Keresés

Részletes keresés

arvaiz69 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98799

Szia!

Én nem régen vásároltam ilyen mintájú Bosch marókést, direkt polcok éleinek elkészítéséhez!

Íme pár kép!

 

 

 

Biztos emlékezel a rendelésemre, ez tartott hosszú hetekbe. Amikor rákérdeztem azt mondták a Fetisbe, hogy Magyarországon nincs készleten ezért a németországi gyárból rendelik.  Hosszú hetek múlva mikor kézhez vettem végre a marókést, a dobozán ez volt olvasható Made in China! De egyébként szépen lehet vele dolgozni, a megmart ív is szép, tehát nincs panaszom rá.

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: torony78 (98792)
409 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98798

"futószögeltetni

 

Futómű beállítás.

 

"függőleges csapszeg-borulás, esés"

 

Kétesélyes, attól függően, hogy az autó hossztengelyének síkjára merőleges, vagy azzal párhuzamos irányú függőcsapszeg dőlésről van szó. Az előbbi az csapszegdőlés, vagy csapszegterpesztés, az utóbbi a kerékutánfutás.

 

 "nem állítható, csak húzható."

 

Ez kialakítás kérdése, van amin lehet, van amin nem. A Ladán pl. mindent lehetett, a Dacián meg csak a kerékösszetartást.

Előzmény: GPS (98781)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98797

Millió méretben van, ki kell magadnak választanod a megfelelőt.

 

"Half round bit" -et keress, vagy "félkörmaró"-t

Előzmény: torony78 (98792)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98796
Előzmény: 409 (98794)
rferi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98795

Méregzöld is harmonizál, meg az okkerek árnyalatának egész sorozata

Előzmény: neduddgi(én) (98793)
409 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98794

Negyedkör maró*, de nem a csapággyal vezetve, hanem a géphez adott vezetővel, vagy asztalba épített maróval.  Szerintem.

 

 * nagyobb sugarú maróval mint az asztallap vastagságának a fele.

Előzmény: torony78 (98792)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98793

(A napsárga falszín csak jelenlegi állapot, de a szoba mérete miatt átfestés után is világos színe lesz.)

 

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek az érett (="antik") fenyőbútorok mellé milyen színűre festett bútor illene.

És lehetőleg nem kék, mert a másik félszobában kék/éger laminált lapokból, illetve kék/natúr fenyőfából készült bútorzat van, és jó lenne ide valami más.

De nekem nem jut a kéken kívül más az eszembe, ami harmonizál a fenyővel...

Előzmény: rferi (98789)
torony78 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98792

Milyen marókéssel lehet ilyen profilt létrehozni?

 

Íróasztalnak láttam ilyen élet, és nagyon tetszik. CMT katalógust böngésztem, de nem találtam ilyet. Az alakjából arra tippelek, hogy ez olyan vezetőgyűrűs kés, amihez sablont kell csinálni, hiszen nincs egy olyan lapra merőleges élszakasz, ahol a vezetőgyűrű támaszkodhatna. Ha így van, akkor elég gyanús, hogy ez nagy asztalosipari, tárcsamarós megoldás... Ha mégis tudtok felsőmaróba való megoldást, az jöhet!

torony78 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98791

Ez a vincsift, vagy akárhogy hívják, kísértetiesen emlékeztet, a stafni vs stafli, vagy fángli vs fándli, vagy spakli vs spakni, vagy colstok vs. colostok és még sorolhatnám esetekre.

 

Szerintem ügyet semmiképp ne csináljunk az ilyenekből, amíg nem értelemzavaró, márpedig ez a szó a magyarban mással nem téveszthető össze, esetleg a fincsi-vel, de csak szóban és palló részegen.

drRamaty Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98790

Off

Van valakinek tapasztalata tégla szeletelésben/téglaszeletelő gép építésében?

Ha igen, menjünk az offba.

rferi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98789

Ha napsárga a fal, és ahhoz szeretnéd igazítani, meg egy sárgult fenyőbútorhoz, és a kék vonalán haladunk, akkor én már inkább egy szép égszínkéket javallanék, mivel a napsárgáról arra asszocicál mindenki - nem véletlenül.

A középkék nekem ehhez sötét.

Vagy fekete alap, de akkor meg mintás pingálás is kell rá, ami oldja a sötétséget.

Előzmény: neduddgi(én) (98787)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98788

árnyaklatú = árnyalatú

 

Natürlich... :o)

Előzmény: neduddgi(én) (98787)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98787

De eredetileg tanácsot szerettem volna kérni. :o)

Sajna nem erősségem a szín-esztétika...

 

Adott egy kis alapterületű szoba. (Történetesen az egyik fiamé.) Régi, népi(-es) fenyő bútorokkal van berendezve. Ezek között van egy sifon (nyelvész kollégáknak: sifony, sifonér, stb.), vagyis kétajtós ruhásszekrény, amiről rengeteg eltávolított festékréteg után kiderült, hogy nem szépek az illesztései, és elütő árnyaklatú fából van, ezért csupaszon nem túl szép.

Arra gondoltam, hogy lefestem.

Most jön a kérdés: szerintetek a többi bútor érett-fenyő színéhez milyen szín menne? (A szoba falai napsárgák.) Középkékre gondoltam, de a másik kisszobában is kékek a bútorok, jó lenne valami más, de itt megrekedtem.

Félreértés ne essék, nem helyettem kell dönteni, csak ötleteket, véleményeket szeretnék kérni.

 

Talán kicsit off, dehát gyakran a szinezés az asztalosmunka befejező fázisa, és ezzel sokat lehet rontani, vagy javítani a munkánkon.

neduddgi(én) Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98786

Miken tudtok itt agyalni!

:o)

Az, hogy a neten szerkesztett barkácsszótár így írja, a fórumokban meg valaki úgy írja, semmit sem jelent.

Ha valakinek van kéznél egy Akadémiai Kiadó gondozásában megjelent Idegen szavak szótára, az legyen szíves, nézzen utána! Ha abban benne van, akkor az, és csak az a hivatalos írásmód (vagy éppen írásmódok, mert erre is van példa...).

 

Ha ebben a kiadványban nincs benne, akkor nincs jelenleg egységesen elfogadott írásmód Magyarországon.

Vagyis mindenki úgy írja, ahogy gondolja. Lehet fonetikusan, vagy fanatikusan, ahogy jól esik. :o)

De ezen vitatkozni...

 

Kroy Prince Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98785

Én mindent értek, de ha maradunk asztalos témában, akkor szerintem még mindig "vincseft". Példa erre más asztalos témájú fórumból: 

Előzmény: GPS (98781)
GPS Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98784

 

... vagy ott érintkezik, ahol nem kéne - ezt azért ne hagyjuk ki :-)))))

 

Azt meséltem, hogy pár hete életvédelmileg is leteszteltem egy 30 mA-es Fi-relét?
Ahogy azt kell - a jobb tenyeremtől - a bal tenyeremig. 30 mA.
És lebaszott a Fi-relé - ahogy azt kell.

És még élek - mint látható.

.

Előzmény: Törölt nick (98782)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98783

Akkor nyelvészkedjünk...

 

A csálé németül schief.

 

Eléggé nyilvánvaló, hogy ebből ered a szó második része.

De mint ahogy Vajk is írta már, ezek a németből átvett szakszavak tájegységenként más, és más kiejtési formán jöttek át a magyar nyelvbe, és leírva még ennél is több a variáció...

Előzmény: Kroy Prince (98779)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98782

Egyedül nem bazseválunk áramot. De túl sok variáció nincs hiba esetén, csak kettő. Vagy érintkezik ahol nem kéne, vagy nem érintkezik ahol kéne...

Előzmény: zodes (98770)
GPS Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98781

 

Hééé, ez vicc vót - mert néha ezt is szoktunk.

 

Egyébként mifelénk is használták a vincs szót - ez elferdülést, elhajlást jelentett.

 

Pl. az a mondat, hogy  "Vincs van a sassziban" - az az egyik legfélelmetesebb mondat volt autós-körökben.

 

Ami akkor derült ki, amikor futószögeltetni vittük az autót és a (na, ezt tényleg nem tudom magyarul) szóval a függőleges csapszeg-borulás, esés ??? (Van ilyen? Ezt a trapézfelfüggesztések adják, nem állítható, csak húzható. Javítsatok ki, ha ez nem az) szóval a nem-állítható szög szarul jött ki - na az nagy gáz volt.

 

Ez volt a "Vincs a sassziban" (alvázban).

 

Volt egy vicc is, mert létezett egy olyan "Vincs"-nek mondott amerikai olajadalék, amit a nagyon-kopott motorokba kellett tölteni, hogy legalább el lehessen adni vele.

 

Erre volt a kérdés, hogy "Vincset tettél-e bele?" Válasz: "Kössz, az már van a sasszímban".

.

Előzmény: Kroy Prince (98779)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98780

amikor ezt a szótárat valaki szerkesztette, muszáj volt leírnia, mert ez egy írott szótár. választott egy írásmódot. de ettől nem lesz az az írásmód helyes, a többi meg helytelen.

 

Vajk

Előzmény: Kroy Prince (98779)
Kroy Prince Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98779

Mivel ez egy asztalos fórum, én erről beszéltem: 

Előzmény: GPS (98776)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98778

ezek a szakkifejezések nem szerepelnek a szakkönyvekben, ezért nincs egységesült hivatalos írásmódjuk. csak élőszóban használatosak.

 

Vajk

Előzmény: Kroy Prince (98774)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98777

Köszönöm az értékes hozzászólásodat.

 

 

Előzmény: Kroy Prince (98774)
GPS Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98776

 

"Csak szólok, hogy olyan, mint "vindseft" nincs."

 

Szerintem meg nem elképzelhetetlen, mondjuk "Wind-seft" írásformában.

 

Itt, a Balatonon, különösen virágzó másodlagos kereskedelmi forma lehetne - főleg a külföldi vitorlázókat célzottan, mint célcsoporttal.

Arra gondolok, hogy élelmes vállalkozók - némi szabadszemmel látható euróért - el-seftelnék a szelet az ő vitorláik felé.

 

Kb. mint a visszhangot Tihanyban. Az volt az "Echo-seft".

 

Mondjuk 50 euróért lehetne vásárolni 3-as szelet.... egy százasért, akár 4-est is.

Príma, kifújt, pöffmentes sportszelet.

Szerintem ennyit csak megérne egy vitorlázónak.

.

Előzmény: Kroy Prince (98774)
paducs77 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98775

Kedves fórumozók! Szakmai segítséget szeretnék kérni tőletek, borókafenyő rönkök felvágásával és tárolásával kapcsolatban. Van-e valamilyen speciális igénye ennek a fa fajtána? Szárítás közben kell-e valamire nagyobb figyelmet fordítani.

A rönkök kb. 35cm átmérőjűek és 50cm hosszúak. Mekkora hasábokra édemes vágni őket, hogy számottevően nem vetemedjenek, repedjenek?

Válaszokat előre is köszönöm.

Kroy Prince Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98774

Csak szólok, hogy olyan, mint "vindseft" nincs. Helyesen vincseft vagy vincsift meggörbült, megtekeredett anyag, kajszult, görbe alkatrész.

Előzmény: BözsiBözsi (98771)
409 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98773

"..mert akármennyit is vágunk be az anyagon az mindenképpen gyengíteni fogja az ajtólapot."

 

Ez egyértelmű, (persze a ragasztás ebből sokat kompenzálhat) de a semminél jóval több. Nekem 3ajtóm volt/van ilyen, kettőt megcsináltam ezzel a módszerrel. (a harmadik is tervben, de az nyitható/csukható) A WC ajtó konkrétan annyira volt hasas, hogy nem lehetett becsukni még nekifeszülve sem. 3 bevágással ki tudtam egyenesíteni, és ez tizenéve nem is változott.

Előzmény: BözsiBözsi (98771)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98772

Hagyományos ajtót ajtólappal szerelve kell beállítani a falba való beszereléskor.

Így sokszor utána tudsz menni a gyárilag benne lévő vindseftség kompenzálásában.

Nem biztos, hogy 100% ban ki lehet korrigálni a hibát, de ha már 50% kijön belőle az sok bosszúságtól kíméli meg a használóját...

 

Ez persze nem vonatkozik arra ha ívesen vetemedett a lap.

 

Azt az ajtót pedig vissza kellett volna vinni a gyártónak-kereskedőnek, és dugja fel magának...

Persze számla meg egyebek...

Előzmény: MN 3100 (98768)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98771

Hasasnál más a helyzet.

Én úgy láttam, hogy az ajtó vindseft. Minden esetre nem látszik a képeken, hogy az ajtólap felső része mit mutat, így gondolhatjuk így is, és úgy is.

 

De egy gyors eljárás minden esetben létezik, ez az hogy bezárt állapotban a tokra fel kell szegezni 20-25 ös bognárszöggel egy 2x1 -es lécet (persze ez lehet 1.5-3 x 0,6-1,2-es méretezésű is) a lényege, hogy hajlítható legyen 1-2 mm es szinten.

Ezt oda kell felhelyezni ahol az ajtólap találkozik a tok falcával, és a tokmagra kell felütni, pont olyan állásban, hogy követhesse az ajtólap ferdeségét.

Természetesen ezt a lécet akár ívesre is lehet gyalulni, hogy minél kevesebb feszültség legyen benne, de ez már csak a helyzet finomítása.

 

Ez sem 100%-os mivel az ajtólapnál egész jól be lehet állítani, de a falcnál lévő elállást már nem oldja meg.

 

 

 

Ami hibád neked volt az ajtódnál az sajnos a legtöbb esetben csak ajtólapcserével orvosolható.

A te ajtódba rossz anyagot választott az asztalos, és így a környezeti változásoknak megfelelően össze-vissza elmozgott.

Abba az anyagba feszülés volt, és az, hogy sikerült így spécin megoldanod az nagy szerencse.

Még annyit tennék hozzá az irdalásos módszerhez, hogy ha lehet el kell kerülni, mert akármennyit is vágunk be az anyagon az mindenképpen gyengíteni fogja az ajtólapot.

Lehet, hogy ez adott esetben triviális, de attól még létező dolog. 

Előzmény: Törölt nick (98767)
zodes Creative Commons License 2015.09.07 0 0 98770

Szia!

Igaz a 230 nem játék és vigyázni kell, de engem havonta legalább egyszer megcsíp! :-DDD Néha az Én marhaságom, néha másé. Nem vagyok villanyszerelő. Egyáltalán nem félek a 230-tól, a gáztól sokkal inkább! :-)))

Az áramütést hatásait több módszerrel lehet csökkenteni. 

Nagyon fontos, hogy számítsunk rá! Ha valaki otthon szereli a konnektort, hiába van leáramtalanítva, akkor is odafigyeléssel szereljen. 

Lehetőleg szigeteld magad a földtől.

Lehetőleg jobb kézzel, esetleg kesztyűben dolgozz.

Lehetőleg ne legyél bebaszva!!! :-DDDD

2 drótot soha ne fogj meg egyszerre a két kezeddel!!!

 

Így is megrázhat, de nem vág le a létráról és csak csípésnek tűnik, nem agyonvágásnak.

 

Hangsúlyozom, hogy mindenkit máshogy érint az áramütés és nagyon sok minden közre játszik még ezeken kívül is.

Én sokszor szoktam áram alatt szerelni, javítani, mert van mikor az az egyszerűbb és nyomra vezetőbb.

 

Aki fél, vagy nem annyira járatos villanyos dolgokban, mindenképp áramtalanítson!!!!

 

Előzmény: MN 3100 (98765)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!