Keresés

Részletes keresés

409 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103526

Igen, ilyen az unimax, megtapasztaltuk már páran innen is. :-///

----------

 

Amúgy 29.-ig igen sok marószár akciózva van náluk. !!! Többek között vannak toldómarók is, ha már alább az volt a téma.

Előzmény: EPP__ (103510)
409 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103525

Az a konnektor kapacitás per pillanat éppen jó úgy.

Előzmény: GPS (103522)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103524

Nincs benne a master-slave kapcsoló, ez a fő baja, minden másban jó úgy ahogy van.

 

Valakinek van egy működő-egyszerű master-slave kapcsolási rajza, esetleg kész kivitelezése?

Előzmény: rferi (103512)
EPP__ Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103523

Eppen akcios volt,  igy 39 + AFAert kaptam.

 

Amugy egy nagy poros nyomogomb van a tetejen. Indit / nem indit fuggetlenul attol,  hogy van-e valami beledugva... vagy legalabis en igy tapasztaltam. 

Előzmény: Törölt nick (103514)
GPS Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103522

 

Én konkrétan a "Konnektor kapacitásán" akadtam fel - egy műszaki (!) adatlapban.

 

Ugye nem kell elfogadjam helyesnek és szakszerűnek ezt a kitételt egy (ismétlem): műszaki táblázatban!

 

Csakúgy, mint ahogy egy elektromos gépnél (!) a "Teljesítmény .... 48 l/sec" meghatározást sem.

Ugyanis ennek a jellemzőnek van saját, helyes neve is.

 

A szar fordítás és igénytelen, (vagy hozzánemértő) szakkereskedő nem mentség az ilyenre.

Ez nem köz-vagy konyhanyelv - ez műszaki szöveg.

 

Hidd el, ehhez legalább értek valamennyire.

.

Előzmény: rferi (103521)
rferi Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103521

Nem csak kondenzátornak van kapacitása.

Például van szállítási kapacitása egy szállítmányozó cégnek is, és azt nem Faradban mérik, hanem tonnában, vagy köbméterben, vagy tonnaköbméterben, ugye.

De lehetne sorolni sokáig.

Előzmény: GPS (103515)
GPS Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103520

 

Azért 1.000W nem túl acélos egy ilyen "nagyigényű" porszívótól. Még az én 9.900 Ft-os, Penny-s porszívóm is 1.250W-os.

 

Megjegyzem, hogy ez az én zsemlebolti porszívómnak ez már a 4.-ik szolgálati éve úgy, hogy egész nyáron a Balaton partját porszívózom vele.

 

(ez nem nagy túlzás - mert lehullt lombot, ágdarabokat, földet-homokot - vagyis minden szart szívatok vele, ami csak a lakókocsim körül összegyül. No meg a 35 m2 műfüvet - ami azért nem piskóta.)

 

És bírja, és bírja......

.

Előzmény: Törölt nick (103517)
laci19791202 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103519

Lehet jobban járnék 6 vagy 8 mm-es rétegelt lemezzel,van is itt a közelbe 2 osztályú nyár,1200ft/mm2.Lehet ennél maradok,de azért egy próbát teszek farostal.

Előzmény: Törölt nick (103504)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103518

Én meg benyeltem? :) Azt hittem GPS profi fordító lelke háborog.

Előzmény: halaloszto (103516)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103517

Melyiket nem érteni? :-)

 

Az én porszívómon ezek az adatok pl: 18kPa (ennyivel szippant), 50L/sec a légszállítása. 1500W a felvett teljesítménye (a szívómotornak) és 2400W-ig lehet rádugni fogysztót a szolga konnektorra. Én meg is nyúztam már, Triton maró (2400W) ment róla, Metabo gyalu (2200W) ment róla, többször is és még nem égett le.

 

Szerintem fogalmazásbeli hiba hogy kapacitást írtak. De miért lepődsz meg rajta? :-) Csörlő a porszívó helyett, és gondolom van még érdekesség a doksiban. De EPP is azt mondja szerintem, hogy bárcsak ennyi lenne a "baja" ...

Előzmény: GPS (103515)
halaloszto Creative Commons License 2015.11.25 0 1 103516

már megint trollkodsz.

Előzmény: GPS (103515)
GPS Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103515

 

UNIMAX DRYWT1 PORSZÍVÓ

 

Igazítson már el valaki energetikailag - mert nem nagyon vágom ezeket az adatokat.

Külön-külön még CSAK érteném, na de együtt?

 

Apropó:

 

Vajon miért mérik W-ban a kapacitást? Lemaradtam valamiről?

Meg aztán, mégis hány mikrofarádos lehet egy konnektor?

 

 

Előzmény: Törölt nick (103514)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103514

Azta .... ez a kemény, nem Rocco szerszáma:

 

http://www.uni-max.hu/foto/manuals/HU_100GS30_01.pdf

 

"Tisztelt Vásárló! Köszönjük, hogy a KH Trading s.r.o csörlőjét választotta!"

"konnektor kapacitás 2 000 W. (A konnektor melletti címkén szereplő 1 200 W adat hibás!)"

 

A címkeragasztás is kihívás? o.O

 

Na mindegy, de sajna ebben a kezelőben semmi nem utal 3 állású kapcsolóra, és/vagy az automata indításra. Ez őszintén meglep. 70 ropiért éppen megtehetné.

Előzmény: EPP__ (103510)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103513

Tudom ciki hogy megkérdezem, meg nem gondolnám hogy hülye vagy csak lehet hogy első dühödben benézted:

 

Nem 3 állású a porszívó kapcsolója? És véletlenül csak az egyikben próbáltad? Nekem az OBIs olyan, de gondolom mindegyik porszívónak ilyennek kell lennie: 1. kikapcs, 2. állandó üzem. 3. autostart (rádugott gép indítja).

 

Amúgy kizártnak tartom, hogy egy 70.000 forintos porszívó ne tudja azt, amit tud egy 30.0000-es.

 

Leeső fül: tudom nem vígasztal, az OBI-s se jobb, ha hirtelen akarom felnyitni akkor nekem is a kezemben marad. Mint ahogy azt itt dokumentáltam is (igaz, nincs eltörve, csak ilyen gyenge a konstrukció).

Előzmény: EPP__ (103510)
rferi Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103512

Ez a kistesóporszívó!

A tartály is kisebb, mint a tavaszi akciósnak van, a drótfelcsévélés is a tetejére került, nincs benne a masterkonnektor, és kisebb a teljesítménye is.

A tartozékok tökugyanannak néznek ki.

Előzmény: GPS (103481)
laci19791202 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103511

Ő igen,egy fontos dolgot kihhagytam,a farost 4mm vastag,azért gondoltam arra hogy kávakötés plussz ragasztó plussz 2 osztó bele.Talán igy elérné azt a merevséget hogy nem potyogna szét az első héten vagy az első évben.

 

Előzmény: Törölt nick (103504)
EPP__ Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103510

Folyamatosan 5-6000 hozzászólás lemaradásban vagyok a fórumon, de azért megosztanám veletek a mai szívás alkategóriába illő történetemet. 

 

Hosszas vacilálás után az akciós UNI-MAXos drywet 1-es porszívót vettem meg. Megjött kb 1 hónapja, kibontás nélkül leraktam a műhely sarkába, mert a vele együtt rendelt hamuszívó tartály nem érkezett meg (gondoltam valemennyire kímélné a porszívót, ha azzal együtt üzemeltetném... Alig 1 hónapig kellett hívogatni az UNi-Maxot,  hogy észrevegyék,  hogy a rendelésemnek van egy második fele is...  

 

Most végre megérkezett a fémbödönke is, gondoltam összerakom őket. Ekkor vettem észre,  hogy a porszívó fejét tartó 2 műanyag "klamni"ból az egyik törött. A cég garanciális ügyintézése úgy működik,  hogy elviszem a cuccot a város másik végére, ahonnan havonta 1* indul kamion...  azután ügyintéznek...  Persze,  hogy a kamion mikor megyen, vagy, hogy elment-e már az ehavi, azt senki se tudja náluk. kérdeztem, hogy hol vehetnék ilyen klamnit, ha nem szeretném kivárni a garanciális intézkedést...  azt se tudják... 

 

Mindegy, azért bekapcsoltam a gépet, hátha van más baja is...  beledugtam egy gépet, hogy lássam indítja-e a porszívót....  Persze,  hogy nem!  olvasgattam a papírokat, de úgy tűnik, hogy a porszívóra szerelt csatlakozó csak egy sima hosszabbító semmi más.  Nem jól emlékszem, hogy még a lidlis porszívók is tudják a gépindításra beindulós trükköt?  Vagy csak én gondolom,  hogy ez nem akkora extra egy ipari porszívónál? 

rferi Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103509

Hát, lehet, hogy revideálnom kell magamat, mert mintha tökugyanezt lehetne a TME-nél kapni most is, megfizethető áron!!!

 

http://www.tme.eu/hu/katalog/?idp=1&search=szuflk&cleanParameters=1

 

 

Előzmény: MN 3100 (103455)
rferi Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103508

Majdnem hatszáz darab ilyen fiók felett rendelkezem :)))

Pont azokhoz illeszkedőt már nem fogsz találni, mint ami  neked a képen van, később, a kilencvenes években is volt egy hasonló család, de mondanom sem kell, teljesen más méretekkel.

Nekem háromféle kialakításban van, senki nem passzol senki máshoz, csak magához.

Ezeknek megfelelőt most is lehet kapni, de ebben a pillanatbannem villan be, hogy hol láttam, viszont megigérem, utánanézek.

Elektronikával foglalkozó cégeknél lesz a legnagyobb valószínűséggel

Előzmény: MN 3100 (103455)
kuperta Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103507

Tetszik a készleted! Az ára sem vészes, csak az az 1/2" ami zavar.

Előzmény: Paco155 (103497)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103506

Szia! 

Én nem vettem a lelkemre, szó sincs ilyenről.  De az amit írtál igazán elgondolkodtató! Ha nem csillapodik ez a kaparó érzés lehet tényleg elmegyek orvoshoz. 

Ma pl. ahogy kimentem a műhelybe azonnal megcsapott ez az erős illat. Kinyitottam az ablakot és úgy dolgoztam. Később munka közben szinte észre sem vettem ezt a szagot, és az azzal járó torokkaparó érzést. Valószínű a szellőztetés mindent problémámat meg fog oldani! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: raklapjúzer (103499)
drRamaty Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103505

A farostlemez kimaradt. Mondjuk ez eléggé pontatlan így, a köznyelvben sok mindenre mondják. 

Én ilyenekből sose csinálok pl. dobozokat, csak tömör fából, elvégre hobbiasztalos vagyok, vagy mi a fene :-)

 

Előzmény: Törölt nick (103504)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103504

Az eddigi legszimpibb megoldás :-)

 

Viszont valami elhalványulni látszik: a témaindítóban a Laci elmondta, hogy farostlemezből(!) akar, 10cmx10cmx15cm-es kis tárolóbobozkákat. Én csak abból gondolom, hogy nem túl vastag farostlemezből gondolja, mert kis tárolókat minek csinálna vastagból.

 

Laci: jó lenne ha megmondanád, hogy milyen vastag is az a farostlemez. Mert ha fél centi, akkor nem javaslunk marószárakat. De lehet hogy farostlemezt amúgy sem jó marni. És nem tudom farostlemez a farostlemezzel összeszegelve mennyire tartós. Inkább ragasztás+szeg, vagy csak ragasztás.

 

Illetve: nem tudom mennyire lesz a farost dobozka masszív .... ha egy ilyen méretű dobozt televágsz csavarokkal, annak lesz súlya. Egyszer megfogod az egyik oldalánál, szerintem a farostlemez, ha vékony (>5mm), meg is fog nyekkenni. És nem a ragasztásnál.

 

De lehet hogy rosszul látom (?)

Előzmény: drRamaty (103503)
drRamaty Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103503

Én hasonlóan csinálok mindig kávakötéseket apró dobozoknak, 10-12 mm vastag fából, csak körfűrészre hangszerelve.

De vagy két hónapja vettem egy levegős szögbelövőt/kapcsozót (nem is tudom, hogy eddig hogy élhettem nélküle, egyszerűen imádom, még a hangját is :-) ), azzal csinálnám. Sablonban, kis ragasztó + szeg, örök élet meg egy nap a kihordása.

Előzmény: Paco155 (103468)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103502

"...Szóval én nem mondanám hogy szar!"

 

Ezt biztos nekem szántad?

Ha jól emlékszem én pártoltam a szerszám nélküli befogást.

 

 

A te géped modernebb, mint az enyém azzal a karos megoldással.

 

Régebben is hatványozottan több fajta gép használta ezt a szakma által csak lándzsvégűnek nevezett pengéket.

 

Nem is tudom miért erőltetik a másik, lukas fajtát.

Vannak gépgyártók amik csak azt használják, és sosem akar kikopni a rendszerből sajnos...

 

 

A bal oldali a "lukas" a jobb oldali a lándzsavégű.

 

 

Előzmény: raklapjúzer (103495)
zoli09 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103501

Direkt megnéztem a svéd Lidl akcióit. Azért nem találtál semmilyen szerszámakciót, mert jelenleg nincs is. Ahogy Magyarországon sincs még, maximum az előző akció(k)ból találhatsz 1-2 megmaradt darabot, csak csütörtöktől indul az akció. Amúgy csütörtöktől Svédországban is lesz szerszámakció, ahogy nézem, nagyjából az előző magyarországi akció kínálata lesz.

 

Más: ahogy megfigyeltem, a Lidl nagyjából ugyanazokat a szerszámokat/szerszámgépeket akciózza minden évben (persze mindig megjelenik 1-2 új darab, vagy kivesznek a kínálatból 1-2 darabot, de az akció alapjaiban ugyanaz, mint 1 éve), a sorrend is ugyanaz.

Valaki kérdezte, hogy a mostani porszívón van-e csatlakozóaljzat. Ezen nincs, csak a nagyobbikon van, ami 23e Ft körül van, és júliusban szokott lenni, szóval arra még várni kell. A következő akcióban sok érdekes dolog nem lesz, engem egyedül az ütvefúró (500 W) érdekel, 7e Ft volt eddig (más elektromos kéziszerszám szerintem nem is lesz).

Előzmény: torony78 (103435)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103500

Néha kifog az ember egy-egy kivételesen beváló műszert is. Anno vagy tizensok éve vettem egy sárga ütvefúrót (pneumatikus), valami 8-9 rugóba került akkor. Úgy vettem, hogy ha azt az egy melót kibírja már bőven megkereste az árát. Azóta profi gépeket megszégyenítő nyúzásokat is rezzenéstelenül áll. Használtam vele 76 mm-es dobozfúrót lyukacsos téglában, (100-200 lyuk) és még mindig megy. Sorolhatnám a flexeket, az akkus fúrókat is. Igaz, pár gépem tényleg profi kék Bosch, a két fúrógép, a dekopír, aztán a HR 5000 Makita ütvefúró. Akkusból ami kiment, az is az akku hibája miatt lett selejt. Most két lítiumos Parkside van, egyelőre (3-4 éve) bírják a nyúzást. Ha megdöglik, veszek másikat. Volt egy kollégám, nagyon esküdött a Makita akkusfúrójára, aztán pár hónaposan leejtette a létráról. Totálkárosra tört, azóta ő is csak olyat vesz, amiért nem kár.

Előzmény: GPS (103498)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103499

Béke Testvérek, béke! Nehogy te is megsértődj itt! Humor, bár elhiszem hogy neked rosszul esik. Én a te helyedben elmennék egy allergiapróbára. Sajnos bármilyen hihetetlen, de olyan dolgokra lehet allergiás az emberfia, hogy nem is gondolná! Én sokáig produkáltam azokat a tüneteket, amit leírtál. Kiderült, hogy az építkezés során lenyelt cement és mészpor indított be egy túlérzékenységi reakciót, ami átment parlagfű allergiába. Évekig áttaknyoltam a nyárvégeket, a szemem olyan volt mint a fehér nyúlé. Képzelheted, hogy elektromos emberként milyen volt, amikor feszültség alatt dolgozva csak azt vettem észre, hogy a kezemre csepeg valami lé, aztán ott van mellette pár centire a delej! Olyan volt az orrom mint a szökőkút. Vígasztaljon a tudat, hogy ha megöregszel, akkor valószínűleg elmúlik. Én most töltöm a 61-et, pár éve egyre csökkennek a tünetek, az idén már nem is volt semmi. Sovány vigasz, tudom, de reménykedj hogy nem allergia.

Előzmény: arvaiz69 (103476)
GPS Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103498

 

 

"itt a kelet-balkánon veszünk egy márkás de olcsó gépet, és elvárjuk hogy ha már márkát vettünk, akkor az minimum egy komplett lakásfelújítást bírjon ki, tiplizéssel, malterkeveréssel együtt, majd utánna ha kölcsönkéri a sógor akkor azt is. ha meg nem bírja, akkor irány a garancia. "

 

 

Hát igen, mi itt Power-Usernek számítunk szerszámgép-ügyben :-)))))

 

.

Előzmény: halaloszto (103493)
Paco155 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 103497
Előzmény: Paco155 (103496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!