Keresés

Részletes keresés

Deathstar82 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90584

Szia!

 

Nem tudom milyen lapokat nézegettél vagy szeretnél venni, de a Freud-nak és a CMT-nek is vannak vékony lapjai, olyanok is ahol a vágóél 1,8 mm. Ezeknek a márkának a lapjai nem olcsóak, de érdemes beruházni rájuk, mert nagyon szép vágási képük van és az élük is nagyon tartós. Nekem is van egy 250 Freud lapom és ha jól emlékszem a vágáóél 2,3 mm. De a legjobb ha megnézed a Szerker honlapját vagy felhívod őket és elmondod milyen lapra van szükséged, mert nagyon segítőkészek. Ez a hosszvágásra való lapjaik: http://szerker.hu/termekek.php?t=5&contr=&lang=hu&idis=1&iddu=33

 

Üdv.

Péter

Előzmény: bekom (90583)
bekom Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90583

Sziasztok!

 

Régóta olvasgatom a fórumot, de még nem szóltam hozzá, illetve nem kérdeztem. :) Következő kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy metabo ts254 körfűrész melynek elég fura lapja van: 254*30 16mm vastag, 2.4 a vágóél, így a hasítóékem 2.3mm. lap cserén gondolkoztam, illetve más lapokat szeretnék kipróbálni. Viszont a 250, vagy 255 az elfogadott méret, ami nem is baj, mert a 250-es jó lenne. A vágóél mérete már gond, mert a legkisebb amit találtam 2.5mm. Ti ezt hogy szoktátok megoldani? Vagy csak gyári lap kerül bele?

 

Segítségeteket előre is köszönöm:

 

 

Norbert

halaloszto Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90582

csak gondolom nem mindegy mennyi ideig főzik, tuti vannak akik azzal is spórolni akarnak...

Előzmény: archivalo (90580)
archivalo Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90581

"Ők 2-3 évig rönkben tartják az akácot, csak utána vágják fel. Ha igényesebb fűrészáru kell, akkor a felvágott anyagot további 1 évig tárolják. Ha ezután átválogatják, akkor ami egyenes maradt, többé nem vetemedik."

 

Régen, az asztalos minőségű faanyagot nem ennyi, hanem 10 évig szárogatták és csak utána "szabdalták" fel..

 

Volt egy hajóstársunk, aki nem kevesebb, mint 30 éven át szárította a faanyagot, mire beépítette.

A rigófüttyös faanyag felhasználása csak korunk terméke lett, amikor minden "eldobhatóként" készül el és nem cél, hogy több generációt kiszolgáljon.

Előzmény: raklapjúzer (90571)
archivalo Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90580

Erre találták ki a gőzölt akácot: ha meggőzölik, megnyugszik és nem mozog többet.

Minden jó tulajdonságát megtartja, de nem (nagyon) fog vetemedni, csavarodni.

Innen kezdve bárminek használható.

 

Nekem tömör polcaim vannak belőle (eredetileg lépcső homloklapnak adták), de már 30 éve teszik a dolgukat: nem hasadtak el, nem vetemedtek el, semmi.

Előzmény: MN 3100 (90557)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90579

Pont akartam kérdezni a hűtőkompresszoros otthoni célra bekötött kompresszort. Mit kell átalakítani ezeken, hogy lehessen szívásra, és fújásra is használni? Mire kell figyelni, hogy ha lelek/veszek egy kidobott hűtőből származó darabot?

Garfield007 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90578

Még Olaszországban is :-)

Kamion szám vitték/viszik. Oszlopot és karót is.

Előzmény: pajaci (90577)
pajaci Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90577

Ezek szerint a szőlőkaró mindenfelé akácból van? (tudom van betonból is)

Előzmény: 409 (90575)
archivalo Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90576

"...Értem mire gondolsz, bár ehhez kétszer kellett elolvasnom :)..."

Persze, hoszen 2 darab rugós alátét kell... :-)

Előzmény: FüstyZ (90534)
409 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90575

"Szőlőkarókat az alföldön csak akácból csinálnak"

 

Nagyapámnak a Dunántúlon is mind abból volt. (gyerekkorom nyarainak egy részét Csongrád környékén töltöttem, arrafelé egyáltalán nem karózták a szőllőt)

Előzmény: pajaci (90565)
archivalo Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90574

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ (sokÁ) és Vajk!

Kösöznöm, én sem gondoltam bele...

Ha a vezetőbnek döntöm, nemhogy beszorul, de bele is vág...

Előzmény: halaloszto (90519)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90573

Csinálj hozzá egy olyan adaptert amivel szögben tudod tartani a tárcsához. Egy lap kell csak, azon V alakú bevágás, értelemszerűen az adott profilhoz tartozó szöggel. Ceruzahegyezőt is csinálhatsz :) Az oviban be volt állítva fixen egy köszörű a gondnoknál ceruzahegyezésre :)

Előzmény: FüstyZ (90567)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90572

Az akác is nevelhető hosszú törzsnek, csak megfelelő erdőgazdálkodás kérdése. Végig kell menni évente a gallyazófűrésszel, és nem ágazik szanaszét.

 

Aham, na ezt nincs ember aki megfizesse. Ha úgy értetted, hogy pár fát növesszünk meg, akkor rendben. Van 20-25 ha, lehet gyakorolni :-)

 

Nyírségi vagyok, a védősávok valóban nagy szerepet játszottak a homok megfékezésében. Sajnos a privatizáció "áldásos" eredményeinek egyike, hogy a mohó új földesurak első dolga volt az akácfasorok kitermelése. Meg is van az eredménye, Ha a száraz földeken elkezd fújni a szél, sokszor olyan porfelhők szállnak mintha köd lenne.

 

Tessedik szülőföldjéről származom, zseniális dolgokat alkotott. A futóhomok megfékezése miatt sok száz paraszt család áldhatja a nevét. DE a nyárral együtt az akácot is úgy kezdték nagyüzemileg telepíteni ami minden józan ésszel szembement és a gondok itt kezdődtek. A rendszerváltás utáni rablás meg csak a befejezése volt a nagy műnek...

Előzmény: raklapjúzer (90571)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90571

Az akác is nevelhető hosszú törzsnek, csak megfelelő erdőgazdálkodás kérdése. Végig kell menni évente a gallyazófűrésszel, és nem ágazik szanaszét.

 

Na a gőzölt akác az egy kamu. Bükkre lehet hogy hatásos, de az akác addig dolgozik amíg magától meg nem állapodik. Van gőzölt akácból parkettám. Egy év múlva 6-8 db-ot cserélni kellett, úgy megcsavarodott. A maradék 4-5 köteg azóta is a padláson szárad. Pár ezekből is megcsavarodott, de a maradék már kifogástalan.

 

Évek óta egy fűrészüzemből hordom a hulladékot tüzelni. Ők 2-3 évig rönkben tartják az akácot, csak utána vágják fel. Ha igényesebb fűrészáru kell, akkor a felvágott anyagot további 1 évig tárolják. Ha ezután átválogatják, akkor ami egyenes maradt, többé nem vetemedik.

 

Nyírségi vagyok, a védősávok valóban nagy szerepet játszottak a homok megfékezésében. Sajnos a privatizáció "áldásos" eredményeinek egyike, hogy a mohó új földesurak első dolga volt az akácfasorok kitermelése. Meg is van az eredménye, Ha a száraz földeken elkezd fújni a szél, sokszor olyan porfelhők szállnak mintha köd lenne.

Előzmény: halaloszto (90559)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90570

hát, olyan köszörűt már én is beszereztem, majd én is gyakorlom akkor

 

sőt, vettem azt a beledugós élezőt is, bár még sosem használtam ("gépgyűjtő" vagyok :))

 

igen, gondolom, hogy ennyiért megéri, de nem minőség

viszont az évi 2 db fémfúrásnál legalább lesz mihez nyúlni

Előzmény: FüstyZ (90567)
pajaci Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90569

Némelyik idióta az alföldön akarta kiirtani. A szőlő, vagy a búzaföld közepén kinő egy akác, kivágja az ember. Ha tölgyfa nő, azt is. Veteményesben is kihúzzuk a gazokat. Tölgyerdőben nő egy akác, ki kell vágni.

Előzmény: halaloszto (90568)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90568

én egy ilyen futóhomokos helyen nőttem fel. simán van sivatag a tisztáson az erdőben. és tényleg sok az akác.

 

pont az benne az invazív jelleg, hogy ha megjelenik az őshonos erdőben, akkor átveszi az uralmat. tehát senkinek semmi baja az erdősávval a nagykunságon, viszont ha megjelenik egy tölgyesben, akkor irtani kell mert kiszorítja a tölgyet is.

 

Vajk

Előzmény: pajaci (90564)
FüstyZ Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90567

Szerintem ezek a fúrók biztosan nem túl tartós anyagból készülnek. De ha később tudod őket élezni (értsd van köszörűd) akkor nyugodtan megveheted, legfeljebb gyakrabban kell köszörülni.

 

Én nemrég kaptam egy kettős köszörűt és azóta tudom (ill. most tanulom) élezni a fúrókat. Van egy nagy doboz régi fúrószáram, mindenféle méret. Vettem mindig a fúrókat, aztán ha elkopott megint vettem. Csak gyűltek éveken át, most van min gyakorolni :)

Előzmény: Barnamedvébb (90563)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90566

hallottam ezt is, de szőlőm nincs, nem is lesz :)

persze, más karónak is jó, nagyapám is használta

(mi mindig íjat hajlítottunk belőle)

 

ez a "mezővédő erdősáv" szókapcsolatot nekünk is beégették az agyunkba az iskolában

Előzmény: pajaci (90565)
pajaci Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90565

Szőlőkarókat az alföldön csak akácból csinálnak, 30-40évet kibírnak.

Előzmény: Barnamedvébb (90562)
pajaci Creative Commons License 2015.04.21 0 1 90564

"A fafaj 1601-ben jelent meg Európában díszfaként. Hazánkban Tessedik Sámuel evangélikus lelkész volt az, aki a 18. század második felében széles körben kezdte alkalmazni az alföldfásításban."

 

"Az akác elsődlegessége hazánk gyenge adottságú termőterületeinek a befásításában kétségtelen 1925 óta, amikor hazánk erdősültsége a legalacsonyabb szintre (11,5%) zuhant."

 

Érdemes elolvasni:

http://www.peticiok.com/akac_hungarikum

 

40 éve úgy tanultuk az iskolában, hogy az alföldi művelhetetlen területeken a futóhomok megkötése érdekében telepítették. Úgynevezett mezővédő erdősávokat alakítottak ki belőle, erre a feladatra semmilyen más fa nem volt alkalmas. Hatalmas területeket tudtak így művelés alá fogni, ami előtte nem volt lehetséges. Ahol akác erdő van, ott előtte csak homok volt, élővilág meg nem igen burjánzik a futóhomokon. Tehát nem értem milyen őshonos állatvilág kiszorításáról beszélnek.

 

Előzmény: Törölt nick (90555)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90563

 

valaki vett már ilyen LIDL-s acélfúró készletet? megéri? illetve érdemes?

(alig van vasas fúróm)

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90562

földben az egyik legtovább tartó fa

 

anno ágyásszegélynek vágtam fel, nem vacakoltam, hígított lenolajat tettem nagy diszperzites vödörbe és abban állt egy ideig

 

11. éve kiválóan tartja magát, nem csak a föld fölött, alatt is

aki ilyenben gondolkodik, annak ajánlom

Előzmény: halaloszto (90559)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90561

műhelyszekrény!

 

A műhelyszekrény új élete

A régi boltokban legjobban a sokfiókos szekrényeket szeretem: öreg patikákban, optikában, suszternél, könyvtárakban találkozni velük. A régi olvasók emlékezhetnek Emmi néni kis üzletére , ott is a dobozrendszer az egyik legelbűvölőbb berendezési attrakció. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

 

Soká Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90560

"35cm "magasan" van."

 

Bocsánat, én azt hittem, hogy ez a földön áll. Általában a DIY maróasztalok saját lábakon állnak.  Így aztán elég robusztusnak tűnt. Valószínűleg a betét mérete is megtévesztett. Bocs!

Előzmény: FüstyZ (90532)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90559

 - van gőzölt akác. az nem mozog, és nekem nagyon tetszik a kinézete.

 - azért szeretik tüzelni, mert nedvesen is jól ég. ezért elterjedt az a tévképzet, hogy az akác az a tuti tüzifa. és mivel kedvelt, hát miért ne adnák kicsit drágábban, ha úgy is megveszik.

 

Vajk

Előzmény: MN 3100 (90557)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90558

láttál már 6 méteres akác törzset? baromira elágazósra nő. 2méteres akác deszka már kuriózum. senkinek nincs kedve méteres darabokból iparilag bútort termelni. kerítéslécnek tuti.

 

Vajk

Előzmény: pali923 (90550)
MN 3100 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90557

Szervusz!

 

Az akác tüzifa nálunk nem olcsóbb, mint a bükk-cser.

Legalább is mázsa árban.

 

Úgy tudom azért mert a sűrűsége (fajsúlya) kisebb

mint a többieké és ezért nagyobb térfogatot kell

ugyan azért az árért eladni.

Márpedig a kereskedő térfogatban (erdei köbméterben) veszi.

 

Olyan helyen, ahol más fa nem nő meg normálisan,

kitűnően nevelhető. Nemes (őshonos) erdőben

telepítve képes az eredeti flórát tönkre tenni.

Gyomnövény szerűen fejlődik, majdnem kiirthatatlan.

 

Az anyaga számomra szépnek tűnik. Viszont azt

mondják, hogy nem képes megállapodni. Állandóan

mozog, vetemedik.

 

A szomszéd kerítésléceket csavarozott fel akácból

acél zártszelvényre. Sorban szakadnak el a csavarok

és néha kitépi a csavart is az acélból.

 

Viszont nem hajlamos a korhadásra. Legalább is

a szabad levegőn. Bár istállóban - disznóólban is

előszeretettel alkalmazták.

 

Péter

 

Előzmény: Törölt nick (90555)
rferi Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90556

Díszfaként mifelént több példány is van belőle.

Én nem vettemészre, hogy úgy nőne, mint a bolondgomba, és sajnos a fáját se tudtam még fűrészelni.

Szépnek viszont szép amikor virágzik!

Előzmény: Törölt nick (90541)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.21 0 0 90555

Az akácnak én sem vagyok híve, elég mérges is vagyok, mert a szomszédom pár éve ültetett a kerítéstől kb 3 m-re egy  akácfát, és már nálam is megjelentek a gyökérhajtások amiket kiírtani sem lehet. Az akác nagy erdőben megöli a teljes biodiverzitást. Egy madár csicsergést sem lehet hallani akác erdőben, mert a madarak sem mennek oda ahol nem tudnak fészkelni (mert szúrós tüskés a fa) táplálékuk sincs mert más növényt is kipusztít maga körül amin a bogarak is megélnének. 

Persze van aki hasznosnak tartja az akácot, főleg azok akik nagyban ültetik és vágják ki tüzelőnek, hiszen nekik gyorsan pénzt hoz. azok is kedvelik akik akáccal fűtenek, mert olcsó fűtőanyag. De aki a természetes élővilág híve, az meg utálja az akácot. 

 

Remélem, hogy a Paulovnia Elongata jobb lesz mint az akác, már csak azért is mert a bútorgyártásra is felhasználható. Elég szép az erezete is, ezen az oldalon van egy kép a felfűrészelt fájáról, nagyon szép erezetű csomómentes. 

Előzmény: pajaci (90547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!