Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132563

Figyelj!

Én nem tudom mit akarsz, mert már elvesztettem a fonalat.

Ha jól értem, van egy porszívód, és szeretnéd nem húzogatni a shopban.

Namost én az exemnél csináltam központi porszívórendszert, egy 7000 forintos obis "ipariból", meg 50-es lefolyócsőből, és arra akaszkodott 9 méter gégecső, meg a szívófej.

Te ez úgy szívott, mint GPS netes barátnői - ha jól sejtem. Bár lehet, hogy a csajok gyengébbek voltak. :)

A gerinc egy egyenes 50-es csőrendszer volt, 10 méter hosszan a betonpadló alatt, arról a leágazások (felágazások) a 45 fokos kiállásúak voltak, azzal felmentem 50 centiig a padló alól, oda került egy 90 fokos könyök (nem ív!), és ott volt a központi porszívó csatlakozóaljzata.

Oda bement a 9 méter gégecső, annak túlvégén a merev cső, azon a szívófej.

Ha ez működött, akkor szerintem túlokoskodod azt a rendszert ott magadnál.

Az egyik sarokban plafon alatt húzz ki egy ötvenes gerincet, mindenhol leágazol róla egy 45 fokkal ahol kell, oda bedugod a gépet, és öhöm, bódottá!

Előzmény: Törölt nick (132562)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132562

Ööö .. .a porszívó csatlakozását bővítsem mondjuk 100 (vagy 110-esre mert az az olcsóbb ugye, "lefolyócsőként") majd szűkítsem vissza?? Ha jól sejtem ez pofon a vákumnak :D

Most elsőkörben erről beszéltünk, a porszívós elszívásról. De szerintem nem erre gondoltál. De akokr nemtom mire :)

 

A "nagy" (ami nálam ugye home made) forgácselszívóról meg korábban úgy szólt itt legtöbbször a fáma, hogy az nagy mennyiségű forgács (pl gyalugép) elszívására jó. Nyilván elszív apró fűrészport is, csak arra jobb (??) a nagyobb vákum (és a kisebb légszállítás)

 

Van amúgy 110->40-es szűkítőm valahol, ki tudom próbálni a nagy elszívót hogy működik ha leszűkítem egy ágon. De a kérdés továbbra is az: akkor most minek a porszívó? Mert lassan efelé haladunk ...

Előzmény: halaloszto (132560)
409 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132561

 

 Szerintem csináld úgy, ahogy elképzelted és számodra a legmegfelelőbb. A népeknek sosem kerül semmibe a más farkával verni a csalánt.....

 

 A sok ötlet között csak az nem szerepelt, ha sikerül is javítanod rajta, az annyira minimális lesz, hogy észre sem veszed.

Előzmény: Törölt nick (132558)
halaloszto Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132560

hat csinald vastagra. mi szol ellene?

Előzmény: Törölt nick (132558)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132559

"Lehet, hogy a porszívósra nem is lesz szükséged ? :)"

Nemááá ...:D

Előzmény: krizsi_l (132553)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132558

Hát ez az .. hogy az én gerincem nem vastag :D

 

Értem én, a nagy elszívónál gondolod ... de most akkor kuka az egész porszívó/ciklon páros?

 

Előzmény: halaloszto (132555)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132557

Hogy mindig felröppen a kérdéses fúró-maróállvány az embernél. Nekem valszeg az lesz megcsinálva, raktam is fel korábban csak erről vidijót, mert tetszene és akkor nem kell asztali fúró + agyalni csapolásokon, mert avval szépen megoldható lenne körfűrész nélkül :D

No meg nem utolsó sorban helyem is maradhatna e mellett... :D

Előzmény: Törölt nick (132548)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132556

Csatlakozom Ferihez, kirázod te ezt kisujjból is :)

 

De ha ötletért keresgélsz: "mobile kitchen workbench", "mobile kitchen workstation" és hasonlókkal tudsz párat találni.

Előzmény: pali923 (132544)
halaloszto Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132555

nem biztos, de lehet hogy kihagytál egy gondolatot. el akarod kerülni a gerincet, mert a hosszú cső csökkenti a nyomást. viszont a gerinc az vastag! így nem csökkenti a nyomást. pont a gerinc az, ami lehettővé teszi, hogy a közvetlen a géphez csatlakozó, csökkentett átmérőjű cső az rövid legyen. 

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (132545)
krizsi_l Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132554

Aki jól tud kérdezni, tudja a választ :)

Előzmény: rferi (132552)
krizsi_l Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132553

Ha a vastag csövet leszűkíted ott a keresztmetszet arányában megnő az áramló levegő sebessége, vele természetesen a vákuum nagysága. De ez csak elvileg arányos, a nagyobb légszállítású elszívó rés vesztesége sajnos ezt erősen behatárolja. Simán előfordulhat, hogy alig nő meg a vákuum, az elszívó motor meg terhelés nélkül pörög. Próbáld ki meddig tudod szűkíteni úgy, hogy még növekedjen a szívóhatás. A 100km/h feletti áramlási sebesség mérésed azért azt mutatja, hogy nem lesz ez reménytelen :).

Az is előfordulhat, hogy ha a keresztmetszetet leszűkítve csökken a vákuum, eredményt érsz el azzal, hogy más ponton engeded falsot szívni az elszívót. A lényeg az, hogy a fő áramban, a kisebb keresztmetszetű "megcsapolás" előtt, maradjon meg a nagy sebességű áramlás a afőágban, akkor a szűkített keresztmetszetnél is szívni fog.

 

Közel sem bonyolultak ezek az összefüggések, két törvény írja le (némi elhanyagolásokkal: hőmérséklet, összenyomhatóság, áramlási veszteség ...):

1., a keresztmetszet változásával a az áramló anyag mennyisége nem változik, ezért ha az bővül a sebesség csökken és fordítva (folytonosság)

 

2., Az áramló közeg energiája állandó, így ha a sebesség nő az áramló közeg nyomása csökken (Bernoulli)

 

Ez utóbbi szerint mér sebességet (egye fene vákuumot) a csöves nyomásmérőd (Ventouri )  :)

 

Lehet, hogy a porszívósra nem is lesz szükséged ? :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (132545)
rferi Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132552

Ezt a lakkozásos ötletet elfelejtheted.

A pác beszívódott a fába, azt onnan leszedni csak egy komplett átgyalulással lehetne, ahol legalább 1mm-t leveszel belőle. A pác nem egyenletesen szívódik, ahol fordul a szálirány bütübe  (a csomóknál) ott mélyebben szívódik. Emiatt kell a min. 1mm legyalulás.

Ha ezt nem csinálod meg, felejtős az egész, mindenképpen foltos eredményed lesz.

 

A szigethez meg minek más ötlete, rajzold le, amit te szeretnél, és csináld meg azt!

 

Vagy te is olyan okos, mint bárki más!

Előzmény: pali923 (132544)
motor-os Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132551

Ha rá van írva, hogy kukorit tartalmaz, nekem már fáj a fejem.

Előzmény: Lady fantasy (132549)
motor-os Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132550

Félelmetes ahogy a fazon nyúlkál a tárcsa körül.

Előzmény: Soká (132547)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132549

Azt hiszem a Gösser-be nem raknak...

Egyébként lassan két társaság uralja az egész sörgyártást.  Mára már a nagyokat is felvásárolták a legnagyobbak.

Előzmény: motor-os (132532)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132548

Jé, ez nemrég volt itt a fórumon "megköpködve".

 

Bakancslistás, de nagyon a végén van a listának és nem ebben a formában. Inkább "rendes" CNC verzióban :) De ahhoz még kicsit kell művelődnöm.

Előzmény: Paco155 (132470)
Soká Creative Commons License 2017.01.30 0 1 132547

A múltkor szó volt a dadóról. Most néztem ezt a pofás kínai körfűrészasztalt van benne dado:

 

Kínában 1600 dollár, Hollandiában már 2500euro...

Gyári fotók.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132546

Köszi! Ez nagyjából megerősíti a többiek által javasoltakat.

Előzmény: pali923 (132521)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132545

" kereket alá, és közel használni ahhoz amihez kell, egyhez, kettőhöz."

 

Menten megmarom magam :D Hiszen most van ez és ettől akarok megszabadulni. Ezért dolgoztam az elosztón, meg majdan a csövezésen.

 

Az van, hogy ha jó helyre tudom lepakolni a ciklont/forgácstárolót, akkor nagyon hosszú csövezés a 4-es elosztótól nem lenne. Azért 4-es elosztó mert 4 csiszológépet szívna el, egy sarokban helyezkednek el egy kb 1,80mx2.5m-es "L" alak mentén. Azért csináltam az elosztót hogy ne legyen egy hosszú főgerinc ... a mostani teszten jól kiderült, hogy a cső hossza nagyon befolyásolja a vákum erősségét. Egyrészt ezért döntöttem az elosztós elszívás mellett, másrészt meg szerintem egy helyen váltani az elszívást sokkal egyszerűbb, mint itt elzárni, ott megnyitni, amott megint lezárni (egy főgerinces verzió). Főleg úgy hogy nem kell métereket gyalogolni egyik géptől a másikig. Jó helyre téve az elosztót max 1-2 lépéssel elérem mindig, akármelyik géppel dolgozok is.

 

"Sokkal biztosabb megoldásnak gondolok akár barkács márkákból egy zsákos elszívót. Vagy éppen egy építetett :)"

 

Van, építettem egyet: egy 2800 rpm 1.1kW-os parkettacsiszoló motorjából, fa impellerrel (mondjuk volt idő hogy nem így gondoltam :D) , 100-as PU csövezéssel, Thien-Baffle leválasztós. Ezek is együtt gurulnak - most még.

 

 

 

Igaz nem zsákba hanem fahordóba hullik a cucc. Szerintem jó huzata van. Kölcsönkaptam Repítőtől egy szélsebesség mérőt, azt meg tudtam rajta mérni. De ezek a fajta elszívók nagy levegőszállításúak, kis vákummal - eddig úgy szólt a fáma hogy a finom csiszolatpor elszívására nem az igazi. (Én a gyalugép és a szalagfűrész elszívására használom) De most akkor hivatalosan is meg vagyok kavarodva :)

Előzmény: krizsi_l (132523)
pali923 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 132544

De jó, hogy felraktad! :) Éppen ilyen színű a konyhabútorunk, és amúgy is kérdezni akartam többet is ezzel kapcsolatban.

A következő nagyprojekt a konyhabútor felújítása és bővítése lesz. Nem tudom, nálatok hogy van, de akármennyi polcot, fiókot készítek, mindig megtelik, sőt, kicsi lesz egy idő után. Nincs egy hónapja, hogy a spájzba beraktam egy plafonig érő polcot, de egy hét után tele lett. Most a konyhában is felfelé fogunk terjeszkedni.

Igen ám, de közben kicsit javítani kéne a meglevő szekrényajtókon. 3 rétegű táblásított fenyőlapokból van, elég egyedi a színe, olyan jó sötét cseresznye, és pácolva van. Viszont annak idején nem vitték túlzásba a lakkozást, ezért kifakult néhány helyen, kisebb foltokban. Leginkább ott, ahol fogdostuk. Szóval a színét fel kéne frissíteni, de félek attól, hogy a lakkot és a pácot nem fogom tudni normálisan leszedni. Vagyis a teljes, eredeti faszínig leszedni nem szeretném, ha nem muszáj, mert az iszonyú munka lenne. Ha meg csak a lakkot szedem le, és újrapácolom, foltos lesz. Legalábbis én így gondolom.

A kérdésem, hogy jól gondolom-e, vagy van valami megoldás arra, hogy csak a kritikus helyen bekenve és újralakkozva meg lehessen úszni a nagy melót. Az már a következő nehézség, hogy hogyan fogok újra nagy tételben ugyanolyan színű pácot keverni, de ez majd valahogy sikerül.

 

Másik konyhai kérdésem, hogy szeretném asszonypajtást meglepni egy gurítható, nem nagy munkaszigettel. Próbáltam keresni a neten ötleteket, de csak a konyhasziget jut eszembe, erre meg hatalmas konyhapultok jönnek fel, benne tűzhellyel, mosogatóval. Én meg csak egy mozgathatót szeretnék, mondjuk 70x50 centis munkalappal a tetején. Ezt milyen néven kéne keresgélni? Akár angol, német kifejezéseknek is örülnék. 

Előzmény: Törölt nick (132524)
Paco155 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132543

Odaírtam.

Előzmény: Törölt nick (132542)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132542

Honnan tudod, hogy nem működne? Letesztelted??!!!! Na látod. :PPPPP

Előzmény: Paco155 (132541)
Paco155 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132541

No problem.  Mindössze arról van szó, hogy az a hozzászólás arról szól, hogy  a por kiválasztása a levegőáramból elektrosztatikusan -  a ciklon helyett. 

Nick nélkül is. :)

Persze, eleve hamvába holt ötlet, mert időnként meg kellene szüntetni az elektrosztatizálást, hogy lehulljon a port de akkor meg a légáram megint felkapja, szóval nem igazán műx.....

Előzmény: krizsi_l (132539)
krizsi_l Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132540

A vicceb nem ismerek tréfát :)

Bocs, kissé visletes vagyok. A francank kell fórumoznom.

Előzmény: 409 (132537)
krizsi_l Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132539

Bocs, igyekszem, de három napja lázasan fetrengek. Egyébként sem vagyok túl figyelmes, de ez most a nullához konvergál. A turbulens levegővel való problémák most az orrom körül öszpontosulnak :(

 

+ nem ismerem annyira az itteni úri közönséget, hogy már a nickből olvassak. Majd csak összejön.

Előzmény: Paco155 (132536)
antaljanos Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132538

Sziasztok!

 

Február másodikán hobbiasztalos termékek lesznek a Lidlben.

 

A gérvágó fűrészről ill a 80 lapkás körfűrész lapról mi a véleményetek?

409 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132537

 

 Szó sem volt arról, hogy levegő nélkül! 

 De mindegy, lépjünk tovább, tréfának szántam azt a hsz-t, mint a hangulatjelek is mutatják utána.

Előzmény: krizsi_l (132535)
Paco155 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132536

Szerintem olvasd el még egyszer a 132528-at.  Figyelmesen.

Előzmény: krizsi_l (132535)
krizsi_l Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132535

Oké, de attól még el kell szívni. Az meg a tudomány mai állása szerint levegő nélkül nem fog menni.

Előzmény: Paco155 (132531)
Tschaby Creative Commons License 2017.01.29 0 0 132534

Ez aztán szép kollekció. Gratula. De én úgy nézem itt komoly terhelések vannak. Én inkább csak olyan célra gyártanék, mint amire Vajk csinálta a narancsos ládákból :).

Köszi a képeket.

Előzmény: MN 3100 (132436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!