Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90680

Még annyit, hogy ki tudja, amit most árulnak, az ugyanaz a széria-e mint 4 évvel ezelőtti? Az biztos, hogy minden egyes készletet meg kell nézni, mert az egyik ilyen, másik olyan.

Sem le- sem rábeszélni nem szeretnélek. Az én készletem éppenséggel használható (miután dolgoztam vele...) de azért ezek elég nagy darab marók és miután nem tökéletes a súlyeloszlásuk így megviselik a gépet, szerintem. Hosszú távon biztosan rontja a gép élettartamát. Arra viszont jó lehet, hogy pár darab valamit megcsinálj vele. És úgy is fel lehet fogni a dolgot, hogy a készlet teljes ára kevesebb, mint a benne lévő marók külön-külön, így ha van benne egy, amit tudsz használni, már megérte. Én tk. a plattoló miatt vettem meg, hogy legyen egy ilyen profilom is. És pont ma volt a kezemben, de végül nem ezt használtam...

Előzmény: Törölt nick (90667)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90679

Visszahajtod? Én kivágom, hogy a szemüveg egyáltalán a helyére kerülhessen.

Előzmény: 409 (90677)
409 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90678

Nekem ugyanaz van mint Repítőnek, de az enyém pontos. Tettem is be ide képeket róla anno. Egyébként kihézagolhatóak, ha pontatlan.

Előzmény: Törölt nick (90673)
409 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90677

Az orrnál lévő szivacsos baszkurát fel szoktam hajtani és arra ültetem a szemüveget. Nekem így nem párásodik.

Előzmény: FüstyZ (90666)
Soká Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90676

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=107716954&t=9104263

37233-tól érdemes olvasni.

 

És még ezt is:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=108638562&t=9104263

 

(nem emlékeztek, ki a Törölt nick?)

Előzmény: Törölt nick (90667)
laci19791202 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90675

Bocsi de az nekem sok,4-ér van 270mm-es!

Előzmény: Én és én, meg az Irén (90632)
rferi Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90674

Az utolsók között virágzik júniusban kábé a csörgőfával és a japánakáccal.

Ezek zárják a virágzó fák sorát.

Előzmény: Törölt nick (90664)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90673

Azt tudtam hogy Árvai Zoli Massiv-ozik és szereti (mondjuk ennyiért legyen is szerethető).

 

De most kicsit lejjebb görgettem a "kontraprofil" találatok között, itt van Repítő lassan 2 éves posztja. Na az tényleg elég elszomorító eredmény volt ...o.O Pedig itt még reménykedett.

 

Lehet, hogy inkább jobban belenyúlok a zsebbe, ha nem érkezik pozitív tapasztalat. Azóta találtam már 43 ropiért is szettet ... na ahhoz képest a Massiv már ajándék :-)

Előzmény: pajaci (90671)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90672

"Leásva a földbe egy év alatt kb 5 cm-re csökkent az átmérője a föld alatt"

 

Mert nem tartósítottad égetéssel !

 

"A földbe épített keményfa oszlopokat célszerű égetéssel tartósítani, melynek során a talajba kerülő oszloprészeket pár milliméter mélységig megégetünk, így a faoszlopok élettartamát nagymértékben megnövelhetjük."

http://www.muszakiak.hu/tudastar/anyagismeret/fa

 

Előzmény: Törölt nick (90653)
pajaci Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90671

Régebben valaki vett ilyen olcsó kontraprofilt, rakott be képeket is az eredményről. Elég elszomorító látvány volt.

Előzmény: Törölt nick (90667)
torony78 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90670

Lehet, hogy azért ennyi, mert itt is számít, hogy ez bevonat és nem pedig ötvözet, mint a kobaltosnál is, de ez csak tipp.

Előzmény: raklapjúzer (90669)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90669

Titános 70 Ft / darab?  Fene tudja, gyanúsan olcsónak nézem.

Előzmény: Törölt nick (90663)
FüstyZ Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90668

Jut eszembe: nem tudja valaki hol lehetne beszerezni 6-os szárral R3-as élmarót/rádiuszmarót? Ilyesmi kellene 6-os szárral. Jövő hét elejére ABS maráshoz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90667

Szépjónapot!

 

Van itt valaki, aki már hasonlított össze kontraprofil marókészleteket? (12mm-es szárral)

 

Az érdekelne, hogy pl. egy Massiv szett van-e annyival jobb (tartósabb élű, szebb marásképű, stb) egy noname-nél, mint amennyivel többe kerül. Árban több mint 3x annyiért lehet egy Massive-ot megpattintani. Az is segítség lenne, hogy ha valaki azt mondja hogy "nem hasonlítottam még össze, de van egy ilyenem-olyanom, és ezzel 30 szekrényajtó keretét már kimartam boroviból. És élezés után ugyanolyna szépen mart tovább." A 30 hasraütős szám, gőzöm sincs meddig bírja pl a borovit.

 

 

Massiv (22.515 Ft) 

 

Noname1 (6.500 Ft) 

 

Noname2. (7.500 Ft) 

 

...stb.

 

Köszi minden véleményt előre is!

FüstyZ Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90666

Ma vettem egy kalapácsot. Ez így magában nem nagy ügy, de ez egy Kreator márkájú. Most láttam a helyi "kisobiban" hogy mennyi féle cucc van ezen a márkanéven. A csomagolása szép, szemre, tapintásra nem egy ótvar barkács kategória, de azért nem is profi. Jobb minőségű barkácsnak mondanám. Jónak tűnik az árazása is. Láttam 80cm-es egykezes szorítót 2400 ft-ért, nem volt rossz. (volt mellette egy Irwin is, na az azért más kategória, 10ezer ft volt)

 

Vettem két derékszöget is, persze előtte ellenőriztem őket ott a boltban. Aki nem ismerné (bár valszeg itt mindenki ismeri) a módszert: kértem egy darab papírt, ceruzát. A lap széléhez tenni a derékszöget és húzni egy vonalat. Aztán megfordítani, és ha a vonal így is párhuzamos a derékszöggel, akkor jó. Ha nyílik vagy zár a vonal, akkor felejtős.

 

Szóval tetszenek ezek a cuccok, sok minden van. Itt lehet kicsit böngészni. Van vegyes fúrószár készlet is 120 részes 12 pénzért, szerintem az se rossz ár. (3 év garival, bár ez nem tudom mire vonatkozik, a kofferra? :)

 

Ha már ott voltam vettem új porvédő maszkot is. 200 ft volt darabja. Kipróbáltam. Jól be tudtam állítani, és jelentem nem párásodik benne a szemüvegem!!!

 

Ilyen:

 

Ezt írják róla: "Védelmet biztosít porok, ködök és egyéb szilárd részecskék ellen. Emellett véd az olaj, illetve vízbázisú aerosolok ellen is. WEL4 koncentrációig használható. Állítható orrcsipesz, izzadságfelszívó hab orr rész. Dupla testszerkezet (törésbiztos), elasztikus ikerpánt."

 

És ilyen volt a régi (tegnap vályogfalat véstem):

 

Egymás mellett:

 

Hát jobb, hogy ez nem a tüdőmben kötött ki!

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90665

Gyerek koromban én is próbáltam a bakaszivart elszívni, jó nagy köhögés lett csak belőle. :):):)

Előzmény: MN 3100 (90620)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90664

A melóhelyen a műhelyünk hátsó bejárata mellett van egy öreg szivarfa, még a 60-as években ültették amikor a felépült épületek mellett parkosítottak. Szép nagy levelei vannak, gyönyörű amikor virágzik, jó nagy árnyékot ad mert a nagy levelei között alig jut át a napfény. Nyáron a nagy melegben emiatt kellemes hűs van a fa alatt.

A termése ősszel megszárad majd felhasad és elszórja a magjait, de a terméstokok csak tavasszal kezdenek lehullani a fáról, amikor elkezd újra kinőni a sok levél. Addig nagyon csúnya azzal a sok lecsüngő terméstokkal. Eszméletlen mennyiségű szemetet kell eltakarítanunk az 1 db fa miatt, lombhullás után lábszárközépig is ér néhány helyen a lehullatott elszáradt levél. Ilyenkor 2-3 gurulós konténert is megtöltünk a falevelekkel meg a terméstokokkal. 

Elég későn kezd kizöldülni tavasszal a fa, már minden fa és bokor a környékén zöldbe borult mire elkezd feléledni ez a fa. Nálunk még nem kezdett el feléledni a fa idén, pedig körülötte már minden zöldbe van. 10 éve figyelem ezt a fát, oda járunk ki alá cigizni  meg kávézni. Az utóbbi 10 évben nem tapasztalom, hogy nagyobb lett volna a fa, azaz valószínűleg elérte azt a nagyságot már a fa amit az épületekkel körbevett terület enged a számára mint életteret. 

Előzmény: arvaiz69 (90615)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90663

Ha nem az uni-maxban lenne ... 

 

Titán bevonatos HSS fúrókészlet, 170 db-os, 12 pisztolyorrú Mátyásért.

 

 

http://www.uni-max.hu/170-darabos-hss-furokeszlet-din-338/d/

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90662

Szerintem az lehetett, amibe én is gyakran beleszaladok: gyorsan, kapokodva ("határidőre") próbált olyan dolgot építeni, amit előtte sosem. Azt így nem szabad. Több tucat videó a tecsőn, jó pár tapasztalt szakértő itt - ha befejezendő meló van én nem ettől tenném függővé, hogy elkészül-e a segédeszköz. Ami ha el is készül lehet hogy elsőre több bosszúságot okoz mint segítséget, mert nem elég pontos/tartós .. stb.

 

Előzmény: Törölt nick (90660)
laci19791202 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90661

Jajj nohogy komolyan vegyétek már Lala kijelejtését,hiszen tudja itt sok ügyes emberke hogy ez kanyarba sem igy van,sőt azt is tudjuk sokan hogy házilag csakis jobbat precizebbet komolyabbat lehet épiteni mint a ma kaphato olcsó kategória!!!

Előzmény: Törölt nick (90660)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 1 90660

"Ujra CSAK ISMETLEM MAGAM NEM LEHET HAZILAG GÉPEKET KÉSZÍTENI!"

Ezt a mondást én nem ismertem, így ennek hiányába építettem meg a következő gépeimet:

- 250-es Abrichter

- 250-es Vastagsági gyalugép

- 550-es szalagfűrész

- 600-as hengercsiszológép

- 300-as karos flex gyorsdaraboló

- 300-as tárcsacsiszológép

- hosszlyukfúró gép

és még pár apróság 

:))))))))))))))))

Most hogy már ismerem ezt a mondást a te jóvoltodból akkor már nem is szabad nekikezdenem a dekopirfűrész gép és a nagy szalagcsiszológép építésének sem???? :)))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (90604)
pali923 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90659

A fene tudja, mitől van, de ezek szerint sok dologtól függhet az akácoszlop talajbírása is. Apósomnak akácoszlopk voltak a szőlőjében. Kb. 25 évig bírták, aztán mindet kicseréltük. Apósom ezúttal betont vett, többet nem akar ilyesmivel bajlódni.

Előzmény: rferi (90657)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90658

Az egyik munkatársamnak van egy bedugós fúróélezője, élőben nem láttam mert nem hozta be, csak a fúrókat amiket azzal köszörült meg. Megkért, hogy hozzam helyre az élezésüket, mert az az élező csak egy egyenes lapot köszörült élnek, lemez fúrására meg nem volt jó az így megköszörült fúró mert nagyon harapott, ahogy átszakadt a lemez csak berántotta a fúrót, na onnan kínlódás volt befejezni csak a fúrást. Próbáltam az így megélezett fúrót vastagabb anyagon is, addig jól haladt, amíg a fém belsejében fúrt, de az átszakadásnál ott is produkálta a hibát. Valami nagyon nem stimmelt azzal az élező készülékkel, lehet, hogy másfajta készülék jobban élezi meg a fúrókat, de azokkal nincs tapasztalatom. Én mindig szabad kézből élezem a szerszámaimat, én ezt tanultam annó az ipari iskolában. 

Előzmény: Barnamedvébb (90570)
rferi Creative Commons License 2015.04.22 0 1 90657

50 éve vettük a telket. Volt pár akác szőlőkaró, ami tartotta a szőlőt már a vásárláskor is.

Ezek azóta is megvannak, és nem korhadtak még el.

Volt, amit ezekből felvágtam 60 centisekre, és kis támfalacskát raktam belőle.

Ennek 23 éve, azokon se látszik semmi.

A fehér réteget le kell venni a rönkről, és akkor a maradék sosem korhad el....

Előzmény: Törölt nick (90653)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90656

Nem rossz ötlet, ezt kipróbálom.

Előzmény: Barnamedvébb (90562)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90655

egy 10 centi vastag ág ha kéreg nélkül is ennyi, akkor is a fele az szíjács.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (90653)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90654

bazi régóta van a gatteriparban. csak idő kérdése volt hogy jön-e lefele. stellites fűrészlapra kell keresni.

Előzmény: rferi (90652)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90653

Pár akác törzset, olyan kb 10 cm átmérőjűt és 3-3,5m hosszút vágtam pár éve magamnak, a kertben a futóbab és az uborka hálójának az oszlopához kellettek. Leásva a földbe egy év alatt kb 5 cm-re csökkent az átmérője a föld alatt, úgy korhad a nedves környezetben. A föld feletti részen tényleg semmi baja, ott jól bírja már évek óta. Csak egyre rövidebbek az akác oszlopok, ahogy minden évben le kell vágnom belőlük azt a kb 30-40 cm-ert amit leások és elkorhad. 

A kertemben volt 2 db hatalmas germezdolfi cseresznyefa amiket ki kellett vágnom 3 éve mert elkapták a tűzhalál betegséget. A tuskójuk kb 5 cm-re áll ki a földből, most nézegettem pár napja, és még most is olyan mint amikor a láncfűrész elvágta, csak annyi történt hogy azóta megfeketedett a felülete. Csodálkoztam is, hogy nem akar elkorhadni.

Előzmény: MN 3100 (90557)
rferi Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90652
rferi Creative Commons License 2015.04.22 0 0 90651

Ha az elszívót átrakod másik helyiségbe, tervezéskor vedd figyelembe, hogy az egyikből ki- a másikba meg beszívja majd a levegőt, tehát ha a két helyiség közt nincs légátjárás, akkor csökkenhet a teljesítmény.

Ha pedig olyan megoldáast csinálsz, hogy a műhelynek a levegőpótlást kintről oldaod meg, a raktárnál pedig megoldod, hogy ki tudja fújni a szabadba a levegőt, akkor baromi gyorsan fogod lehűteni télen, felmelegíteni nyáron a műhelyedet!

Előzmény: FüstyZ (90633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!