Keresés

Részletes keresés

kukucs33 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133913

Dehogy fúró, ezek a csavarozók!!!:-)

Fúróból nekem csak 3 van, csavarozóból is alig 4. Dróttal, drót nélkül.

Előzmény: Tschaby (133912)
Tschaby Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133912

Hat fúró? Mit csináltok annyival?

A drótos is benne van?

 

(Lux, WB, PowerFix, Maktec, Bosch, CMI*2...khmmm)

Előzmény: Törölt nick (133909)
kjanik Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133911

Megfelelő falvastagságú gyűrűt esztergálnék a 10 mm-es csapágyra, szorosan illesztve, vagy ragasztva tenném fel.

Előzmény: feketefelhoo (133901)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133910

Autószalon?

 

Suzuki fórum: ilyen szemetek, úgy lehúz a szerviz, stb... Miért nem skodát vett, ott sokkal jobbak.

 

Skoda fórum: hogy kapná be a szerviz, méreg drága autó, nem is jó, első szerviz 60.000? Mit csinálnak rajta ennyiért? INkább vett volna mást :D

 

 

No félreértés ne essék, mindegyik ilyen :D Kevés normál áron dolgozó szakiszerviz van, Pesten legalábbis nem nagyon akad jó :D Max ismerőssel, de úgy se biztos. Anno ismerős miatt mentem műszakiztatni előző ignist a Dózsán lévő szakszervizbe. Vizsgára vmi 25000-et mondtak, fizettem végén 34-et. Néztem hülyén mi van? Üres volt az ablakmosó tartály, fel kellett tölteni (előző héten töltöttem csurig, de nem mondtam, hogy ne nyúljanak hozzá, itt hibáztam :D, csak motor, váltó, s fékolajat említettem hozzá ne nyúljanak, mert 2 hetes)

Ha ismerőssel kerülök oda és mégis lehúznak, akkor mire számítunk? :D

Előzmény: Lackó_9 (133907)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133909

Azt hittem csak én vagyok ilyen elvetemült (a hatot a saját fúróimra írtam).

 

De akkor te is "gyűjtő" vagy :)

 

Előzmény: LyPapa (133905)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133908

Ez kb mennyi szorító az elég? :D

 

Én tök jól elvagyok a dewalt fúró + maktec csavarozó párossal, néha mondjuk előveszem amit kaptam apámtól kis csavarozót, de a viszonylag lassú fordulata miatt nem szeretem, maktec is jellemzően a 2-es fokon üzemel, nekem ne csavarjon csiga lassan :D

Napokban meg lusta voltam elmenni 3 méterre a maktecért (na jó, fel is kellett volna állni guggolásból, ami nálam nem öröm) és dewaltot fogtam be csavarásra. Sokszor jó a kupi, mert minden kéznél van :D

Előzmény: enel00 (133902)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133907

Autószalont ne is mlítsd... 

Tegnap feltettem trélelre a másfél éves céges kocsim és integettem neki... Reggel nem akart menni dolgozni, be adta az unalmast. Garanciális a kocsi. Tegnap reggel elvitték, most hívtak 11kor, hogy akkor mi is a probléma. Azt kérdezi tőlem a "szakmárkaszervíz",látja, hogy trélerrel jött be a kocsi.

Szerviz: - Nem indul? és ha igen, akkor miért nem indul, mert ők sem tudták beindítani, úgy tolták be a műhelybe!!! Mondjam már meg nekik, hogy miért nem indul!... 

Válasz: - azt hiszem ez a ti feladatotok lenne, hogy megmondjátok.

Szerviz: - hát most miért beszélek így vele, ő normálisan megkérdezte, hogy miért nem indul és válaszoljak normálisan neki... felkapta a vizet rá

Válasz: - hülye kérdésre hülye válasz, tanulj meg kérdezni!

És itt letettem a telefont, feladtam... nincs kivel beszélni. Hülyékkel nem lehet beszélni és lealacsonyodni a szintjükre, mert legyőznek a rutinjukkal.

Előzmény: GPS (133906)
GPS Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133906

 

Hehe, ugyanez autószalonban :-)))

 

- Jónapot, ez a típus kéne nekem, ezekkel az extrákkal, kiszámolná mennyi úgy a vége, ha kérhetem

- Azonnal, egy pillanatocska, máris beütöm...és ime, tessék parancsolni, 4 millió 447.681 forintocska lesz.

- Rendben, akkor ítt vannak az adataim, írjuk is meg a megrendelőt

- Semmi akadálya, de milyen hitelkonstrukciót szeretne?

- ????

- Mert ugye itt van Daylight Robbery bank nagyon jó ajánlata, ez kérem egy rekurzív, redundáns, limitált futamidejű...

- Uram, nem érdekelnek a hitelek

- Jó, látom ön ért hozzá, akkor önnek inkább a United Swindler bank konstrukcióját ajánlanám, ez derivatívan  transzponált megoldás - ennél jobbat tényleg nem talál a piacon, ezt most csak magának mondom.

- De uram, semmilyen hitel nem érdekel.

- Hogyhogy? Hát akkor hogy akarja megvenni az autót?

- Például úgy, hogy helyben kifizetem. Készpénzben. Itt a pénz a táskában, 5 millió, mutassam meg?

- Isten ments, ne is lássam, még megtudják a főnökök.

- De miért akkora baj az maguknál, ha valaki kifizetné helyben és egészben amit vásárol?

- Uram, ez egy autószalon, mi több, egy márkakereskedés. Ez nem egy murvás, városszéli autópiac, ahol táskából fizetnek.

- Rendben, át is utalhatom a számlájukra, ha maguknak ennyire büdös a készpénz.

- Uhh, megkönnyebültem. Akkor az önrészt átutalja, a többiről meg itt a hitelszerződés, a jobbik fajta.

- Hányszor mondjam már el, hogy egyáltalán nem kell hitel - egyben akarom fizetni.

- Ajjaj, akkor van egy kis baj.

- ???

- Tudja, ha nem vesz fel hitelt - akkor nem ennyi az ár. Akkor azt újra kell számoljam, de előre szólok, drágább lesz mint az előbb volt.

- Maguk nem örülnek annak, ha egyben kapják a pénzt és nem kell évekig szarakodni a vevővel?

- Mi így sem szarakodunk, a bank másnap ideborítja a pénzt - innentől már az ő meccsük lesz - magával.

- És akkor miért nem jó az, ha én borítom be ugyanazt a pénzt maguknak?

- Mert maga nem fizeti ki nekünk azt a nem kevés jutalékot - amit a bank fizet nekünk a hitelközvetítésért, teccik tudni?

.

Előzmény: Lackó_9 (133896)
LyPapa Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133905

6 db, különféle. A legerősebb egy Ryobi 45NM nyomatékot tud, utána jön a Stomer -az is elég erős, két kicsi (marok) LIDL és OBI , egy lassú fordulatú és egy közepes teljesítményű pisztoly formájú. Vegyes gyártmányból még van pár db,  amelyek mechanikailag jók, de sajnos az akkupakknak vége. Egy akku felújítás árából egy csavarozó+2 akkus készlet is kijöhet :( Nem két nap alatt jött ez össze.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: enel00 (133902)
motor-os Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133904

A beltéri nem sárgul. De ha kiviszed napra akkor igen.  :-)

Előzmény: pali923 (133900)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133903

Hat! :D

 

Előzmény: enel00 (133902)
enel00 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133902

"ha nem lenne elég csavarozóm" Csak kíváncsiságból, hánytól van az elég? :-)

Előzmény: LyPapa (133893)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133901

Halló

 

1/2"-os másoló maróhoz létezik vajon kisebb csapágy ? Konkrétan 10,9 mm külső átmérőjű kéne nekem, amivel 0,9-es falcot tudnék marni.

 

 

 

 

 

 

pali923 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133900

Én nem vettem észre ilyesmit rajta. Pedig minden fehér körülötte (fal csempe).

Előzmény: motor-os (133887)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133899

Minden összefügg mindennel...

Nekem is egyből lejött a szitu, amikor mondta, hgoy majd ők kiviszik nekem... Már itt meghalt a dolog részemről, csak a poén miatt vittem végig a szitut (de végül megvan a fám, nem kell aggódni... és én mértem, én hoztam el)

Minden normális kereskedő örül, ha nem kell külön a fuvarral foglalkoznia, mert az a legnagyobb nyűg mindenkinek... főleg egy ilyen mennyiségnél, amikor egyszerre elviszik tőle nem kell pöcsölnie vele, hogy egész napra leköti a saját kocsiját 3 fuvarra, amikor csinálhat mást... és annyit nem fog pénzben a fával és a fuvarral, hogy üzemanyagban megérje neki.

Előzmény: halaloszto (133898)
halaloszto Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133898

hehe. van egy erős tippem hogy azért nem mehetsz érte, mert nincs neki fája a telephelyén. ő is hozza valahonnan, azazhogy nem hozza, hanem onnan viszi hozzád. de nem árulhatja el neked hogy honnan. én is lepődtem, amikor bementem reggel az "A" fatelepre, és a konkurrens "B" fatelep logós kocsijára pakolták fel az anyagot...

 

Vajk

Előzmény: Lackó_9 (133896)
Bati960 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133897

Köszi szépen, nagyon jó ötlet.

Még nincs maróm. Ez a történet most kezdődne igazán. Még valami ilyesmin is gondolkodom.

Vélemény?

Előzmény: Computerguru (133891)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133896

2 hete tüzifát akartam rendelni a közeli tüzépről, hirdetés és mások ajánlása útján... de inkább csak a kíváncsiság hajtott a témában...

Szóval, telefonbeszélgetés: 

- Jó napot, tüzifát rendelnék, hasgatott akácot, 5m3 kellene... mennyibe kerülne, mikor mehetek érte?

- Jó napot, igen van ilyen, ennyi és ennyi Ft köbe, a szállításról pedig mi gondoskodunk ennyiért a környéken, ha messzebb akkor megegyezünk... de sajnos ennyi mennyiséget csak 3szorra tudjuk kivinni, nincs nagy autónk amire felférne. Minden fordulót külön mérünk oda-vissza, hivatalos mérlegjeggyel, nem kell aggódnia főnök!

-Rendben, kérem, a mennyiséget, de fuvar nélkül!

- ???

- Maguknak nincs nagy autó, nekem itt van a kamionom, amire játszva felfér az egész mennyiség, elhozom magamnak és nem rabolom vele az idejüket. Nekem sincs időm egész nap itthon várni a kocsit, amig 3szor megfordulja azt a 60km-t (30 - 30 oda-vissza). Odamegyek, bemérjük a kocsit, markolóval feldobjuk, kimérjük, fizetek és ott se vagyok... rendben?

(Hallani kellett volna, ahogy kézzel-lábbal ellenkezik a manus)

- Azt nem lehet, ide idegen kocsi nem jöhet, főnöke nem engedi, meg nincs nagy mérleg amire ráállanék, nem tudom hova kell jönni, kieső helyen vannak, stb... meg miért pont én akarok menni érte, miért nem jó, ha ők viszik ki, ez benne van árban is, ez az új üzletpolitika, stb... 

(nyomta a szöveget, kész stand-up comedy volt az egész)

 

Aztán mondtam, hogy akkor kössz a semmit, erről ennyit...

és még én vagyok a rossz, mert magamnak akarom elszállítani a tüzifámat... ki érti ezt? :D :D 

Előzmény: Pillanatragasz (133895)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133895

Örülök megvan a mennyiség.  Nálunkfele sokat becsapnak a méréssel. Két atyafi intézi egyik méri másik írja. Mindegy a gazda melyiket nézi a másik ugyis levezeti. Szóval ha azt nézi hogy tényleg azt a számot mondja e a ,, sublerról,, amit leolvas akkor a másik ír többet 4 cm rel.  Ha meg azt figyeli hogy jól írja e akkor a mérő mond többet néggyel.10 rönk után 40 cm vasrag rönk az övék.

Előzmény: MN 3100 (133869)
GPS Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133894

 

"Nem sárgul? A Tikkurillások mondták, ha nem kap UV-t besárgul. Fehérrel festettem ablakot. Gyönyörű szép. A csukott részeknél viszont tényleg sárga."

 

Mekkora trükk már ez is. Sárgul mint a franc ez is - csak a nap kiszívja a sárgaságot belőle - azért tűnik úgy, hogy "nem sárgulós" fajta.

 

Kb. olyan jelenség ez, mint amikor a gyerek leeszi magát a pirospaprikás zsíroskenyérrel, vagy a pörköltszafttal - erre a képzett anyuka mosás előtt kirakja a cuccot a napra - és hopp, fél órán belül eltűnik a vörös folt, mint ha ott sem lett volna (pedig ott van az, csak már nem látszik).

 

A Tikurillásokra egyébként kurvára haragszom - soha nem veszek tőlük semmit ezentúl.

 

Eladtak nekem méregdrágán (5.500 Ft/ 8 deci ) - ismétlem: alapozót !)  ami aztán "garantáltan úgy odaköt a műanyaghoz - konkrétan ABS-hez - hogy azt majd csak az anyaggal együtt fogom tudni leszedni onnan - mert különben soha többé nem válik el az alaptól."

 

Kérdeztem, hogy ez víz alatt is így megáll - mert nekem arra kéne (egy hajótest javításhoz kellett)

 

Erre azt mondták, hogy ezt akár ki is főzhetem, mert ez olyan kibaszottul különleges, hogy ez nem csak "rátapad", hanem kopolimerizálódik a műanyaggal...bla-bla-bla.

 

Hát jahh. Nem is volt vele semmi baj - amíg vizet nem látott. Mert ott úgy felhólyagosodott, mint a szar.

Ha  síma Trináttal kentem volna le, tán még az is jobban bírta volna a vizet.

 

Nagy mellény, még nagyobb árak - a vége meg szívás. A kezemet nem teszem rá többet Tikurilla termékre.

.

Előzmény: motor-os (133887)
LyPapa Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133893

Tegnap vettem egy LIDL-es, 16V-os fúró-csavarozót a nagyobb fiamnak.  Annyira furdalt a kíváncsiság, hogy kibontottam, és kipróbáltam. Nagyon jó benyomást keltett, és ha nem lenne elég csavarozóm, nem kellene egy percet sem gondolkodnom, hogy vegyek-e ? Ami különösen tetszett, hogy nagyon szépen, központosan pörög, azaz, a befogott hosszú bithegy csúcsa nem mozdul keresztben, miközben forog.  A fordulata olyan finoman szabályozható, hogy 1/4 - 1/2 fordulat is lehetséges (!). Emellett még meglehetősen erős is, a véleményem: ajánlott vétel.

 

Üdv:LyPapa

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133892

Most hogy elnézem a régi képedet, lenne némi keresetlen szavam a Metabo mérnökeinek is.

 

A lánc, ami az előtoló hengereket mozgatja folyamatosan hozzáér a gyalutengelyhez. Nem vicc .. a 6500-öt pörgő tengelyhez folyamatosan súrlódik a vele ellentétes irányban mozgó lánc, ott fent.

Csak akkor nem ér hozzá ha vastagoló módban felemelkednek a behúzóhengerek. Azaz ha éppen átmegy alatta vmi anyag vastagoláskor. arra a pár mp-re mentesül a súrlódástól ...

 

Ezt vajon ki találta ki .. mer' ez jó a tengelynek? :-O

Előzmény: Tschaby (133889)
Computerguru Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133891

Vékony bizony! Le fogja húzni a marógép és meggörbül. A T-síneket se célszerű ilyen vastag anyagba marni.

Legegyszerűbb az lenne, ha összeragasztanál 2 db 18-as MDF lapot. Vegyél kettőt, az egyik legyen 3-4 mm-el hosszabb minden irányban. Ha maróasztalt akarsz, biztos van marógéped. Egy tisztítómaróval tökéletesen hozzá tudod illeszteni az alsó lapot a felsőhöz.

 

Lapszabásznál lehet kapni laminált MDF-et is, felülre azt javaslom. Jól csúszik rajta az anyag és könnyű tisztán tartani.

Előzmény: Bati960 (133884)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133890

Amit linkeltél az mind 3 fázisú. Ha az no problem akkor rendesen kitágulnak a lehetőségeid.

 

Az hogy milyen áron mennek ... a keresgélés adja meg a választ.

 

Pont előző posztomban írtam a HC260 klónokról, de hogy ténylegesen ki mennyiért adja azért elég változó. 

Előzmény: otyabá (133886)
Tschaby Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133889

Ez olyan mint az összes többi klón.
Ilyen kinézetű Einhellért adtam 75ezret egy éve.

 

Még egyszer nem követném el ezt a hibát :) 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138452289&t=9104263

 

Habár ha valakinek a gépbuherálás a hobbija, akkor jó alany :)

 

Előzmény: adam654321 (133876)
Tschaby Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133888

Háááát, tuggya a retkes-répa.

Amikor beköltöztünk jelen házunkba, a Totya fűtötte, mert nem volt más.
Kályhakészen vettem a fát. 

1x 100-ért

aztán 30-ért

aztán 50-ért brikettet

+ elbontottam egy pár kalyibát, amiben volt kb a 30-nak megfelelő mennyiségű fa. (akác deszka, és "gerenda")

Mondjuk, hogy 200. Naponta tüzet kellett rakni, a kazán épületen belül nem megközelíthető, fát kellett  behordani, max 2 óránként rakni rá. (2 kisgyerek mellett anyukának ez nem a legjobb)

 

A gázkazánnal ha visszanézek mostantól 12hónapot - amiben benne van a kemény fagyos múlt hetek - 215-nél tartok. Ebben benne van a teljes évi  főzés meg  melegvíz.(ez utóbbiak a nyári hónapok alapján kb 2ezer/hó)

Tehát fűtés kb 190, és csak a gombot tekerem, ha hidegebb van.

 

Habár szerintem a 15m3 nem megy el egy télen.
A régi házból kiindulva a 2*7m3 szállítmányból maradt, és a következő éven elég volt 1*7m3-t venni.

De azokat a rönköket felvágni, és hasogatni ... most is sajog a hátam :)

Előzmény: MN 3100 (133869)
motor-os Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133887

Nem sárgul? A Tikkurillások mondták, ha nem kap UV-t besárgul. Fehérrel festettem ablakot. Gyönyörű szép. A csukott részeknél viszont tényleg sárga.

Előzmény: pali923 (133862)
otyabá Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133886

Szia,

 

Köszi a választ.

Valami ilyesmiket képzeltem el én is, hogy megnéznék rajta, illetve egy csavarodott deszka is eszembe jutott.

 

Inkább gyárilag készített gépekben gondolkodom. Nincs konkrét kinézett típus, de úgy gondolom, hogy nem a legolcsóbb vonalat céloznám meg, ami újonnan 80-120k körül mozog, hanem inkább a kicsit masszívabb kategóriát, amik újonnan 300k körül vannak. Pl. Metabo HC260, Bernardo PT260

Eddig nem néztem árakat a piacon, csak most kezdetem el. Egyelőre figyelek, nézelődök, hogy milyen árra számíthatok.

 

Esetleg a fenti gépekhez hasonló használt gépekről lehet tudni, milyen áron mennek mostanság?

 

Egy-kettőt találtam, pl.:

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/csiszologep_gyalugep/gyalugep_vastagolo_bernardo_pt260_2441024834.html

https://www.jofogas.hu/pest/Holzmann_PT_260_kombinalt_gyalugep_62704513.htm

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (133880)
elemes Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133885
Bati960 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133884

Egy ilyesmit szeretnék faragni. Attó tartok, hogy még a 22mm-es is vékony

Előzmény: Bati960 (133881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!