Keresés

Részletes keresés

torony78 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83540

Van valakinek lakatos ismerőse Észak-Budán, vagy Kőbánya környékén, aki földi halandóknak is (pl: nekem) dolgozna, és az anyagbeszerzést is rá lehet bízni?

Budapesten máshol, Budakalászon és Üröm környékén is oké, de a fentebbi területet preferálom.

Ha nem publikus, akkor a profilomban megadott e-mailre írd kérlek!

 

halaloszto Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83539

Nem csinalt meg senki betonbol maroasztalt? Nekem raja van a listamon, de lehet ebben az eletben nem kerul sorra.

halaloszto Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83538

Ahol arulnak lamnaltat, ott van ilyen, ra kell kerdezni. Van ahol kernek erte kis penzt, van ahol letagadjak mert mar megvan mire hasznaljak.

Előzmény: Törölt nick (83536)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83537

 Boltban a hat mm alu baromi draga

Előzmény: joevagyok68 (83528)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83536

Üdv mindenkinek!

 

Azt lehet tudni, hogy ez milyen gyártmányú, típusú parketta alatt van? Vagy esetleg azt, hogy ezt melyik üzletben sikerült beszerezni?

(Van egy pár lehetőség a környéken, feleslegesen nem akarnám magam égetni :)  )

Előzmény: GPS (83524)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83535

Nos, pont erről beszéltem. :P

 

Előzmény: GPS (83534)
GPS Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83534

 

"Az az anyag egy teljesen szabványos HDF laminált parketta darab csak nincs felvágva.  Nem pedig egy külön erre a célra gyártott a gyár által speciálisan erre a célra űrtechnológiával kifejlesztett, sehonnan máshonnan nem beszerezhető anyag."

 

Rühellem magamat idézni, de olvasd csak el még egyszer ezt a mondatomat:

 

Ezt írtam én az anyagról:  

"Az anyaga magára a laminált-parketta anyagára hasonlít a legjobban - gondolom ezt is a parketta-gyár gyártja magának."

 

- Miben különbözik ez attól, amit te kommenteltél a dologhoz?

- Hol szerepel ebben a "speciális", vagy az "űrtechnika" szó? 

- Vagy hol szerepel az, hogy "sehonnan máshonnan nem beszerezhető anyag" - azon kívül, hogy én hol bukkantam rá,  teljesen véletlenül?

 

Picit öncélúnak vélem ezt a kötekedést - pláne, hogy ugyanazt véled "éles szemmel felfedezni" a mondandódban - amit én már előzőleg rég és szinte ugyanúgy leírtam.

.

Előzmény: Paco155 (83533)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83533

Ha jobban belegondolok akkor az hogy - leginkább ahogy - te ajánlottad.

 

Az az anyag egy teljesen szabványos HDF laminált parketta darab csak nincs felvágva.  Nem pedig egy külön erre a célra gyártott a gyár által speciálisan erre a célra űrtechnológiával kifejlesztett, sehonnan máshonnan nem beszerezhető anyag.

Viszont hosszú tapasztalatból tudom, hogy te ezt soha semmiképp nem fogod elismerni.

Előzmény: GPS (83531)
pajaci Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83532

Nem egyszerű feladat tökéletesen síkba illeszteni az alulapot. Az aluról könnyen eltávolítható minden szennyeződés, pld. gyanta, ragasztó. Könnyen csúszik rajta a munkadarab, de nem túlságosan. Ilyen 2mm-es aluból van nekem 2db 120x80cm-es.

Előzmény: joevagyok68 (83528)
GPS Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83531

 

Ha lakkozott, ha nem - ez nem ez az anyag.

 

Most neked mi a gondod? Az, hogy még nem láttál olyan anyagot... vagy inkább az, hogy én ajánltam?

.

Előzmény: Paco155 (83529)
Snopiee24 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83530

Köszönöm a segítséget! Már csak egy-két technikai kérdésem lenne. Ha jól emlékszem, van nekem itthon aluminium sín, ki lehet-e váltani a fát ezzel az alusinnel? Valamint én valamiféle vékony gumitalpra gondoltam csiszolópapír helyett (a csiszolópapírt kissé durvának tartom)?

 

Köszönöm!

 

 Üdv.:András

Előzmény: Törölt nick (83521)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83529

Kettővel feljebb ott van a lakkozott HDF lap.  De igazából mindegy is.  Nem létezik olyan anyag amit mondasz azon kívül amit te találtál és kész.  :P

Előzmény: GPS (83527)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83528

Azt lehet tudni, hogy mennyiben/mivel/miben jobb egy vekony aluval boritott asztal, mint egy kisebb/vastagabb/bemart alulap /5-6 mm/ egy munkalapba ?

Előzmény: halaloszto (83517)
GPS Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83527

 

Hasonlít... de mégsem ugyanilyen. Ezen  (a fotón legalábbis) látszik az anyag rost-szerkezete, még ha finom is.

 

Amiről én értekeztem, azon ilyen nincs - az inkább olyan, mint ha valami porból lenne "szinterizálva" - vagyis semmilyen rost-szerkezet sem látszik sem a felületén, sem az anyagában.

 

Ráadásul eről azt írja, hogy: "Lemezek száraz környezetben való általános felhasználásra"  - amit viszont én használtam, az viszont 100% vizálló.

Annyira, hogy egy darab egy teljes szezont állt víz alatt (magasítónak tettük be a hulladékot) és szezon végén azt láttuk, hogy csak a felülete lett nedves - ami a napon azonnal meg is száradt - ugyanis a belsejébe egy gramm víz se hatolt be.

.

Előzmény: Paco155 (83526)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83526
Előzmény: GPS (83524)
gdzsozy Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83525

Hello. A többiektől már megkaptam párszor hogy ipari felhasználó ès nem hobbis szemlèlettel nèzem ès mondok vèlemènyt faipari dolgokban. De talán nèha hasznosirható igy is. Simán butorlap aljára forgácslap csavarral felrögzitem a felsőmaróm. De előtte a talp konturját kb 10mm mèlyen belemarom sulyesztem a lapba. Rengeteget maróztam igy soha nem volt gond. Az állitás se nehèz. Èn rárajzolom az anyagra meddig menjen fel. Nem nagy hókusz pókusz. 

Előzmény: Törölt nick (83507)
GPS Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83524

 

JAVASLAT MUNKAASZTAL KOPÓFELÜLETRE (másnak is szól)

 

Véletlenül bukkantam rá egy szenzációs anyagra - csak ajánlani tudom ilyen célra. Ez pedig az az anyag, amiből a lekötegelt laminált parketták fedlapjait gyártják.

 

Az üzletekbe ugyanis a laminált parketta raklapon, kötegelve érkezik - és a kötegek aljára és tetejére egy-egy "csoda-anyagból" készült lapot tesznek, mintegy összetartó-védő befejezést.

 

Pontos méretet nem tudok, de kb. olyan 90 x 130 cm, a vastagsága pedig 8-10 mm.

Az anyaga magára a laminált-parketta anyagára hasonlít a legjobban - gondolom ezt is a parketta-gyár gyártja magának.

 

Hihetetlenül tömör, szívós, kopásálló, szinte alu-precízséggel megmunkálható - és víz alatt is korlátlan ideig vizálló (!).

Elpusztíthatatlan anyag - a legutóbb még egy fehér színű, "pregert" laminálás is volt rajta.

 

Nem kereskedelmi áru, nincs leltárban - a boltok raktárosaival vagy eladóival kell elbótolni.

Itt mifelénk 500-800 Ft-ot kérnek egy lapért (hangulattól és a sör-áraktól függően) - de a minőségét tekintve ingyen van ennyiért.

Gyakorlatilag én nem is tudok hasonlót bármilyen kereskedelemben kapható anyagként - ártól függetlenül.

.

Előzmény: CSABUSZ (83493)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83523

Erre gondoltál :) A vonalzó szélességének megfelelő horony van marva a nagy Ú alakba, olyan mélyen, hogy a tépőzár bolyhos részéből 2 réteg is elférjen. A sima fémvonalzó a 2 réteg tépőzár között tud csúszkálni és nem kopik le a felirat sem a vonalzóról.

 

 

De nemrég vettem egy digitális magasság mérőt is mert ezzel már tized mm pontosan be tudom állítani a marófej magasságát, de erre ritkán van szükség, így az egyszerű házi változatot is használom.

Előzmény: Törölt nick (83507)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83522

Ha a T vonalzó szárára alul felragasztasz végig csiszoló papírt kétoldalas ragasztó szalaggal akkor a vonalzó nem fog elcsúszkálni fűrészelés közben, elég kézzel megtartani. De akár egy asztalos szorítóval vagy csipesszel is lehet rögzíteni a vonalzót a munkadarabra.

 

Előzmény: Törölt nick (83521)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83521

A legegyszerűbb módszer ha csinálsz fából egy nagy T vonalzót. A T vonalzót ráteszem a munkadarabra úgy hogy a T feje felől tolom a gépet. 

A vonalzó szára nekem kb 1.5 m hosszú a feje pedig kb 30 cm-es. A fej egyik oldalát a körfűrésszel levágtam úgy, hogy a vonalzó szára mellett toltam a gépet, így hajszál pontosan akkora a fej ott mint amekkora a gép talpának a szélessége. Így a vágandó részhez csak oda kell illesztenem a T fej levágott végét és már fűrészelhetek is.

 

Előzmény: Snopiee24 (83497)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83520

Nem is emlékszem már mikor használtam a gépsatumat, olyan régen volt. Mindent kézből megtartva fúrok, ütközőt sem használok. Ha túl kicsi a munkadarab és félő, hogy kikapja a fúró a kezemből akkor egy szorítóval vagy fogóval megfogom a munkadarabot és úgy vezetem kézben a fúró alá. Ezek után engem egyáltalán nem érdekel, hogy elfordul e az asztal emeléskor :) 

Előzmény: GPS (83496)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83519

A rétegelt lemez a legerősebb. Ha tudod abból készítsd az asztalt.

 

Előzmény: CSABUSZ (83493)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83518

A gép külön állvanyon mozog, 5mm es lemezre lesz fogatva ehhez hozzajön a 2 vagy 3 mm lemez az asztal lapjaba süllyesztve.Összesen 7-8 mm marasi mélységet vesztek!

halaloszto Creative Commons License 2015.01.04 0 0 83517

a betét egy külön story. egyelőre most az megy, hogy aluval laminált (kasírozott) mdf-ből lehet-e asztalt csinálni.

 

rahedlee csinált, és neki működik, de ha jól emlékszem kicsit és csavarozta.

 

nekem volt 2méteres vonalzóm ami alu+hdf volt, az csak 18 fokon volt egyenes.

 

a tökéletes pl a vastag textilbakelit lenne, csak egy vagyon. jó kérdés hogy milyen a hőtágulása, jobban passzol-e a forgácslaphoz mint az alu.

 

Vajk

Előzmény: 409 (83513)
pajaci Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83516

Köszi, hátha olvassa és mond valamit.

Előzmény: Schnitt (83514)
pajaci Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83515

Úgy gondoltam hogy ráteszem a vezetőrudakat, és azoknak a helyét bemarom a forgácslapba. Így egy síkba kerülne a maró talpa a forgácslappal, és azt borítanám meg aluval.

Előzmény: 409 (83513)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83514

Ha jól rémlik Rahed Lee kolléga csinált hasonló kompozitot, igaz, ő szalagfűrész asztalra.

Szerintem faggasd ki ragasztó és hőtágulás ügyben.

 

Előzmény: pajaci (83511)
409 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83513

 Nem gondolom, hogy sokan csinálnának ilyet. Most az sem tiszta, hogy ehhez fogatod a gépet, vagy külön állványon mozog? Az előbbi esetében, ha a teljes keresztmetszethez rögzíted, akkor sokat veszítesz az emelési magasságból, ha meg kivágod a forgácslapot és csak az alulemez marad, akkor szerintem az gyenge lesz.

Munkalapból csináltam az enyémet, 5mm-es rozsdamentes acéllemez betéttel. Először 3mm-es volt benne, de gyenge volt, hajlott terhelésre.

 Anno csináltam egy 400-as egyengetőt, azt  alulemezzel borítottam, nem volt vele semmi gondom. Igaz, 30mm-es rétegelt volt az alap, nem forgácslap.

Előzmény: pajaci (83511)
pali923 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83512

18 vagy 20mm, nem tudom most pontosan.

Előzmény: CSABUSZ (83508)
pajaci Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83511

Erre a forgácslapra 2-es alulemezt ragasztani ötlettel nincs senkinek véleménye, tapasztalata?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!