Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123521

fejest ugrottam a vödörbe, meglátjuk milyen mély

(vettem egy "graphite" márkájú kézi gyalugépet)

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123520

No ez nagy probléma, mi is kapjuk az ívet, hogy miért nem lehet megnézni egy notit, mondjuk latitude sorozatból pár példányt. workstation-t minden márkából, stb...

Oka marha egyszerű: abból a kategóriából nagyon nem fogy, azért tegyek ki, hogy valaki megfogdossa majd egy olcsóbb webshopon lerendelje? Valószínűleg érdemes nekem venni és kitenni ilyen gépet.

Nagykerek eladási darabszám alapján árazzák be, őket nem érdekli, hogy webshop vagy sem, ami nagy baj, ettől megy szépen szét a piac.

 

Többet nem írok erről, maradjunk annyiban, hogy szép és jó a webshop, hogy könnyen megtaláljuk a legolcsóbb helyet, igaz csak weben érhetőek el, de ez idővel szétrombolja az adott piacot :) Szerintem egy nagyobb részvevő esett ennek áldozatául, ennyi.

 

Számtechben is nem ritkán hullanak nagyobb cégek, okkal :)

Előzmény: pali923 (123510)
GPS Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123519

 

"Hosszabb távra nem gondolkodik senki."

 

Főleg azok gondolkodnak nap-távlatban, akik azzal kezdik a kereskedést, hogy csilivili boltot (vagy telephelyet) építenek - hitelből, természetesen) - persze ezt csak miután megjöttek a főnököknek megrendelt BMW X5-ösök (szerény verzióban az Audi A6-osok).

 

Ezeknél szinte természetes az, hogy "PÉNZ KELL - MOST !!!".

 

Mindegy milyen áron- mert hegyekben torlósnak a számlák és a törlesztések - tehát nincs idő korrektkedni meg elvszerűsködni.

Hosszú távú gondolkodásra meg aztán pláne nincs idő, ha mondjuk holnap délre járnak le az egyelőre még fedezetlen kifizetnivalók.

 

A cég amelyiknél dolgozok az első években (2000 tájékán) két összenyitott garázsból vitte a boltot úgy, hogy ők is csak egy nagy cég viszonteladói voltak, nulla árukészlettel - napi 2-3 át-autózással a határon, áruért. Helyben, vagy 5 napos fizetéssel.

 

De már akkor sem árultak a lakosságnak - mert hosszútávú volt a koncepció.

 

A neten meg úgyse látta a kuncsaft, hogy ezek egy "garázs-cég" csak - mert külsőségeiben (komoly honlap, gyors szállítási határidők, hatalmas készlet, stb. - úgy néztek ki mint ha  egy combos cég lennének.


És erre a renoméra rohadtul vigyáztak (meg azóta is) - így a kis felhalmozott lóvéból átvedlettek viszonteladóból - partnerré - később saját import-készlettel folytatták a cserekereskedelmet az egykori "gazdáikkal".

 

És 15+ éve működik is a dolog.

.

Előzmény: rferi (123518)
rferi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123518

Hosszabb távra nem gondolkodik senki. Tanuljuk még ezt a kapitalizmust, csak az a furcsa nekem, hogy majdnem harminc éve tanuljuk, és még mindig senki sem tudta megtanulni, hogyan is kéne működjön.

 

Ehhez hasonló volt, mikor a szervizünk feladta a kereskedést. Mindenki elsőre kiakadt, hogy hogy lehetünk ilyen hülyék. Aztán elmagyaráztuk, hogy ha kereskedünk, akkor nem tudunk szerződést kötni szervizelésre másik kereskedőkkel, mert attól félnek, lenyúljuk a vevőiket. Így viszont a kereskedőnek nem kell fenntartania egy drága szervizt, tehát kisebb árréssel is megvan ugyanaz a haszon. Jaaaaa! - volt a csodálkozós válasz

 

Előzmény: halaloszto (123516)
GPS Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123517

 

"...inkább annak van, hogy a nagyker direkt segít stróman papírvékony kiskereket kreálni stencillel, akik minimál árréssel kínálják készlet nélkül az árut."

 

Igen, ismerős.

 

A cégnél akinek dolgozok ezt a görénységet lehetetlen lenne meghúzni, mert igen jellegzetes árukészlete van (részemről csak ránézek egy-egy műszaki bolt polcára - és máris látom, hogy ez is nálunk "kuncsaft").

Ha híre menne, hogy van bolt, amelyik ugyanezeket a termékekt szinte beszer-áron árulja - máris megbukna a mutatvány

 

A másik meg, hogy nagyon sok a sajátmárkás termék, amit aztán tényleg az égvilágon senki nem árulhat - mint ahogy mondjuk Parkside-ot, vagy Workzone-t se árulhat a garázssori kis-műszaki.

 

Tény, hogy a cég rengeteg pillanatnyi (!) bevételtől esik el azért, mert nem szolgálja ki az alkalmi vikingeket...ám hosszútávon másképp nem lehet nagykereskedni, mert tuti bukta lesz belőle.

.

Előzmény: halaloszto (123516)
halaloszto Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123516

na ennek nagyon nincs kultúrája. inkább annak van, hogy a nagyker direkt segít stróman papírvékony kiskereket kreálni stencillel, akik minimál árréssel kínálják készlet nélkül az árut. ezzel persze kinyírva azt a viszonteladót, aki rendesen tart saját készletet, üzlethelyiséget, eladót, stb.

 

Vajk

Előzmény: GPS (123512)
Slam Jr. Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123515

Szerintem mondd. :)

Az ezelőtti hsz-eddel pedig egyetértek. Nekem nagyon jól jön, hogy fent vannak méret szerint a rakatok, kiválogatom, hogy pontosan melyik deszkák kellenek, aztán csak érte megyek és kifizetem. Meg eleve a választék meg a minőség. Én speciel nem drágállom a OF minőségű szélezett, gyalult tölgyért a 309 ezer Ft/m3-t, mert örülök hogy van ilyen.

Előzmény: rferi (123508)
pali923 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123514

A zatik ajtaján azt írták most, hogy az internetes kereskedelembe fektetik a győri bolt költségeit. Megnéztem: valóban lehet rendelni neten is, de az a számozott, tételes megrendelés fel sem merül. Márpedig csak úgy látatlanban egy darab egzótát sokezer Ft-ért senki nem fog venni szerintem. Azt sem hiszem, hogy kihoznak nekem egy negyed tábla rétegelt lemezt felvágva. Főleg nem annyi szállítási költségért, amit megfizetnék.

Előzmény: MN 3100 (123509)
rferi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123513

Nos igen, eléggé kiszáradt már, ami maradt belőle.

Előzmény: pali923 (123511)
GPS Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123512

 

 

"...ha kicsi a forgalom, nagy kell legyen az árrés, ha nagy az árrés akkor a kicsit is nagyobb vagy rendszeres vevők keresnek alternatív beszállítót. ez egy spirál."

 

Talán az lenne a kiút ebből, hogy külön nagykert és külön kiskert fenntartani - ugyanarra az árualapra.

 

És nagyon szigorúan betartani a rendet a két kereskedés között - vagyis almás legyen az "átjárás" úgymond.

 

Aki teljesíti a nagykeres feltételeket (elsősorban céges felhasználó vagy viszonteladó) illetve teljesít egy minimális éves rendelési állományt - az kapja a nagyker árat (ami szigorúan bizalmas, egyébként).

 

Az Imbusz Bélák, akiknek évente kell egy-egy fél deszka, az is kettévágva - azok értelemszerűen a "deluxe" listát kapják (ami köszönőviszonyban sincs a feketeöves felhasználók áraival).

 

 

Persze, ezt nem könnyű betartani. A cég amelyiknek dolgozok az csak nagyker, de naponta bombázzák őket egyéni felhasználók (néha személyesen mennek oda kp.-vel a táskájukban és bizony nem egyszerű őket elhajtani. Volt, amelyik még fenyegetőzött is, mert nem szolgálták ki.)

 

De van, hogy még cégest is elhajtanak - amikor gyanússá válik, hogy a palinak esze ágában sincs viszont-eladni, pusztán csak a lakásfelújítására akar vásárolni - olcsón.

 

Bár lehet meglepő ez a szigor - ám a cég cirka 1500 viszonteladóból él - szerte az országban, ebben vannak kisboltok, nagyobb boltok, autóalkatrészesek, nagyobb forgalmú műhelyek (pl. riasztósok),  de még áruházak is - ezek között ha híre megy, hogy a cég maszekban is árul nagyker áron - akkor végük van, mert hónapok alatt elpártolnak tőle a viszonteladók.
Volt rá példa a környéken - egy autós nagyker húzta le így a rolót a kapzsisága miatt.

.

 

Előzmény: halaloszto (123507)
pali923 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123511

Hát ez az! De legalább most már jó száraz lehet az az anyag! :)

Előzmény: rferi (123508)
pali923 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123510

Sajnos ez nem csak a fára, vagy más alapanyagra érvényes. Hányan belefutottunk már abba, hogy meg akarsz venni egy gépet, de nem tudod megnézni sem sehol élőben, mert nem tartanak a cégek készleten belőle. Kipróbálni, esetleg csak megfogdosni? Esélyed sincs. Rendeld meg, akár a neten látatlanban, majd behoznak neked egyet. Aztán majd vagy beválik, vagy nem.

Előzmény: halaloszto (123507)
MN 3100 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123509

Szervusz!

 

Na, pont ilyen problémák vannak.

Ha Győrben/Pesten sem lehet normálisan

- nem olcsón - vásárolni, akkor mi lehet a

helyzet mondjuk Pápán?

 

Mostanában egy kicsi cégnél láttam itt szélezetlen

borovi padlót. Ha jól emlékszem - válogatási

lehetőség nélkül - 130 000 Ft/m3 volt az ára.

Mondjuk, szemre jó minőségűnek tűnt.

 

Nem tudom, az internetes kereskedelem

hozhat-e változást, vagy megoldást ebben

a körben.

 

Péter

 

 

Előzmény: pali923 (123494)
rferi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123508

Most elmondjam, hogy nekem például a tölgyanyagom onnan van, hogy 92-ben (!!) egy hírdetést találtam, tölgy anyag, 15 000/m3. Sarkadon volt!!!!

Szerveztem egy Star kamiont, hetvennel ledöcögtünk Pestről Sarkadra, megvettem 3 köbmétert, majd hazadöcögtünk vele. Hajnali ötkor indultunk, valamikor tíz felé értünk oda, délben indultunk vissza, este lett, mire lepakoltunk. És benne volt öthavi bérembe a játék!

Előzmény: pali923 (123506)
halaloszto Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123507

a kistételű vevők még egy Bp-n sem tartanak el egy kereskedőt. ha kicsi a forgalom, nagy kell legyen az árrés, ha nagy az árrés akkor a kicsit is nagyobb vagy rendszeres vevők keresnek alternatív beszállítót. ez egy spirál. nem tudom hogyan lehet kikerülni belőle. kicsi a piac, azt kellene bővíteni, de nem tudom hogyan lehet.

 

Vajk

Előzmény: rferi (123505)
pali923 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123506

Sajnos nekem is ez a tapasztalatom. Itt helyben gyakorlatilag akácot és tölgyet találtam a szomszéd faluban, de ezen kívül semmi. Kínomban a jófogáson és társain keresgélek, ahol időnként felrak valaki egy farakást a kert végéből, ahova talán elmehetek válogatni, de még jobb lenne, ha az egészet megvenném 100.000 Ft-ért. A helyi, igazán nagy fatelepek sem tartanak fenyőn kívül mást, az is gerenda és tetőléc. Találtam hirdetéseket jobb cégekről is, de 100 km-eket kéne utaznom.

Előzmény: rferi (123505)
rferi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123505

Egyetértek.

 

De tovább is mennék: sajnos már nem csak az egzótákkal van probléma, de az itthoni lombos fajokkal is.

Stabilan alig lehet kapni tölgyet, bükköt, cseresznyét, diót, kőrist, juhart, körtét.

Kábé ezek lennének a legfontosabbak.

Ha valaki nem valami fűrésztelep, vagy erdőség mellett lakik, hogy onnan vegyen SZAKMÁNYBAN anyagot, hanem csak egy-két palló/deszka kéne neki, meg van lőve. Lehet autókázni a világ végéig, szervezkedni, hogy hogyan jut haza az anyag, ha nincs kocsid, utánfutód, stb. Rámegy több napnyi idő.

Pedig ezek is csak árúcikkek, elvileg bemegyek a boltba, és megveszem.

 

Olyan extrém kívánságaim már nincsenek is, mint az amcsiknál, hogy a felvágott rönk minden pallóját lefényképezik, a képen beméretezik, sorszámot kap, és úgy veszem meg a neten.

Valamikor tavalyelőtt találtamegy ilyen webshopot - persze amcsi.

Merthát ugye lehet, hogy egy nem egyenes, párhuzamos szélű palló jó lenne nekem. Első ránézésre katasztréfa az anyag, de az adott projekthez éppen jó.  Egy ilyen boltban meg csak otthon ülve kiválasztom, lestoppolom, kifizetem, és vagy elhozatom, vagy elmegyek érte. Fél óra szervezkedés, és megvan.

Előzmény: halaloszto (123502)
halaloszto Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123504

kisebb teljesítmény igény abszolút észrevehető!!!

 

egyetlen hátránya, hogy vastag anyagban berezonál, és kicsit hullámos lesz a vágás. 5cm fenyő pallót szeletelni még szuper, és tölgyfától sem ijed meg, de a rendes 3.2mm széles pilana lappal a tölgyben szebb a felület. 

 

Vajk

Előzmény: kuperta (123503)
kuperta Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123503

Én is néztem az eltérést a fotó (ami egyezik a paliszanderes táblázattal) és a leírás között. Kicsi körfűrészem van és jó lenne kevésbé terhelni, észrevehető a kisebb erő igény, milyen a vágási felület?

Előzmény: halaloszto (123501)
halaloszto Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123502

az a kérdés, hogy vajon a zatikban a drága egzóta tartja el a fenyőt, vagy a viszonylag nagy forgalom az  európai fajokból lehetővé teszi hogy egzótákkal is szórakozzanak. ha az előbbi, akkor lehet nyitni egy egzóta butikot. ha utóbbi, akkor örüljünk hogy ezzel szórakoznak, nem pedig hazaviszik a pénzt.

 

Vajk

Előzmény: rferi (123500)
halaloszto Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123501

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139636502&t=9104263

 

itt irtam rola. nekem van. szerintem jó. 4-5 centinél vastagabbat nem igazán jó vágni vele, de persze elvágja. van kavarás a vastagságával, évjárattól függően ugyanazon a cikkszámon eltérő a vastagsága.

 

amit most linkeltél, annál is a képen levő lapra az van rajzolva hogy 1.7mm és a cikkszám 271.250.24M, a paraméterek között meg 2.4mm vastag, miközben a cikkszám ugyanaz!!

már nem emlékszem az enyém milyen vastag, lehet 2.4, de lehet hogy 2.6. a paliszanderes fickó azt monta, hogy azért van mert az userek panaszkodnak hogy nagyon belibeg, akkor vastagabbra veszik, aztán elül a vihar, és akkor megint jön az újítás hogy még vékonyabb...

 

Vajk

Előzmény: kuperta (123498)
rferi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123500

Ha annyira drága most a Zatik, akkor most is megélne mellette olyan fatelep, ahol kaphatnál egzótákat!

Ez ugye elég világos.

 

Namost arra kérlek, soroljál fel ilyen helyeket légyszi!

Még azt se kérem, hogy olcsóbb legyen az a faanyag, csak LEGYEN!

 

Sorold!

Előzmény: generátoros (123491)
rferi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123499

Átugrasz Ausztriába?

Biztos nem lenne olcsó, de véleményes, hogy sokkal szebb anyagokat kapnál

Előzmény: pali923 (123477)
kuperta Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123498
elemes Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123497

A Zatik az, ahol széles választék van raktáron és sokféle anyagból lehet választani.

Hol kapni még pl. amarántfát? Kínából, interneten, ételfestékkel színezett fenyőt?

Előzmény: generátoros (123491)
elemes Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123496

hú, ez nem hangzik jól :-(((

 

sok építőanyagos cégnek gondot okozott a 2008-ban aztán 2011-ben megtört építőipari lendület....

Előzmény: pali923 (123477)
halaloszto Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123495

nincs igazi barkácsolókra hajtó cég. mind arról álmodik hogy nagy termelők vásárolnak majd nála sokat. az obiban sem lehet fél tábla osb-ot venni, de ha veszel raklappal akkor van kedvezmény. ha kell 1db egész tábla, már akkor is érdemes a fatelepre menni, nem az obiba.

Előzmény: pali923 (123494)
pali923 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 123494

Nem hiszem, hogy örülni kellene bármelyik kereskedő tönkremenetelének, ez sosem jelent kedvező tendenciákat. Lehet, hogy drága, de a barkácsolóknak hasznos volt, hogy gyakorlatilag bármit meg lehetett náluk venni, kis tételben is. Ez a maradék válogatási lehetőséget én nagyon kedveltem. A legközelebbi lombos fa beszerzési hely, amit találtam, és van is választék, Keszthelyen van, az ide 100 km. Egy deszkáért nem fogok odamenni, nekem meg sokkal több nem kell egyszerre.

A kedvenc helyem, ahol vágatni szoktam bútorlapot, ilyesmit, most éppen 2 hétre vállalta és jó drágán néhány lap levágását a fiókjaimhoz. Ez is jobb volt eddig. Nem mindenki vesz egész táblákat. Szóval nem jól felé halad valami itt nálunk, pedig Győr az egyik legjobb helyzetű város állítólag.

Előzmény: generátoros (123491)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.03 0 0 123492

Szia

 

Ez volt az elődmodell :D a 80cm megoldás

 

 

Nagyon unatkoztam a cégnél és rajzolgattam pár ilyet, ez a kettő maradt meg szombatról.

 

Más kérdés, hogy ma elkezdtem megcsinálni, nem lesz szép (szokásomhoz híven), de használható lesz, nem osb lett végül az oldala, hanem volt még egy nagyobb bútorlap (fújt nagyon a szél, így nem hozok osb-t :D meg sajnálom is a pénzt, ha van mindenféle hulladék még itthon), az lesz a bal széle és a felső lap, a fűrész jobb oldalán alul Dell bútorlap, amit elhoztam a cégtől, alul nem állítva, hanem fektetve 10cm deszka végig, amire a görgők könnyebben felmehetnek majd :)

 

Stellert mindenképp újat kell csinálnom, annak milyen megoldást javasolnál? Arra még nincs tippem :) Ami egyszerű, nem bonyolult kivitelezni és pontos, szépség nem érdekel.

 

Méretben így 70cm mély lesz, nem 1.25m, jobb is, így nem akkora gond beférnem a kocsival a garázsba munka után :D

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (123482)
generátoros Creative Commons License 2016.10.03 0 1 123491

nem sajnálom a bajban lévő zatik és társai cégeket. szünjenek meg és lesz helyettük más, akik esetleg normálísabb áron tudnak kereskedni.  a zatik talán a legdrágább kereskedő cég a faanyagok árusításával foglalkozók  között. A baj az, hogy évtizedek kellenek , mire kialakul a normális világ a kereskedelemben is.   és mi öregek ezt már nem élhetjük meg. Röhely , hogy ők diktálnak és a termelő az kuncsorogni kényszerül. A világon talán sehol nincs ekkora katyvasz , némelyik kereskedő képes 5x- ös árat is kérni egy-egy termékért, persze ezek talán nem a fakereskedők, de ők se szívbajosak.

Előzmény: halaloszto (123481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!