Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.30 0 0 96538

Szép a lábak színe. Picit elüt a asztalkerettől (vagy a csak a fotó csalóka?) de jól néz ki. Ez cseresznye színű pác?

 

És amit még akartam kérdezni: mennyire erős ez a lamellós csapolás? Én azt gondolnám (így látatlanban, mert használni még sosem használtam), hogy a sarkokba még elviselne egy kis sarokvas támogatást plusz merevítés gyanánt.

Előzmény: Törölt nick (96536)
rferi Creative Commons License 2015.07.30 0 0 96537

Ez melyik verzió?

Az elforgatom 90 fokot, majd kinyitom a lapot, vagy az eltolom félasztalnyit, és aztán nyitom?

Előzmény: Törölt nick (96536)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.30 0 0 96536

Tegnap elkezdtem készíteni a lányomnak egy kinyitható konyhaasztalt. Durván egy fél nap alatt kész lett. Az asztallapot és az oldalfalakat lapszabászatban vágattam méretre. Persze otthon derült ki, hogy a 2 asztallap nem pontosan egyforma méretre sikerült vágni, így vághattam újra. A bútorlapok élfóliázását magam csináltam. Az asztal lábai juharból vannak, 2 réteg vékony lazúr kezelést kaptak. A csapolásokat lapos tipli maróval készítettem. Szerintem elég jó színkombinációt sikerült összehozni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.30 0 0 96535

Én csináltam szorítófésűt fenyőből, juharból, bükkből, tölgyből, égerből és tescós műanyag vágódeszkából. A hornyok és a fogak aránya mindig 1:1 volt, tehát elég vékonyak voltak a fogak, hogy jól hajoljanak. A juhar, bükk és tölgy nagyon merev volt, könnyen kitörtek a fogaik. Nehéz volt őket pontosan beállítani, hogy pont a megfelelő erővel feszítsenek. 

 

A fenyő és éger fésűk sokkal tartósabbak lettek, jobban rugóznak, így sokkal könnyebb a beállításuk. A műanyag vágódeszkából készített fésű a keményfa és a puhafa között volt merevségben, mégis ez tud a legjobban rugózni és nem fogja meg annyira a munkadarabot sem mint a fa fésűk, mert sokkal jobban csúszik. Jobban szeretem a fát mint a műanyagot, de most el kell ismernem hogy véleményem szerint a műanyag a legjobban használható. 

Előzmény: Törölt nick (96534)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96534

Az Ardenről a botex.ro is azt írja hogy = Massiv. Ennek megfelelően nem óccsó .. de még az ebay-en sem. Ezért a Yonico szimpibb így első blikkre. De csak majd. Most egyelőre elláttam magamat marószárakkal.

 

Igazán úgy lenne jó biznic, hogy ha "ingyé" hoznák el. Precisionbits csak USA-ban küld ingyé, a honlap szerint. Kár hogy Angliába nem ... hugi kint él, évente 1x-2x jön ... időnként bepakolhatna a retiküljébe egy-egy darabot. (vagy a feladós bőröndbe, lehet repcsire nem engednék fel a kéziben, még azt hiszik hogy kimarja a pilótafülke ajtaját).

 

precisionbits.com-on a hecc kedvéért bepakoltam a kosárba 74 dodónyi marót, arra 31$-t írt szállításra. 500$ -> 200$ szállítás. Hmm ... Az tény hogy a választék óriási.

 

Ahogy nézem Amazon UK-n is van dögivel, : Silverline, Faithfull, Draper ... Bosch, ebből csak a legutolsó neve cseng ismerősen :-) Gondolom a többi címkehuszár Kínából. Egyelőre a véleményeket olvasgatom, mert ezekből tényleg csak úgy  lenne jó venni, ha nem anyázza minden 2. vevő és ha hugi haza tudná hozni.

 

Egyelőre még a szögvezetőn dolgozom, meg a szorítófésűn. Úgy néz ki a megmaradt bükk kerítéselem tökjó lesz erre a célra. Tudom, páran a teszkós műanyag vágódeszkára esküsznek szorítófésűnek, de én kipróbálnám fából, hogy hogy bírja. És szebbnek szebb :-)

Előzmény: Pote01 (96529)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96533

Az egyik kollegám ilyen 2 szintes házat épített, a nappali a tetőig ér fel, mert van egy belső galéria az emeleten, a szobákhoz meg galéria folyosón lehet bejutni. A földszinten csak konyha fürdőszoba garázs és wc van meg a hatalmas nappali. Az emeleten 3 szoba meg fürdőszoba van csak + galéria folyosó.

Voltam nála párszor, nagyon szépen van megcsinálva. Semmit nem lehet látni abból, hogy könnyűszerkezetű a háza, a festék meg a vékony vakolat és pár helyen a gipszkarton mindent eltakar. Teljesen úgy néz ki mintha egy tégla ház lenne. A hangszigetelése viszont elég gyenge az épületnek, szerencsére csendes környéken lakik. 

A aljzat betonozást leszámítva 2 hét alatt építették fel neki, de közben egy hétig állt az építkezés mert esett az eső. Amúgy 1 hét alatt kész lett volna. A szerkezetkész állapotban még nem voltak felszerelve a konnektorok, kapcsolók vízcsapok. Csak a falból álltak ki a vezetékek. 

A srác már pár éve benne lakik a kecóban, ő meg van elégedve vele, főleg a fűtés számlával, mivel nagyon jó a hőszigetelése.

Előzmény: traktoros82 (96514)
LyPapa Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96532

Fa vs. Fa = úgyis döntetlen lenne :-)

 

A múltkori viharban láttam olyat, hogy 'fa vs fa döntött' lett, mindketten feküdtek :)

 

Egyszer már kaptam itt a fórumon hideget-meleget, mert meg mertem említeni, hogy számomra nem teljesen idegen az erőtani tervezés. Így, inkább nem véleményezem a szerelt házzal kapcsolatos pár hozzászólást.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: Törölt nick (96530)
Tie Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96531

Ja. De ha meg arról beszélünk, hogy az adott típusú ház kurvára megteszi itthon, akkor elég hülyén hangzik az, hogy micsoda egy szar.

Előzmény: feketefelh (96528)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96530

"...  de ha a hurrikán odavágja az én házamnak a szomszéd házát ..."

 

Fa vs. Fa = úgyis döntetlen lenne :-)

 

Én jobban félnék ha a comcéd 8 hengeres, 3 tonnás GMC-jét fújná a házam oldalának.

 

 

Előzmény: rferi (96527)
Pote01 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96529

Szerintem anyagilag is jobban jössz ki, arról nem is beszélve, hogy sokkal nagyobb a választék mint itthon. Yonico és Arden márkákról jókat lehetett hallani, volt még egy amire nem emlékszem, ott szürke színűek voltak a szerszámok. Nekem is van teljesen kínai késem az sem rossz és bagóba kerül. A Yonico olyan mint a Massiv vagy még jobb.

Én mindenféleképpen 1/2"-os szerszámokat működtetni tudó gépeket nézegetek. Az én nagyobb felsőmarómba nem lehet pontosan befogni a szerszámokat, így másik után kell nézzek, de csak olyan jöhet szóba amihez van vagy lehet venni félcolos patront. Most a Maktec nagyobb felsőmarója akciós 40 ezer környékébe kerül és majd 9 ezerért lehet hozzá venni gyári félcolos patront. Nem tudom, hogy mennyivel lehet munka közben gyengébb mint a Triton. Tudom, hogy a Triton egy kifejezetten asztalba építhető célgép, de nem sokat használnám, így lényeges az ára. Egyenlőre a Maktec sem fér bele a költségvetésbe.

Előzmény: Törölt nick (96475)
feketefelh Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96528

Amerikáról volt szó, nem? :-)

Előzmény: Tie (96526)
rferi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96527

Az amcsik annyira hülyék, hogy ez a falvágás eszükbe sem jut, ha betörésről van szó.

Simán bebasszák az ajtót, nem baj ha hangos, a stukker ott van a kézben, úgysem mer senki közel jönni.

És a "minden évben elviszi a hurrikán a házat" témáról csak az a véleményem, hogy tényleg kurvajó, hogy minden évben új házban laksz, csak közben amíg építik, nincs fedél a fejed felett, és még az alsógatyádat is kicseréli az időjárás.

Én mondjuk ragaszkodom a családi ezüsthöz, nem szívesen adnám az elemek martalékának,Igaz, ezt csak az első évben kéne kibírnom, utána nem fájna már a szivem a gyerekkori fotókért, a nagyi receptjeiért, egyebekért.

 

Az is fasza, ha a házam kibírja a nagy szelet, mert a faillesztésekhez fémizét raknak, de ha a hurrikán odavágja az én házamnak a szomszéd házát, azt ez a papundekli már nem bírja ki, szóval baszhatom a kurvajó házamat.

 

Az pedig valóban szívás, ha annak idején rendes födémet csináltak, és most nehezen vágja ki az ember gyereke, de ez is megoldható, csak ki kell találni a technológiát hozzá-

Én pl lazán vágtam ablakot a födémbe a nagyszobában, hogy világosabb legyen, és egy nap alatt megvolt.

Lépcsőnek jó nagy luk kell, ott gerendakiváltás is játszik, és az bizony játszik a papundekli házban is, szóval azt ott sem csak "fogjuk a kardfűrészt, aztán uzsgyi" módon vághatja ki az ember.

Előzmény: Tie (96521)
Tie Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96526

Ja, a múlt héten is három hurrikán is volt mifelénk vácott. Az előtti héten meg minden nap volt. Jövő hétre úgy készülök, hogy minde nap kettő lesz.

Előzmény: feketefelh (96524)
pajaci Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 96525

A napokban volt egy műsor amiben mutatták, hogy 250Km/h-s szelet is kibírnak. Az az új fejlesztés, hogy nem csak szögelik a csomópontokat, hanem fém idomokkal kötik össze és csavarozzák.

Előzmény: feketefelh (96524)
feketefelh Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96524

És ha lebontja a hurrikán, sokkal könnyebb egy másikat összecsavarozni :)

Előzmény: Tie (96521)
pajaci Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 96523
Előzmény: Pityu... (96512)
Tie Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96522

Vagy pl. egy födémátvágás is ugyanennyi. Nem bazmeg, én otthon szopok, hogy 35 évvel ezelőtt milyen jó volt a fert födémbe beleönteni 70 tonna betont, oszt most nem tudok átrakni egy tetves lépcsőt a lakás kibaszott közepéről. 

Előzmény: Tie (96521)
Tie Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96521

Oszt? Az amerikaiak is kb ugyanilyenben laknak 500 éve, oszt jól elvannak vele.

Sőt, én speciel kurvára irigykedve nézem, amikor a tévében átalakítják a lakást, és aszongya, hogy előveszi a kardfűrészt, oszt 10perc múlva ott a luk az ablaknak, ajtónak, akárminek.

Előzmény: rferi (96518)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96520

A profik téglafallal is megcsinálják ugyanezt. Bezzeg a jó öreg panel. :)

Előzmény: rferi (96518)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96519
Előzmény: Tie (96517)
rferi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96518

Számomra az a baj ezzel, hogy elég egy megfelelő kézifűrész, meg egy cigányfúró, vagy kézi-furdancs, és negyed óra alatt egy akkora lukat vágok majdnem nulla hanggal a falba, amin a szekrényeket ki lehet hordani belőle.

Nulla mechanikai védelem, szóval értékes holmit ebben tartani....

Tie Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96517

Pár házzal odébb otthon van egy ház, amin a felső szint OSB-ből van felrakva az alsó szintre. Úgy van már vagy 10 éve legalább. Kezd elég okádékul kinézni, elszürkülve, meg minden, de le se vót kezelve sose, az holtbiztos.

 

Ha beburkolod valamivel ezt az OSB-s szendvicspanelt, vagy felvakolod valami nemesvakolattal, vagy mittomén, akkor lehet, hogy nem olyan baromság.

Előzmény: traktoros82 (96514)
Paco155 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96516

Nos most vettem a lelkierőt és visszakerestem pár évet.  Nem volt könnyű.

Megkövetlek, nem neked hanem Látogatónak van félretéve.  Őt mondjuk jó ideje nem láttuk :(

Előzmény: archivalo (96515)
archivalo Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96515

Köszi!

Akkor sem tudtam, miért kapnám, most, közel fél év múltán meg végleg nem... :-)

Emlékeim szerint nem kértem nyeleket, de köszönöm, hogy gondoltatok rám....

 

Ha akkor (nem) kellett (volna), most biztosan nem kell.

Előzmény: Törölt nick (96463)
traktoros82 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96514

Ugyan ez nem kapcsolódik szorosan az asztaloskodáshoz.......

 

Ez vajon milyen lehet? OSB-ből házat....... :))

 

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/10_ezer_Ft_nm_aron_uj_Csaladi_haz__Lego_House_28096866.htm

 

Hát magyar nyelvű oldaluk nincs is....mit gondoltok átverés? 

feketefelh Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96513

Meg tudom erősíteni, mivel én is vettem a közelmúltban egy Extol márkájút (alig) használtan. Tulajdonképpen nem tudom elképzelni, hogy jó lenne valamire :-) 

Előzmény: Rahed Lee (96511)
Pityu... Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96512

Nem alapoztam olaj festékkel a zománc alá :)

Előzmény: pajaci (96510)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96511

Az elektromos festékszórókról nagy általánosságban elmondható, hogy megfelelő viszkozitású festék kifújására nem igen alkalmasak. Ha köpködésmentesen akarsz fújni velük, akkor túl kell higítani a festéket. Vízszintes felületeknél ez általában nem gond, de függőlegesnél már megfolyhat. Az a gond velük, hogy a kis beépített kompresszoruk nem tud akkora nyomást produkálni, ami egy normális higítású festéket el tudna porlasztani. Találkoztam néhánnyal már, de nagyon nem szerettem a fenti okokból kifolyólag.

Előzmény: Pityu... (96487)
pajaci Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 96510

Meg ugye alapvető festési hiba, ha alapozó helyett olajfestékkel alapozik a zománc alá. Brrrr!

Előzmény: Paco155 (96509)
Paco155 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 96509

A festési hibák nagy része független attól, mit festesz.  Nem csak megfolyás létezik. Az is hiba ha túl nagy a nyomás és a festék egy része a levegőbe megy. Az is ha már a levegőben megszárad és nem marad meg a fán. Az is ha foltos a fal mert van ahol több festék van van ahol kevesebb. És így a többi. Nem tudom mit vársz, neten keresztül nem tudunk megtanítani festeni.

Viszont ha csak biztatást szeretnél akkor hajrá kezdj bele! Egy faház oldalán kevésbé látszanak a hibák, kezdésnek kitűnő, és gyakorolni is lehet rajta.

Előzmény: Pityu... (96504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!