Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 97149

Jó lesz az botex.ro  -nak is :)

Előzmény: botek01 (97148)
botek01 Creative Commons License 2015.08.08 -1 0 97148

Ha mégis bigézőkés mellett döntesz, kapható a www.botex.hu, vagy felsőmarókés.hu oldalon.

Pote01 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 97147

Aszongya, hogy további termékek rendelése esetén ingyenes a szállítás.

Előzmény: Kamelot (97141)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 2015.08.08 0 0 97146

Nekem van egy ilyenem, átalakítottam még vagy 15 éve, hogy tud vastagolni is.

Előzmény: Törölt nick (97098)
Paco155 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 97145

A modik imádják a reklámok ismételgetését - ha van reklámszerződés :)

Előzmény: Törölt nick (97143)
Slam Jr. Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97144

Most miért? 151 ezer Ft egy profilmarófejért igazán nem pénz. :-) 

Előzmény: Kamelot (97139)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97143

Oké, megnézzük, de nem plattoló? (2T-vel) és vagy csináljatok reklámlinket, vagy ne ismételgessétek a reklámot. A modik nem szeretik.

Előzmény: woodmastershop (97137)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97142

khhmmm...

Előzmény: Kamelot (97139)
Kamelot Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97141

Szerintem a szállítás nem lesz olcsóbb ha többet rendelsz.

Előzmény: feketefelh (97138)
feketefelh Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97140

Úgy értem, ha pont kéne ilyen satu valakinek, akkor 2db-ra is 21 juró a posta, ha jól értem

Előzmény: feketefelh (97138)
Kamelot Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97139

Ebből élő asztalos mostanában nem látogatja ezt a fórumot. Nekünk hobbisoknak ez az árkategória kicsit drága.

Előzmény: woodmastershop (97137)
feketefelh Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97138

Hopp ! Megér ez 40 jurót? Esetleg nem száll be valaki ? :-)

 

http://www.ebay.de/itm/Schreinerei-Schraubstock-3-5-kg-150mm-/111724820327?hash=item1a03517767

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.07 0 1 97136

Még ipari tanuló voltam a 70-es években amikor egy öreg asztaloshoz lejártam, hogy a műhelyében a gitáromat helyre tudjam hozni. Az öreg megmutatta, hogyan lehet gyertyával viaszolni. A gyertyával egyszerűen telibe húzigálta a felületet, majd egy benzinlámpával éppen csak annyira melegítette meg, hogy a viasz megolvadjon és elterüljön. Utána lehetett fényesíteni. Pár rétegben megismételtük. Csillogó, tükröződő felületet adott ha sokat suvickoltam puha ruhával.

Előzmény: Rahed Lee (97129)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97135

Off

Várjál, ez tomaj, de nem az a fele, hanem ha jól tudom lábdihegy.

Tapolca felől a badacsony előtti vasútállomás nem utáni.

Zoli

On

 

Elnézést az offért, ezt tárgyaljuk tovább privátban legközelebb :)

Előzmény: Rahed Lee (97125)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97134

Ez a gép így ebben az állapotában életveszélyes használni. 

Előzmény: Törölt nick (97098)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97133

Nekem a legnagyobb kék színű tolós einhell gérvágóm van, nincs okom a panaszra. Baromi erős, 250-es lap, 37 cm vágási hossz. Lézeres irányzék jól használható, persze gyárilag szarul volt beállítva, de pár perc alatt azt korrigálni lehetett. Csapolás marásra is lehet használni, mert van egy ütközője, amit állítani lehet, így csak az ütközőig lehet lehajtani a fejet, egy mozdulattal ki és be lehet  kapcsolni az ütközőt, nagyon hasznos funkció. A pontosságára sincs panaszom a szögvágásnál. Van rajta egy gyors leállító ami a kapcsoló elengedése után szinte fél másodpercen belül megállította a lapot. Ez a fék már elkopott nekem. Marha nagy előnye ennek a gépnek, hogy mindkét irányba dönthető a feje 45 fokig, míg a legtöbb gérvágónak csak balra lehet dönteni a fejét. A fontosabb szögeknél beakad az állítómű, így nem kell szórakozni a szögállítással, csak megdöntöm, bekattan és már vághatok is. Ezt a gépet valószínűleg a hét közepén gyártották :) 

 

Előzmény: Pgabor79 (97097)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.07 0 1 97132

én az auro termékei közül használtam amit erre ajánlottak. a sárgulás nekem nem kérdés, mert rozsdabarna minden :-)

a viasz kevésbé színezhető szerintem, nem próbáltam de gyanús hogy nem lehet vele egyenletes árnyalatot csinálni sötétebb színek esetén.

 

Vajk

Előzmény: Norbi... (97131)
Norbi... Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97131

Igen, tudom hogy sok a kérdés :) csak most ismerkedek ezekkel az anyagokkal. Talán a legjobb lesz ha elmegyek egy festékboltba esetleg baumaxba és ott szétnézek a kirakott minták közt.

 

halaloszto: köszi a tippeket :)

 

Közben találltam egy oldalt ahol azthiszem pontosan leírják:

 

"- Az olaj telíti, vízállóbbá teszi a fát akadályozza  a szálkásodást, gyönyörűen kiemeli az erezetet, szabályozza a fa páramozgását, tartósítja a fát, védi az öregedés ,   szürkülés ellen
- a viasz selymes tapintást ad, kellemes, meleg hangulatot áraszt, szabályozza a fa páramozgását, kellemes klímát teremt, portaszító hatású, elegáns megjelenést kölcsönöz, nagyon könnyen felújítható, egészségügyileg kifogástalan természetes felületkezelő anyag
-az olaj és a viasz keveréke egyesíti magában a két anyag eltérő tulajdonságait"

 

Továbbá az oldalon írják hogy ajánlott PNZ SÁRGULÁSGÁTLÓ használata, kicsit reklámszagú a dolog, tényleg ajánlott ilyen sárgulásgátló használata? Illetve lakkozott felületekre is igaz ez (ugye mert ott nem jut kapcsolatba a levegővel a fa)?

 

Sok helyen a neten a viaszt is literre árulják, ez kicist tévesztőnek tűnik míg máshol úgy írnak róla mintha az valami szilárd anyag lenne

Mert van ilyen is, olyan is.

Így felvetődik a kérdés bennem, hogy ami a különbség a kettő közt(szilárd és cseppfolyós viasz)?

Ezenkívül olyan is van, hogy olaj viasz keverék egyben? - Ebben az esetben megfelelő minőséget ad ilyen 2in1 termék is vagy jobb külön-külön beszerezni mindkettőt? Gondolom halaloszto nem véletlenül csinálta külön-külön.

Előzmény: Paco155 (97128)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.07 0 1 97130

azok a híg viaszok csak egyszerűen fel vannak hígítva hogy fel tudd szórni vagy ecsetelni. az oldószer eltűnése után kb ugyanaz az anyag.


Vajk

Előzmény: Rahed Lee (97129)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.08.07 0 1 97129

Az olaj mélyebben beivódik, de kevésbé ellenálló felületet képez, mint a viasz. Az meg nem szivárog mélyebbre, de nagyon jól véd kívülről. A híg folyós viasz az szerintem a kettő közötti átmenet. Nekem olyan van, aminek a konzisztenciája a dermedt sertészsírhoz hasonló. Ez jó kemény felületi védelmet ad. 

 

Szerintem a legjobb megoldás, ha az olaj minél hígabb, mert annál mélyebbre bejut, ezután várni 1-2 napot, majd a keményviasszal megadni neki a külső elenálló réteget. Vékonyan felhordani, majd polírozni minden egyes réteg között.

Előzmény: Norbi... (97126)
Paco155 Creative Commons License 2015.08.07 0 1 97128

Natúr fa ajtót szeretnék viasszal kezelni. Sose csináltam még ilyet, tanácsot tudna adni hogy mi a különbség az olaj és a viasz közt?

Szinte csak különbség van. Nem lehet röviden elmagyarázni, de az egyik víz a másik tűz.

 

A neten azt írjak hogy az olaj beszivárog a fa belsejébe és belülről védi a viasz pedig külső vízlepergető réteget képez közben védi a fát.

Ez így van.

 

Szóval lenne pár kérdésem:

Lehet külön-külön is használni őket csak olajozni vagy csak viaszolni?

Lehet külön-külön is.

 

Ha igen, akkor kinézetben mi a különbség az így kezelt felületek közt?

Ugyanaz a válasz mint az első kérdésre. Rengeteg.

 

Mit tanácsolnátok inkább beltérbe?

Mindegy. Felhasználástól függ, de ajtóra bármelyiket választhatod.

 

Sok helyen a neten a viaszt is literre árulják, ez kicist tévesztőnek tűnik míg máshol úgy írnak róla mintha az valami szilárd anyag lenne

Mert van ilyen is, olyan is.

 

Itt szlovákiában leginkább a Xyladecor vagy az OSMO termékeit tudom beszerezni amik nagyon úgy néznek ki mintha folyékony állagúak lennének.

Ezt te tudod :)

 

Ez a felület nagyon tetszik, persze biztos függ a fa fajtájától is, milyen fa lehet ez és mivel kezelhették?

Oda van írva: "reddish shimmering Meranti, subtle Hemlock, lively Red Cedar and bright Aspen".   Lakkozva van vagy viaszolva, de én a lakkra tippelek.

Előzmény: Norbi... (97126)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.07 0 1 97127

én auro-val csináltam. színezett olajjal, és utánna viasszal. az én viaszom is egy ecsetelhető híg valami volt. két nehézség volt, amire rá kellett érezni:

 - az olajban a szín leülepedett, keverni kell hogy egyenletes legyen. csicsogósra beecseteltem, és visszatöröltem. nem szabad várni sokat, mert megköt rétegnek és tök más lesz a színe mintha csak a beivódott marad rajta

 - a viasz felhordása és felpolírozása között eltelt időtől függ hogy mennyire lesz fényes. minnél többet vártam annál nehezebb elpolírozni de annál fényesebb lesz.

 

Vajk

Előzmény: Norbi... (97126)
Norbi... Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97126

Helló

 

Natúr fa ajtót szeretnék viasszal kezelni. Sose csináltam még ilyet, tanácsot tudna adni hogy mi a különbség az olaj és a viasz közt? A neten azt írjak hogy az olaj beszivárog a fa belsejébe és belülről védi a viasz pedig külső vízlepergető réteget képez közben védi a fát. Szóval lenne pár kérdésem:

 

Lehet külön-külön is használni őket csak olajozni vagy csak viaszolni?

 

Ha igen, akkor kinézetben mi a különbség az így kezelt felületek közt? Mit tanácsolnátok inkább beltérbe?

 

Sok helyen a neten a viaszt is literre árulják, ez kicist tévesztőnek tűnik míg máshol úgy írnak róla mintha az valami szilárd anyag lenne. Itt szlovákiában leginkább a Xyladecor vagy az OSMO termékeit tudom beszerezni amik nagyon úgy néznek ki mintha folyékony állagúak lennének.

 

Ez a felület nagyon tetszik, persze biztos függ a fa fajtájától is, milyen fa lehet ez és mivel kezelhették?

 

Egyébként megvettem a Makita BO3711 rezgőcsiszolót, nagyon jó vele a munka örülök neki hogy jó tanácsot kapta és áldoztam rá kicit többet és lett egy Makita.

Rahed Lee Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97125

Köszi, szerintem tudom melyik utca lehet. Egy felülről egyirányú, a posta is ott van. Holnap lehet, hogy eltekerek arrafelé, ha nem lelem kérdezősködöm egy kicsit a helyiektől.

Előzmény: Akbeta Akbeta (97124)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97124

Igen bemész a 71esről az állomás után rögtön jobbra az első párhuzamos utca.

ott jobbra a 10.ház kb.

Fehér csúszókapu, magas sövénykerítés.

 

Ha jól emlékszem :)

Előzmény: Rahed Lee (97112)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97123

gyerekként láttam vele szenvedni a nagyokat. egy kézi gyalugéppel sokkal gyorsabban és egyszerűbben megcsinálom ugyanazt. 

 

azt mondod a Te gépednek az asztallemezében van lépcső a gyaluláshoz? akkor az sokkal korrektebb, amit én láttam használni arra nem tették fel azt a lemezt csak a fűrészeléshez.

 

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (97122)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97122

Hű de kötözködős kedvedben vagy ma! :o)

Hát ennek (mármint a jófogáson lévőnek) valóban nincs semmije, de annak (mármint az enyémnek) minden gyári tartozéka megvan. És még csak nem is rozsdás. :o)

Ha figyelmesen olvastad, magának a tipusnak a használhatóságáról írtam, nem konkrétan erről a MÉH-telepi példányról. És szerintem senki sem mondta, hogy tökéletes, én is a korlátozott használhatóságáról beszéltem. De használható, és jól használható.

Neked van/volt ilyened? Már csak azért, mert annyira határozottan próbálod bebizonyítani, hogy semmire sem jó, hogy ezt csak személyes rossz tapasztalatok indokolhatják. 

Persze, közel sem olyan hatékony és kényelmes, mint a százezer forintos gyalugépek, de egy hiánytalan és hibátlan példány ár-érték arányban verhetetlen. Persze, ajtót-ablakot-franciaágyat nem lehet vele gyártani, de nem is erre találták ki.

Ez egy kezdő barkácsgép, ami a későbbiekben átlényelgülhet valamiféle kisegítő eszközzé, esetleg átalakítható valamilyen kis célgéppé. (Ahogy szintén említettem, a sok-sok évvel fiatalabb második példányom nekem is hasznavehetetlen. Egyszerűen mindenét elméretezték, elfuserálták.  De kis bütykölés után csempevágónak tudtam használni, amikor építkeztünk.)

 

Előzmény: halaloszto (97121)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97121

milyen van ennek? rozsdás lemez teteje, az van. vezetője meg késtakarója? ha csinálsz?

a kimenő asztala szinte rövidebb mint egy kézi gyalugépé.

 

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (97119)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97120

Nem.

A jófogásos képről hiányzik az a "mukaasztal" (egy speciális kialakítású vaslap), ami egyik állásában gyalulásra teszi alkalmassá a szerkentyűt, a másikban meg minden egyébre (eltakarja a késeket). Ebbe fixen van préselve egy kb. 1mm-es fogást biztosító felület.

Persze, a késeket lehet(-ne) mélyebb fogásra állítgatni, és egy lemez-rátéttel hozzáigazítani az asztalt, de az eredménnyel kapcsolatban vannak kételyeim... :o)

Előzmény: 409 (97116)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.08.07 0 0 97119

Hacsak azért nem, mert ez dögnehéz, stabilan rögzíthető a munkapadra, nameg van hosszvezetője, és rugós késtakarója. Nem hasonlítható össze egy kézi gyaluval, ahogy az állványos fúrót sem hasonlítgajuk a kézihez. Másra való.

Én jobb híján száldeszkákat is gyalultam vele, persze arra nem való, de rövidebb lécek gyalulgatására nem rossz.

Ha valakinek csak ritkán van rá szüksége, és van ideje pepecselni, akkor ez nem feltétlenül elvetendő alternatíva. Pláne, ha az embernek nem dagasztja a zsebét egy köteg húszezres, amibe egy modernebb barkács gyalugép + egy asztali körfűrész + egy barkács eszterga kerülne...

Ha találnék occsóért donort, én is megjavítanám a sajátomat, mert kisebb, túl nagy pontosságot nem igénylő munkákhoz nagyon praktikus. (Az a gáz, hogy sok változata készült, és már csak szerelés közben derülne ki, hogy csereszabatos-e az alkatrész.)

 

De hangsúlyozom: ha csak annyi van meg belőle, ami a jófogáson látszik, akkor ötezernél egy fillérrel sem szabad többet adni érte, és azt is csak akkor, ha egyébként hibátlan, nameg ha van az embernek ideje/kedve szarakodni a használhatóvá alakításával. Mert a képen látható hiányosságokkal sem gyalulni, sem fűrészelni nem lehet vele, és valószínűleg a túloldalára nincs felszerelve a hosszlyukmaró adapter sem.

 

Előzmény: halaloszto (97114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!