Keresés

Részletes keresés

Akbeta Akbeta Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93362

Őszinte leszek, ez elkerülte a figyelmemet.

CIA/TEK-nél vagy? (hivatásos gyanakvó) :)

Kicsit beleéltem magam a helyzetébe, hogy vesz egy hőm áhított gépet, amit már jó előre kinézett, meg bogarászott és kiderül, hogy $zar.

Lehet, én is csináltam volna egy nagy vörös X-es videót.

Előzmény: torony78 (93333)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93361

(nem akarsz lebukni, hogy melóhelyen nem néniket nézel mint a többiek)

Előzmény: archivalo (93360)
archivalo Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93360

Az amikor már levágta a teljes faanyag-mennyiséget, döbben rá, hogy a fűrészlap vastagságát elfelejtette belekalkulálni... (vagy egy lapcsere után korrigálni). :-)

(Lehet, hogy van szó róla, csak nincs fülesem a kollégákat nem akarom zavarni a kihangosítással, ezért ugorva néztem)

Előzmény: Törölt nick (93356)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93359

Bödönporszívós elszívósoknak egy ügyes gégecsőtartó. Viszont a gégecsövet ne 90 fokkal kössétek be, mint a mausz, hanem 2 db 45 fokossal, és természetesen központiporszívóhoz valót használjatok a sima belső felülete miatt.

Kamelot Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93358

93345 Hsz.  01:03 időpont

Előzmény: Barnamedvébb (93354)
archivalo Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93357

Hogy ne álljon ki... :-)

(én is ezt akartam kérdezni, mert vagy azért áll ki, mert szerelvény kerül r, vagy miért van a falban?)

 

Előzmény: Kamelot (93351)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 1 93356

Azt a lusta disznót.

Kamelot Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93355

Fein videó.

Előzmény: Barnamedvébb (93354)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93354

kik és hol?

Előzmény: Kamelot (93351)
Pityu... Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93353

Egyébként még anno néztem egy skil multi csiszolót a legolcsóbb helyen 24EFt volt,de azt mondták a multi csiszolók szarok.

 

http://www.argep.hu/product_2321998.html

Előzmény: Pityu... (93350)
Kamelot Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93351

Világosítson már fel valaki, hogy a fal síkjában miért metélik azt a réz csövet?

Pityu... Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93350

Nos a pontosabb kép kialakítása végett

 

Nos az oldal amiről az előző képek készültek

 

A többi felület ami még lenne

 

 

 

 

meg még ajtók ilyesmi

 

és a másik oldalon ahol rendben van a festés csak piszkos ezt nem csinálnám

archivalo Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93349

Teljességgel igazad van!

 

Itt meg az angol nyelvterület "spokeshave" idomcitlingje lenne a legjobb.

Én azért nem vacakoltam vele, mert csiszolni akart!

 

Mondjuk az is tény, hoyg elég nehéz egy görbült citlenget fenni, de meg lehet oldani

Előzmény: rferi (93347)
Paco155 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93348

Ismerem.

Van.

:)

Előzmény: archivalo (93345)
rferi Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93347

Emlékszem a saját döbbenetemre amikor a régi házat ki akartuk festeni, és véletlenül kiderült a kaparós spaklis dolog...

Előtte minden festő a csiszolást javallotta.

Elsőre a nagyszobában napokig csiszoltunk, majd gletteltünk, majd a festék a tizedik percben felkapta a falról a húszéves festéket glettestül együtt, és fél négyzetméteren lett 3mm mély kráter!

 

A sokadik próbálkozásnál vágtam oda a kőműveskanalat a falhoz, és kezdtem el őrülten baszakodni vele mérgemben.

Erre lehámlott az egész egy pillanat alatt, ahol hozzáértem!

Nanézzükcsak!

Spakli cittlingnek megfogva, és a 45 négyzetméternyi falfelületű konyhát ketten egy óra alatt kitáraztuk a hatodik réteg festékig ketten a párommal, de úgy, hogy a plafont is!

Előzmény: PETYUS (93342)
rferi Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93346

Ez is csak engem erősít: valszeg nem lesz egyedül üdvözítő megoldás, kopottságtól, kitettségtől függően lesz olyan oldal, ahol kaparni jobb, lesz ahol csiszolni, stb...

Előzmény: Pityu... (93343)
archivalo Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93345

Fein akcijósan 42, de a klón 9900!:-)

A fej az is sok...

Itt látható:

(3:47nél kezdődik a "rágófej", utána a profilcsiszolók)

Előzmény: Paco155 (93339)
Pityu... Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93344

Másik oldalon kicsit több az ilyen felület de azt nem csinálom mivel ott nem érte nap és jó állapotú a festés.

Előzmény: Pityu... (93343)
Pityu... Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93343

Isten igazán csak ez az egy oldal amin ilyesmi feladat van a többi részen több a sík felület pl az ajtó vagy az ajtó félfa vagy a tetőrésznél.De ezen az oldalon se a legtöbb részt foglalja el a fa mert sok részen rendes fal van.

Előzmény: rferi (93341)
PETYUS Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93342

Első kísérletre megpróbálnám a sorjásra köszörült spaknit, az olcsó és könnyű. Ha kiderül hogy nem lehet vele haladni, akkor jöhet a következő ötlet.

Szerintem több az ötlet mint a liba.

Előzmény: Pityu... (93340)
rferi Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93341

Döntened neked kell, a feladat megoldható egy csomó módon, de te fogod csinálni, tehát neked kell próbálkoznod!

És igen, lehet, hogy elsőre nem fogod meglelni a neked megfelelőt

Előzmény: Pityu... (93330)
Pityu... Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93340

Nincs egy ismerősömnek sem ,szalag csiszolója,na meg olyan sok ismerősöm sincs,egyenlőre rendelés alatt áll egy excenteres csiszoló gép de vissza lehet még mondani,na meg a tököm tele van,hogy egyszerűen nem lehet megoldani ezt a dolgot,ennyi erővel veszek egy kézi csiszolót és vagy 1 hónapig csiszolgatom.

Előzmény: Babszem_ (93338)
Paco155 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93339

16 ezerbe nem fog beleférni a Fein :)  A plusz szerszámfejeket pedig aranyból készítik :)

Előzmény: archivalo (93337)
Babszem_ Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93338

Nincs senkinek egy szalagcsiszoloja a kozeledben amivel tegyel egy probat?

Par perc alatt eldol jo-e vagy sem - kar lenne befektetni valamibe amit aztan nem tudsz hasznalni.

 

A kepeidbol nem jott at nekem mennyire iveltek a grendaid de tegyel ra egy egyenes lemezt/lecet/akarmit es nezd meg mennyire fedi le - csak annyira fogja a szalagcsiszolo is ...

 

Ha csak egy vekony csikban eri (nem a teljes szalag feluleten) akkor az altalad linkelt szalagcsiszolo nem tudom mennyire jo otlet ...

Nem beszelve a gerendak illeszkedeserol - odafersz-e egy szalagcsiszoloval vagy le fogja daralni a hengerek es a szalag szelet?

 

Ha rakeresel a "wood beam cleaning"-re nagyobbreszt homokolast es szaraz jeges pucolast fogsz talalni. Ha ilyet nem tudsz keriteni (biztos nem apropenz) akkor valami olyan kell ami illeszkedik azokhoz a gerendakhoz ugy ahogy - pl. a Schnitt kefes megoldasa (nem hasznaltam meg sosem de logikusnak tunik) ...

 

Mindenkeppen tegyel egy probat eloszor valami kevesbe lathato helyen barmit is valassz ...

Előzmény: Pityu... (93330)
archivalo Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93337

Elvileg mindegyik másra jó...

De kimondottan ilyen "idomcsiszolásra" egyik sem - legfeljebb a hosszú, szalagcsiszoló - ellendarabbal (ami a felület negatívja) és hátulról ezzel nyomod neki a szalagot. Ehhez azonabn egyenként le kell bontanod a fahát deszkáit - ez azt hiszem ugrott.

 

Innen kezdve bármelyik géppel is csiszolod, egyik sem lesz "tökéletes": a rezgőcsizoló éppúgy egy "vonal mentén" érintkezik a domború felülettel, mint a szalag, a "körforgók" (flex, excenter, fúrógépbe fogott körtányér) pedig egy pontban (vagy vonal mentén) - ezeket viszont rá lehet bírni bizonyos "rásimulásra, megfelelően "lágy", puha tárcsával. Ha pedig "billegteted", akkor egézsen jó felületet tudsz velük kialakítani.

 

A legkevésbé termelékeny a rezgőcsiszoló - viszont nagyon jó síkfelületet tudsz vele kialakítani.

 

Legnagyobb termelékenységű a flex, akár lamellás tárcsával, akár fíbertárcsával csinálod - de könnyű belekapnia az anyagba. ha nemvagy vele gyakorlott, akkor könnyű eltolni.

 

A kettő közötti átmenet az excenter csiszoló, amit nem nagy erővel nyomva, majdnem körcsiszolóként lehet használni, rányomva pedig majdnem rezgőként. (Gyakorlatilag a rezgőcsiszolót ugyanúgy egy excenteres tengelyvég mozgatja, csak ennek a négy srka meg van kötve gumihasábokkal, így ez nem tud forogni. Az excenteres csiszoló egy tipikus bolygómozgást végző holmi, mert a tányérjának közepében van egy csapágy, és ebbe a csapágyba megy bele a motor tengelyéhez képest excenteres hajtás: ennek eredményeként a motor tengelye körül kering, a sajátja körül pedig forog. Annak tükrében, hogy a terhelés oldalon mi a meghatározóbb, vagy forog, vagy kering - ez a két szélső helyzet és ezen belül ezek kombinációit valósítja meg. Vájtfülüek számára ez egy két szabadságfokú bolygómű...)

 

Ha még egyik sincs, akkor - ezt a projektet követően - szerintem a legsokoldalúbban az excentert tudod használni: lehet vele sok anyagot is eltávolítani és lehet vele szép felületet is biztosítani.

Ha nagyon sok pénzed van, akkor vehetsz egy Fein multitool-tis, amihez vannak idomcsiszolók és az egyik pont stimmelhet a domborodó felületre. (természetesen vehetsz klónt is, sokkal olcsóbban 10 körül, de az idomfejeket csak a Fein gyártja - de ezek többnyire (azaz eddig csak olyat láttam) kombatibilisek egymással:8 pöcök s erre ül rá egy poligon kivágás. Nekem egy workzone van, amihez az parkside feltétek tökéletesek, de az akksis parkside-hoz is jók voltak az unimaxos kütyük éppúgy, mint  bosché (ez utóbbiba a csavarfeje alá egy fakötéses alátétet kellett tenni, mert a furaton átesett az imbuszcsavar, de ennyi volt az egész)

 

Azt ne várd, hogy megmondjuk, melyik lesz a legjobb, mert egyik se erre van kitalálva. Kompromisszumot kell kötni, aminek mértéke a további felhasználás és a pénztárcád kapacitásától függ.

 

Ha nagyon ráérsz, akkor lehet, hoyg a legjobb egy egyedi készítű, lapokból álló csiszoló "henger" lenne, ahol a lapokat egy tengelyre merőölegesen, sugárirányban raknád fel úgy, hogy egy fúrógép tokmányába lehessen befogni. A befogás legyen egy 8-as, vagy 10es csavar. erre ráhúzol egy fából készült hengert, aminek a palástját, a henger tenegelyével párhuzmosan hosszanti irányban bevagdosod. Ide ragasztasz be olyan csiszolóvászonból készült csíkokat, amiknek a külső oldalát egy konkáv ívre vágod, ami megfelel a széldeszkáid görbületének. Ezután fúrógépbe befogva, rányomod a deszkákra és ez egyenletesen, azonos íveket csiszolva lemunkálja felületet.

Ez sem lesz könnyű, de működik. Ha csinálod,. csinálj legalább 3-at belőle, hogy cserélni tudd...

 

Előzmény: Pityu... (93330)
Pityu... Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93336

Állványt azt meg tudom oldani,viszont csiszolóban max rezgőt tudnék szerezni,egy másik ismerősömnek excentrikus van de ő nem adná kölcsön viszont a rezgő az szart sem ér.Egyébként vannak sík felületek is pl az ersz csatorna környékén meg másik oldalon is pl oszlopok vagy spaletták,nem minden ilyen mint a fal amit mutattam,vannak pl kerítés lécek is,meg fém korlát amihez a kerítés léc csatlakoztatva van.

Előzmény: halaloszto (93335)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93335

szalag jobban bírja az eltömődést. szerezz állványt. az lenne a legjobb ha valaki adna kölcsön egy csiszolót, és két óra alatt átlátnád hogy van-e esély hogy megcsináld az egészet.

 

Vajk

Előzmény: Pityu... (93330)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93334

Ez egy dacia 500. Konkrétan egy fél dacia motor volt benne. Irtó röhejesen nézett ki.

Ami még a Dácsiánál is rosszabb - a fél Dácsia...

Gyermekkorom emlékeinek legmélyebb bugyraiból dereng fel, mennyire lenéztünk mindenkit, aki autó helyett Trabanttal közlekedett. Nekem ugyan tetszett (szerintem másoknak is), de erről célzásokat elejteni az óvodában egyenlő volt a szakmai öngyilkossággal. Soha többé dömperhez[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

http://www.trabantklub.hu/twk/modules.php?name=topics&file=olvas&cikk=419bd8415a025

Előzmény: Babszem_ (93294)
torony78 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 93333

Pedig a külön képeket meg piros kérdőjeles animációt is tett a videóba a Bernardo neve mellé. Nagy piros keresztet rajzolt a hiba után, szóval volt azon hangsúly, én csak ezért akadtam fent, mert szokatlan nekem, hogy egy videó arra legyen kihegyezve, hogy melyik márkát ne vedd. A felszerelése meg a munkái viszont nagyon klasszak, én irigykedek rájuk tényleg, fiatal és tehetséges, és csak az irigység szólt belőlem ma reggel is.

 

Ez van, csak foglalkozási ártalom, hogy gyanakszom, ha nem stimmel valami apróság a képen.

 

 

Előzmény: Akbeta Akbeta (93320)
Schnitt Creative Commons License 2015.06.04 0 1 93332

egy ilyen betéttel pl:

Előzmény: Schnitt (93331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!