Keresés

Részletes keresés

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94976

hello,

 

hátha valakit érdekel felújítás, sosem lehet tudni

ingyen elvihető cuccok Törökbálinton

 

képek: facebook - Csuka Attila Törökbálintra keresve

pajaci Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94975

Tovább gondolva. Minden lábhoz egy 50cm-es pótláb, amin alul és felül van két hosszfurat. Nagy alátéttel hozzácsavarozva a lábhoz lazán, a tetejére meg mehet az excenter.

Előzmény: halaloszto (94960)
torony78 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94974

... bár így jobban elnézve az arányokat, és belegondolva abba, hogy elég göröngyös a műhelyed padlója, célszerűbb lenne nagyobb átmérőjű és kicsit puhább/rugalmasabb borítású kerekekben gondolkodni (mint gyakorló apuka van némi tapasztalatom a terepbabakocsizás területén).

Most így kapásból gyerekbicaj kerék jutott eszembe, bár az már olyan otromba, hogy a bolygósított mozgásról le kellene mondanod.

 

és még egy ötlet (jókor szólok, mi?) :))):

 

 

Ez meg független lenne az asztal lábától, és az asztal alá kerülne a rögzítése. Ezzel mondjuk fel kell adnod a szerszámtárolást ezen a fertályon, de ezt lehet nagy kerékkel és bolygósítottra is csinálni.

Előzmény: torony78 (94959)
archivalo Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94973

Ezt mivel rajzoltad?

 

Előzmény: Rahed Lee (94970)
traktoros82 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94972

Én is ilyen megoldást választanék, szerintem ez a leg1xűbb, bár a hátránya valóban az asztal megemelése amikor kerekekre akarja tenni az ember. De hát ez valóban megoldható a leg1xűbb tesós olajemelővel pl.

 

A fixen ráépített fékezhető kerék esetleg nem jöhetne szóba? Vagy ott stabilitási gondok lennének?

Előzmény: torony78 (94959)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94971

Azta ... így megmozgatta a csapatot? És ennyi jó tanácsot! o.O

 

Egyelőre csak egy gyors köszönet mindenkinek! Nap közben válaszolok , csak most mindjárt keződik a napi standup műsorszám (elmondjuk mit csináltunk/csinálunk tegnap/ma)

Rahed Lee Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94970

Marha jó volt a videó, jót szórakoztam :-) Bírom a csupasz néniket:-)

 

Úgy látom, nem vagyok a véleményemmel, de nekem ez az asztalemelő mechanika kicsit zsákutcának tűnik. Szerintem úgy kellene, (kellett volna) megoldani, hogy a futómű aláfordítható legyen, így a terhelés az asztal lábán keresztül, minél kisebb erőkarral, közvetlenül a kerekek tengelyére vigye. Kicsit túl bonyolult és aránytalanul sok terhet rak a futómű deszkájára és a zsanérokra.

 

Bocs, hogy így utólag okoskodom, de rajzoltam valamit. Én így oldanám meg. Megemelni az asztalt, majd rugóerő ellenében, cipőorral előrehúzni, helyére tolni, majd ismét megemelni és a tengelyt lábbal hátratolni. A holtpont után a rugó már felrántaná a padlószintről, innentől a saját lábán áll.

 

Torony kolléga megoldása még ennél is egyszerűbb, de a lényege ugyanez lenne.

 

 

Előzmény: Törölt nick (94950)
archivalo Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94969

Na, gyorsan meg is találtam Házkötő Pisti táblázatát:

Ebből látszik, hogy a 8.8 szilárdsági csoportban már egy M8as csavar esetén is a megengedett maximális "emelő erő" 16000 N (1600 kg) és ehhez 20-25 Nm nyomaték kell.

Ha ezt a normál csavaranyagokra (5.8) vetítjük vissza, akkor a megengedett maximális terhelő erő 1000 kiló körül lehet (1600*5/8) ami hozzávetőlegesen 12-16 Nm nyomatékot fog jelenteni ( 20-25*5/8 - ugyanis az összefüggés lineáris, minden az előfeszítőerővel arányos). Miután az 1000 kiló legalább  akétszerese (de inkább 3 szorosa) az asztal becsült "mindenes tömegének" így bőven jók a 16 NM-es csavarbehajtók.

Ha nem M8, hanem M12, vagy nagyobb csavart veszünk, a fentiek akkor is igazak, csak kevésbé kell "maximális terhelésre" méretezni.

Előzmény: archivalo (94965)
archivalo Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94968

Úgy alakult, hogy csak este tudom fotózni a marógépet.

Elnézést!

archivalo Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94967

Tapasztalat: mert az nem elég srtabil egy folyton lökögető (például gyalulás) munkához.

Ezek a kerekek arra lettek kitalálva, hogy mozog megáll, de a fékezés nem lökdösés - ráadásul az sem jó, ha a kerék egy oldalon marad nyomva - nekem volt olyan, ikeá-s fortelről leszerelt kerekem, amivel egy nagy katonaládát mozgattam és úgy hagytam egy évig. A kerék a felfekvő felületen sík lett, értsd "belapult". Inne kedve gurítani már tudod tisztességesen.

 

Előzmény: Kroy Prince (94964)
Babszem_ Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94966

Megtartja ha gyalulsz kezzel valami izmosabb darabot? Vagy akar egy 80-100kg uriember nekitamaszkodik?

Akarhogy rogzited egy kerek kis helyen erintkezik a felulettel amin gurul - nincs tapasztalatom ezzel de en arra tippelnek, hogy mozdulna egy keveset ...

 

Es ha akkor mozdul be amikor eppen a aztalba szerelt Triton marogepen dolgozik valamit az gaz ...

 

Jo lett a video Pacman :)

Előzmény: Kroy Prince (94964)
archivalo Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94965

Nem olyan vészes a dolog: gondolj bele, hogy egy kocsiemelő (igaz, az nem metrikus, hanem speciális menetű, de a régi trabant-wartburg és zsiga emelők trapézmenetűek voltak) egy tonnás szerkezetet emel. Igen, csak a felét-harmadát, de itt is az asztal egy-egy lábát kell emelni és saccra a fele, harmada a tömeg (megpakolva).

Ha minden kötél szakad, ki lehet számolni, nem egy ördöngősség.

Pacman kollégának meg nagyon jó csavarbehajtói vannak... :-)

Előzmény: torony78 (94962)
Kroy Prince Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94964

Volt itt ötlet több is, no még egy: lehet, hogy hülye a kérdés, de miért nem lehet a lábak alá közvetlen olyan kereket szerelni, ami fékezhető. Fék kiold, asztal mozgat, lefékez.

Előzmény: Törölt nick (94950)
archivalo Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94963

Szia!

 

Pajaci-nak egyrészt nagyon igaza van: ha nem is olyan vastagra, de legalább kintebb teszed az excentert, kevésbé feszegeti a zsanérokat (legalább a kerekek tengelyének forgáspontjába kéne kerülnie).

Másrészt, lehet, hogy csak optikai csalódás, de úgy tűnt, hogy maga aaz excenter is hajlítgatja a deszkádat - ha tudod, tedd valamelyik zsanérra, vagy közvetlen közelébe.

 

A harmadik, amit itt javasolt torony kolléga, pedig mindenre gyógyír! - még ki kell találni, hogy a kiálló zsanér részen hogyan fog szintben állni az asztal, de ez már sokadrangú kérdés: pld ha közvetlenül a láb mellé és nem alá teszed, akkor állhat a lábán és gurulhat a lábakat összekötő "fél-fogópáron" (nem tudom, asztalosilag mi a neve nekije...)

Előzmény: Törölt nick (94950)
torony78 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94962

Ha majd 200 kilót is üti az asztal, akkor már bitang akkus csavarozó fog kelleni - de ez csak megérzés, lehet hogy gond nélkül dolgozik ilyen tömeg ellen.

 

Előzmény: halaloszto (94960)
zodes Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94961

Ha, ha ha jó a videó, csak a csajok előtt ott vagy állandóan és nem jól látni őket! :-DDDDD

Csak vicc volt! Klassz lesz az asztal! A pörgés az asztalon állat! :-DD

Előzmény: Törölt nick (94950)
halaloszto Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94960

én fejben híresen képes vagyok elbonyolítani dolgokat. pl mi lenne ha minden láb oldalára egy sín, amin megy le-fel egy kocka amin van a kerék. felette meg egy nagy csavar, amivel ki lehet tolni. körbemész egy akkus csavarhúzóval, és pikk pakk fel van liftezve a cajg.

 

Vajk

Előzmény: torony78 (94959)
torony78 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94959

Én valahogy így fognék hozzá:

 

Így a teherviseléskor nincs a zsanérokon forgatónyomaték. Ehhez mondjuk be kell süllyeszteni a zsanért a lábba, ami az összeragasztott asztalnál már elég macerás, de azt is lehet, hogy kap egy-egy hasáb "patkót" minden láb és ahová kereket akarsz, ott már a patkóra rá van applikálva ez a kerék. Az átbillentéskor az asztalt meg kell emelni persze, de ahhoz pont jó egy akármilyen emelő.

 

Mivel nem akarod napi szinten billegetni, szerintem sem érdemes vesződni az excenterezéssel.

Előzmény: Törölt nick (94950)
pajaci Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94958

+1

Előzmény: rferi (94957)
rferi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94957

Én excentert se raknék, csak a deszkára két nyelet, levehetőt, amivel függőlegesből vízszintesbe fordítható

Előzmény: pajaci (94955)
rferi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94956

Jó a videód, semmi unalom, de mutatja, ami kell! :)))

Előzmény: Törölt nick (94950)
pajaci Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94955

Ha az excenter fakereket olyan vastagra csinálnád hogy kiérjen a deszka széléig, akkor nem görbítené a zsanért.

Előzmény: Törölt nick (94950)
drRamaty Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94954

Azt a pozdorja lapot fejelőléccel körbe szegném. Valami keményfából, ragasztva + besüllyesztett bognárfejű szeggel ha felrakod, örök élet. Csináltam én is ilyenből asztal tetőt, de hamar sérül a széle, sarka.

Előzmény: Törölt nick (94950)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94953

Csak mindig elfelejtek valamit...

 

Előre szólok. Az asztalod most csak 130 kg, de ha benne lesznek a fiókok akkor ahogy te is feltételezted meglesz a 150kg is. De te nem az üres fiókokkal fogod megemelni hanem tele lesznek gépekkel, szerszámokkal. Simán méretezheted akár 500kg-ra is megpakolva. 

Előzmény: Törölt nick (94950)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94952

A videód tetszett, pörgős, vicces, felüdülés volt nézni. :) 

Előzmény: Törölt nick (94950)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 1 94951

Sajna ugyanezt végigszenvedtem én is amikor a szalagfűrészt építettem meg amikor a hengercsiszoló gépet. Nekem csak a motort kellett volna megtartani a zsanérnak, de egyik üzleti zsanér sem volt tökéletes. Szar puha bililemezből csinálják őket. Végül magamnak kellett megcsinálni 5-ös kazánlemezből és hegeszthető kapupántból. Ez már elbírta a kb 70kg-os motor súlyát. A hegeszthető kapupánt legalább már nem lemezből van hajlítva, hanem esztergált tömör anyag. (a motor tartó keretet 10-es kazánlemezből készítettem hogy ne tudjon csavarodni)

Előzmény: Törölt nick (94950)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 2 94950

Nos ... 2 dolog nem volt rossz. A saccolás (130 kg) meg a megérzésem a zsanérral kapcsolatban.

 

Aki rühelli a videóimat, annak két képben a lényeg:

 

A lábraállt asztal, munkalapok egyelőre csak rádobva. Munkalapok súlya 56 kg, az alsó rész pedig kb hetvenpár kg. Egész masszív így első tesztelésre.

És amikor 130 kiló és a fizika nem hazudik.

Ahogy sejtettem valahol, a zsanér nem bírta ... de szerencsére csak ő a gyenge láncszem. Úgyhogy repül rá archivalo kolléga tippje, amit valószínűleg előre is köszönök neki.

 

Aki meg szereti a csupasz nénis naptárakat, katt ide :-)

Előzmény: Törölt nick (94945)
pajaci Creative Commons License 2015.06.30 0 0 94949

Ezek tényleg jól néznek ki, sokat segítettél. Köszi!

Előzmény: 72pt (94948)
72pt Creative Commons License 2015.06.30 0 0 94948

Sajnos csak ma sikerült megnéznem, nekem nagyon tetszettek, bár a legjobb minőségű anyag amivel dolgoztam építkezési fenyő fűrészáru, amit itthon hagytam száradni egy nyáron át. Itt semmi csavarodás szép egyenesek kevés csomó ajjaj fordítva akartam no mind1 akkor visszafelé luc luc vörös vörös (boroviból abból is 2 kép) csütörtökön lesz gyalult deszka most az ez volt meg tetszett az a ragasztott oszlop. Remélem segítettem.

Előzmény: pajaci (94828)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.30 0 0 94947

Igen, a végén visszaáll az asztalra, sőt már a végefelé le is billen, így tényleg biztonságos. A formáját kicsit elkalkuláltam, vastagabb anyagok esetén van, hogy nem kúszik fel a teztejére, kicsit meg kell emelni. De onnantól már rendben megy. Láttam erre is megoldást, van egy görgő elöl, ami a vastagabb anyagokra segít felmászni neki. Rakok rá egyet én is.

Előzmény: Törölt nick (94942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!