Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98696

Egy ilyen versenynél arra is nagy verseny folyik a gyárak között, hogy elláthassák szerszámokkal és alapanyagokkal a rendezvényt!

Nagyon nagy a reklámértéke

Előzmény: Törölt nick (98694)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98695

Én is büszke vagyok rá! De mélységes szomorúsággal tölt el, hogy habár most a kortársai között egy kiemelkedő képességű ember, mégsem lesz belőle sem híres, sem keresett, sem népszerű asztalos. Nála sokkal középszerűbbekből lesznek azok, akik 10-20 én múlva elkészítik az akkori kiállításokon mutogatott, vagy tehetősek által megvásárolt csúcsminőségű bútorokat, akikről a szakmai sajtó írni fog, akik jól fognak abból élni hogy szuper asztalosok. 

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (98693)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98694

Mondjuk nem éppen sz*r szerszámokat vágtak alájuk a versenyre :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=1VsfqNrpCxw

 

Előzmény: Törölt nick (98693)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98693

+1

 

Én a büszkeség mellé még szívesen megnézném azt a komódot is.

 

A díványon nincs róla kép, a skillshungary.hu-t se frissítik eszement módon (eredmények között sincs fent, pedig 3 hete volt a verseny).

Előzmény: Kroy Prince (98691)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98692

Khmmm

"Ha a diszkóban a lányok megkérdik a fickót, hogy mégis mit alkot civilben, amire ő azt mondja "Asztalos vagyok", akkor..."

 

A helyes válasz: Faszobrokat. :)

Előzmény: GPS (98687)
Kroy Prince Creative Commons License 2015.09.03 0 2 98691

Csatlakozom. Legyünk büszkék, hogy nyert és hogy "magyar"!

Előzmény: Kamelot (98690)
Kamelot Creative Commons License 2015.09.03 0 1 98690

Ezt komolyan is gondolod? Egy olyan gyerek akinek több nemezedékre visszamenőleg asztalosok az ősei. Ő világversenyt nyer. Aztán benzinkutas lesz. Na ne.

Előzmény: halaloszto (98688)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98689

Szerintem az LGT is a bálványfáról énekelt. :o) Pesten azt mindenki ecetfának hívja. 

 

Amúgy  nekem ez a változat van (Szeldelt levelű ecetfa - Rhus typhina Disserta):

És ilyen ősszel:

Ez kényesebb (és szebb), mint a 409 által belinkelt ép levelű alapfaj (Torzsás ecetfa - Rhus typhina).

 

 

Előzmény: pali923 (98684)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98688

nem ez a gond. hanem hogy tizenéves korában előtte van a korosztályának, 30 éves korára meg teljesen lemarad. hiába ügyesebb most mint a hasonló korú többiek, pár év és mégis a többiek fognak becsületesen jól élni a szakmájukból, továbbfejlődni, sikeresek lenni. ő meg ha szerencséje lesz konyhabútorokat csinál akár néha tömörfából, ha nem lesz akkor meg elmegy benzinkutasnak.

 

Vajk

Előzmény: GPS (98687)
GPS Creative Commons License 2015.09.03 0 1 98687

 

Ki nem szarja le mifelénk, ha valaki a szakmájának a vilgszínvonalú mestere?

 

Ha a diszkóban a lányok megkérdik a fickót, hogy mégis mit alkot civilben, amire ő azt mondja "Asztalos vagyok", akkor

 

  - a lányok fele azt sem tudja mi az....

  - a másik fele meg megkéri, hogy akkor takarítsa le az üres poharaktól az asztalt... ha már ő "az asztalos", ahogy az imént mondta.

 

Ha egy milliárdos ágyába bújna, az már igen, azt már hoznák a címlapon.

Vagy ha futballal lenne kapcsolatos. Esetleg milliárdos futbalistával - na az már maga a tökély-címlap.

 

Na de ki a frászt érdekel egy szakmunkás-világbajnokság... még ha magyar is nyerte?

.

Előzmény: Törölt nick (98682)
Tschaby Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98686

Ha kivágod a fát, nem tűnnek el a sarjak. Jobban fognak jönni.

NEM FIGYEEELSZ ???? :))))))

 

Az enyémnek is olyan piros torzsavirágzata van - ez az ecetfa - és a szél által letört környéke elkezdett sarjakkal "életben maradni":)

Előzmény: pali923 (98684)
409 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98685

"Nekünk biztosan ecetfánk van,.."

 

 Ha ilyen virágokkal van tele, akkor tényleg az. Ezt nem nehéz kiirtani.

 

Előzmény: pali923 (98684)
pali923 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98684

Nekünk biztosan ecetfánk van, 2 is, egymástól jó távol. A lenti video ismeretében meg aztán tényleg nem bálványfa. A fűben rendszeresen kinőnek a hajtásai, pedig legalább hetente nyírjuk. A fa alatt pedig van bőven mulcs, máshol egy csomó talajtakaró növény, de ott is százas nagyságrendben jönnek a gyerekhajtások, pedig irtjuk azokat is. Ez is iszonyúan életképes fa. Illusztrációnak itt van az LGT: Miénk itt a tér c. dal egyik sora: "A mély udvarokban csak ecetfa nő... :) 

Az egyiket most fogom kivágni, kíváncsi leszek, ettől eltűnnek-e maguktól a tőhajtások, egyelőre szkeptikus vagyok az eddigieket látva.

Előzmény: neduddgi(én) (98676)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98683

oszt nem is erdészfúróval csinálták...

Előzmény: Törölt nick (98681)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98682

Magyar asztalos lett a világ legjobbja

László Attila a brazíliai WorldSKills szakmai bajnokságon tarolt. Mutatjuk a többi hazai induló eredményeit is! Tovább »

forrás: divany.hu

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98681

Ennek a videónak a végén, 2 percnél pont látni a megfurkálást. Még le is zárják valami szilikonnal.

rferi Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98680

A tipped jó, egy nagyméretű laphoz való méretes tölgyfának évszázadokat kéne nőnie, míg ragasztva elég a szokásos 80 évnyi forda. Ráadásul a ragasztotthoz még jó az amúgy tüzifaosztályba kerülő méteres ágközrész is, mivel úgyis rövidebbre vágják.

Előzmény: torony78 (98679)
torony78 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98679

Tölgyfa asztallapot néz a cimborám Zatikéknál konyhai előkészítőnek, de nem tudok tanácsot adni neki ebben. Segítsetek!

 

15-20e HUF között vannak számára megfelelő méretű lapok, ami azért jóval olcsóbb, mint az IKEA-ban kapható 45e/folyóméteres, de persze még így is nagyon húzós a pozdorjához képest...

 

Kérdés: a tömbösített tölgy miért olcsóbb a nem-rétegragasztottnál? (Tippem: könnyebb és olcsóbb beszerezni, és a kívánt méretre ragasztani a kisebb darabokat, mint ugyanezt a jó minőségű nagyokkal)

 

Van-e felhasználás szempontjából hátránya a tömbösítettnek a táblásítottal szemben? pl. jobban vetemedik, szárad, mittudomén.

 

Köszönöm

MN 3100 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98678

Szervusz!

 

Szerintem a téma érdekes. Minél több

információt gyűjt be az ember, annál

hatékonyabban tud harcolni a "kiirthatatlan"

növények ellen.

 

Én például gömbakáccal küzdöm. És ez

azért igazi "fás" témakör. :)))

 

Egyébként számomra WtMan kolléga

által küldött tanácsok is  nagyon

szakszerűnek tűntek.

 

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=&aq_text=&aq_cre=&user_id=1062156&topic_id=9104263&forum_id=9128487&aq_ext=1&t=9104263&na_start=30&na_step=30&aq_target=resl

 

Péter

Előzmény: traktoros82 (98660)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98677

A glifozátok (Glialka, Roundup, Medalon, és kevésbé reklámozott, olcsóbb, de ugyanolyan hatékony társaik) csak levélen át szívódnak fel. A talajra hullott szer órákon belül elbomlik.

Hatástalan lenne a beöntözés.

Amit leírtál, az alighanem a fenyődarázs lárvájának a károkozása. A fenyőket baromira nehéz permetezni, mert a vastagon viaszos levelekről egyszerűen lepereg a cucc, mielőtt rendesen fel tudna szívódni.

Tapadásfokozót kell használni.

De miért itt tárgyaljuk ezeket a dolgokat? Nem kellene inkább az offtopikba költöztetni a témát?

Előzmény: raklapjúzer (98671)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98676

A bálványfát hívják sok helyen (tévesen) ecetfának. A bálványfa tényleg nehezen irtható, szegény erdészek is idegrohamot kapnak, ha valahol feltűnik, a városi kerteknek meg valóságos átka, oda az elhanyagolt grundokról húzódik be.

Az ecetfa sokkal kevésbé agresszív, ha tőből kivágják, akkor el is pusztul, a magoncok és az esetleges sarjak fűnyírással maradéktalanul kiirthatók.

Nekem is van a kertben, mert nagyon dekoratív a "széltépett" alakjával, és a csodaszép őszi lombszineződéssel.

 

Előzmény: pali923 (98674)
409 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98675

Ha Te mondod.  :-)  Nekem volt a kertben 6db 10-15cm vastag törzsű. Tény, hogy rendkívül erőszakosan terjeszkedett, de szerintem csak magról. Kivágtam mindet tőben. A szétszóródott magokból még a következő két évben kihajtott egy csomó, azokat fűnyíróval vágtam. Azóta egy sincs. A gyökerek most is a földben vannak.

Előzmény: pali923 (98674)
pali923 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98674

Akkor még nem láttál ecetfát. Az bármiről kinő.

Előzmény: 409 (98673)
409 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98673

 

 Most valójában Te a bálványfáról beszélsz ugye?  Az ecetfát nem különösebben nehéz kiirtani, az nem igazán hajt ki gyökérről.

Előzmény: traktoros82 (98665)
Tschaby Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98672

Nemrég írtam le, hogy én kiírtottam 2 db-ot az udvarból két éve.
Én mondjuk megskalpoltam a fát, mert útban volt, de a jószokása szerint amikor piszkálod, beindul a sarjazás, meg a törzs oldalán is kihajtott.


Ez jó, mert volt indikátor.


A gyomírtót töményen nem jó használni, mert akkor általában "helyileg" hat, ahogy Halalosztó írta, nem tud eljutni mindenhova.

ha jól emléxem 3-4%-os oldatot ír a Glialka, én valami 2,82 literes mosószeres flakonba tettem a 0,2L anyagot és felöntöttem.
A törzsbe - nálam 10cm vastag volt - ferdén lefelé fúrtam 14-es fafúróval, amibe kis tölcsérrel szépen be lehetett önteni a cuccot. A lyukakat a zöld hajtások alá pozícionáltam.

4 vagy 5 lyuk volt 1-1 fán. Ezt szépen feltankoltam a koktéllal.

Amikor már nem látszott a lé - pár nap múlva - megint felöntöttem.
Ezt eljátszottam egy hónapon keresztül.


Közben a fűben kinőtt sarjak a fűnyíró áldozatai lettek. Aztán nem volt több idő, bontani kellett a kerítést, úgy hogy kiástuk a fákat. A gyökereket összeszedtem a munkagödörben, de nem ástam föl az egész udvart.

Kicsit tartottam tőle, hogy nem lesz jó, mert nem száradt le a fa mire ki kellett vágni, de működött. Akkor ősszel sem, meg utána tavasszal sem jöttek a sarjak.

 

Az írtás előtt elvittem pár sarjat a kert végébe.
Azokból idén a szél letört kettőt. Na ott volt aztán sarjazás. A törés után egy héttel 7 sarjat számoltam meg körülötte. Mára már nem tudom mennyit kaszaboltam le.
A legtávolabbi elment a szomszédhoz - kb 5 méter  a törzstől ... 2 év alatt. Mondtam neki kaszálja le, vagy ő is folytassa a szántóföldi permetezés ellen védő falat :)

Előzmény: traktoros82 (98665)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98671

Nekem pár éve az egyik fenyőben volt olyan állat, ami a friss hajtások belsejét ette. Hiába permeteztem, nem segített. Mérgemben fúrtam a fa körül vízzel egy pár lyukat, aztán a lyukakba öntöttem a BI 58-at. A gyökerek felszívták, aztán eljutott a fa minden részébe - gondolom én - mert azóta eltűnt a girnyó. Lehet hogy gyomirtóval is működne?

halaloszto Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98670

nem biztos hogy jó a hígítatlan méreg. az a cél hogy előbb eljusson a gyökerének minden sarkába minthogy meghal és leáll a keringése. 

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (98669)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98669

Én nem kínlódtam megfúrkálással sem meg injekciós tűvel sem. Kb egy deci tömény gyomirtót rálocsoltam az ágaira, leveleire. 

Előzmény: traktoros82 (98660)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98668

Köszi!

Megnyitottam a youtube-n, látom van ott még ezen túl sok hasonló is. Megnézem mindet.

Előzmény: Bubi504 (98664)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 98667

A videót nézd meg te is, ez nekem új infó. (az önkényesen kinövő, beton és épületrepesztő fának fajtától függetlenül nincs helye a városi környezetben, nem környezettudatosság, ha tapsikolunk mindennek ami kinő.)

 

A furkálást logikusan kicsit ferdére csináld, hogy ne folyjon ki a lé, és körbe körbe. Sorrend tökmindegy. Túlzásba ne vidd, mert akkor nem fog szétterjedni benne, a cél pedig éppen ez. Inkább többször, keveset itass fel vele, mint 1x töményen. Akkor permetezd is meg a leveleit. (A taifunt igazából permetezni kéne) Kb 1 hónap múlva látványosodik, aztán behal. Ismétlő kezelés csak a megnyugváshoz kell, de még akkor se vágd ki, csak jövőre.

 

Ha permetezel, vigyázz mert kirohad a tököd is.

 

Mi nem tudtuk kivágni a fát, nem lehet a 2 épület közé beférni, permetezni meg pláne. Nekem is csak neccesen, oldalazva sikerült bemászni. Lehet, hogy jó a tuskós módszer is, csak ott nem tudod szemmel követni a folyamatot. Kivágás esetén is rá kell adni a befúrásos locsolást, és a tönk alapos beecsetelését.

Előzmény: traktoros82 (98665)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!