Keresés

Részletes keresés

pali923 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133900

Én nem vettem észre ilyesmit rajta. Pedig minden fehér körülötte (fal csempe).

Előzmény: motor-os (133887)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133899

Minden összefügg mindennel...

Nekem is egyből lejött a szitu, amikor mondta, hgoy majd ők kiviszik nekem... Már itt meghalt a dolog részemről, csak a poén miatt vittem végig a szitut (de végül megvan a fám, nem kell aggódni... és én mértem, én hoztam el)

Minden normális kereskedő örül, ha nem kell külön a fuvarral foglalkoznia, mert az a legnagyobb nyűg mindenkinek... főleg egy ilyen mennyiségnél, amikor egyszerre elviszik tőle nem kell pöcsölnie vele, hogy egész napra leköti a saját kocsiját 3 fuvarra, amikor csinálhat mást... és annyit nem fog pénzben a fával és a fuvarral, hogy üzemanyagban megérje neki.

Előzmény: halaloszto (133898)
halaloszto Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133898

hehe. van egy erős tippem hogy azért nem mehetsz érte, mert nincs neki fája a telephelyén. ő is hozza valahonnan, azazhogy nem hozza, hanem onnan viszi hozzád. de nem árulhatja el neked hogy honnan. én is lepődtem, amikor bementem reggel az "A" fatelepre, és a konkurrens "B" fatelep logós kocsijára pakolták fel az anyagot...

 

Vajk

Előzmény: Lackó_9 (133896)
Bati960 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133897

Köszi szépen, nagyon jó ötlet.

Még nincs maróm. Ez a történet most kezdődne igazán. Még valami ilyesmin is gondolkodom.

Vélemény?

Előzmény: Computerguru (133891)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133896

2 hete tüzifát akartam rendelni a közeli tüzépről, hirdetés és mások ajánlása útján... de inkább csak a kíváncsiság hajtott a témában...

Szóval, telefonbeszélgetés: 

- Jó napot, tüzifát rendelnék, hasgatott akácot, 5m3 kellene... mennyibe kerülne, mikor mehetek érte?

- Jó napot, igen van ilyen, ennyi és ennyi Ft köbe, a szállításról pedig mi gondoskodunk ennyiért a környéken, ha messzebb akkor megegyezünk... de sajnos ennyi mennyiséget csak 3szorra tudjuk kivinni, nincs nagy autónk amire felférne. Minden fordulót külön mérünk oda-vissza, hivatalos mérlegjeggyel, nem kell aggódnia főnök!

-Rendben, kérem, a mennyiséget, de fuvar nélkül!

- ???

- Maguknak nincs nagy autó, nekem itt van a kamionom, amire játszva felfér az egész mennyiség, elhozom magamnak és nem rabolom vele az idejüket. Nekem sincs időm egész nap itthon várni a kocsit, amig 3szor megfordulja azt a 60km-t (30 - 30 oda-vissza). Odamegyek, bemérjük a kocsit, markolóval feldobjuk, kimérjük, fizetek és ott se vagyok... rendben?

(Hallani kellett volna, ahogy kézzel-lábbal ellenkezik a manus)

- Azt nem lehet, ide idegen kocsi nem jöhet, főnöke nem engedi, meg nincs nagy mérleg amire ráállanék, nem tudom hova kell jönni, kieső helyen vannak, stb... meg miért pont én akarok menni érte, miért nem jó, ha ők viszik ki, ez benne van árban is, ez az új üzletpolitika, stb... 

(nyomta a szöveget, kész stand-up comedy volt az egész)

 

Aztán mondtam, hogy akkor kössz a semmit, erről ennyit...

és még én vagyok a rossz, mert magamnak akarom elszállítani a tüzifámat... ki érti ezt? :D :D 

Előzmény: Pillanatragasz (133895)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133895

Örülök megvan a mennyiség.  Nálunkfele sokat becsapnak a méréssel. Két atyafi intézi egyik méri másik írja. Mindegy a gazda melyiket nézi a másik ugyis levezeti. Szóval ha azt nézi hogy tényleg azt a számot mondja e a ,, sublerról,, amit leolvas akkor a másik ír többet 4 cm rel.  Ha meg azt figyeli hogy jól írja e akkor a mérő mond többet néggyel.10 rönk után 40 cm vasrag rönk az övék.

Előzmény: MN 3100 (133869)
GPS Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133894

 

"Nem sárgul? A Tikkurillások mondták, ha nem kap UV-t besárgul. Fehérrel festettem ablakot. Gyönyörű szép. A csukott részeknél viszont tényleg sárga."

 

Mekkora trükk már ez is. Sárgul mint a franc ez is - csak a nap kiszívja a sárgaságot belőle - azért tűnik úgy, hogy "nem sárgulós" fajta.

 

Kb. olyan jelenség ez, mint amikor a gyerek leeszi magát a pirospaprikás zsíroskenyérrel, vagy a pörköltszafttal - erre a képzett anyuka mosás előtt kirakja a cuccot a napra - és hopp, fél órán belül eltűnik a vörös folt, mint ha ott sem lett volna (pedig ott van az, csak már nem látszik).

 

A Tikurillásokra egyébként kurvára haragszom - soha nem veszek tőlük semmit ezentúl.

 

Eladtak nekem méregdrágán (5.500 Ft/ 8 deci ) - ismétlem: alapozót !)  ami aztán "garantáltan úgy odaköt a műanyaghoz - konkrétan ABS-hez - hogy azt majd csak az anyaggal együtt fogom tudni leszedni onnan - mert különben soha többé nem válik el az alaptól."

 

Kérdeztem, hogy ez víz alatt is így megáll - mert nekem arra kéne (egy hajótest javításhoz kellett)

 

Erre azt mondták, hogy ezt akár ki is főzhetem, mert ez olyan kibaszottul különleges, hogy ez nem csak "rátapad", hanem kopolimerizálódik a műanyaggal...bla-bla-bla.

 

Hát jahh. Nem is volt vele semmi baj - amíg vizet nem látott. Mert ott úgy felhólyagosodott, mint a szar.

Ha  síma Trináttal kentem volna le, tán még az is jobban bírta volna a vizet.

 

Nagy mellény, még nagyobb árak - a vége meg szívás. A kezemet nem teszem rá többet Tikurilla termékre.

.

Előzmény: motor-os (133887)
LyPapa Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133893

Tegnap vettem egy LIDL-es, 16V-os fúró-csavarozót a nagyobb fiamnak.  Annyira furdalt a kíváncsiság, hogy kibontottam, és kipróbáltam. Nagyon jó benyomást keltett, és ha nem lenne elég csavarozóm, nem kellene egy percet sem gondolkodnom, hogy vegyek-e ? Ami különösen tetszett, hogy nagyon szépen, központosan pörög, azaz, a befogott hosszú bithegy csúcsa nem mozdul keresztben, miközben forog.  A fordulata olyan finoman szabályozható, hogy 1/4 - 1/2 fordulat is lehetséges (!). Emellett még meglehetősen erős is, a véleményem: ajánlott vétel.

 

Üdv:LyPapa

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133892

Most hogy elnézem a régi képedet, lenne némi keresetlen szavam a Metabo mérnökeinek is.

 

A lánc, ami az előtoló hengereket mozgatja folyamatosan hozzáér a gyalutengelyhez. Nem vicc .. a 6500-öt pörgő tengelyhez folyamatosan súrlódik a vele ellentétes irányban mozgó lánc, ott fent.

Csak akkor nem ér hozzá ha vastagoló módban felemelkednek a behúzóhengerek. Azaz ha éppen átmegy alatta vmi anyag vastagoláskor. arra a pár mp-re mentesül a súrlódástól ...

 

Ezt vajon ki találta ki .. mer' ez jó a tengelynek? :-O

Előzmény: Tschaby (133889)
Computerguru Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133891

Vékony bizony! Le fogja húzni a marógép és meggörbül. A T-síneket se célszerű ilyen vastag anyagba marni.

Legegyszerűbb az lenne, ha összeragasztanál 2 db 18-as MDF lapot. Vegyél kettőt, az egyik legyen 3-4 mm-el hosszabb minden irányban. Ha maróasztalt akarsz, biztos van marógéped. Egy tisztítómaróval tökéletesen hozzá tudod illeszteni az alsó lapot a felsőhöz.

 

Lapszabásznál lehet kapni laminált MDF-et is, felülre azt javaslom. Jól csúszik rajta az anyag és könnyű tisztán tartani.

Előzmény: Bati960 (133884)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133890

Amit linkeltél az mind 3 fázisú. Ha az no problem akkor rendesen kitágulnak a lehetőségeid.

 

Az hogy milyen áron mennek ... a keresgélés adja meg a választ.

 

Pont előző posztomban írtam a HC260 klónokról, de hogy ténylegesen ki mennyiért adja azért elég változó. 

Előzmény: otyabá (133886)
Tschaby Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133889

Ez olyan mint az összes többi klón.
Ilyen kinézetű Einhellért adtam 75ezret egy éve.

 

Még egyszer nem követném el ezt a hibát :) 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138452289&t=9104263

 

Habár ha valakinek a gépbuherálás a hobbija, akkor jó alany :)

 

Előzmény: adam654321 (133876)
Tschaby Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133888

Háááát, tuggya a retkes-répa.

Amikor beköltöztünk jelen házunkba, a Totya fűtötte, mert nem volt más.
Kályhakészen vettem a fát. 

1x 100-ért

aztán 30-ért

aztán 50-ért brikettet

+ elbontottam egy pár kalyibát, amiben volt kb a 30-nak megfelelő mennyiségű fa. (akác deszka, és "gerenda")

Mondjuk, hogy 200. Naponta tüzet kellett rakni, a kazán épületen belül nem megközelíthető, fát kellett  behordani, max 2 óránként rakni rá. (2 kisgyerek mellett anyukának ez nem a legjobb)

 

A gázkazánnal ha visszanézek mostantól 12hónapot - amiben benne van a kemény fagyos múlt hetek - 215-nél tartok. Ebben benne van a teljes évi  főzés meg  melegvíz.(ez utóbbiak a nyári hónapok alapján kb 2ezer/hó)

Tehát fűtés kb 190, és csak a gombot tekerem, ha hidegebb van.

 

Habár szerintem a 15m3 nem megy el egy télen.
A régi házból kiindulva a 2*7m3 szállítmányból maradt, és a következő éven elég volt 1*7m3-t venni.

De azokat a rönköket felvágni, és hasogatni ... most is sajog a hátam :)

Előzmény: MN 3100 (133869)
motor-os Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133887

Nem sárgul? A Tikkurillások mondták, ha nem kap UV-t besárgul. Fehérrel festettem ablakot. Gyönyörű szép. A csukott részeknél viszont tényleg sárga.

Előzmény: pali923 (133862)
otyabá Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133886

Szia,

 

Köszi a választ.

Valami ilyesmiket képzeltem el én is, hogy megnéznék rajta, illetve egy csavarodott deszka is eszembe jutott.

 

Inkább gyárilag készített gépekben gondolkodom. Nincs konkrét kinézett típus, de úgy gondolom, hogy nem a legolcsóbb vonalat céloznám meg, ami újonnan 80-120k körül mozog, hanem inkább a kicsit masszívabb kategóriát, amik újonnan 300k körül vannak. Pl. Metabo HC260, Bernardo PT260

Eddig nem néztem árakat a piacon, csak most kezdetem el. Egyelőre figyelek, nézelődök, hogy milyen árra számíthatok.

 

Esetleg a fenti gépekhez hasonló használt gépekről lehet tudni, milyen áron mennek mostanság?

 

Egy-kettőt találtam, pl.:

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/csiszologep_gyalugep/gyalugep_vastagolo_bernardo_pt260_2441024834.html

https://www.jofogas.hu/pest/Holzmann_PT_260_kombinalt_gyalugep_62704513.htm

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (133880)
elemes Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133885
Bati960 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133884

Egy ilyesmit szeretnék faragni. Attó tartok, hogy még a 22mm-es is vékony

Előzmény: Bati960 (133881)
gdzsozy Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133883

Már elvitték. egy éve. 300-as egyengető volt. aki nem vette meg az sajnálhatja. :)

de fúrnérpréseim még vannak.

 

fúrnérom is.

 

 

Előzmény: Törölt nick (133878)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133882

300.000 méter, ha csak az amortizációt számolom, reálisan kb. 1.ooo.ooo méter. 

Szekrényeknél 15nm melaminált PAL-ra megy fel kb. 1oo méter élfólia. 

15o.ooo nm melaminált PAL-t kell feldolgozzon a műhely. 

Előzmény: kofic (133873)
Bati960 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133881

Köszi szépen. Megnézem öket, én is óbudai vagyok.

Előzmény: halaloszto (133872)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133880

Szia, volt már itt téma párszor - a keresés nekem ezeket dobta ki:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137290512&t=9104263

 

Itt meg egy konkrét típusra kérdezett rá Csjocó, pár tippet adtam neki - bár én újonnan vettem a gépemet, de beállítani való mindegyiken van, és nagy általánosságban szerintem ezeket érdemes megnézni

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142105393&t=9104263

 

Esetleg kiegészíteném azzal, hogy kérdezd meg: "eldobható" kések vannak hozzá vagy élezhetőek. Nekem a Metabo HC 260-hoz gyárilag eldobhatót adtak. Ami annyit tesz hogy van egy késnek 2 éle, ha az egyik elkopik megfordítod, majd ha az is, akkor kb kuka mert ezeket nem nagyon lehet már élezni. Páran HC 260 tulajok összefogtunk és vettünk élezhető késeket Angliából (ebay). Sajna ahhoz viszont késtartót is kellett venni, szállítással ~36e környékén volt a kettő, itthon ugyanez a páros 51. A késpár maga csak 15e volt. Viszont ezek élezhető kések, 3mm vastagok és HSS anyagból vannak. (az eldobható ehhez képest mint egy borotvapenge).

 

Szóval az sem mindegy milyen kés van hozzá, de ez első gyalunál talán nem a legfontosabb szempont.

 

Ha életedben nem használtál még ilyen gépet, én megpróbálnék magammal vinni valakit, aki már igen :) 

 

De ha mást nem, annyit tegyél meg hogy megnézed a neten az adott márka gyári leírását hogy legalább legyen egy alkatrész-/kelléklistád, hogy mit keress/kérj számon az eladótól. Egyébként meg Vajk írta le legtömörebben a lényeget az első linken. Csak mivel gyakorlatod nincs, nem biztos hogy jó ötlet "elsőbálozni" egy ilyen vételi próbán. Ha mondja majd az eladó hogy "tessék, próbálja ki, tesztelje le!" - menni fog? Ha úgy érzed igen akkor OK, ha nem akkor megeshet hogy segítőkész és őszinte, lehet ezeken magától is végigmegy. Vagy nem .... én ezért vinnék magammal egy tapasztaltabb ismerőst.

 

Mindenesetre vigyél magaddal egy lehetőleg göcsmentes faanyagot, azt talán illik neked vinni tesztgyaluláshoz. Egy méteres, colos vastag és gyalulandó felületű deszka szerintem megteszi.  Ha picit csavarodott az még jobb mert lesz mit kiegyengetni belőle :)

 

Aztán lehet a többiek mondanak még okosságot.

 

Néztél már ki valamit?

Előzmény: otyabá (133877)
somtamas Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133879

sziasztok!

Én mostanában vettem scheppach hms 850 es kombi gyalut, használtan. Eddig meg vagyok vele elégedve, az árához képest szerintem jól végzi a dolgát. a stellert kell majd kicsit rendbe tennem.

ami engem érdekelne a géppel kapcsolatban, az, hogy a mall.hu-n üregelő gyalunak hívják de az, hogy ez mit jelent arról halvány lila elképzelésem sincs....

Esetleg valaki tud erről valami infót.

Plussz ha valakinek van hozzá magyar leírása, és megosztaná velem azt nagyon megköszönném!

Tamás

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133878

Kérdezd meg Dzsozy mestert megvan-e még a békebeli egyengetője, mondjuk a végén már pimaszul olcsón kínálta, lehet elment:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138603788&t=9104263

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138603799&t=9104263

 

De hogy meglegyen a 250-es szélesség és csak egyengessen ... ez ebben az árkategóriában nemigen van csak az ilyen békebeli darabok, de az is ritkán ilyen áron.

 

Kombiban kifoghatsz igen jót, pl HC 260-as klónokat vettek itt páran (Hyundai HC 260), nekem Metabo HC 260 van (én újonnan vettem, az odébb van a 100-tól), illetve német oldalakon lelhetsz fel időnként megkímélt darabokat 4-500EUR környékén, pl Elektra Beckum néven. Ha beállítod rendesen, teszi a dolgát mindegyik.

 

Nagyon mást nem látok ha félsz a scheppach/zipper és tsaitól. Szerintem van itt pár topiktárs aki használ pl Einhell kombit, van aki dicséri, van aki újonnan vette és nem lehetett az asztalokat síkba állítani ... franc tudja.

 

Ha a Dzsozy féle békebeli darabokat nem preferálod, és a 100-120e környéke az ingerküszöb akkor én a Metabo/Eletra Beckum/Hyundai HC 260 környékén keresgélnék, használtan.

Előzmény: adam654321 (133876)
otyabá Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133877

Sziasztok,

 

Mire érdemes figyelni, mit érdemes megvizsgálni, ha használt kombi gyalugépet vásárol az ember?

Kipróbálás során mit figyeljek?

Mivel még nem használtam ilyen gépet, nem tudom hol lehetnek a buktatók.

 

Megköszönném, ha kapnék erről némi információt.

 

üdv,

otyabá

 

adam654321 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133876

Sziasztok!

 

- egyengető gyalugépet szeretnék vásárolni otthoni kisipari használatra

- 250-es szélességűvel megelégednék, kicsi műhelyem van, nem akarok túlzásba esni a méretet és tömeget illetően

- vastagoló funkció nem feltétel, abból van egy 330-as Metabóm

 

Jól gondolom, hogy a 100 ezer forint körüli Güde-Einhell-Hyundai-Scheppach-Zipper és társai nem sokat érnek?

Például az ilyesmit felejtsem el? https://www.jofogas.hu/fejer/Scheppach_egyengeto_es_vastagsagi_gyalugep_220V__63034811.htm?first=1

Elkezdtem nézegetni az apróhirdetéseket, de főleg kisipari leharcolt, vagy gyári de nagyon drága gépekkel találkozok.

Tényleg ennyire nehéz egy jól használható, tartós gépet találni, vagy csak elnézek valamit?

 

Üdv,

Ádám

jano5691 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133875

Vedd figyelembe a tüzelőberendezés hatásfokát is. A gáz simán van 85-90, a fás kazán meg 50-55%. (Ha vizes a fa, akkor még annyi se jön ki belőle.)

Plusz dolgozni is kell a rönkökkel nem keveset, mig tűzifa lesz belőlük. Hasznos kWh-ra vetitve határon van az, és még az se biztos melyik oldalán.

Előzmény: MN 3100 (133869)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133874

Erről jut eszembe, az ikea kólásflakon-újrahasznosítással reklámozza a dolgait...
http://belultagasabb.blog.hu/2017/02/17/az_ikea_tenyleg_muanyagbol_csinal_konyhabutort

Előzmény: kofic (133873)
kofic Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133873

A múltkori élzárás kapcsán idéznék egy mai beszélgetésemet. Egy asztalos ismerősömmel trécseltem, hogy miként mennek a dolgai. Az élzáróját szeretné lecserélni az új 30 (nettó)millióba kerülne, utólag finanszírozott pályázatból visszajönne - 35 %. Persze ehhez jóval több számlás bevétel kéne, az egész vállalkozás 12 fő. A mostani gép sem rossz csak kissé beteges már. A szervizesre heteket kell várni, mielőtt belépne az ajtón 150e a díja. Az új élzáró tudja a hézag nélküli élzárást, nincs ragasztó, a lézer olvasztja meg az ABS-t. A baj csak annyi, hogy a használt kb. 150 színhez jelenleg ennek a tizedéhez  kapható erre alkalmas ABS. Persze drágábban a jelenleginél. 

 

Nem számolom ki, mennyi az amortizáció, hány fm-t kell feltolni, hogy kitermelje magát a gép, vagy gazdaságosan lehessen üzemeltetni. Folyamatosan kénytelen a béreket növelni,   a juttatások színvonalát emelni, mert a szakik ha nem tatszik valami, emelik a kalapjukat és mennek a szomszédba. 

halaloszto Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133872

22mm nem sztenderd méret. akarj 18mm-est, és akkor lapszabászatban szabnak neked. helyileg hol érdekel?

 

pl http://www.lapszabaszat.hu/

 

4300/m2 szabva.

Előzmény: Bati960 (133868)
wtman Creative Commons License 2017.02.20 0 0 133871

Ezek egyedi köbözésű 2 m hosszú darabok. Mindegyiken ott van feltüntetve a köbtartalma. Amire Te gondolsz az az egy méter hosszú tűzifa sarangba rakva. Gondolom Péter mielőtt kifizette elővette a számológépet és összeadta a bütün található számokat.

Előzmény: Pillanatragasz (133853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!