Keresés

Részletes keresés

CSABUSZ Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83508

Köszi!

 

Milyen vastag a lemez?

 

 

Előzmény: pali923 (83506)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83507

Köszönöm a hozzaszolást maro asztal ügyben, folyamatosan töröm én is a fejem.....Ha nem a gyari beállitast hasznalom akkor a marasi magassagot hogyan ellenőrzöm majd?Elsöre az tünik logikusnak hogy a mozgo keret es a sint tarto fix szerkezetnél mernem a tavolsagot.Nem vagyok biztos benne de Repülögöpépitö regen csinalt volna valami magassag meröt!

Amugy ma probalgattam a gépet elég jonak latszik, hiaba a legolcsobb(csak tartos is legyen)

pali923 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83506

Az biztos, hogy a forgácslapot nem választanám. Az mdf is biztosan jó, ha a Festoolnak is megfelel, de pl. én annyira nem szeretem. Én rétegelt lemezből csináltam az enyémet, elég strapabíró, nincs rajta felületkezelés sem. Ha valami rákerül, picit megcsiszolom, és megy tovább.

Előzmény: CSABUSZ (83493)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83505

Szia Zoli 

 

 

Ugy látom ezt a fajta lapot nagyon dicséred:

 2240 x 20 x 0,65 mm és a fogosztása 3TPI (8milliméterenként vannak a fogak)  

 

Ezt a fajta lapot boronkay-éknál is lehet kapni????

Előzmény: arvaiz69 (83501)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83504

köszi! jó kis elméleti szaki leszek hamar, reggel meg megyem a műhelybe gyakorolni. rendes energiát tett a manusz az anyagba. az angol szerencsére nem probléma egyáltalán, bér kicsit ki vagyok esve a gyakorlatból, majd két hete nem voltam melóban, ahol az egész nap angolul megy.

Előzmény: Törölt nick (83503)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83503

Annak ellenére hogy úgy sejtem, nem vagy "beginner" talán neked is lesz benne hasznos infó (nem tudom az angol mennyire probléma, én nagyjából megértem, de sokszor nem is kell a szövegértés)

 

Scroll Saw Cutting for Beginners a ScrollSawParadise tecső csatornán. És ez gépi vágást tárgyal.

 

Én annó átfutottam rajta, az első rész nem annyira érdekes de pl ebben a részben 2:30-tól kitárgyalja, miért ne a fűrészgépet hibáztassuk, ha nem tudunk egyenest vágni vele, majd be is mutatja, hogy kéne. Egyenes mentén, görbén ... stb, sztem érthetően végigmegy a gyakoribb szitukon. Szerintem ad hasznos tippeket.

 

Előzmény: halaloszto (83450)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83502

Csabusz!

 

Véletlenül akadtam rá az általad linkelt kis elszívó más néven futó változatára, és a vélemények nem valami rózsásak róla, ráadásul ott 35 literesnek írják a tartályt, hajlamos vagyok inkább annak hinni, bár lehet, hogy az eltérés az ahhoz adott redős szűrő miatt adódik.

Szóval úgy néz ki, mindent összevetve egy porszívóval biztosan felér, de sokkal többet nem érdemes várni tőle.

Ráadásul úgy, ahogy ott az egyik képen látható, rendszerbe kötve jó eséllyel elbukna.

arvaiz69 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83501

Szia!

A vágási felületről készített kép lemaradt!

 

Előzmény: arvaiz69 (83500)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83500

Szia!

Nekem egy Makita LB1200F szalagfűrészem van, ehhez rendeltem most több lapot is!

Kettő lapot az Ebay-ról, egy segítőkész fórumtárs közbenjárásával!

Ezt az a lap. http://www.amazon.de/Bands%C3%A4geblatt-Banso-Flex-Germany-2240x20x0/dp/B00BYSIXBA/ref=pd_sim_diy_5?ie=UTF8&refRID=1EE1JEN2YH89E24KQ5F6

 

2240 x 20 x 0,65 mm és a fogosztása 3TPI (8milliméterenként vannak a fogak). Ez a lap vastagabb fa fűrészeléséhez a legalkalmasabb. Ezek Flex-back lapok, tehát nagy igénybevételt is kibírnak mert edzett lapok!

 

 

És a vastag lappal ilyen a hosszában végzett vágási felület. És még ami fontos, hogy a fűrészport teljesen kihordja a vágott felületről! 

 

Aztán a Boronkay szerszámélező cégtől rendeltem három fűrészlapot. http://boronkay.ininet.hu/

 

1 db. 2240 x 13 x 0,36 mm 6 TPI (4 milliméterenként vannak a fogak)

2 db. 2240 x 13 x 0,5 mm   6 TPI    

Ezek a lapok is edzettek, tehát nagy igénybevételt is kibír. Ezeket elsősorban keresztvágáshoz, és vékony lécek hosszanti vágásához vásároltam.

 

Aztán az elszakadt Makita szalagom helyett vásároltam egy új Makita szalagot 2240 x 13 x 0,5  4 TPI (6 milliméterenként vannak a fogak) . Természetesen ez is edzett lap!

 

A Boronkay cégtől rendelhető bármilyen méretben, bármilyen lap, profi módon megélezik. Természetesen nem ők az egyetlenek akik ilyennel foglalkoznak, de én úgy tudom, csak nekik van ilyen edzett lapuk amit én is vásároltam.  De lehet, hogy tévedek, hiszen elég nagy ez az ország lehet másnak is van ugyanilyen terméke.

Tegnap kipróbáltam a vastag lapot, nagyon jó lap. Kényelmesen lehet vele dolgozni, szépen egyenesen vág és a vágási felület is szinte tökéletesnek mondható.

Ma a 13 x 0,5 mm 6TPI lappal keresztvágásokat végeztem a meggyalult, lábaknak való 3 cm vastag borovi fenyőből. A vágási felület nagyon szép, nincs kiszakadás. Hibátlan!!!

Bátran tudom ajánlani ezeket a lapokat!

 

Üdv.: Zoli

 

 

Előzmény: Törölt nick (83486)
EPP__ Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83499
Előzmény: EPP__ (83498)
EPP__ Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83498

Meg nem volt idom az utolsó 100 hozzászólást elolvasni, de hátha még nem lelted meg a végső és egyedül üdvözítő megoldást a maró rögzítésére.

 

Nekem egy gyári Einhell alumínium asztalom van. Nem mondanám, hogy elégedett vagyok vele, de a rögzítési megoldása jól működik, és szerintem a tiedhez is lehet valami hasonlót csinálni.

Ahol a maró talpa az asztal síkját éri ott az asztal kb. 3-4 mm vastag, körülötte kb. 8. Így a maró egy neki kialakított "lukba" ficcen bele, oldalra nem mozog. A függőleges mozgását pedig 4 L alakú vasdarab akadályozza ( egyik száruk kb 5 cm a másik kb. fél cm), ezek  4 irányból benyúlnak a talp alá. 1-1 szárnyasanya szorítja őket a talpra. Így nincs macerálva a talp.  a csavarok 5-ösök vagy 6-osok ( de biztos elkészíthetőek M12-ből is  :)  )

Sajna most  nem tudok képet készíteni neked a megoldásról. De talán így is érthető

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (83381)
Snopiee24 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83497

Sziasztok!

 

 Lenne egy kérdésem. Nemrégiben kaptam egy Parkside körfűrészt, szépen vág, ergonomikus, stb... egyetlen dolog hiányzik, de az nagyon: egy vezetősín. Tudnátok abban segíteni, hogy lehet-e ehhez a géphez vásárolni valahol, vagy nekem valakivel külön legyártatni, vagy van-e valakinek egyéb ötlete?

 A segítséget előre is köszönöm!

 

 Üdv.: András

GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83496

 

Persze, ismerem a trükköt - sőt alkalmazom is.

 

Részemről (amit csak lehet) gépsatuban fúrok. Annak a talpát lazítom fel egy kicsit, reverse-et adok a gépnek - és amikor elhelyezte magát, megszorítom a satut. Utána mehet a fúrás normális forgásirányban :-)))

.

Előzmény: pajaci (83494)
pajaci Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83495

Én is maróasztalt akarok bütykölni, forgácslap + 2mm-es alulemez segítségével. Csak az a kérdéses, miként fog a hőtágulás hatására viselkedni ez a szendvics.

Előzmény: CSABUSZ (83493)
pajaci Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83494

Általában kézzel tartom meg a fúrandó anyagot. Ha mégis le kell szorítani, és ilyen többlépcsős a fúrás, akkor kifúrom a kicsivel, leeresztem az asztalt fellazítom a szorítót.

Kikapcsolt állapotban ráeresztem a vastag fúrót, és elkezdem kézzel visszafelé forgatni. Ilyenkor bepozicionálja az anyagot középre.

Előzmény: GPS (83492)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83493

Más téma:

 

A kézi körfűrészhez és a marógéphez szeretnék asztalt készíteni.

Már annyi videót megnéztem és annyiszor, hogy szinte kívülről fújom...

 

De csak jobban össze zavarodtam azt illetően, hogy mi lenne a legjobb anyag.

Van, aki forgácslapot, van aki rétegelt lemezt és talán a legtöbb helyen az MDF lapot írták, mondták nem itthoni oldalakon.

 

Mit tanácsoltok?

 

Köszönöm!

GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83492

 

Nekem nem az szokott lenni a gondom, hogy sűrűn fúrok 5 centinél vastagabbat - hanem amikor több lépésben fúrok ki egy nagyobbnak mondható lukat. (Tudom, nem szakszerű, de van még 22-es fúróm is - 12-esre leesztergált szárral.)

 

Ilyenkor mondjuk egy 3-assal fúrok elő (kb. a következő fúró keresztélének a méretével), utána jön a "majdnem méret", aztán "kalibrálás" végső méretre (példaként mondjuk 12-es méretre).

 

Ilyenkor van az, hogy mindenképp mozdítani kell, mert a 3-as fúró hossza meg a 12-esé ugye nagyon eltér.

.

Előzmény: pajaci (83490)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83491

Mindenkinek köszönöm a válaszokat a fogasléccel kapcsolatban!!

 

A fogasléces emelést csak azért "tartom" jónak, mert igaz, csak 2x használtam oszlopos fúrót, de állandóan kellett állítani az asztal magasságát, vagy a fúrószár cseréje, vagy a löketmagasság miatt, de számomra katasztrofálisnak tűnt.

 

Ha most veszek egyet, jól akarok dönteni. De 20,000ft-ot csak emiatt nem biztos, hogy kifizetnék.

Ha megkönnyíti a nagy ritka használatot, akkor megéri.

 

 

Köszi mindenkinek!

pajaci Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83490

Kifúrom vele az öt centit, felemelem az anyagot és aláteszek egy deszkát (akár 5cm-est) és fúrom tovább. El nem tud mozdulni oldalra, mert a fúró megvezeti.

Előzmény: MN 3100 (83485)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83489

"minnél vastagabb annál jobban csinálja"

 

Az a gyanúm, hogy a vastag (és széles) lapot nem képes a szerkezet úgy megfeszíteni, hogy a két kerék között tökéletesen egyenesen fusson, marad egy kis íve, ami miatt vastagabb anyagnál már nem fér el a kerfben, hanem súrolja a vágott felületet.

A 0,6 mm már akkor is vastag a 200-as gépre, ha nem izmos anyagból van, de ha nem hőkezelt fogakkal készült, akkor muszáj hogy acélos legyen az egész szalag, így pedig már igencsak nehezen hajlítható ekkora sugárral.

 

A 300-asomon jelenleg 8-as és 13-as szalagot használok, szélesebbet nem is igen tervezek rá, talán 15-ösből valami edzett fogú hajlékony lapot, asszem Boronkayéknál készítenek ilyet.

Előzmény: gyuszi1989 (83457)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83488

Úgy van, ahogy más is írta: a nem ipari kategóriás fúrógép asztala mindenképpen elmozdul, akár kézzel, akár fogasléccel emeled.

Az én Einhell 1020-asom asztala fellazítva mm-eket mozog jobbra-balra.

Mondjuk a 80 mm-es lökete miatt ritka az, hogy fúrás közben kell állítani, sőt még ezt is igyekszem elkerülni azzal, hogy az asztal magassága egy leginkább használatos magasságra van beállítva, és több különböző vastagságú falapot tartok rajta, ezek variálásával korrigálom a tárgy méretéből vagy a fúrószár hosszából adódó magasság különbségeket.

Tudom, a falapok, pláne a közéjük kerülő porral együtt nem garantálnak olyan tökéletes felületet, mint az öntvény tárgyasztal, de nem is igen végzek százados pontosságot igénylő munkákat, nekem eddig bőven megfelelt ez a megoldás.

 

Mellesleg a fogaslécet még a használatba vétel után nem sokkal odahefteltem az oszlophoz, nem voltam megelégedve a szorítógyűrű tartásával.

Ha netán akkora tárgyat kéne fúrnom, ami nem fér el a fúrószár és az asztal között, akkor sincs gond, mert nem csak az asztalt, hanem a komplett fúróegységet is el lehet fordítani az oszlopon, úgy emlékszem, egyszer már szükség is volt erre - bár lehet, hogy csak próbaképpen fúrtam így vele.

 

Az elszívóról éppen mostanában érdeklődtem, mert a meglévő porszívóm majdani cseréjére ezt szemeltem ki, de senki nem válaszolt, így gondolom nincs róla tapasztalat.

No de majd te!

A paraméterek biztatóak, vedd csak meg, aztán várjuk az elégedett beszámolót.

Előzmény: CSABUSZ (83480)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83487

 

"A fogasléc viszont akadály lehet, ha az asztalt valamiért ki kell fordítani a tokmány alól, mert például nagy a munkadarab."

 

Áhh, én olyan vezető-, illetve fogas-lécről  beszéltem, amelyik az oszlop palástján körbeforgatható és bárhol rögzíthető.

Alul-felül van egy-egy bilincs-szerű gyűrűje, ami rögzíthető az oszlopon.

 

Fellazítva 360 fokban körbeforgatható és tetszőleges helyzetben rögzíthető is.

 

Remek, univerzális megoldás. Egyesíti az oldalra-mozgó- illetve a fix asztal előnyeit.

.

Előzmény: MN 3100 (83485)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83486

Szia Zoli 

 

Meg tudnád mondani honnan rendelted a fűrész szalagokat és hogy milyen méretűt rendeltél ????

 

És mik a gép paramétereid????

Előzmény: arvaiz69 (83470)
MN 3100 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83485

Szervusz!

 

Bizony néha nagyon hiányzik.

Igazából nem is a fogasléc, mert az tudomásom

szerint nem igazán vezeték, hanem egy prizmás

vezeték.

Ez a prizmás vezeték olyan, mint a fémesztergán

a szán vezetéke és ez 0,1...0,01 mm pontosságú.

Sajnos egy ilyen megoldás rettentő drágává

teszi a fúrógépet.

 

A fogasléc, szerintem, elsősorban a pontos és

gyors asztalemelést szolgálja. Ha kellően finom

az asztal és a fogasléc találkozása, akkor

vezetékként is használható.

 

Sajnos az ilyen fűszerüzleti fúrógépekben egy

furat újra fúrása az asztal elmozdítása után,

mint ahogy azt GPS kolléga írta, csak trükkökkel

lehetséges és eléggé időt rabló feladat.

 

A fogasléc viszont akadály lehet, ha az asztalt

valamiért ki kell fordítani a tokmány alól, mert

például nagy a munkadarab.

 

 

Péter

Előzmény: CSABUSZ (83480)
pajaci Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83484

 

Működik az. Kimásolod a fejlécből, simán beilleszted szövegként, és nyomsz egy spacét.

Előzmény: Handwerker (83483)
Handwerker Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83483

Érdekes ez a beágyazás kód, hogy nem működik :(. Na sebaj itt van a link: https://www.youtube.com/watch?v=kwHaiRb0WZo

Handwerker Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83482

Sziasztok!

 

Maráshoz több jó ötlet is van a videóban. Remélem lesz akinek hasznára válik!

 

<iframe width="1920" height="1080" src="//www.youtube.com/embed/kwHaiRb0WZo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83481

 

"oszlopos fúrónál mennyire zavaró az "asztal" fogasléc nélküli magasságának állítása? Sűrűn kell állítani a magasságot, de még ugye oldal irányban is elmozdul..."

 

(Szerintem) nagyon zavaró. 

Az én felfogásomban az ilyen oszlopos fúrógép használata durván korlátozott.

 

Persze, ezzel nem mindenki ért egyet - de  amikor egy nagyobb lukat 3 lépésből akarok kifúrni (pl. 3-11-12 -es lépésekben) akkor (nekem legalábbis) nem elég a szokásos 50 mm-es löket, amit a kis, fűszerüzleti oszloposok egy fogásból tudnak.

Asztal mozgatással viszont elmegy az oldalirányú furatközpont is.

 

Persze, vissza lehet rá állni különböző trükkökkel - de azért jobb az, ha nem megy sehova (pl. ha van egy rögzíthető vezetőléc az oszlopon - még nem is kell hogy fogasléc legyen - csak vezesse meg oldalirányba az asztalt).

 

Hangsúly: szerintem!

.

Előzmény: CSABUSZ (83480)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83480

Sziasztok!

 

Két dologban szeretném segítségeteket kérni.

 

1, oszlopos fúrónál mennyire zavaró az "asztal" fogasléc nélküli magasságának állítása?

Sűrűn kell állítani a magasságot, de még ugye oldal irányban is elmozdul...

 

2, Kifejezetten barkács célra gondolkozom egy forgácselszívón.

Ezt milyennek találjátok:

http://szerszamkell.hu/karacsonyi_ajanlatok_334/einhell_por__es_forgacselszivo_hordozhato_1100w_bt_ve_1100_2066

 

Vagy tudtok esetleg max ilyen árkategóriában szerintetek jobbat.

 

Köszönöm.

Kamelot Creative Commons License 2015.01.03 0 0 83479

Ha a 200-as a kerék átmérő akkor szerintem nem bírja a 0,6-os vastagságot. Az már elég merev lap és ezt a kis sugarat nem bírja. Ennek a feszítéséhez nagyobb erő is kell. Már lehet hogy a kerék csapágyak sem szeretik. Meg még 15 széles is. A kerekek szélessége sem lehet több.

Előzmény: gyuszi1989 (83448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!