólást? :-)

Csak mert ez a kedves vendég ide soha többet nem néz vissza, nem az volt a célja, hogy csevegjen velünk. Amúgy meg pontosan az én gondolataimat írtad le ezzel kapcsolatban. Nekünk az ilyen játékok elkészítése kedves kihívás, öröm. No ezt az örömöt akarja elvenni tőlünk a hirdető.

Előzmény: GPS (136535)
rogergerro Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136540

Ott az elérhetőség, tessék megrendelni....! ;-))))))

Előzmény: Tschaby (136539)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136539

Megint reklám? Mi lesz itt?

Egyébként pont tervezek kis házat mászókával kombináltan a lányoknak. (egész pontosan ők nyaggatnak már miatta :)

Köszönöm a tippet, majd lopok ötletet a képekről.

Előzmény: gazellan (136532)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136538

De a lövőt lehet forgács nélkül is.

A hétvégén szerszám akasztókat gyártottam szőrős deszkából. Egy szem gyaluforgács sem lett, csak fűrészpor :) (kerti szerszámoknak, még mielőtt valaki beleköt. A lapátnak, kapának jó a deszka szőrösen is )

 

A könyvtárat értem, hogy ott elolvasol pár könyvet.

De a gumiszoba !? ... ott hogy fogalmazod meg a tevékenységet ? :)

Előzmény: Törölt nick (136531)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136537

na, a vége csak lemaradt, hogy

 

betenni, javítandó az erőarányokon, - ha kerül egy hosszanti vízszintes gerenda is a piros alsó-külső végéhez, amire támaszkodhat

Előzmény: rferi (136536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!