Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109738

, de általános célra 

 

Nekünk volt ilyen a cégnél .

Nagyon rühelltem a tekerentyű miatt ! Ami ugye ha valaki kicsit sutább 2 kezes .

Raktár, igy mondhatom , hogy áltaslános célra kellett (doboz nyitás, doboz "bevágás), de a " percenkent" nadragszár zsebből elővesz, visszarakra sokkal jobb a "rugós" rögzítésű !

Most jön majd az, hogy ez "biztosabb" rögzítés...

En egy 800 ft- os "rugóssal" kartonoztam végig a házat amit csak ugy meglattam a festékbótban, aminek a bele szintén fém 3s soha nem állítódott el ! Még tán egy pót penge is fér bele, da abban már nem vagyok biztos

Es meg mindíg jó, olyan mint uj korában csak kicsit kopottabb...

Előzmény: raklapjúzer (109736)
generátoros Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109737

Valójában tényleg nincs vele baj.    Azt azért tudni érdrmes róla, hogy kicsit lóg az önvényben az a cső amiben a tengely csapágyazva van.    Az öntvény oldalában lévő csavar szerintem nem állitócsavar, hanem csak arra van , hogy elfordulását megakadályozza ennek csőnek.  valahol láttam egy tuningolást , amivel kiküszöbölte a fószer ezt a tengelylötyögést.   elsőre kicsit durvának gondoltam , flex-el elvágni az öntvényt majd oldalról két furat és 8-as csavarokkal összébb húzni kontraanyás biztosítással.   mivel jó öreg (20év) a gépem azt gondoltam megcsinálom én is, ha nem sikerül veszek majd másikat.    Örömteli volt a pillanat amikor megállapíthattam , hogy megérte megmókerólni, mert tuti jó lett nincs lógás és akár 1mm-es fúróval is lehet vele játszani.

Előzmény: LyPapa (109723)
raklapjúzer Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109736

Nekem ilyen Olfa szikém van.

Előzmény: Barnamedvébb (109733)
drRamaty Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109735

Zoli, te már kiérdemled az "udvari szállító" nevet az óvodáknál :-)

Szép munka! 

Előzmény: arvaiz69 (109701)
vpvp Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109734

Egyetértek az előttem szólókkal...sokszor ki lehet fogni jó dolgokat jó áron. Van pl. Parkside gérvágó gépem, ütvefúróm, szögbelövőm, csiszoló gépem stb. Szerintem hobbi célra tökéletesek. Amúgy az oszlopos fúró 26000 lesz és 3 év a garancia, mint minden gépre a LIDL-ben. Ennyiért szerintem még Einhell sincsen.

Előzmény: arvaiz69 (109721)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109733

az a helyzet, hogy minden el van pakolva, mert nem lett meg idén a műhely

(van ami nem is a háznál van, hanem egy szívességi raktárban)

de ez valahol a lépcső alatt van, mint más kisebb szerszámok, amik kellhetnek, ha nem felejtem el szívesen megnézem

 

hozzáteszem, h Olfából nekem csak kicsi volt, amit nem megmarkolásra terveztek, hanem kisebb munkákra

 

a mostani favoritomat simán az OBI-ban vettem, lehet, h csak Lux, de akkor is remek

 

ha elfelejteném megnézni, nyugodtan emlékeztess

Előzmény: raklapjúzer (109725)
vpvp Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109732

Sajnos link még nincsen csak a helyszínen láttam kiplakátolva...

Előzmény: LyPapa (109714)
Bari- Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109731

Így van, időnként vannak jó dolgok, nem mindig és nem minden akciós szerszám jó vétel. Pl a fúró élező szerkezet nagy humbug, de ki lehet fogni jó dolgokat. Érdemes figyelni az akciós újságot, és az alapján már lehet nagyjából szelektálni, ha amúgy nem szoktál oda járni érdemes e egyáltalán benézni.

Előzmény: józsibácsi456 (109729)
MN 3100 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109730

Ha visszalépegetsz a 108152. és

a 108259. hozzászólásomhoz,

akkor olvashatod a lesújtó

véleményemet erről a fúrószár

élező szélhámosságról.

 

Látom, te is beleestél a csapdába.

 

(Hasonlóról írt Mark Twain is, amikor

valami cirkusz műsornál az volt a

csel, hogy úgy is csak egyszer nézik

meg a rettenetes műsort, de előre

kell befizetni a belépőt. Mire mindenki

megverné őket, addigra a társulat

lelép.)

 

Péter

Előzmény: Törölt nick (109589)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109729

Latom kozben irtal te is. Akkor ha jol veszem ki ,idonkent el lehet arra kanyaronni ,hogy mi ujsag van.Aztan szelektalni vacaksagokat. Nekem gep mar nem kell,de nehany fogyoeszkoz jol johet.

Előzmény: Bari- (109726)
MN 3100 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109728

Az enyém az ALDI-ból származik, de

lefogadom, hogy azonosak.

 

A "fúrótengely vezető cső" lötyögésén kívül

- ami persze az oldalsó csavar meghúzásával

némiképp korrigálható - a gép jól működik.

 

(Az az oldalsó csavar a "fúrótengely vezető

cső" hornyába illeszkedik és ha igaz, annak

elforgását akadályozza.)

 

Ez a kínai 500 W mégiscsak erősebb a korábbi

kínai 350 W-nál. 16 mm-es tokmánya van.

 

Péter

Előzmény: vpvp (109712)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109727

Na jol van. Ha mar igy allunk ezzel a Lidlivel , akkor majd elbattyogok a legkozelebbi botba , megnezem..

Annyi remlik , hogy  kavejuk ,aminek mitomen valami furcsa neve volt,az nem izlett. Nem talaltam az unkamnak bolero italport se , es aranyfacan suritett paradicsomot se tartanak. Volt viszont brazil maj .

A sarokba volt nehany nyamvatt csavarhuzo , munkaskesztyu ,elemlampa,kacatok.Ami ert valamit az a WD spray akcio.Szoval nem tetszet az egesz.

Előzmény: LyPapa (109723)
Bari- Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109726

Szia!

 

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat a lidl akkus fúróval kapcsolatban.

Mivel másodhegedűsnek vettem, hogy ha egymás után fúrni és csavarozni is kell, ne kelljen állandóan a biteket cserélgetni a 18V-os gépben, így valóban nem lesz szükség egy darabig a pót akkura, de jó tudni, hogy beszerezhető és nem is vészes áron.

 

józsibácsi456: Szoktak jó dolgok lenni az akciókor. Hiába fűszerüzlet, de van hogy megéri ott megvenni az adott szerszámot. Sok mindent nem vettem még, főleg sok gépeket nem, de amit vettem, azok mind jól teljesítenek (derékszög-pontos volt, villáskulcs készlet, szegbelövő, kompresszor). A kompresszorral nagyon meg vagyok elégedve. Amióta megvan rendszeresen használom, és teszi a dolgát. Ugyan ilyen felszereltséggel  csak majd másfélszer ennyiért lehet kapni kompresszort, és azok minősége....  Az akkus fúró meg majd kiderül, hogy teljesít, majd 5 év múlva beszámolok róla, majd figyelmeztessetek.

 

 

Előzmény: MN 3100 (109719)
raklapjúzer Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109725

Nafene! Írnál egy pontosabb márkát? Nekem is volt már sokféle, de az Olfa-nál jobbat még nem láttam. Erősebb van, az a Stanley féle fix rövidpengés, de általános célra nekem még az Olfa szikénél jobban használható és emberi áron elérhető darab nem került a kezembe. Kíváncsivá tettél!

Előzmény: Barnamedvébb (109722)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109724

Dr!

Nem beszellek ra , csak megis erdemes elgondolkodni rajta. A felso meg az also megvezetest megoldani gorgosre. A fabetestes is mukodik, de nem er fel a gorgos megoldassokkal. Azer irom ,mer en ezt tapasztaltam . No most ezt vehetjuk mar "buheranak" :-) ,de a joertelembe vett modon. 15 -20 szeles 1-2 mm -es furnert,svartnit vagok le rajta pontosan,jelentekteken furesznyomokkal. Koszonve a preciz vezetesnek , beallitasnak. Eredetileg parafa volt rajta,ami brutal modon be volt vagodva . Most poliurethan bandazszsal fut , nagyon tartos,konnyu tisztitani es mukodik,mint a doxa ora.Sose feszitem tul , es nem is kell semit se merni , az erzes van es kesz . A te fureszed is egy nagyon pontos , jo gep .

Előzmény: drRamaty (109707)
LyPapa Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109723

Nincs azzal az oszlopfúróval semmi baj. Nem ipari felhasználásra készült, de lehet vele a famunka pontossági igényét meghaladó pontossággal dolgozni. Korábban már leírtam, hogy ha a vízszintesen befogott, fél collos acélcső tetejébe símán tudok 3mm-es fúróval furatot indítani, valamint az alsó palástot is átfúrom fúró törésveszély nélkül, akkor mi kell még ? Fehérruhás szűzlányok termékenységi tánca ? Ha valakinek szüksége és lehetősége van, vegyen Festool-t, de szerintem a jellemzően eseti munkákhoz teljesen felesleges. 

Égi manna: igen, kb. az égi mannával egyenértékű, ha tudsz olyan árban szerszámokhoz jutni, ami ténylegesen megfizethető gyakorlatilag bárki számára, és minőségileg igen ritka a kifogás velük szemben. Ne feledd, nem ipari felhasználásról van szó, hanem eseti, barkács jellegű munkákról !

 

Üdv:LyPapa

 

Előzmény: józsibácsi456 (109718)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109722

Olfa :)
nekem is sokáig az volt az etalon sniccerem
most már azért van jobb

Előzmény: drRamaty (109713)
arvaiz69 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109721

Szia!

"Én nem tudom ,olvasva az oldalt néha az jön le ,hogy ez a Lidl-s dolog nálatok olyan, mint Jézus újbóli eljövetele ! :-)"

És tényleg így van, legalábbis nálam! :- )  Alig várom, hogy újra árusítsák a konnektoros porszívót.  Nyitásra ott lennék és azonnal lecsapnék egy ilyen szerkezetre.

 

Üdv.: Zoli

Előzmény: józsibácsi456 (109718)
Tschaby Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109720

Battikuli addig nem fogy el a harom uveg repa es bananle...

Előzmény: vpvp (109712)
MN 3100 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109719

Szervusz!

 

Az én gépem kb. egy idős a GPS gépével.

Azaz legalább három éves.

A véleményem is azonos.

Használom is meg nem is. De az akku még

tárolás alatt nem merült le úgy, hogy azt

a kijelzőjén (LED-ek) észrevettem volna.

 

Használatkor már merült le annyira, hogy

a piros LED világított, de gyorsan utána

lehetett tölteni és vidáman működött

tovább.

 

Ez az akku valamiért meghaladja a kinai

minőséget. Szerintem sokáig nem lesz

szükséged pótakkura.

 

Péter

Előzmény: Bari- (109559)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.27 0 1 109718

En nem tom ,olvasva az oldalt neha az jon le ,hogy ez a Lidlis dolog nalatok olyan, mint Jezus ujboli eljovetele ! :-)

Most ilyenkor lerohanjátok a boltot? :-)

 

No mindegy..én oszlopos furot nem vennek elelmiszerboltba se hobira,se "ritkan hasznalom"-ra,sehogyse . Mer jon a nagy meltatlankodas,hogy hasznalhatatlan az egesz vacaksag, meg furni nem lehet vele , de egy kis atalakitasal  majd valami lesz belole,meg mittomen...

!

Persze ez csak 1 velemeny .Nem akarom a rendkivuli jo uzletet gatolni!!

Előzmény: vpvp (109712)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109717

Menjenek má a fenébe, mi vagyok én, bank?

Előzmény: vpvp (109712)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109716

Nem rossz!

Lefagyasztani, és kimetszeni.

Előzmény: drRamaty (109713)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109715

Hű ez komoly gond.

Töltsd tele vízzel, zárd le.

Alkoholos filctollal rajzold fel a mintát amit ki akarsz vágni. Ha nem megy, nyomtasd ki nyomtatóval és azt ragaszd rá celluxxal értelemszerűen.

Öntsd ki a vizet (csak azért kellett, hogy ne horpadjon be)

Gyertya, gázláng fölött forrósíts meg egy szeget, szúrd ki a sarkokat.

Kisollóval vágd ki egy picit bentebb, vagy pontosan.

Egyenes ollóval tisztázd le a vágást.

Előzmény: homár hümér (109709)
LyPapa Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109714

Az akció linkjét be tudnád írni ?

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: vpvp (109712)
drRamaty Creative Commons License 2016.01.27 0 1 109713

Töltsd tele vízzel, tedd be a mélyhűtőbe. A jég ellentart, Olfával kivághatod derékszögben.

Előzmény: homár hümér (109709)
vpvp Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109712

Február 4-től újra barkácsgépek lesznek a LIDL-ben!!! :oD

Lesz multifunkciós csiszoló, oszlopos fúró stb.

 

Valakinek van ilyen Parkside 500W-os oszlopos fúrója? Érdemes megvenni hobbi célra?

rferi Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109711

gyakorolni kell.

komolyan.

saját tapasztalat.

és legyen éles a kés, ha van hegyes, szuperéles konyhakésed, igazi, nem lézerélezett, meg hasonló viccek, az jobb, mert jobban meg tudod ragadni a nyelét, és biztosabban vezeted

Előzmény: homár hümér (109709)
drRamaty Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109710

"Nem az Újpesti fajta ez ugye?"

Nem megyek ki lefotózni a tábláját ebben a hidegben, kiskőrösi :-)

Előzmény: sityuka80 (109708)
homár hümér Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109709

Bocsanat, nem teljesen ide valo, de ugy latom, ti mindenfele szerszamot es technikat ismertek.

Muanyag (magyarul:pet) palack vagasahoz kernek segitseget. Kepeken minden szepen szerepel, snitzerrel bevagjak, olloval vegigvagjak, es a vegen ott egy szep derekszogu kivagas. A gyakorlatban viszont az a franya palack begorbul, deformalodik, a snitzer picit oldalra csuszik, az ollonak is van szelessege, igy oldalra fordul - es persze, amikor a a sarokban derekszogben be kene kanyarodni, akkor a muanyag behasad, betepodik, begyurodik. Ha pedig megis sikerul - derekszogben kozepen behasitas utan - a sarokban talalkozni, akkor az egyik iranyban tovabbhasad a saroknal.

Hogy lehet ravenni, hogy azt csinalja, amit en akarok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!