Keresés

Részletes keresés

BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98838

Nem ellenben, hanem kiegészítésként:

 

Ez így azért kategorikusan nem kijelenthető...:)

 

Az eredeti passzítófűrész az mindig rendelkezik gerinccel ( a mostaniak is mind), a fogazása álló (gyak nem vágja, hanem kaparja a kicsi forgácsait, és ettől vág finoman, hogy nem harapja).

A fogak hajtogatása nem egyenként történik, hanem maga a vágó szakasz van egyfajta S alakban hajtva (hogy ne szoruljon be vágás közben a fába), és eredetileg ez a fogsor szalag-edzett.

Lehet is látni, hogy a fogak sötétkék színben látszanak egy kb 5-6 mm csíkban végig a fűrészen.

 

A Pilana attól más, hogy ez nincs edzve, így reszelhető acélreszelővel.

Persze az edzettet is lehet élezni, de ahhoz magasabb keménységű cucc kell.

 

Egyébként ritka amikor passzítófűrészt kell élezni. Legalább is az én gyakorlatomban talán egész életemben 1X csináltam.

Mára egyszerűbb venni egy másikat. 10-15 évenként belefér.

Előzmény: Törölt nick (98828)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98837

Kérdés, később mire szánod, mit akarsz belőle készíteni?

Azt javasolnám, hogy legelőször -természetesen hosszában- a közepén elvágni, így már nagy eséllyel nem fog hosszában repedni, majd később, 2-3 hónap múlva fel lehet szelni a kívánt méretre. Közvetlen napfény, nedvesség ne érje. Egy év múlva száraznak tekinthető.

Előzmény: paducs77 (98775)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98836

Hidd el attól még gyengébb lett.

 

Persze az, hogy ez emberléptékkel nem mérhető az egy másik dolog.

 

Egyébként meg létezik ilyen bevágás amikor lemezelt ajtókat gyártunk, és azért lehet szükséges, hogy a maganyagot feszültségmentesítsük.

Elvileg nem kötelező, de sokszor jól jön az, ha előre gondolkozik az ember.

Persze itt nem sűrű irdalásról van szó, hanem mondjuk az álló frízen lapjára 4-6 bevágással felváltva.

De itt az ajtólap statikáját a rákerülő lemez adja meg. Ettől marad tutira egyben...

Előzmény: Törölt nick (98830)
MN 3100 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98835

Várjál, várjál!

 

A szidalmazást úgy gondoltam,

hogy én nem tenném, mert nincs

mindig okom rá. :))

 

Szó sincs arról, hogy Te szidtad volna őket.

 

Péter

Előzmény: zodes (98834)
zodes Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98834

Én nem szídtam őket, csak úgy érzem 15-20% -kal drágább kb, mint a valós érték, de ez csak az én érzésem.

Valamelyik nap vettem Erba gyors-szorítót 990-ért. Ugyanott Stanley-ben 1300, ugyanaz. Szerintem mindenki tudja mindkettőt hol gyártják. :-)))))

Előzmény: MN 3100 (98832)
zodes Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98833

Szia, az élező aparát nem lenne rossz, ha nem lenne tojás a műa. görgő. Sajnos így használhatatlan. Lehet visszaküldöm. A fűrész tetszik... kipróbáltam szépen vág és könnyen. :-))

Előzmény: MN 3100 (98831)
MN 3100 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98832

Azért nem szidnám fennhangon Őket.

 

Ugyanis egy ilyen gyalut: Stanley SW Simítógyalu (1-12-136)

 

http://shop.stanley.hu/products/gyaluk/stanley-sw-sim%C3%ADt%C3%B3gyal%C3%BA-1-12-136

 

még nagyon szívesen vennék.

 

Majd, ha nagy leszek. Sajnos

már elég rég leálltam a növekedésben.

 

Péter

MN 3100 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98831

Szervusz!

 

A Stanley erősen a nevéből él.

Nem tudom, hogy mi a nóvum azok

közül amit gyárt, de a hasonló

termékek másoknál jóval olcsóbbak,

mint a Stanley-nél.

 

Mégis, van olyan, amit csak náluk

találtam meg. Pl.: hosszú lombfűrész

lap, amelyet évek óta kerestem.

 

Ilyen az az élező aparát, amilyet

Te is vettél. Nekem is van,

használom is, nálam jól bevált.

Persze, ha csak olajat vennél ehhez,

 - egyszerű műszer/kerékpár olaj -

máris látni lehetne a rettenetes áraikat.

 

Péter

 

Előzmény: zodes (98827)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98830

Én nem vettem észre hogy a bevágások, ékelések gyengítették volna az ajtót. Egy alkalommal sikeresen eltört a kulcs a zárban, észre sem vettem előtte, hogy el volt már repedve, de a törésvonalból látszódott, hogy nem mindenhol friss a törés. Minden szerszámom bent volt a műhelyben, az ajtó meg zárva. Egy erőteljes rúgással nyitottam ki, a tokból szakadt ki a zár betét lemez, az ajtón csak az egyik üveg repedt el. Ne feledjük, a ragasztó amivel az ékek be lettek ragasztva erősebb mint maga a fa. Ez itt szépen be is bizonyosodott. :)

 

 

Előzmény: BözsiBözsi (98771)
dezoxiribonuklein Creative Commons License 2015.09.08 0 0 98829

köszönöm "torony 78" a paraméterek alapján én még a motoron kivül azt láttam hogy nagyobb az asztal és jobbra 825cm kitolható . a videókon iszonyatos pontosra be lehet állítani . Mlt 100 után már jó lenne valami pontosabb gép. lehet rámozdulok most amúgy is akciós.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98828

Az egyetlen, ami rendesen fenhető , az a Pilana pászítófűrész. 

Előzmény: zodes (98827)
zodes Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98827

Jaa és vettem egy illesztő fűrészt... Stanley-t. Nincs ez a márka egy kicsit túlárazva-túlmisztifikálva?

Mondjuk Én jutányos áron jutottam hozzá, de egyébként 4ezer valamennyi lett volna. A lidl akcióban, meg 3 rugóért lehet kapni 3 fűrészt. Illesztő, lyuk, meg rókafarkú.

 

Vettem még véső és gyalukés élezőt......megbántam :-((( kicsit hitványnak tűnik, főleg ennyiért.

Előzmény: zodes (98826)
zodes Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98826

http://1drv.ms/1hctdEz

 

Sziasztok!

Miután a fűrészgépem hajtóművét szétszedtem. Kitakarítottam. Megnéztük a csapágyakat (jók, nem lógnak), új anyát kellett rá esztergálni, mert a menet tönkrement a régin. Valaki meghúzta, mint a barom. A tengely végén lévő menetet is át kellett vágni. Jelzem mind colos. Azért fényképeztem le és tettem fel, mert sokunknak van Bosch gépe. Szerintem ugyanígy néz ki. Ha valaki esetleg házilag majd rászorul a javításra. Nem nagy kunszt.

Össze is raktam, bezsíroztam, de nem tömtem tele. Most sokkal szebb a hangja.

A vágó-teszt holnap lesz.

Üdv: Zoli

409 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98825

Ennek valahogy így kell belül kinéznie. (szerintem) Ahogy Paco is írja, szét kellene kötni és egyenként kimérni a tekercseket. Egymáshoz képest és a ház felé végtelen ellenállásnak kell lennie.

 

Előzmény: Törölt nick (98815)
wrongelcaptain Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98824

Amit nem tudok, hogy a korong tengelynél kell-e szimering.

Van az ismeretségi körömben gyári gép, azt még meg akarom még nézni, illetve kifaggatni a tulajt.

 

Előzmény: wrongelcaptain (98823)
wrongelcaptain Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98823

Az összes komoly gép vizes, tehát azt.

Gurulós kocsi a sztandard megoldás az egyenes vezetéshez.

A legegyszerűbb szögvasat lefelé fordítani, úgy hogy a sarka legyen felfelé. Azon gurul.

Néztem a vasboltban gurulós kapuhoz való csapágyazott kereket, ami 90 fokos pályára való.

Csak nem tudom meddig bírná a csapágy az állandó vizes környezetet.

Lehet, hogy csapágy nélkül lesz....

Gyári gépeket nézegettem, onnan lopom a megoldásokat.

 

Előzmény: drRamaty (98822)
drRamaty Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98822

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Igen, rákerestem a neten, de csak Pesten találtam bérvágást, az nekem nagyon messze van.

Nem tudom milyet akarok építeni, láttam száraz és vizes módszert is. Te milyet akarsz építeni?

Előzmény: wrongelcaptain (98814)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98821

mindenképpen vizes kell legyen. és jó merev. és nem elég csak tolni a téglát, rendes megvezetés kell hogy szépen egyenesen menjen, ne szoruljon meg.

 

youtubeon vannak videók.

 

Vajk

Előzmény: drRamaty (98807)
plusssuni Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98820

Ekkora mennyiség vágásához mindenképpen valami vizes cuccot kell építened. Tömegkályhaépítőknek biztos van ilyen.

Előzmény: drRamaty (98807)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98819

Szerintem jó lenne tudni, belül ki-kivel van.  Mondjuk mindent lekötni és megmérni melyik tekercsnek melyik a másik vége. De valószínűleg tényleg valami bibi lehet a bekötéssel - vagy ez szándékos.  Én úgy gondolom hogy deltában lesz az a motor.

Előzmény: Törölt nick (98818)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98818

Nyugi, áááá, ez szarul van bekötve. Ááá, ez tuti a kondi lesz.

Előzmény: Törölt nick (98815)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98817
Előzmény: Törölt nick (98815)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98816

Köszi :) Videókészítésben van még hova fejlődnöm azért, a humorom meg ... nos ha bejön és csak egy rövid félmosolyt hoz, az is jobb a semminél. Meg jól lehet vele feldobni a rossz videót :D

Előzmény: Törölt nick (98760)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98815

Köszi mindenkinek a tippeket!

 

Paco, jajj .. utánanéztem .. bár ne tettem volna mert most még nagyobb a káosz :-) Illetve félig káoszos.

 

megtaláltam Józsi bácsi 50 perces videóját ahol egy ruszki 3 fázisú dög -> egyfázisúvá alakításánál kitér a delta/csillag kapcsolásra (11:37 -től rajzolgatja, magyarázza). Meg olvastam hogy 3 fázisú motornál van olyan, hogy csillagban indul és deltában működik tovább (merthogy csillagban kevesebb az áramfelvétel (nagyobb az elérhető nyomaték?? erre páran írták hogy baromság. NEM mondom meg hol olvastam ... jó, a gyakorikérdéseken :D )).

 

Kapcsolási sémákat is találtam rengeteget, azt hiszem álmomból le tudom most már rajzolni a csillagot és a deltát is :)

 

De ebből nem tudom hogy származtathatom ezt az én esetemre, ahol is ez a motor gyárilag egyfázisúnak tűnik.

 

Lementem, és kibogarásztam, lerajzoltam mi mihez van kötve, kb így néz ki (bocs a móricka jelölésekért, de talán érthető, főleg a valódi képpel együtt):

A netes okosítások után, ha az életem múlna rajta se tudnám megmondani, hogy ez most csillag vagy delta. A W és Z az OK hogy a belső tekercs(ek?) kivezetése(i?). Az egyik a kondi kék vezetékére van kötve, a másik közvetlenül a kapcsolóra. A kapcsoló az tuti jó, multiméterrel akkor sikít amikor kell, illetve a kapcsoló motor felé eső 1 és 2 érintkezőihez érintve is sikít bármilyen kapcsolóállásban, plusz még ellenállást mértem eközött a két pont között, 3.2 ohmot (hogy minek mértem mondjuk nemtom :-) ).

 

ez meg a kondi, így nézve nem látok rajta pörkölődést vagy púposodást:

 

 

Gondolom elég reménytelennek tűnök, nem is kell gyorstalpaló villanyászatbú, ez azért komoly szakmának tűnik :) csak gondolom megnyugtat valaki mielőtt szakihoz viszem hogy áááá, ez szarul van bekötve. Ááá, ez tuti a kondi lesz. Nade a szaki majd úgyis megmondja és meglátom érdemes-e beruházni még rá. Én tuti hogy nem kötök semmit sehova. Tuti elk*rnám ...

Előzmény: Paco155 (98754)
wrongelcaptain Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98814

Nem kell drága korongot venni. Én piacos 400-as korongot vettem 9000-ért.

Van ismerős, aki cserépkályha csempét vág vele és azt mondja tök jó.  Amúgy tényleg meg kell gondolni, hogy érdemes-e építeni. Van ahol foglalkoznak bérvágással, mondjuk nem tudom mennyiért.

Én egy barátommal csinálom, kettőnknek lesz annyi felvágandó téglája, hogy érdemes nekiállni.

Garfield007 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98813

50e-ért mennyi téglát vágnának fel hozott anyagból? 

Csak kérdezem, nem akarom elrontani az alkotó kedvet :-)

Előzmény: drRamaty (98807)
wrongelcaptain Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98812

Szia!

 

Én is most akarok építeni.

Tapasztalatom még nincs, elképzelésem már van.

Mire vagy kíváncsi? (Nem biztos, hogy tudok válaszolni....)

 

Előzmény: drRamaty (98790)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98811

vezetőgyűrűvel. és emiatt nem is a munkadarabot kell pontosan kivágni, hanem a sablont. a darabot csak nagyjából, utánna a maró marja végleges méretre.


Vajk

Előzmény: torony78 (98809)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98810

Kösz!

Akkor festek pár nagyobb méretű színmintát méregzöldből meg okkerből, és megnézem, milyen.

Előzmény: rferi (98795)
torony78 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98809

Igen, ez az. Köszönöm, Zoli!

Csak a görbe vonalú marást nem tudom, hogyan csináljam ilyennel.

Előzmény: arvaiz69 (98799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!