Keresés

Részletes keresés

farontó Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109689

Szolgálatára Doktor Úr!! :)

A melóhelyen van 1 az az egy db.

 

Előzmény: drRamaty (109686)
LyPapa Creative Commons License 2016.01.27 0 1 109688

Bárki tud különösebb erőlködés nélkül olyat írni, ami mások számára vegytiszta hülyeség. Oka: vagy nem jól fogalmazott, vagy félreértették a mondanivalóját - vagy tényleg valami ordas baromság csúszott ki :) Ilyenkor azért el lehet gondolkodni, hogy 

 

- átsiklunk felette;

- megpróbáljuk a szándékot kibogozni;

- igyekszünk a fogalmazási fordulatokba belekötni, és belemagyarázunk olyan dolgokat is, amit csak kiválóan működő fantáziánk kevert a kifogásolt mondandó(k)ba. (Lásd: senki sem akarta a másikra tukmálni a raklap felhasználását, beszerzési módját, stb.  De azért sikerült efelé elkanyarítani a gyalulással kapcsolatos kérdést. )

 

Eszemben sincs senkivel sem szájkaratézni, de az utóbbi hozzászólásaitok kifejezett kötözködést mutattak. Na, ebből lett kicsit sok, hirtelen. Tudom, hívatlan prókátornak nem aranyrög a fizetése :)

 

Üdv:LyPapa

 

 

 

 

Előzmény: Garfield007 (109678)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109687

"Hát nem tudom, szerintem szegényes a fantázia..."

 

Annyira azért nem !

Van/volt, hogy

- belföldi kiszállító sofőrtől a speditőr raktárosa - mert ugye a kiadásos papíron is rajta van, hogy cserereklapotkérünk - egyutas raklap helyett is és a külföldön, azon a raklapon feladott áruval kiküldött EUR raklapért is csereraklapot kért volna ! (tehát nem ő "tette" alá és "kinn" se adott cserét érte !)

- volt olyan, hogy a sofőr "cserét" ajánlott , mikor látta, hogy az udvaron a sok ÚJ "fehér" raklapot. Üzlet az lett volna, hogy egy "fehérért" ad egy "szürkét" meg 200Ft-ot..

 

"azok tényleg selejtek voltak."

Pl azt a raklapot amit laci fényképén van 3 hozzászólással feljebb, azt ha vesszük valahonnan, akkor 1200+Áfa áron kapjuk...

Mondjuk az még mindíg kérdés, hogy a mi beszerzőnknek abból mennyi jut..

 

Szóval nem annyira szegényes a fantázia..

 

Tegnap pl. a spárban láttam, hogy a húspultos berakott valaki kosarába 6-8 csomag , 50% engedményes matricával ellátott - tehát még aznap lejáró - "előrecsomagolt" húsárut (csirke felsőcomb volt talán ). Amin látszott, hogy a fagyasztóból vette elő !

 

AZ emberi elme határtalan..

 

Előzmény: rferi (109680)
drRamaty Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109686

Van itt valakinek Kiskőrösi 800-as szalagfűrésze? Lenne egy szakmai kérdésem.

laci19791202 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109685

Ime egy példány,volt benne jópár tisztességes darab is,hagytam egészbe is,pl a gyerek medencéje mellé is hogy ne keljen neki akkorát lépnie mikor belemegy.

Sógorom volt párja pl leverte róla a tuskókat és mecsiszolva egy fasza kiskerités sorozatot csinált belőle nő léttére!

Előzmény: laci19791202 (109684)
laci19791202 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109684

bedike Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109683

Igen, amit látod, az a kreativitás hiánya.. köszönhető ez sok dolognak, de ez a része nem is ide tartozik.

 

Van elképzelésetek, hogy mi minden hasznosítható, amit mások 'szemétnek' kikiáltanak? és mennyi beszerzési forrás létezik a hivatalos boltokon kívül? és most nem elsősorban a 'hazalopott' cuccokra értem.

..és van fogalmatok, mennyi irigy ember van, aki ha ezt a 'szemetet' hasznosítani tudod, úgy néz rád, mint egy marslakóra? ..csak mert ő nem tudta így megoldani (mert nem is keresett ilyen megoldást), aki megoldja, az meg tuti hazudik.. értem én, értem.. de hát itt elvileg felnőtt emberek vannak.

Azt hittem, hogy az asztalos szakma igen nagy része kreatív gondolkozást igényel.. de nyilvánvaló, hogy vannak, akik csak sémákban tudnak gondolkodni..

Tschaby Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109682

Ehhez csatlakozom én is. Mindenki ott "szerez" anyagot ahol tud, nem?

Itt Zalában sok az erdő, ezért az "értéktelen" "berekfát" elég olcsón megszámolja az "őstermelő".

 

A raklappal az a mákom, hogy a cégnél raklapszám használjuk el a raklapokat :) gyakorlatilag mindig van, és az alkalmazottaknak szabad préda.(egyutasok, a legváltozatosabb méretben, és konstrukcióban)


Csináltak már emberek ilyenből komposztálót, pince lambériát és hordják tüzelni is.

Én is vittem haza egy utánfutóra valót a szebbekből. Még ősszel amikor száraz volt.

Meg a múltkor is elvittem a japán csomagolóanyagot.

 

Nem létszükséglet az olcsó anyag beszerzése, de ha látok valami jól kinéző" fadarabot" sajnálom tűzre vetni.

 

Szerintem...

Előzmény: LyPapa (109675)
rferi Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109681

na erről beszélek!

Előzmény: laci19791202 (109679)
rferi Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109680

Hát nem tudom, szerintem szegényes a fantázia...

A volt sógorom a Hungarocamionnál volt rakodó.

A telep sarkában a főnök engedelmével hordhatta össze az egyutas és a leselejtezett eur raklapokat. Mikor meglett egy fuvarnyi, akkor megrendelte cégen belüli áron a hazafuvart, és egy pótos kamionnyi raklapot hazahozott.

Iszonyat mennyiség volt. Pusztán a fuvardíjért.

Tudom, majd jönnek az elméletek Hofitól szabadon, hogy mi a selejt, meg mi nem, és bizton állíthatom, azok tényleg selejtek voltak. Töröttek, többször javítottak (a szögek mennyiségéből, és elhelyezkedéséből ítélve).

Ha egy cég gyárt raklapot, és visszhordják hozzá a használtat javításra, ott is keletkezik selejtes, amire azt mondják kuka.

Azt akármennyiért is adhatják...

laci19791202 Creative Commons License 2016.01.27 0 1 109679

Ha már ennyire raklap téma,itt 500-1000ft /mázsáér megy,én legrosszabb esetben 500ft ér veszem,tüzre,a mult heti 55db ot 2000ft ér vettem asszony munkahelye és ő jóvoltából,ennyi pénzér nagyonjó tüzelősforrás a műhelyben,plusz a fenyő deszkáit kiszedem ami olyan és nagyszerűen hasznositom megfelelő helyekre.

Egy raklapot kézi k fűrésszel szétkapok másfél perc alatt a kiskályhámra.

Editke ne foglalkoz a negativ hsz ekkel.

Garfield007 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109678

Az elején nem teljesen értettem egyet joe ominózus hsz.-ével. 

Most már minden szava arany.

Ha valaki leír hülyeségeket és erre rákérdeznek, majd nagy arccal elkezdi osztani az észt az nem megmagyarázás.

Részemről is befejezhető csak nem értem eme engedékenységet a nyíltan hülyeséggel szemben.

Előzmény: LyPapa (109675)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109677

speciel én is unom

Előzmény: LyPapa (109675)
bedike Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109676

Köszönöm LyPapa, teljesen igazad van.. tényleg nem kéne elmagyaráznom senkinek semmit..

Megint megállapítottam, hogy mint minden más fórumon, itt is van sokféle ember.

Egyébként semmi érdekem nem fűződne ahhoz, hogy itt hazudjak.. minek?

Tudom, hogy amennyiért veszem, annyiért megéri.. nem kicsit, hanem nagyon.. :)

 

Nem lopják nekem, én sem lopom mástól.. eladják reális áron.. talán mert látják, hogy nem a műkörmeimmel és a tűsarkúimmal meg a legujabb rucikámmal vagyok elfoglalva, hanem valami egész mással.. vannak emberek, akikben ez tiszteletet ébreszt. Vannak olyanok, akik épp ezért próbálnak segíteni is. Mondjuk amit Te, kedves hitetlen, ezerért fogsz megkapni azért, mert idegen vagy és ráadásul nagy az arcod is, azt lehet, hogy nekem tisztességes áron odaadják ötszázért.. ja, és ezért nem kell semmi extra szolgáltatást nyújtanom.. mielőtt felmerül kérdésként ;) (az ötszázas csak példa volt...nem ennyiért veszem :) )

Előzmény: LyPapa (109675)
LyPapa Creative Commons License 2016.01.27 0 2 109675

Bocs, hogy belekotyogok, de nem hagynátok már békén a hölgyet ? Nem kellene neki semmit megmagyaráznia, azt gondolom, különösen nem tök idegen fasziknak :)  Ott veszi az anyagot, ahol  tudja, és annyiért, amennyit kérnek érte. Vagy nem jól látom ?

 

Üdv:LyPapa

Garfield007 Creative Commons License 2016.01.27 -1 0 109674

Veszem a raklapot, nagyon jó áron és gyártótól.. tehát nem ellopják és én sem vagyok dealer :)

 

Akkor a faanyagot lopja vagy veled túl kedves, ettől még nem lesz másnak megoldás a raklapozás, nem mindenki ilyen szerencsés.

 

Az utolsó mondatodat is értem..félig-meddig. És megint varrással jövök. Annyi anyagom van két szekrényben, ha most nekiállnék, kb 10 évig tudnék úgy varrni, hogy nem kell hozzá semmit vennem. De ha meglátok valami textilt, ami nem biztos, hogy új, de számomra valamiért érdekes, biztos, hogy megveszem, mert látok benne fantáziát.. :)

 

 

De ha 1000 forintért vehetsz szimpla faanyagot, 950 forintért meg raklapot és mégis a raklapot veszed meg, akkor ott más a baj :-) 

 

 

Előzmény: bedike (109665)
bedike Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109673

Igen, a gyártó valószínű szponzorál engem.. talán a kisugárzásom miatt? :)

Hiába van ellentmondás, akkor is igaz minden, amit írtam..

Előzmény: joevagyok68 (109672)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.01.27 -1 0 109672

"Veszem a raklapot, nagyon jó áron és gyártótól"

Ebben a mondatban van némi ellentmondás !

Mert ebben az esetben

- vagy nem "jó" az ár !

- vagy csak elvileg gyártó (mint a következő hozzászólásodból kiderült dílertől veszed)

- vagy ha tényleg jó az ár és ő gyártja, akkor a "gyártó" egy karitatív szervezet is egyben és akár veszteség árán is sponcorál téged.

:-)

 

Előzmény: bedike (109665)
Bari- Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109671

Miskolcon ahol szoktam szerszámot vásárolni, alap esetben 120-150-es finomságú szokott lenni, de 180-as és 240-es is rendelhető. Egyedi szalagot meg lehet gyártatni, épp ma kérdeztem rá a boltban a még decemberben kért árakra (karácsony előtt), hogy megkapta e már a gyártótól. A Mathias féle kis szalagcsiszolót tervezem megépíteni, és ahhoz nem találtam gyárit értelmes áron (25×1006mm), kíváncsi vagyok egyedileg gyártatva mennyire jönne ki. Remélem hamarosan kiderül.

Előzmény: pali923 (109652)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109670

Készítettem...

A hátsó szomszéd felé kerítést , 100x120 paletta, felső része "félkörívesre" levágva.

Virágládát, meg még pár apróbb dolgot...

DE összességében nem szeretem..

 

A legutolsó móka óta meg kifejezetten útálom és "irtom" a maradékot (megy kazánba, hogy végre rend legyen a pinecébe) , amióta csak "csíkosan" tudok gyalulni, a benne maradt szakáll és/vagy szegdarab miatt ! :-( (előtte egy héttel cseréltem a kést )

Előzmény: bedike (109661)
bedike Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109669

Az csak ritkán sikerül.. nem mindet helyben készítik, ők dealerként is működnek :)

Előzmény: Törölt nick (109667)
pajaci Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109668

Akkor meg dolgozzál, ne ide írkálj! :DDDD

Előzmény: bedike (109663)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109667

Gyártótól veszel nullkilométereset? Nem tudsz eleve összeszereletlenül csak leszabott anyagot venni?

Előzmény: bedike (109665)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109666

Innen világos a tepsitálcák elválasztóihoz.

Előzmény: Pillanatragasz (109619)
bedike Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109665

Veszem a raklapot, nagyon jó áron és gyártótól.. tehát nem ellopják és én sem vagyok dealer :)

 

Ez a szerszám amortizációs mondatodat értem, hogy nekem céloztad.. nincs ezzel gond, varráshoz is csak egy tűm meg egy ollóm volt egy ideig..

 

Az utolsó mondatodat is értem..félig-meddig. És megint varrással jövök. Annyi anyagom van két szekrényben, ha most nekiállnék, kb 10 évig tudnék úgy varrni, hogy nem kell hozzá semmit vennem. De ha meglátok valami textilt, ami nem biztos, hogy új, de számomra valamiért érdekes, biztos, hogy megveszem, mert látok benne fantáziát.. :)

Előzmény: Garfield007 (109664)
Garfield007 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109664

Ha veszed a raklapot, akkor nem éri meg gazdaságilag sem.

Ha ellopják neked vagy te vagy a raklap dealer, akkor meg a munka sok vele, persze az van ingyen, így megérthető ha valaki ezt az utat választja, de akkor is hozzá kell számolni a szerszám amortizációt és a kellékanyagok árát, ami egyelőre téged nem zavar, mert nincs.

De ha egy asztalost vagy hobbistát veszel, akinek 2 évre előre megvan a faanyag vagy meglesz, annak nem lesz perspektíva a koszos raklap.

 

Előzmény: bedike (109661)
bedike Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109663

Dolgozok, hogy menjek? :D majd meló után..

Előzmény: pajaci (109662)
pajaci Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109662

Menjél már gyalultatni!

Előzmény: bedike (109661)
bedike Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109661

Figyelj, Joe.. ha ebből indulsz ki, minden fa tűzrevaló.. ott mind kiegyenesedik.

Úgy nézem, nem igazán kedveled a raklapos dolgokat.. készítettél már belőle valamit vagy csak meggyőződésből mondod, hogy a raklap semmire nem jó?

 

Előzmény: joevagyok68 (109658)
pajaci Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109660

18 euros volt 2 nem. Építettek egy 65 férőhelyes autóparkolót 20 megfigyelőkamerával a vasútállomás mellé. (a napi utasforgalom az utolsó számláláskor napi 57 fő volt) A kocsmában árulták a srácok fényes nappal, ott voltak a főnökeik is. Mondtam, ha elhozzátok megveszem, erre áttalicskázták.

Előzmény: joevagyok68 (109658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!