Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94654

Nem, nem lehet lehajtott állapotban elindítani.

 

És ennek a válasznak a kapcsán rátaláltam a 3. kapcsolóra is. Merthogy kívülről is látható módon a forgácskivető fel- és lehajtása nem kapcsol semmit. Node ha leszedem a műanyag burkolatot:

 

 

A nyíllal jelzett tengely forog amikor fel-/lehajtom a forgácskivetőt és a jelölt bemetszés engedi fel (azaz gondolom zárja) a kapcsolót, ha felhajtom a kivetőt.

Előzmény: Rahed Lee (94643)
pajaci Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94653

Lehet ilyesmit kapni, csak az ára .....

http://www.fatelep.hu/images/arlista/Borovi-vorosfenyo-ragasztott-gerenda.pdf

 

Lucból is jól meglehet oldani, csak kádban be kell áztatni előtte impregnálóval.

Előzmény: archivalo (94652)
archivalo Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94652

Jó a tipp!

Csak honnan szerzek ekkora vörösfenyő gerendát (pallót ragasztva)?

 

AZ a baj, hogy amikor elkészült kimaradt a rovar és gombavédelem, rögtön lazúrozva lett. Utána rányomtam vagy 10 liter lenolajat, de már nem sokat használt.

 

Előzmény: Törölt nick (94647)
zodes Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94651

Hát ez rohadt nagy meló volt! Mind időben, mind munkában, energiában, pénzben. Nem véletlen, hogy mindenkinek tetszik! :-)) Na jó akkor a hétvégén nekiállok egy ceruzának.... :-DD

Előzmény: Törölt nick (94600)
Paco155 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94650

Nem hinném, hogy versenyről van szó. Egyszerűen csak elveszett a sok jojózó szem között :)

Előzmény: pali923 (94645)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 1 94649

Ó, nem hiszem hogy archiváló versenyt hirdetett volna (ráadásul Paco és én is hasonlót írtam).

 

Már csak azért sem lenne értelme, mert ahányan vagyunk annyifélék a lehetőségeink. Idő (szerintem ez a legnagyobb kérdés), tapasztalat, hely(szűke), család (és a kutya/macska), no és persze valamilyen szinten az anyagiak is, de szerintem találékonysággal és alternatívák keresésével ez utóbbi a legkevésbé érdekes faktor. Ha nincs helyed vagy van 3 gyereked meg hat unokád, no ennek nincs alternatívája. És persze ők nyilván előbbre valók (...gondolom, nálam a kutya is "hozott áru") mint mondjuk egy konyhaszekrény :-)

 

Előzmény: pali923 (94645)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94648

Nekem kell visszapótolni ezzel nincs semmi baj, de mégis bevált ez a recept :) Legalább megújul a tányérkészlet amit nagyon félteni fog az asszony, és inkább elpakol :)

Előzmény: archivalo (94644)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94647

Hali!

 

Ez nagyon megérett már a felújításra. 

Ha én csinálnám, akkor cserélném a gerendát egy vörösfenyő gerendára. A gerendát 1 cm-el lejjebb engedném a külső oldalon hogy kifele lejtsen egy minimálisan. A járófelületbe V alakú hornyokat marnék amik levezetik a vizet.

Igy csinálnám a hornyokat : http://www.burkolatokhaza.hu/fapadkulter.htm

A deszkák külső végére alulról vízvető hornyot marnék vagy fűrészelnék. 

 

Előzmény: archivalo (94638)
Babszem_ Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94646

Elontott a munka mas teruleteken - nemigen tudtam hasznalni sajna ... Remelem jovo heten fel tudok szusszanni es elkeszul az elszivo mert anelkul gyilkos ...

Előzmény: Törölt nick (94640)
pali923 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94645

Tényleg rosszkor dobtad be a kisasztalt (mert egy edi szekrénysorral kellett sorompóba állnia:-))

 

Azt javaslom, ebbe az utcába ne menjünk bele. Remélem, ezen a fórumon nincs verseny (már csak azért sem, mert jól lemaradnék :)) ). Én mindkét projektet jutalmaztam, mert megérdemlik.  

 

Előzmény: archivalo (94617)
archivalo Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94644

Az eljárás jó, de egy baj van, ha neked kell a visszapótlást megoldanod... :-)

És, neked fog kelleni.

Előzmény: Törölt nick (94642)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94643

Pacman kolléga, lenne egy kérdésem hozzád. A Metabo gyalugépeden ha vastagoláshoz le van emelve az asztalfél és nincs felhajtva a forgácsterelő védőburkolat a késtengelyre, akkor el tudod indítani a gépet?

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94642

"Azon filózom hogyan lehetne megoldani, hogy elpakoljanak maguktól, de ne nyűgösködjenek,...."

 

A következő pontokat hajtsd végre szép sorban, minden nap egy újabb pontot. 

  1. véletlenül leborítod a felhalmozott kupacot, jó hangosan nem baj ha eltörik pár tányér és pohár, mert neked pont alulról kellett az a pöttyös bögre
  2. elismétled másnap is az 1-est. 
  3. elismétled a 2-est

4. nap már el lesz pakolva, hidd el :)

Előzmény: Törölt nick (94626)
archivalo Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94641

Nem a reklám helye, de pont ezzel szembesültem annak idején és ezt találtam ki.

A szárítósort a budapesti Interfánál vettem, kb 10 éve, remélem, még most is kapható.

Az ajtó betétje egy székre való nádfonat:a Károly körúton, a Rotchild közért mellett lehetett venni, nem tudom, megvan-e még a bolt... Ugyanúgy raktam be, mintha üveglap lenne...

Előzmény: Törölt nick (94626)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94640

"Jó ez a Bosch ?"

 

Röviden: jó :-)

 

Bővebben: na azt leírtam itt párszor, pl itt. (vagy itt egy nagyon alap összehsonlítás, de ez inkább a fűrészlapnak szólt semmint a fűrészgépnek)

 

Írd be a Keresőbe bal oldalt hogy PTS 10, kapsz róla pár találatot, szemezgess. Babszem_ topiktárs szerzett be ilyet nemrég, egyelőre nem írta hogy ki akarná dobni az ablakon :-) (Tényleg Babszem_ , hogy szuperál a gépezet?)

 

Itt pedig láthatod működés közben, a készülő munkaasztalomhoz csináltam vele a csapolásokat. Ne ijedj meg hogy billeg vágás közben, nem a gyári állványon figyel hanem éppen egy nagyon barkács összecsukható B&D asztalkán fexik, de már hegesztettem neki masszív állványt 50x50-es zártszelvényből, csak az éppen a munkaasztalom vázát tartja :)

 

Nem fikáznám az Einhell-t mert nem ismerem. Amit találtam róla abból nem derül ki hogy szénkefés avagy sem a motorja, de én az előbbire tippelek. Amiben tuti hogy jobb mint a Bosch, az a párhuzamvezetővel való vágáskapacitás. PTS 10-nél ez "üzembiztosan" 15cm a fűrészlaptól jobbra (balra több, de azt most nem tudom mennyi, arra nem szoktam tenni :-) A kitolható asztaltoldattal (ami kvázi párhutzamvezetőként is funkcionálhat) megnő ez a kapacitás 500 cm-re.

 

Szívesen megtapogatnám az Einhellt-t, hogy hogy van összerakva, képek alapján nem lehet megítélni hogy komolyabb-e vagy sem. Én anno a PTS 10-et is úgy vettem meg, hogy OBI-ban jól összetaperoltam, megtekergettem, kihúztam/behúztam. Na ott volt egyébként Einhell is kitéve, de nem a "tiéd" hanem .. nem is tudom a típusát de annak egy borzalom volt az asztala, szögvezetője. Mint egy "játék" körfűrészé. De a te jelölted ettől jóval komolyabbnak néz ki.

 

 

Előzmény: feketefelh (94628)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94639

A képnél kattints a jobb gomb, megnyitás új lapon

 

ekkor kicsiben jelenik meg a kép de már van linkje. A likben a THM részt cseréld fel BIG betükre, a többit ne bántsd, majd nyomj egy entert. Megvan a nagy kép amit már linkelhetsz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (94607)
archivalo Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94638

Íme:

Előzmény: pajaci (94624)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94637

Köszi!

Akkor teteje se lesz annak a sornak, GPS kolléga könnyűszerkezetes konyhája értelmet nyert ott is :)))

Előzmény: Babszem_ (94636)
Babszem_ Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94636

Lehet kapni kulon a racsot, meg a talcat es a muanyag sineket is veluk - nekem legalabbis beszerelhetoen hoztak, biztos nalatok is kapsz. Beepited ahova akarod - csak az ajtokra kell vigyazni, hogy kinyitva ki tudd huzni oket ... 

 

Van olyan sinekkel is ami egy normal dobozba beszerelheto aminek alja van, olyan is van ami merevito rudakkal jon igy a doboz aljat is helyettesiti (nincs alja a korpusznak, szellozik). A masodik verzio jobb mert csak csepeg le viz talcaval is es egy ido utan nem fogja szeretni a fa/mdf/akarmi. Nalam mindkettobol van mert egymas felett van ket ilyen , az egyik aljal, masik anelkul - jobb anelkul ha lehet ...

 

Neztem a markat de csak annyit latok rajta, hogy Inoxa, made in italy ...

Itt (http://www.inoxa.it/en/dish-drainers/702) van valami hasonlo de nem pont ez ...

 

Nalam bevallt de elarulom Neked, hogy ugyan el van pakolva de ket felnyilo ajto mindig nyitva van kulonben nem száradnak az edenyek :) 

Előzmény: Törölt nick (94626)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94635

A csávóbafflét csinált, de egy új megközelítéssel. 7:30-tól van a látványos rész.

A terelőlapja az elszívócső végéhez van fabrikálva, így utólag is könnyen finomhangolható, cserélhető. Nem rossz elgondolás!

 

torony78 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94634

A feleségemnek is nagyon tetszik a szekrény. Ő is mondta, hogy ez a munka az unokáidnak is jó lesz.

Gratula!!

Előzmény: arvaiz69 (94632)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94633

Ez már igazi mestermunka  ...tényleg sikerült e végül is eladnod a fiókos szekrényeket?

Előzmény: arvaiz69 (94632)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94632

Sziasztok! 

Hát igen ennyi fa lett vásárolva. Igaza van Paco155 fórumtársnak, hogy a csomós fa ami levágásra került, illetve a nagyobb hullás az még máshova (székek) felhasználhatóak. De ehhez a szekrényhez azokat a fákat már nem tudtam hasznosítani.  Tehát a leírt faanyag ár,  nem a valós beépítésre került fa ára!!! 

Beépítésre csak 16,19 négyzetméternyi megmunkált  fa került!

 

 

Ma foglalkoztam a fényképezőgép beállításával, ami nekem nem sikerült. A feleségemnek sikerült beállítani az egyéni fehér hatást, de a képek nem az igaziak lettek. Olyan sápadt, számomra nem szép képeket sikerült készíteni. 

 

Itt egy kép róla! 

 

 

Viszont elkészítettem a film elejére a bevezető videót. Kicsit sárgás a kép, de nem annyira vészes.  Jó lenne hétvégére elkészülnék a filmmel és megtudnám osztani! 

 

Üdv.: Zoli

 

 

Paco155 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94631

A vastagságból meg lesz a térfogat is :)

Előzmény: arvaiz69 (94630)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94630

Szia!

Sikerült kiszámolni a beépített fa mennyiségét! 16,19 négyzetméter. Ebbe a szekrények oldalai, a polcok, és az ajtók vannak benne. Ja és a háttámla ahol a kalaptartó és a ruhafogas van. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: pajaci (94578)
feketefelh Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94629

Jaj lemaradt az Einhell linkje

 

http://products.einhell.com/te-cc-1825-u.html

Előzmény: feketefelh (94628)
feketefelh Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94628

Bosch PTS 10 után vágyakozom

 

Én is épp most nézegetek körfűrészeket. Jó ez a Bosch ?

 

Hasonló áron van ez a Einhell is, kicsit "komolyabbnak" tűnik, de tudom, hogy sokan köpködik ezt a márkát

Előzmény: Slam Jr. (94625)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94627

Sz

Előzmény: pajaci (94578)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94626

nEmpirikus kutatásom szerint a nők 99%-a amikor kézzel mosogat sohasem pakol el, csak otthagyja a száradón, így örökké rumlihangulat van a mosogató környékén. (a mosogatógép most nem játszik be) Azon filózom hogyan lehetne megoldani, hogy elpakoljanak maguktól, de ne nyűgösködjenek, és mindig az a felsőszekrény-verzió jut végeredményül aminek csak ajtaja van, és a polcok helyett rács, vízfogó, tányértartó. svédsárgában mintha lenne ilyen cucc, de lehet, hogy létezik megfizethető hobbiasztalos megoldás is, csak nem találtam még fel. Rácsnak jó lehet valami drótháló szerűség (légszűrőrácshoz hasonló) tányérélentartóra nem tudom mi lenne jó. Egy nagy műanyag edényszárító túl otromba megoldás, a tescó tányérrészlegén pedig nem árucikk a tányérok tartója, pedig az tökéletes lenne. Valaki talált már a fenti problémára megoldást?

Slam Jr. Creative Commons License 2015.06.25 0 0 94625

Levágtam dekopírral (Bosch PTS 10 után vágyakozom, lehet lesz hamarosan) 45 fokosra a deszkákat, aztán lemartam felsőmaróval 9 mm-t a saroklapoláshoz. Kicsit meggyűlt a bajom a 4 sarok derékszögével, de aztán csak kiadta.

Előzmény: archivalo (94617)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!