Keresés

Részletes keresés

archivalo Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101830

Visszaolvasva láttam, hogy többen mondtatok ötleteket a szalagvégtelenítő cégekre.

Tételesen nem mindenkinek, hanem így "egyben" köszönöm szépen!

archivalo Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101829

Nem biztos (biztos, hogy nem) értelek:

Egy fiók becsukásához miért a korpuszt akarod mozgatni? A fiókod fogod és a szekrénysor fog hátracsúszni? Ez azért elég "nem szokásos" eljárás, még egy metrikus asztalostól sem... :-)

Ha egy fiókot kézzel kihúzok és ezzel felemek egy súlyt (nem csigasoron, hanem legfeljebb egy egy terelő csigán keresztül), akkor elengedve, az bizonyosan behúzza a fiókot.

A "pucuka" pedig arra kell, hogy a kinyitott fiók nem automatikusan csukódjon be, ha elengeded.

Miután az ellensúly a behúzott fiókat is ugyanakkora ewrővel húzza, minta nyitottat, így a homloklapokra ragasztott, mart horonyba szorított tömítő élgumik pormenetes zárást tudnak biztosítani.

 

Az áttételes csigasoroknak (mozgócsigasor, stb) az a bajuk, hogy az erő * elmozdulás állandósága miatt vagy sokkal hosszabb úton mozognak, vagy pedig fordított használat esetén (ezt véltem felfedezni a mellékelt képeden) a csigáknál ébredő súrlódási erő olyan nagy lesz, hogy hihetetlen módon megnő az ellenállásuk (ez most nem vicc!)

Előzmény: GPS (101828)
GPS Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101828

 

 

Igen, volt ilyen "ellensúlyos" próbálkozásom - csigákkal, légfékekkel, golyós-csúszkákkal, mindennel - de nem szerettem ahogy ment.

 

Ráadásul nem zárásra, hanem nyitásra működött volna - vagyis a bútor alsó szoknyáját  (a szoklit) finoman bárhol megrúgva - jöjjön ki a korpusz.

Ez a mechanika működött is, csakhogy:

 

Ahhoz, hogy megbízhatóan, lendületesen mozgassa a korpuszt - meglepően nagy ellensúly kellett hozzá.Több kiló.

 

Ez viszont elég kellemetlen volt visszatoláskor, mert nem lehetett ám csak úgy "csípőből" visszaküldeni, hanem bizony jó erősen vissza kellett tessékelni - egész kattanóig - hogy ott is maradjon.

 

Nem volt rossz ötlet... de a gyakorlatban nem úgy működött, mint ahogy azt papíron (képernyőn) tette :-)))

 

(a képen a deszkamodell -  csúszka-mechanika+légfékek+csigák meg miegymás látszik - ezen történt a tesztelés) 

.

Előzmény: archivalo (101825)
pajaci Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101827

Felosztásnál kicsit nagyobbra vágod őket, amikor megvan a kívánt darabszám, akkor vágod méretre az alátéttel együtt.

Előzmény: neduddgi(én) (101817)
halaloszto Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101826

hosszában csíkozásnál nincs gond, szép lesz a vágás.

Előzmény: neduddgi(én) (101817)
archivalo Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101825

Köss rá egy madzagot és egy ellensúlyt - az "ingyé" behúzza a fiókot (a rugó azért nem jó, mert a nyitással arányosan egyre erősebben kell húzni - a gravitáció pedig állandó...)

Ha meg teszel rá egy ütköző pucukát, akkor niytva tud maradni a fiók.

 

Ennyi.

Előzmény: GPS (101592)
Kamelot Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101824

Akinek esetleg van sarokillesztő marója itt a srác jól lemagyarázza a beállítást. Nyelvismeret nem szükséges a látottak elegek.

archivalo Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101823

Nagyon szépen köszönöm!

 

Előzmény: Paco155 (101577)
Kamelot Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101822

Ennél a vágásnál is szerintem lehetne azt alkalmazni hogy két részletben közben megfordítva a fűrész forgásával megegyezőn tolni az anyagot. A tolásnál nagyon vigyázni hogy ne röpüljön az anyag. Szerintem így nem lesz szálkás.

Előzmény: neduddgi(én) (101812)
PETYUS Creative Commons License 2015.10.30 0 1 101821

> Ezt a sok "angol tudóst" szívesen bezárnám egy szigetre, ...

 

Ott vannak már. ;O)

Előzmény: BözsiBözsi (101800)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101820

Igen, efféle dolgot készítek én is. 

Mivel gérvágóm nincs, a bevágásokhoz is ki kell találnom valamit.

Olyasmire gondoltam, hogy készítek egy "L" keresztmetszetű támasztó sablont, aminek a függőleges lapjához rögzítem a köteget, és így tolom át a körfűrészen. T.k. gérvágás "fejjel lefelé", afféle "ha ló nincs, a szamár is jó" módszerrel. De ezt még majd kikísérletezem.  

Előzmény: rferi (101813)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101819

Ha műhelybe megy, tökéletes a 3mm-es natúr bútorhátlap, karos lemezvágó ollóval darabolva, vagy dekopírral :)

Előzmény: Paco155 (101818)
Paco155 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101818

Ilyen kis rekeszeknek ráadásul szerintem elég a 3-as lemez elválasztónak

Előzmény: neduddgi(én) (101812)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101817

 "keresztben miért nem asztali körfűrésszel???????"

 

Jó kérdés... Nem tudnám megindokolni. Talán azért jutott eszembe, mert már régen megvettem a speckó szúrópengét, és még egyszer sem használtam. :o)

Persze. Logikus, hogy ha a hosszvágást körfűrésszel abszolválom, akkor keresztben is azzal vágjak.

 

A gond a tábla felcsíkozásával van. Ott ugyebár mindíg csak egy réteget vágsz, ezért körülményesebb alátétezni. Bár egy farost táblával ez sem megoldhatatlan. Vagy félbevágom, egymásra teszem, újra félbe vágom, egymásra teszem, és alulra meg mindíg marad egy réteg farostlemez.

Na jó, még ezen még agyalnom kell.

Előzmény: halaloszto (101814)
GPS Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101816

 

Azért (nagyon) halkan megjegyezve, azért évente egyszer leboríthatnál egy autó tűzifát az udvarukra.

 

Fogalmam sincs mennyibe kerül most egy mázsa fa - de ha jól emlékszem, olyan 3 rugó körül volt valamikor.

Gondolom 30-40 mázsa elég lenne egy egész téli szezonra.... vagyis 1 kiló körül ki is jönne, szállításal mondjuk 120 rugó.

 

Tudom, ez se kevés pénz de hát......

.

Előzmény: arvaiz69 (101793)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101815

Marius Hornberg csinált ilyeneket, youtube-n keress rá. Az asztalidra csinálj egy kis tologatósat, és mindenképpen azon vágd keresztbe, a zizegőt (dekopírt) felejtsd el ha csak lehet.

Előzmény: neduddgi(én) (101812)
halaloszto Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101814

 keresztben miért nem asztali körfűrésszel???????

 

 - a nullásbetét sokat segít, pláne ha síkban van az asztallal.

 - kell egy jó sűrűfogú lap, ha van pénz akko ilyen trapéz-kocka fogazású, és hajrá. 

 - ha keresztben nagyon rojtol, akkor be lehet karcolni előre késsel, vagy lehet alátenni egy hulladékot és azzal vágni. ha sok egyformát csinálsz, akkor úgyis egyszerre vágsz többet, csak az alsó lesz rojtos. ha tolóasztalon vágod keresztben, akkor a tolóasztal egyben a nullásbetét ugye.

 - hosszában vágáskor segít, ha a lap csak éppen lóg ki.

 - az élét picit úgyis meg kell csiszolni, azzal pont eltűnik a csúnya.

 

Vajk

 

 

Előzmény: neduddgi(én) (101812)
rferi Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101813

Én is csináltam ilyen tárlókat sógornak a kőzeteihez.

Elég nagy szívás, de én úgy oldottam meg, hogy a hosszvágással elvágtam szalagokra a táblát, majd a keresztbe vágáshoz kötegbe fogtam őket, és még egyet az alsó alá. Ez a legalsó lap nem rétegelt, hanem egy darab hulladék farostlemez, maradék bútorhátlap.

Ekkor egymást támasztják vágáskor, nem töredezik ki. Én úgy csináltam a rekeszeket, hogy a rács elemei ráadásul egymásba is csúsznak, merőlegesen, tehát mindegyiket félútig be kellett vágni anyagszélességben.

Ezt a bevágást már a gérvágón abszolváltam, hasonlóan mint a keresztvágást, kettesével-hármasával összefogva, és egy hulladékot az utolsó mögé rakva ment a dolog.

Előzmény: neduddgi(én) (101812)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101812

Köszönöm a segítséged!

Ez nem túl biztató...

Aránylag finom munkához kellene. Falra akasztható, illetve fiókos tárlókat akarok készíteni a gyűjteményeink számára. Vagyis 4-5 mm-es anyagból 30-50 x 300-500 millis rekeszosztók, 8-10 mm-esből meg a keret, ill. fióktest.

Hosszában (praktikusan ez szálirányú lenne) asztali körfűrésszel vágnám, keresztben meg dekopírral.

Utóbbihoz már vettem lapot, az említett katalógus által erre a célra ajánlott T101BIF-et, de még nem próbáltam ki. (lustadisznó...) :o)

 

Rémlik, hogy valaki jó régen beszúrt ide egy képet bútorlaphoz való körfűrészlapról. Úgy emlékszem, egészen speckó fogazása volt. Megpróbáltam visszakeresni, de eddig nem találtam meg.

 

A Bosch katalógus laminált anyaghoz is ugyanezt a T101BIF szúrópengét ajánlja, így aztán feltételezem, hogy a bútorlaphoz való körfűrészlap jó lenne a rétegelt lemezhez is. (Ezért szerettem volna megtalálni a körfűrészlap-katalógust.)

Előzmény: Törölt nick (101772)
rferi Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101811

Ma már fel is adták, megjött az értesítés

Előzmény: laci19791202 (101750)
pajaci Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101810

A száraz fát gyakorlatilag látható füst nélkül tudom elégetni a kazánomban. Egy tenyérnyi forgácslappal viszont fekete felhőt eregetek. Teszem a kukába jobb híján.

halaloszto Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101809

az offban valaszolok

Előzmény: rferi (101803)
Tschaby Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101808

Üdv Mindenkinek!

 

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?

Ezt?

 

Vagy ezt?

 

Tsch

Garfield007 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101807

Ettől még nem égetünk sem bútorlapot, sem egyéb szart. 

Tegyük hozzá, hogy kicsiny falumban is minden télen feketén füstölnek a kémények, de amikor meg körbekérdezek, hogy a tisztítás után ki vinné el az erdőnkből a gallyat akkor mindenki behúzza a nyakát, dolgozni kell vele. Tavaly annyi gally kijött, hogy két család fűtött vele egész télen és ezért 50 km távolságból jöttek, mert helyben senkinek nem kellett.

Ugye már előttem kifejtették, hogy a szegénység és a megmagyarázzuk, ohgy ezt a szart is eltüzeljük messze nem ugyanaz.

Előzmény: BözsiBözsi (101805)
Garfield007 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101806

Ezt se hittem volna, hogy egyszer rferi index fórumos nickkel 100%-ban egyet fogok érteni...

Előzmény: rferi (101803)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101805

Én meg abban látok problémát, hogy külön embereket foglalkoztatunk, külön erőforrásokat kötünk le olyan dolgokért amik egyáltalában nem lennének szükségesek, közben bőszen "zöldülünk"...

 

Erdőket telepítünk, majd feldolgozzuk kizárólag azért, hogy azt elégessük. Mivel ez üzlet így már csak azt kell elérni, hogy kötelező tegyük azt, hogy ezeket KELL használni arra pl., hogy ha fázunk akkor meleget adjon...

 

Tipikus "nyugatiermber" megoldás ez...

 

Ha nincs problémám majd csinálok, és felajánlom a megoldást is rá. Már csak azt kell megoldani, hogy az adott emberek akik ezt használnák maguk követeljék, hogy ezt használhassák...

És a kör bezárult...

Előzmény: rferi (101803)
rferi Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101804

Eljöhetnél egyszer ide hozzánk, mikor a szomszéd utca lakói az egyetlen hasonszőrű fickótól fuldokolnak télen, mivel hasonló dolgokat éget. Az utcán alig lehet elmenni, annyira torokkaparó a fekete füstje belélegezve. És igen, nagyon sokszor olyan az időjárási helyzet, hogy leszáll a füst.Mindent eléget, amit talál, és ÖSSZESZED, és nem azért mert nem tud rendes fűtőanyagot vásárolni. Egy kétszáz négyzetméteres családi házban laknak ketten. Egy alkalommal egy teherautónyi használt cipőt öntöttek le a kapuja elé, azt hordta be talicskával a kamrába!!!!!!!

A lakótelepi távfűtéses környezetből könnyú lebarmozni azokat, akik nem szeretnének tüdőrákban meghalni.

A forgácslapban levő műgyantáról pedig soha senki sem fogja bebizonyítani, hogy virágos rétillatot eredményez az égetése.

Előzmény: GPS (101802)
rferi Creative Commons License 2015.10.30 0 2 101803

Bizonyos szinten egyetértek veled, de például a maradék forgácslapot újra le lehet darálni, és mehet vissza az újonnan gyártott forgácslapba teljes terjedelmében, mindenféle természeti basztatás nélkül.

Szóval etéren nem értek veled egyet.

Sajnálom.

Meg azért van itt néhány egyéb aspektusa is a dolognak: jelesül például az, hogy annak a két idős embernek nincs egyetlen gyereke sem, aki esetleg segítene nekik tüzifát vásárolni? Nem akarok nyúlkálni mások zsebében, de nem kellenek szofisztikált adathalászati eszközök ahhoz, hogy ki tudjam mutatni, hogy a fiuknak közel háromszázezerért van előszobabútora, miközben anyuéknak meg nincs tüzelőre való?

Már bocsásson meg a világ, amiért ebben problémát látok

 

Előzmény: BözsiBözsi (101800)
GPS Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101802

 

Nekem az a meglátásom, hogy ezekért az eszement rendelkezésekért nem elsősorban a kapzsi, haszonvadász (pl. malackajagyártó) ipari háttér a felelős - mert ők csak a haszonélvezői az idiótaságnak.

 

A dolgok gyökere a túlburjánzott adminisztrációban és bürokráciában keresendő - amelyik a saját létét igazolandó, újabb és újabb veszélyforrásokat kell kitaláljanak - amelyek ellen majd jól kidolgozhatják a védelmi szabályrendszert - évekig és busás fizetésekért.

 

Amikor aztán kijön az új szabály - az ám az igazi eldorádó a gyártóknak - akik (jól értesültek lévén) már a szabály megjelenése előtt jóval felkészültek az új és felesleges termékek gyártására, amivel természetesen elsőként nyerik meg a fasza, zsíros (főként állami) tendereket.

 

A kisnyugdíjasok meg.... hát számukra majd felállítunk egy "Időskori megfagyást-elkerülő védelmi bizottságot" - elnökkel-alelnökkel-operatív igazgatóval, székházzal, szolgálati kocsikkal, terepjárókkal, százmilliós költségvetéssel - akik majd benyújtják az idevágó jelentést az illetékeseknek. Majd.

.

Előzmény: BözsiBözsi (101799)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101801

szia . van még egy olcsó fűtési lehetőség . Két tégla kell hozzá  és gázolaj  abból napi kb fél liter. beáztatod éjjelre a téglát gázolajba  egész éjjel égeget aztán a másikat ...nappal meg az emlitett fahulladékok is mehetnek továbbá ha van fenyőerdő a közeledben a ,,bulgár,, traktorodat egy fél óra alatt tele tudod gereblyélni fenyőtobozzal  annak is nagy  a fűttőereje ...

Egy távolabbi szomszédom eltüzelte a konyhaasztalt : azt mondta hogy ha nincs mit enni asztal se kell ...

Előzmény: arvaiz69 (101796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!