Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91077

 

Lehet én vagyok a láma - de most komolyan: mi a szerepe ennek a "dirt-separatornak" ?

 

Hisz akkor még ezt is üríteni-tisztítani kell... vagy rosszul értelmeztem a szerepét?

.

Előzmény: joevagyok68 (91074)
archivalo Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91076

Én nem használok ilyen "templatet".

Van két darab deszkám, mik szélessége jobbról, bálról a körfűrész lap és a talp közötti távolság.

A vágandó anyagra felteszem a vágás helyének jelét, és annak függvényében, hogy jobbról, vagy balról vágok, ehhez a jelhez passzítom hozzá a "talpsablonomat".

Itt húzok egy vonalat és ehhez a vonalhoz teszem hozzá a körfűrész vezető sínemet, ami egy asszimetrikus alumínium L profil.

Ezt két szorítóval hozzáfogatom az anyaghoz, majd a körfűrész talpát ennek mentén vezetve vágom el a hosszú anyagot.

 

Tapasztalataim szerint meglepően pontos vágást lehet vele még 2-3 méter hosszú anyagon is csinálni.

 

Remélem, érthető volt.

Előzmény: LyPapa (91054)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91075

ehhh

jav.

"oldalra van némi palástja karima körbe."  

Lásd képen..

Hátha így érthető(bb)

Előzmény: joevagyok68 (91074)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91074

Lehet, hogy ide tartozik, lehet, hogy nem. Lehet, hogy segítség, lehet , hogy nem..

DE leírom, mert meglepődtem !

Olyan samsung porszívónk van, aminek a szívó csövén van egy dört separátor.

Ilyen

http://www.porzsakmester.hu/termekKezelo_kepek/termek4937.jpg

(Tényleg jó a cucc, a porzsákba alig megy valami)

 

Fölül jön be a cucc, az "elszívó" rész az csak "oldalt" lukas, sok-sok apró luk van a cső palástján.

Az alja nem likas, hanem le van fenekelve.És mint a képen látszik, oldalra van némi palástja körbe.

Tehát csak a palástnál tudja beszívni a levegőt.

 

Az ósönös eladó bácsi azt mondta mikor vettük, hogy jo(bb) "függőlegesen" tartani, és nem megdöntve (szekrény alatti porszívózás nem annyira ok), mert akkor "felrántja a nagyobb cuccokat is).

(bár a sok kis lik miatt némi kételyt éreznem kellett volna, a kijelentésével kapcsolatban)

 

No a lényeg...

Hétvégén pókhálóztam a spájzban, és azt tapasztaltam, hogy FEJJEL lefelé használva is "működik" a leválasztó !

A leválasztott cucc - így fordítva használva - a leválasztó tetejében keringett !

 

Lehet nem sok segítség...de engem meglepett a dolog...  :-)

Lehet érdemes lenne az elszívó részt valamilyen hasonló formában kialakítani nektek is. ( oldalán sok-sok kis lik, alja lefenekelt, körbe palást )

Mondjuk kérdés mennyit segít a "leválasztáson", hogy ugye ennél keskeny-hosszú a leválasztó tartálya !?

 

 

Előzmény: Törölt nick (91049)
archivalo Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91073

Köszi!

Láttam én is: nem a boltot mondtam, hanem a könyvet... :-(

Előzmény: Paco155 (91046)
yoee Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91072

Petör  köszi! A vázszerkezet és csatlakozásai (gerendák, merevítők, oszlopok), valamint a hajópadló illesztései miatt gondoltam, hogy fújni kellene valamivel, hogy azzal talán szebb lesz.

Venni nem vennék, ha kell, bérelek, vagy elektromos pisztoly kölcsön is tudok kérni.

Előzmény: Petör (91069)
laci19791202 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91071

Ipari porszivónak irja az eladó.

laci19791202 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91070

És egy ilyen elszivó jó lehet valamire szerintetek?1200w os és szerintem egy olyan egyszerű megoldásról van szó a belsejébe mint LyPapa álltal feltett elszivós képeinél (91034).

Petör Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91069

Szivacshengerrel vidd fel, ezért ne ruházz be komolyabba.

Előzmény: yoee (91066)
Handwerker Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91068
Előzmény: Paco155 (91046)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91067

Papír hordó néven találsz elég nagy kínálatot.

Előzmény: 409 (91036)
yoee Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91066

Sziasztok!

 

Kerti kisház (szerszámtároló, biciklitároló...) építés projekt van folyamatban. A hét vége felé várható, hogy lehet már festeni. Mivel -számomra- nagy felülteről van szó (cca 70m2) és nem vagyok képben, hogy mi lenne a nagyjábóli optumim megoldás, ezért szeretnék tőletek segítséget kapni!

 

Mit érdemes felrakni? Kültéri vastaglazúr elég drága, én a kerítéslazúrokat nézegettem, ami jóval olcsóbb. Persze ebben jóval kisebb a színválaszték, de azért találunk megfelelőt. Gondoltam a zománcra is, de nem tudom, hogy ilyen nagy felületen a mozgások miatt nem reped-e meg...

 

Ha mondjuk ezt választom, akkor a felvitelére mit javasoltok? Festékszóró pisztoly? Kompresszoros pisztollyal? Széles ecsettel? Egyik sincs -ecset mondjuk van- és nem is festettem még egyikkel sem.

 

Előre is köszönöm!

laci19791202 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91065

Szia.Mennyi kellene?Ha neked is ilyen porelszivós project-hez kellene akkor egyet tudok neked küldeni.(asszony hozta borászattól,valammi deritő anyag volt benne).

Előzmény: 409 (91036)
laci19791202 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91064

Szia.Köszi a képeket,ez nagyon egyszerű szerkezet,jól működik?Nem sziv port a porszivó zsákjába?

 

Előzmény: LyPapa (91034)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91063

A könnyen felvett sztatikus töltés miatt nem tenném porszűrőnek - de lehet, hogy ez túlzott óvatosság. Vagy egy réz fonattal leföldelném.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: torony78 (91061)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91062

Nekem lágyító szűrőnek bevált, portré fotózáshoz :) A bankrablást még nem próbáltam ...

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: torony78 (91061)
torony78 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91061

Én ilyen célokra gyűjtöm az asszony elhordott nylonharisnyáit. Azt nem tudom, hogy beválik-e.

Előzmény: LyPapa (91058)
torony78 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91060

"Igen, jobban néz ki, meg én csináltam, meg új ragasztós szaga van, meg fűrészelhetek, csiszolhatok, meg ráégethetek egy nagy csöcsös bigét - tudom, hülye vagyok, de ez van :-) Jobb már nem leszek."

 

Ha lesz pacman123 márka, akkor javaslom a csöcsös bigét, mint márkajelzést.

Előzmény: Törölt nick (91057)
torony78 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91059

Vagy ha valakinek van cérnája hozzá (meg helye) építhet multiciklont, és akkor aztán világűr tisztaságú lesz a műhelye.

 

Szerintem sem kell ezzel túlzásba esni. Mondjuk a nagy porcsinálók, amiket írtok, a hengeres csiszoló,  vastagoló, stb. esetében már számottevő a finom por aránya, szóval ott jobban kell ennek a leválasztására ügyelni.

Előzmény: GPS (91056)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91058

A visszaszívást nem teszteltem, inkább kiürítettem a hordót. De nem okoz különösebb problémát, mert akár egy alul lezárt, felül nyitott, papírhengert akaszthatsz a függőleges csőre úgy, hogy a tető és a henger nyitott teteje között legyen mondjuk 2 cm légrés.  Oda nem fog felvándorolni semmi, legfeljebb a nagyon finom por - de a hordóban a vákuum kialakulását nem akadályozza egy cseppet sem. Ha végképp beledurvítunk, akkor a porszívó csonk végére egy légszűrőt is felpakolhatsz, ha a finom, liszt szerű por a jellemző.

 

Üdv: LyPapa

 

Előzmény: Törölt nick (91052)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91057

Igen, jobban néz ki, meg én csináltam, meg új ragasztós szaga van, meg fűrészelhetek, csiszolhatok, meg ráégethetek egy nagy csöcsös bigét - tudom, hülye vagyok, de ez van :-) Jobb már nem leszek.

 

Igen, a zsákot (talán GPS? 409? súgott ilyet?) a szűrőre húzni rá, mint egy "forgácskoton" szerepét betöltve. Gondolom a megfelelő méretű zsák a lényeg, a rögzítés vagy jó nagy bilinccsel, műanyag kötözővel, jó nagy befőttesgumival, stb mehet.

 

A teszt: mindenképpen megcsinálom, de LyPapa posztja után már sejtem az eredményt. És ha így van, akkor bizony hamarosan kell az a nagy vödör, mert a Karcher igen kis űrméretű, sztem max. 15-20 L-es lehet, ha nagyon le kell nyomni a kimenő csövet, igen sűrűn kell majd üríteni.

Előzmény: torony78 (91051)
GPS Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91056

 

"Azt szinte biztos, hogy a lisztfinomságú porból jut a porszívóba is majd."

 

Szerintem sincs olyan ciklon vagy más, szűrő-nélküli örvény-szeparátor - ahol ne szökne át kisebb-nagyobb mennyiség a "lisztfinomságúból".

 

De szerintem nincs is ezzel semmi baj - a szívómotor előtti bármilyen szokványos porszűrő (porszívó-zacsi, vagy textil, mindegy) nem csak a motort védi, hanem a júzer tüdejét is.

 

Ha ide több napi intenzív használat után begyűlik mondjuk egy félmaréknyi liszt... az semmit sem von le az eszköz "élvezeti értékéből" :-)))

.

Előzmény: Törölt nick (91049)
torony78 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91055

"Azt még nem próbáltam ki, hogy vajon milyen telkítettségnél szívja át azt, amit egyszer már leülepedett.

 

A tesztedbe ezt is vedd bele mindenképp :) meg írd meg légy szíves, milyen teljesítményű a porszívód.

 

Valószínűleg az sem mindegy, hogy milyen tágasságú a kimenő szívócső és így mekkora ott az áramlási sebesség.

Előzmény: Törölt nick (91052)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91054

Majdnem :) A körfűrész asztalban van egy, a körfűrész lappal (elvileg) párhuzamos nút. A nútba fekszik bele a vezető léc, ami egy MDF lap aljára van ragasztva, csavarozva. Az MDF lapra erősítem a  vágandó fát, így áttolva tudok egy az alaplapra merőleges, elfogadható egyenességű vágást készíteni. Pont arra gondoltam, hogy ugyanezt az elrendezést egy vékonyabb lappal, és a fűrészlappal ellentétes oldalon egy merevítő, hosszanti bordával is elkészítem. A merevítő bordához lehetne fogni a vágandó faanyagot, ha szükséges. 

Tulajdonképpen pont ugyanazt a megoldást gondoltuk ki :) Ha bármi más, a munkadarabra rögzíthető-oldható megoldást készítenék, akkor óhatatlanul a vágási magasság rovására menne - de még nem adtam fel.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: archivalo (91045)
torony78 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91053

Lypapa megoldását látva (91034) bizony nagyon valószínű, hogy jobb az eredmény a magasabbra állított bejövő csőnél.

Előzmény: Törölt nick (91050)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91052

A fényképed és te akkor meg is válaszoltad a kérdést: ezek szerint jobban megéri ledugni a torkán a porszívós ágat, jóval lejjebb mint a bejövő ág szája.

 

Mondjuk ez felveti gondolom azt is, hogy jóval lecsökken a veder hasznos űrtartalma. Azt még nem próbáltam ki, hogy vajon milyen telkítettségnél szívja át azt, amit egyszer már leülepedett.

 

LyPapa, Te tesztelted már ezt?

 

Előzmény: LyPapa (91044)
torony78 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91051

"meg le is írtmsa korábban."

 

Erről lemaradtam. Tény, hogy a fa jobban néz ki, mint a műanyag szutyok - szóval megéri a fáradozást.

 

A porszűrő zsákot hova applikálod majd? A porszívóbödönbe?

 

A csövezéses-szintezős- teszted eredményeire kíváncsi vagyok.

Előzmény: Törölt nick (91049)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91050

"Ha erre gyorsan kell válaszolni, akkor: nem."

 

Na hamarabb járt a billentyűm, mint az eszem ... hogyan is minősíthetem, mikor ki sem próbáltam a fordított felállást. Valójában úgy a helyes, ha azt írom: szerintem sok finom por jön át ebben a felállásban (bejövő lejjeb mint kimenő). De lehet hogy így lesz a jobb, na ma este vegyítem a különböző durvaságú faszemetet és kipróbálom.

Előzmény: Törölt nick (91049)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91049

A kérdésedben benne volt a válasz is, meg le is írtmsa korábban. Igen, mert nagyon barkácsolhatnékom van. Hogy jobb lesz-e? Majd elválik. Remélem szó szerint és teljesen :-)

 

Azt szinte biztos, hogy a lisztfinomságú porból jut a porszívóba is majd. Most amikor levágtam a 40 csíkot (valójában 2x, egyszer nagyjábóli méretre, egyszer meg mindkét oldalán a szögvágás) aztán a körkivágás, csiszolgatás, stb után belenéztem a porszívóba, egy fél marék kb lisztfinom port volt az alján (meg nyilván a szűrőn is). Szóval a szűrőre mindenképp veszek majd egy olcsó porszűrő-zsákot, amit nem is tudom ki ajánlott régebben, hogy ne az 5000 Ft-os szűrőt nyúzzam ezzel.

 

"Nem lenne jobb emiatt a kimenő szintje alatt szájaztatni a bemenőt?

Ha erre gyorsan kell válaszolni, akkor: nem. Nekem most a módosított Karcher hamuporszívóm ugye a leválasztó, és ott a bejövő, köszönhetően a 90 fokos lefolyó könyöknek most lejjebb van, mint a porszívó felé menő (azaz a kimenő). Ez utóbbi gyakorlatilag a vödör tetjével egy szintben van. A fenti műveleteket is így csináltam vele, és ott a finom port a porszívóban is. De ... most adtál egy ötletet, kipróbálom fordítva, kap egy mélytorkos csövet a porszívós vég és eljátszadozok vele, letesztelem így mennyi lesz a finom port a túlvégen.

Előzmény: torony78 (91040)
torony78 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 91048

Ezzel én is és a porszívó is kiegyezne. :) Köszi az infót!

Előzmény: LyPapa (91044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!