Keresés

Részletes keresés

arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 93547

Szia! 

Igazából már nem is emlékszem arra, hogy kaptam-e tőlük visszaigazolást! Amit belinkeltél, az akkori írásomból azonban kiderült hogy valóban elég hosszú időt vett igénybe a termék megérkezése. Sajnos már nem emlékszem, hogy ennek mi volt az oka.  Mindenesetre így utólag visszaolvasva tényleg elég furcsa ez a hosszú szállítási idő. Én azt javaslom hívd fel őket telefonon és kérdezzél rá, megkapták-e a rendelésed. Hátha akkor a fejükhöz kapnak és gyorsan intézkednek!

Üdv.: Zoli

Előzmény: Törölt nick (93538)
GPF Creative Commons License 2015.06.10 0 0 93546

Én viszont nem néztem meg :)

Hogy nem keményedik ki, az az ásványi olajos cuccra vonatkozik. Játékokat kezeltem vele, pár hónap múlva mellétettem kis papíron leírást, és csupa olajos-foltos lett. Tapintásra már nem érződött semmi a fán, a papír mégis magába szívta.

Előzmény: halaloszto (93539)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 93545

"A zero clearence legfeljebb azon segít, hogy nem fújja annyira a képedbe a port a gép."

 

Ez nem egészen így van. Azon is segít, hogy ne tépje fel a fűrészlap az anyag alsó oldalát. Ez a fő funkciója. 

Előzmény: pali923 (93536)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 93544

Most olvastam, hogy 2003-ban csak amerikában 93.880 baleset volt körfűrésszel kapcsolatban, amiket kórházi sürgősségi ellátást igényeltek. 

További részletek itt : http://www.sawaccidents.com/p1.htm

Van pár csúnya fotó is az oldalon :(

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 93543

Ilyen nagy tábla anyagot nem lehet ilyen kis asztallal rendelkező körfűrész gépen biztonságosan és szépen vágni. Ez a gép nem erre való. Ha tábla anyagot kell vágni rendszeresen akkor én is a kézi körfűrésszel vágom le egy kis ráhagyással majd az asztali gépen már pontos méretre tudom vágni. 

 

Előzmény: Akbeta Akbeta (93534)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 93542

Ne is csodálkozz, hogy 24 fogú lappal szaggatja a rétegeltet. 40-60 fogú már elfogadható minőségben vágja, de ha minőségi vágást akarsz akkor 96 fogú lap kell és nem olcsó aldis vagy lidl lappal. Ha jó, minőségi fűrészlapokat akarsz venni akkor a Szerker a forgalmazójuk. 

 

 

Előzmény: Akbeta Akbeta (93532)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93541

Kipróbálhatod még a 25Ft-os fehér bútorlapfóliát is. Ha a berajzolt vágás középvonalára rávasalod, az keményebben fogja majd mint a festőszalag, és ugyanúgy el tudod távolítani. (csak ötleteltem, nem tudom mennyire jön le a vasalvány a rétegletről, de egy lefektetett gyalugépkés, vagy egy újra-átmelegítés biztosan felszedi)

Előzmény: Babszem_ (93540)
Babszem_ Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93540

Van ket apro trukk ami mukodik kezifuresznel - a tapasztaltabbak remelem megmondjak, hogy mukodik-e korfuresznel mert az nekem is csak ket hetes ...

 

Az egyik az, hogy a retegelt lemeznek is van szaliranya, legtobb esetben osszeforgatva. Viszont azt a lapjat amelyiket tepi forgathatod szal iranyba meg keresztbe is. Keresztbe elviekben jobban tep.

 

Papir maszkolo szalag - meg fenyodeszka is szalkasodik akar japan furesszel is, dekopirral meg foleg ... Amikor nagyon el akartam ezt kerulni leragasztottam vagas elott papir maszkolo szalaggal (festok hasznaljak foleg, a muanyag nem jo mert olvad). Eleg jol megfogta, vagas utan konnyen lejon, nyomtalanul a jobb minosegu. Nem tudom a porgo lap mennyire egeti meg de majd megmondjak itt :) Valszeg elobb utobb ki fogom probalni ...

Előzmény: Akbeta Akbeta (93532)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.09 0 1 93539

megnéztem, és rosszul emlékeztem. a behandla az lenolaj alapú. a skydd az ami ásványolaj, de alapvetően konyhai cuccokra ajánlják, nem kintre.

 

Vajk

Előzmény: Babszem_ (93502)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93538

Árvai Zoli!

 

(Vagy bárki aki rendelt már a Mester & Hobby -tól).

 

Neked milyen gyorsan reagáltak bármit is a rendelésedre, amikor a Massiv késeket vetted? A weblapos űrlapjukat kitöltve semmilyen visszaigazolást nem kaptam, hogy befutott-e a megrendelés (délelőtt). Du. írtam nekik emailt, de még no reaction. Csak én vagyok türelmetlen? Vagy az uni-maxos reakcióidőkön nevelkedett lelkem még nem edződött meg teljesen? :-)

 

Azt néztem, hogy dec. közepén írtad hogy megrendelted, és dec. végén érkezett meg (ha jól értettem) ... 2 hét?? Ejjhh :-/

 

Babszem_ Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93537

Az EU-s szabvanyok szigorubbak - kotelezo a "riving knife", kotelezo a bizonyos idon beluli leallas es foleg kotelezo a vedoeszkoz (a lap folott). Dado lapra nem letezik vedoeszkoz - standard legalabbis ... Igy egyelore tiltva van ...

Előzmény: Törölt nick (93535)
pali923 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93536

Mások a biztonsági előírások. Elvileg Európában nem lehet árulni asztali körfűrészt valamilyen takaró "feltét" nélkül, vagyis a fűrész felett kell lennie valamilyen védőburkolatnak. USA-ban ez nem feltétel. Lehet, hogy kapható dado Európában is, de ha minden igaz, az itteni fűrészeknek a tengelye is rövidebb, mint az óceánon túliaké, tehát lehet, hogy az a dado nem is fér rá a géped tengelyére.

 

A 24 fogas fűrész kifejezetten hosszvágásra való, minél több a fog, annál finomabb lesz a vágáskép -  elvileg. A fűrészlapot éppen csak annyira szokás kiemelni, hogy átvágja a fűrészelt lap tetejét, lehet, hogy ez is segít. A zero clearence legfeljebb azon segít, hogy nem fújja annyira a képedbe a port a gép.

Csak hobbista vagyok, de azt saját káromon megtanultam, hogy egy jó fűrészlap, jó marófej stb. nagyon sokat tud dobni egy gagyi gép tudásán is. Akkor is így van, ha az ember néha szívja a fogát az ára miatt. Sok esetben megtérül az a beruházás, fűrészlap esetén szinte biztosan. 

Előzmény: Akbeta Akbeta (93532)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93535

Ha a fél tábla alatt kb 150cmx75cm-t értesz, akkor valóban nehéz tolóasztallal felszeletelni, bármelyik dimenzióban is (milyen széles csíkokat akarsz?)

 

Szerintem kézi körfűrész plusz egy jó hosszú egyenes vezető léc lesz a te barátod.

 

Dado: anno én is meglepődtem, hogy az EU-ban más szabványok miatt "nem engedélyezett" a nútvágó lapok használata. Gondolom van egy előírás arra, hogy mennyi idő alatt álljon le lap, és a nútvágóval jóval tovább pörögne. Vagy ilyesmi lehet. A legtöbb EU-s asztali fűrész tengelyére fel sem tudnád szerelni, annyira rövidek. Max 2 (esetleg 3 vékonyabb) lapot egymás mellé, mint "szegényember dado"-ja :-)

 

 

Előzmény: Akbeta Akbeta (93534)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93534

Köszönöm, az infókat.

A gond az, hogy tolóasztallal nem tudok fél tábla rétegelt lemezt felvágni csíkokra.

Előzmény: Törölt nick (93523)
pajaci Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93533

Lehet kapni, használják is sokfelé.

Előzmény: Akbeta Akbeta (93532)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93532

Ezt nem tudtam, hogy nálunk nem lehet dado-t kapni vagy használni.

Veszélyes?

Még sosem használtam, csak hasznosnak tűtn a videók alapján, doboz aljához stb.

akkor ezt maróval lehet gondolom kiváltani.

 

Amúgy most próbáltam vékony rétegelt lemezt vágni kézi körfűrésszel (24 fogú) hát nem lett szép, rendesen feltépte a felső oldalát. Ezt hogyan lehet megoldani, hogy mindkét oldal szép legyen? sajnálnék rá mindig tenni egy plusz lapot. Kicsit költséges lenne. Erre jo a zero clearance?

Előzmény: Paco155 (93531)
Paco155 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93531

Clearance ebben az esetben a megengedett közelséget jelenti, azaz a zero clearance a nulla távolság a lap és az asztalban lévő rés széle között. Úgy tudsz ilyet csinálni, hogy aegy teli betétet beleteszel, és a forgó lapot lassan feljebb emeled. Így nagyjából csak a lap szélessége adja a rés szélességét.

 

A dado egy speciális fűrészlap ami usában engedélyezett, nálunk nem. Vagy két (esetleg több) lap egymás mellé fogatva, vagy két lap között egy sokkal ritkább de szélesebb fogú cucc. A lényege, hogy egyben tudsz tegyük fel egy centi széles rést fűrészelni mondjuk csapoláshoz.

Előzmény: 72pt (93529)
pajaci Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93530

1. A körfűrész lap mellett nagyon kicsi a rés.

2. https://www.google.hu/search?q=dado

Előzmény: 72pt (93529)
72pt Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93529

Meg tudnád mondani, hogy mit jelentenek:zero clearance és a dado? 

 

Előzmény: FüstyZ (93518)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93528

Biztosan. Hepehupás aljzatbetonon ne akarj ezzel egyedül ágyat tologatni, mert valamelyiket mindig el fogja hagyni. Én tennék egy rugót a kerekek és a közepe közé, hogy mindig a szélénél legyenek, meg csinálnék egy olyan feltétet hozzá ami a 19mm-es bútorlapot élireállítva közrefogja. Ágyhoz, szekrényhez jó lenne.

Előzmény: pajaci (93526)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93527

"profi" butorszallitasra/hoz nem alkalmas ! :-) 

Nekem hasonlo van , emelo nelkul, sokszor jol jott mikor a szobaban ide-oda , vagy egyik szobabol - masikba kellett tologatni szekrenyt/szekrenyeket ! Volt, hogy ki se pakoltam belole...

"kanyarokat" nem szereti !

 

Előzmény: pajaci (93526)
pajaci Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93526

Jó valamire ez a bútorszállító készletet ?

http://www.lidl.hu/hu/ajanlatok.htm?action=showDetail&id=18335

 

 

Garfield007 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93525

Itt kérdezném meg.

Előzmény: stukov1 (93524)
stukov1 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93524

Heló!

 

Van egy csomó hevederem (gurtni, spanifer), és sehol nem találok hozzá olyat csat-szerűséget, amivel feszíteni lehetne. Egyáltalán mi annak a neve? A legegyszerűbb kellene, nem a racsnis, karos megoldás.

Milyen boltban árulnak ilyet?

 

Egyébként az új Lidl katalógusban van 180Nm-es Parkside akkus ütvecsavarozó 19990Ft-ért!

(még jó, hogy megvettem a vezetékes Makitát karácsonyra)

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93523

A fűrészlap csere felülről történik. Az asztal lapjának a fúrészlaptól jobbra egy kb 10 cm-es széles csíkja levehető, 2 süllyesztett fejű csavar rögzíti. Így kényelmesen lehet felülről lapot cserélni. 

 

A zero tolarenc valós probléma de ha készítesz egy tolóasztalt a gépre akkor ez sem probléma már. 

Előzmény: Akbeta Akbeta (93517)
rferi Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93522

Ez kertfüggő is.

Nálam annyira tagolt a kert, lábazatos a kerítés, két épület...

Szóval nem fújja el

Előzmény: wtman (93514)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93521

Nálam nem tudja szétfújni a szél, mert a fa körüli gödörben van a forgács. Igen intenzív a locsolás is, kiszáradni nem tud, nedvesen nehezebb, így elhordani sem tudja a szél. 

Nálad valószínűleg azért hordta el a szél, mert ki tudott száradni. 

Előzmény: wtman (93514)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93520

A savasodástól nem igazán félek, mivel elsősorban keményfával szeretek barkácsolni. Használok bútorlapot is meg rétegelt lemezt is de ezekről nagyon kicsi forgács mennyiség keletkezik, mivel nem kell gyalulni őket. Maximum a fűrészeléskor és a csiszoláskor keletkezik egy nagyon kevés por, de ez a rengeteg keményfa forgács arányához képest elenyésző.

 

A savasodást sem igazán tudom hova tenni, megmérni nem tudom, a földet meg nem nyaldosom :)

 

Előzmény: Babszem_ (93510)
FüstyZ Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93519

Vegyél hozzá egy flexet v egy kardfureszt és lesz két akku, legfeljebb az asszony 2x ver fejbe :) 

Előzmény: wtman (93515)
FüstyZ Creative Commons License 2015.06.09 0 0 93518

zero clearance nem lehetséges, ezt írtam is, hogy akár fel centis darab is le tud szaldni a tárcsa mellett, a fűrész por meg fel tud jönni. A dado-ról ne is álmodj. A tárcsát fentről tudod cserélni, az asztal egy csíkját lehet felvenni két csavar kitekerese után 

Előzmény: Akbeta Akbeta (93517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!