Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92310

:)

A menetes szárat nem sikerült teljesen megfejtenem. Ez neked mind a két végén kilóg, és úgy kontrázod össze, vagy csak az egyik végén lóg túl a minimálisan szükséges 1 külső kontraanya miatt? Ahol köztes darab van, ott csak simán átfúrtad a lapot, és összekontráztad őket?

 

Ha 1 méternél hosszabb pl 90+40cm, azokat hogyan tengelyezed? Duplungal nem elég áthidalni. Kicsit eltolva egymástól, külön tengellyel, vagy megtoldod a tengelyt?

Előzmény: GPS (92308)
Kamelot Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92309

Mostanában vásárolgattam alu profilokat és lineári cuccokat azért ez nem kerülne 70 ezerbe. Ja és a Bernardó vágásmagassága 60 mm  motor 1,5KW. A Bernardónak egy szuper fűrésze volt régen amit Bubi504 vásárolt. Ennek bezzeg megszüntették a gyártását.

Előzmény: pajaci (92306)
GPS Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92308

 

Elnézést kérve a drop-os késedelmeskedésért, válaszolok a kérdéseidre:

 

"használod-e még mindig?"

 

Természetesen ma is ezt használjuk, ez a konyhabútorunk.

Pont olyan állapotban van, mint első nap, semmi okunk nem volt sem kicserélni, sem módosítani rajta, mert napi használatban bevált.

Ha még egyszer kéne konyhabútort csináljak, egyszerűen nem tudom mit módosítanék rajta?
Lehet semmit - igaz, ez nem nagy kunszt, mert a tervezéskor elég sokat elagyaltam rajta, hogy ilyen legyen.

 

"mennyire szállt be a por alul"

 

Háát, erre mit mondjak? Nem tudom. Mint mondjuk a számítógép asztal alá, vagy bárhová a lakásban.

Havonta egyszer (kb.) egy mozdulattal kikapom  az alsó fiókokat, akkor végig látom a járólapot meg a falat aa háta mögött - amit aztán fasszául felmossunk - és annyi.

10 perc felmosni a bútor alatt-mögött - de ebben benne van a fiók-kihúzgálás és visszatolás is.

 

Minden esetre nincs olyan hely alatta, vagy mögötte amit soha nem húz el az ember (ergo nem is látja a porcicákat vagy a még durvább dolgokat) - sőt, az se tragédia ha kiömlik valami, mert azonnal feltörölhető-felmosható a bútor alatt is.

Egy fenék/hát -lemezes bútornál ez már érdekesebb mutatvány azért.

 

A menetes-száras megoldás meg pláne bevált, stabil mint a beton, többször járkáltam már a munkalapon (pl. amikor az elszívó csövezetét szereltem).

Ha még egyszer konyhabútort csinálnék, kizárólag csak ezt a technikát alkalmaznám, mert amilyen egyszerű, olyan stabil

is.

 

Körpolcot (92 centi átmérőjűt) meg bárki szerkeszthet, akinél 2 60 centis munkalap találkozik derékszögben.

 

Azóta olyat csináltam még egyet (copy-paste), a lányunknál - nagyon szeretik, mert rengeteg fér rá (az mese, hogy bármi leesne róla, mert nem pálinkás-stampedliknek való, hanem lábasoknak-fazekaknak)

- és főleg nincs az, hogy térdenállva kelljen kotorászni a polc mélyén a sötétben, zseblámpával - olyan cuccokkért, amit azért nem használnak soha, mert a fél szekrényt ki kéne pakolni előtte, hogy hozzájussanak.

 

Lécci hidd el nekem becsszóra, hogy ha bármi gebaszt tapasztaltam volna, már rég kijavítottam volna - illetve szólnék, hogy (közel 7 éves) tapasztalatom szerint mit kellene másképp csinálni.

.

Előzmény: Törölt nick (92303)
darki2 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92307

Akkor vedd meg ezt a kiskőrösit ha nincs messze,vagy vedd meg az enyémet 30-ért ,én meg megveszem a hirdetésből :-) 

Előzmény: Babszem_ (92304)
pajaci Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92306

És így már ott van a bernardó áránál....

Előzmény: Kamelot (92302)
Tie Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92305

Ebből jött az ötlet, megálmodtam, hogy lesz. Sima álló fióksínekkel lesz. A fiókon lévő be lesz marva a fiók alsó oldalsó élébe, semennyit se fog kilógni belőle (a fióknak az a két alsó éle 30x30-as lécből lesz, hogy maradjon anyag is). A sín fix oldala egy 3mm-es acél L vas lesz a sín teljes hosszán, ezzel együtt lesz belemarva a fiók aljába, az L vas két végén meg lehajtom a lemezt derékszögben a sínre merőlegesen, kb 5-5 centit bejön a fiók alá, és azon tudom rögzíteni a szekrény-felőli alsó fióksínt merőlegesen a fiókra (azt is függőlegesen). Így az egész csak egy fióksín magassággal lesz a korpusz felett, és terhelhetők is maradnak a sínek. A belső fiókot kell csak egy sínmagasságnyival feljebb emelni, plusz 2 centi. 

Előzmény: Törölt nick (92270)
Babszem_ Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92304

Ezt meg, hogy nezhettem el az 5-6 ev vegigolvasasa kozben - hetekig tartott - igaz meg valamikor a telen tortent :) Valahol ugorhattam az oldalakkal - koszonet a linkert ...

 

Ez az atepites nem semmi - gratula Fahobbynak ha meg jar erre.

Viszont pont ezek a fotok azok amik azt mutatjak, hogy ez nem az en esetem - nem gepet szeretnek epiteni vagy legalabbis nem ezzel kezdeni.

 

A nyarara van ket nagyobb munka a haz korul amit el kellene keszitenem - ha nekifogok gepet epiteni meg a jovo nyaron sem lessz meg :) 

 

Előzmény: Kamelot (92302)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92303

Hát úgy, hogy a beígért dropboxos konyha-fénykép csomagra már nem vártam tovább, hanem módszeresen végigolvastam a levelezést onnan ahonnan meglegyintetted a konyhabútort.

 

De azt ugye nem tudjuk mennyire szállt be a por alul, milyen tapasztalatot szereztél még utána, használod-e még mindig stb. Természetesen nekem más megoldandó helyzeteim vannak, olyan körpolc nincs is, mert más a lehetőség, mások a kötöttségek, mások az igények.

Előzmény: GPS (92280)
Kamelot Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92302

Azért ebből a Makitából is lehet profi gépet csinálni. Emlékezzünk csak fahobby átalakítására.

Előzmény: Babszem_ (92285)
darki2 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92301
Előzmény: Schnitt (92298)
Babszem_ Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92300

Ha asztalgyartasra adnam a fejem akkor inkabb vennek egy kezi verziot es megvennem Matthias Wandel terveit.

Most kiadott egy egyszerubben elkeszitheto verziot is ami ugyan nem doltheto de egyszeru:

http://woodgears.ca/homemade_tablesaw/saw2.html

 

De a helyzet az, hogy nem bizok a sajat precizitasomban - jo lenne ha legalabb az alap gep magatol, atepites nelkul az lenne.

Egy szan elkeszitese egy dolog de egy asztal, vezetovel az megy egy masik - valoszinu meg tudnam oldani de inkabb barkacsolnam a haz koruli dolgokat mint epitsem a gepet meg fel evig ... 

 

A 2704-es Makitat meg az MLT100-st neztem en is - a 2704 egy masik arkategoria, a MLT100-st pedig egyaltalan nem dicserik jobban mint a Boscht.

Előzmény: archivalo (92296)
darki2 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92299

Tényleg nem mindegy mire kell a gép. Kisműhelybe mozgatni kell,de pontatlanságon bosszankodni,vagy a szervízt járni a gyenge motor miatt az idegőrlő.én azért vettem kisipari gépet,masszív u vasból van,lapos menetes orsóval emelhető tegelyü örök darab. Az asztala platóra való rétegelt lemez,lehet vele pontosan dolgozni,de még így is a mázsa körül van a súlya csak./Habár most kinéztem egy 800 kilós gépet is :-) /

Előzmény: Babszem_ (92295)
Schnitt Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92298

Sziasztok!

 

Hétvégén bemondta az unalmast a kb 25 éves Bosch PKS-54 kézi körfűrészem.

 

Vágás közben elkezdett fura hangokat adni, aztán egyszer csak megállt a lap, a motor meg forgott tovább iszonyú visítás közepette.

Elfogytak a fogak a gépből, legalábbis a forgórészről, bár valószínűleg a hajtómű nagy fogaskerekén sem gyári a fogprofil már... Főleg azon a ponton, ahol megforgott a motortengely.

Amit el lehet mondani a szerkezetről így poszthumusz, hogy a vágásmélység és a szögbeállítás hihetetlenül jól, masszívan megvalósított. A talp erős, csavarodásmentes, és még ennyi idősen is pontos volt a vágás vele, nem kalimpált a fűrészlap semerre.

 

Mivel a megkezdett munkát még hétvégén be kellett fejeznem, a praktikerben vettem egy kiárusításos FERM FKS- 165 körfűrészt (bemutató darab, tartozékok nélkül, olcsón), amire átraktam a bosch lapját.

Amit tapasztaltam, hogy ennél a gépnél csak teljes merülésnél van meg a derékszögű vágás, ha kijjebb emelem a gépet, akkor nyugalmi állapotban oké, de ha nekinyomom a vezetőnek, akkor pár millimétert  be tud billenni a gép a talphoz képest.

A talp anyaga is vékonyabb, mint a boschnál volt, emiatt picit csavarodni is tud, és a függőleges rögzítő csúszka is máshogy van megoldva, nem a fűrészelés síkjában van, hanem a burkolat oldalán, emiatt más erőhatások érik.

 

Valószínűleg ennek a gépnek a sorsa az asztalba építés lesz, nem a saját billentő/süllyesztő szerkezetével, hanem egy erősített, saját készítésű mechanikával.

Viszont kelleni fog egy rendes, masszív kézi gép a megboldogult pks-54 helyett.

Nem akarok aranyárban gépet venni (pl festool kilőve), de a régi zöld bosch szintjét szeretném tartani.

 

Itt jön a közvélemény kutatásos rész, kinek milyen van, mennyire masszív, pontos, merev, stb.

 

Az új PKS-54-es bosch-t is néztem a praktikerben, az már sajnos nem olyan bizalomgerjesztő, mint az elődje, jóval gyengébb szerkezetnek néz ki.

 

Babszem_ Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92297

Umm - de jo, hogy nem hagy szerkeszteni: 1400RON=96400 Ft.

Előzmény: Babszem_ (92295)
archivalo Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92296

Én is írtam (meg is néztem, mert nem hittem a szememnek): a CELON honlapon 110 a makita gép... Nem 185, vagy 165, hanem 110 - ami kb 2/3a a máshol látható árnak.

 

Ezzel együtt, ha erre gyárt egy komolyabb (mondjuk rétegelt lemez) asztalt, a megfelelő kiegészítőkkel, akkor egy sokkal megbízhatóbb gépet kap, mint a zöld bosch. Az 1400 w-os, 75 mm átvághatóság, a makita 2712 2000 wattos, 85 mm átvághatóság és 315 mmes körfűrészlap.

 

Egyetértek veled, a makita "ács" fűrész, a bosch asztalos, és jobb a felszereltsége.

Ahogy elnéztem, a Bosch "párja" nem a 2712, hanem a 2704-es makita asztali fűrész - igaz, ennek már egészen más az ára... :-)

Előzmény: pajaci (92288)
Babszem_ Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92295

"A lemezasztalos géppel jó drágán maradnak meg a pontatlanságok."

Ez az amitol felek.

 

Utolso munkam a gyereknek volt egy eteto-szek, meglehetosen jo lett de barhogy kinlodtam is kezifureszekkel a 90 fok legtobb esetben 89/91 lett (megvezetovel is) ami az illeszteseknel latszik. Persze fureszporral kevert ragasztoval szinte lathatatlan lett de engem akkor is zavar :) 

 

Lessz "leszabom nagyjabol" munkam is (jatszohaz) - de ahhoz meg jo a kezifuresz + dekopir, nem zavar ha tobb ideig tart :) A sok ismetlodo vagas az fedesnel, burkolasnal lessz - arra meg pont ugyanolyan jo mindket gep.

"csak igaz legyen az ár, kérdezz rá"

Az arak valtozekonyak de van egy nagyobb netes aruhaz ahol meglehetosen jo arak vannak:

http://www.atelierultau.ro/bosch-pts-10-p-795.html (nem a kepen szereplo regebbi modelt adjak hanem az utolsot - rakerdeztem)

http://www.atelierultau.ro/fierastrau-circular-de-masa-cu-motor-cu-inductie-makita-2712-p-9037.html

Egyszeru atszamitas - 1400RON=964k Ft.

A legdragabb helyeken is 110kFt korul van - nem eri el a 165kFt-ot a Makita (sem a Bosch):

http://fierastrau-circular-de-masa.compari.ro/makita/2712-p235816991/

 

Erdekes modon az altalad linkelt Bernardok meg sokkal dragabbak - valoszinu az egyetlen "importor" altal megszabott arak miatt.

Előzmény: pajaci (92288)
archivalo Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92294

Pont azért mondtam: az én maróm egy laminált padlólapra van felcsavarozva, és asztalba rakva, amit kiemelve, a maróval együtt "jön" a talpbővítés is.... Tehát magára az asztal kivehető  "betétjére" csavaroztam fel a felsőmarót - talán így érthetőbb...

Előzmény: Törölt nick (92278)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92293

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134969585&t=9104263

 

"Mivel erdelyi vagyok konnyen elofordulhat, hogy egy szot maskeppen fogok hasznalni mint Ti - kerdezzetek ra ha valami nem tiszta."

"Ez a harom gep mifelenk nagyjabol egy arban van -"

Előzmény: pajaci (92292)
pajaci Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92292

????

Előzmény: Paco155 (92289)
Kamelot Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92291
Előzmény: pajaci (92288)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92290

Na lementettem, és kinagyítottam csak a menet végét óriásira. Az árnyék megzavart.  Balmenet.

Előzmény: Paco155 (92287)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92289

De ő azzal kezdte, hogy nem Magyarországon kíván vásárolni hanem Romániában, mivel ott él.

Előzmény: pajaci (92288)
pajaci Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92288

A makitát 169-ért adják itthon, a woodmastert meg 185-ért. Az a külföldi áfával 100-ért makita az igen jó, de nem változtat semmit a lemez asztal, kefés motor, kontra öntvényasztal aszinkron motor felálláson. (csak igaz legyen az ár, kérdezz rá) A makitával biztos hogy nem lehet képkeret minőségben dolgozni, a másikkal valószínűleg igen. A makita egy hordozható leszabom a helyszínen nagyjából tipusú gép, a másik egy "profi" műhelygép.

 

"elegem lett a nem teljesen derekszogekbol"

A lemezasztalos géppel jó drágán maradnak meg a pontatlanságok.

Előzmény: Babszem_ (92285)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92287

Még ki is nagyítottam, sőt menetkifutást is néztem. A negyedik kép a listában. És a szöveg a tokmányon rendben olvasható, ezért nem gondolom, hogy tükrözve lenne a kép.

Előzmény: 409 (92284)
rferi Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92286

"Hát erre a 7 éves sztorira meg hogy bukkantál rá?

Hiába na, igaz a mondás: az internet nem felejt :-)))))"

 

Az a legszebb, mikor egy vadidegen levelet ír neked, hogy tizenkét éve egyszer írtál valami olyasmit, hogy ......., és akkor most meséld már el ennek kapcsán, hogy akkor mi volt ezzel meg azzal.

Már az egészre nem is emlékszel.

Mondod neki, ugyan idézze már be, hogy emlékezz.

Ja azt nem tudja, mert nem emlékszik pontosan hol volt, de...

Erre te msfél órát basztatod a netet, nagy nehezen előkaparod amiről beszél, és kiderül, hogy két különálló dolgot kevert őssze fejben, és adott a szádba összekapcsolva, amire így perszehogy nem emlékszel, meg hát értelme sincsen (komolyan megrémültem, hogy ekkora baromságokat hol hordtam én össze?)

Na ilyenkor is jó, hogy a net nem felejt! :)))))))))))

Vagy mégsem...Attól függ, honnan nézzük.

Előzmény: GPS (92280)
Babszem_ Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92285

Latom legtobben a Makitat ajanljatok - motor szempontbol mindenkeppen.

Amitol felek a Makitanal:

- a lemez asztal (csavarodas?)

- a rovid oldalso sin (nehezebb stabil keresztvagas-szant kesziteni bele, roviden fog, konnyen kotyoghat)

- meglehetosen gyengenek kinezo megvezeto (bar a Bosch-nal sem volt tul stabil).

Sajnos sehol sem lattam kiallitva kulonben nem kellene kerdezzek, a kepek meg csalokak ... Ezert szerettem volna egy visszajelzest azoktol akiknek esetleg van ilyen. A neten semmi felhasznaloi "review"-t nem talalok, kiveve ezt a videot - https://www.youtube.com/watch?v=HiabVhAACDY - ugy latszik meg tul uj gep, nemigen terjedt el.

 

Eleg jol latszik a kepen a rovid sin a bal oldalan es a meglehetosen egyszeru megvezeto megoldas:

 

 

Pajaci

Most viccelsz vagy komolyan kerdezed? :) Azok a gepek korulbelul a duplajaba kerulnek az altalam felsoroltaknal. A Makita nalunk kb 100-110e Ft-nak megfelelo osszegert kaphato, a Bernardok meg 210-230 ... Mar neztem oket de egyszeruen nem eri meg nekem, mar a Makita is a hatarokat feszegeti. 

 

Egy darabig nezegettem ezeket is: http://www.dmitaliasrl.com/en/products/combination_antares254-3.php. Viszont legtobb review a kombinalt gepeket nagyon lenyomja (logikus ervekkel), ezekkel meg raadasnak bonyolult a szerviz is ...

Előzmény: archivalo (92251)
409 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92284

 

  És ha mégegyszer megnézed?  :-))

Előzmény: Paco155 (92282)
pajaci Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92283

Anno a cégnél volt egy akkus hiltink, az valahogy bekattant a végén amikor meghúztuk, így soha nem tudott kilazulni visszaforgatáskor sem.

Előzmény: Törölt nick (92273)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92282

Fura ez a tokmány. Legalábbis képről. Merthogy jobbmenetes benne a mindig balmenetes rögzítő csavar. :P

Előzmény: Törölt nick (92273)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 92281

Hejj, ha én ezt tudtam volna.....

 

Hejjj, ha azt megtudod, hogy ugy 3 hete vitettem el a cegnel vagy 15 db-ot muanyag hulladakkent......

Ami ingyé lett volna...

:-) 

/bar azok nem mind ugyan olyan szin/tipus voltak.../ de honapok ota a kutyanak se kellettek...

De legalabb szalka nem ment volna belole a kezedbe...

Előzmény: GPS (92280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!