Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83341

másodika munkanap. konkretan bankokat nem tudom, de itt nem szoktak a munka es a banknapot megkulonboztetni.

 

kartyara tudsz utalni a bankszamlad megkerulesevel azonnalra. ha muszaj.

 

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (83339)
pali923 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83340

Az én bankom azt írja, hogy a 31-i befizetéseket 5-én írják jóvá. Gyanítom, hogy a többi is hasonlóan működik, de azért nézz szét a saját bankod honlapján.

Előzmény: Barnamedvébb (83339)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83339

off

 

Kérem, valaki mondja meg nekem, hogy holnap banknap van-e Magyarországon

 

Sürgősen haza kell utaznom, de előbb pénzt kéne utalni a kártyámra.

Köszönöm

 

on

pajaci Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83338

Az egyik oldalon mindig pattogzani fog.

Előzmény: Catman (83335)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83337

A szép vágás bútorlapon nem a fűrészgépen műlik hanem a fűrészlapon. Én freud lapokat használok workzone gépen, szépen vágja a bútorlapot, bár nem kimondottan bútorlaphoz tervezett lapot használok. Ha a freud vagy más nevesebb lapgyártó katalógusát megnézed akkor te is találni fogsz olyan lapot amit kimondottan bútorlaphoz ajánlanak. Azokkal nem lesz kiszakadásos a vágás. Csak 1 hátrányuk van ezeknek a lapoknak, kicsit borsos az áruk, de megéri beruházni rájuk, ha normális munkát akar az ember barkácsolni. 

Előzmény: Catman (83335)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83336

Inkább jó fűrészlapba ruházz be.

Előzmény: Catman (83335)
Catman Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83335

BUÉK mindenkinek! Szeretném idén lecserélni a gagyi bricostore-os kézi körfűrészemet. Főleg 18mm-es bútorlap vágásra használnám, a lényeg az lenne, hogy pontosan vágjon, és lehetőleg ne pattogjon ki az anyag. Érdemes vadásznom parkside vagy workzone gépet? Lehet ezekkel szépen vágni?

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83334

Boldog új évet kívánok mindenkinek! :)

zsgombos Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83333

BUÉK mindenkinek és köszönöm a hasznos tanácsokat!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83332

Isten ments, hogy szakemberekkel vitatkozzak, nem is ellenvetés, amit írok, csak egy kis adalék, ami talán lazíthat a zenkolni-nem zenkolni merev álláspontokon.

Mivel semmiféle fához köthető képzettséggel nem rendelkezem, a magam logikája alapján kezdtem el különféle famunkákat készíteni, kezdve a gyerekkori nyúlketrecektől és deszka-gokartoktól az emeletes ágyig, sarokszekrényig stb.

Az első időkben nemhogy az internetre, de még újságokra se tudtam támaszkodni, így vélhetően több olyan szakmaiatlan fogás is rögzült bennem, amit a mesterek minimum elnéző fejcsóválással nyugtáznának.

 

Egyik ilyen dolog (mint most megtudtam), hogy tiplizésnél még sosem süllyesztettem a furatokat, mert nem vettem számba azokat az eshetőségeket, amik miatt erre szakmailag szükség van/lehet.

A megvezetés kérdése fel sem merült bennem, mert szinte mindig gyárilag darabolt facsappal dolgoztam, amikor pedig én vágtam méretre, annak a végét ugyanúgy letörtem, ahogy a bótinál is láttam.

Így a "belefér" tartományba sorolható pártizedes pontatlanság sosem jelentett megoldhatatlan illesztési problémát, a letörés megvezette a renitens csapokat annyira, amennyire kellett.

Ugyanez a letörés hagy egy kis helyet a furat alján is, ahol elfér pár morzsa vagy néhány csöppnyi ragasztó.

A fölös mennyiségű ragasztóval ugyan volt már gondom, de amikor ez előfordult, azon a zenkolás sem segített volna, figyelmetlenül kalapáltam össze a darabokat, és a furat alján lévő ragasztónak nem volt ideje a csap rovátkáin kimenekülni, és átütötte a lap oldalát.

A kinyomódó ragasztó nálam még nem okozott olyan hibát, hogy eltartotta az összenyomott lapokat egymástól, szépen kipréselődött mindig közülük, onnan pedig letöröltem és kész.

Viszont a lemorzsolódó forgács miatt előfordult már ilyen illeszkedési hiba, de azt gyorsan sikerült orvosolnom, és nem jutott eszembe megelőzésen gondolkodni, vagy utána nézni, ezért következő alkalmakkor is süllyesztés nélkül fúrtam.

 

Szóval úgy látom, a zenkolás elengedhetetlen akkor lenne, ha sarkosra darabolt tiplikkel dolgozna az ember, elképzelhető, hogy a szakmai előírás is erre alapul, viszont ajánlottnak nyugodtan elfogadhatjuk amatőr hozzáállással is, leginkább az illeszkedő felületek közé szoruló morzsalék okozta problémák megelőzésére.

Számomra ez már későn szerzett tudás, mert mióta megvan a lamellózóm, azt se tudom, melyik polcon vannak a tiplik, nem használom őket, de aki ezt a módszert preferálja, és még nem ismerte ezt a szakmai fogást, annak minden bizonnyal hasznára válik ez a kis polémia.

Sértődéssel meg csak nem zárjuk-kezdjük tán az évet, bízom benne.

 

Mellesleg amilyen figyelmetlen vagyok, nekem is csak közvetlenül a megfejtés közreadása előtt esett le az "újonc" kiléte.

Kívánok neki és minden szakmabelinek az új évre annyi munkát, amennyivel még éppen meg tudnak birkózni, a többieknek pedig annyit és olyat, amiben kedvüket lelik.

MN 3100 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83331

Szervusz!

 

Igazad lehet.

 

Majd megszokjuk az új nicknevet.

 

 

Péter

Előzmény: Törölt nick (83322)
adingos Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83330

B U É K !!!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83329

BUÉK!

 

 

kofic Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83328

BÚÉK ! 

pajaci Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83327

BUÉK!

EPP__ Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83326

Mindenkinek új szerszámokban és sikeres projektekben gazdag új evet!

Előzmény: EPP__ (83325)
EPP__ Creative Commons License 2015.01.01 0 0 83325

Akkor ha sikerul elsokent az uj evben  :)

Kamelot Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83324

Köszönöm a katalógust link nélkül is ismerem a benne levő szerszámokat is. Nem a létezését tagadtam. Részemről befejeztem.

Előzmény: BözsiBözsi (83323)
BözsiBözsi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83323

Megkerestem neked azt amiről a sorozatfúróknál beszéltünk.

 

http://paliszander.hu/media/05_sorozatfuro_szerszamok_cmt.pdf

 

 

Itt a 17-es oldal ami érdekes, és a 20-as oldal.

 

Itt megtalálod a zenkölöt.

Előzmény: Paco155 (83319)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83322

Én nem oly' régen vagyok itt, de nem szül. Erzsébeti a kolléga? :-) vagy nem jól emlékszek/tippelek.

 

Amúgy B.Ú.É.K mindenkinek! Haverral éppen (fél)részegen konyhát tervezünk. Mellesleg most jelentette be hogy megnősül. Sok ez nekem egyszerre ... és még nincs vége az évnek o.O

 

 

Előzmény: BözsiBözsi (83321)
BözsiBözsi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83321

Paco155 jól leírta amit le lehetett.

 

Eddig 1600 feletti a hozzászólásom itt a topic-on a régi nick-el.

Ha másként nem megy, akkor még ezen a vonalon is tudom magam "igazolni".

 

Azt nem tudom, hogy hol firtattam a végzettségedet.

Ha még is így lenne, akkor semmi él nem volt a szándékomban.

Előzmény: Kamelot (83318)
Paco155 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83320

És természetesen fában gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek.  :)

Paco155 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83319

Nemrégen írta, hogy nicknevet váltott valami okból, és a jelenlegi utal a régire. Én nem akarom leírni mi volt mert nem tudom a váltás okát, de nekem azonnal leesett mi volt az eredeti.

Előzmény: Kamelot (83318)
Kamelot Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83318

Két dolog lehetséges. Erős amnéziám van vagy nick nevet váltottál.

Van itt olyan a fórumon aki ha azt mondja a pirosra hogy kék akkor elhiszem neki. Még nem tartozol ebbe a kategóriába. Ismeretlenül ne firtassuk egymás végzettségét.

Előzmény: BözsiBözsi (83317)
BözsiBözsi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83317

Ha nézegettél már sorozatfúrókat akkor lehet, hogy nem voltál túl figyelmes...:)

LudasMatyí írta éppen (83306) hogy ő sokat dolgozott ilyen gépen, és ott volt ilyen fúróra szerelt süllyesztő.

 

"Én is alá tudnám támasztani de ettől az nem lenne szakmai alap."

 

Lehet, hogy azért mert te hobbista vagy, és erős kijelentés lenne egy hobbista részéről, hogy mi a szakmai alap, és mi nem az. Talán engedtessék meg az, hogy egy szakember ezt kijelenthesse a saját szakterületén. És ne legyen már az egy bevett forma, hogy egy hobbista ezt a kijelentést ne vonja kétségbe.

Ez nem jeleti azt, hogy egy szakinak mindig mindenben igaza van, de azt igen, hogy normál esetben azért mégiscsak a szakember véleménye a nagyobb súlyú a hobbistával szemben.

 

 

"Az meg hogy kijelented ismeretlenül az engem nem kötelez arra hogy egyet értsek."

 

Figyi, én évek óta írogatok ide, és sikerült már elhitetnem az itteniekkel, hogy értek ahhoz amiről írok.

Ettől függetlenül nem kell, hogy ez téged kötelezzen bármire is. De éppen az itt végzett munkásságom okán szerintem mondhatom azt, hogy itt a topic-on ismernek engem. Arról ne is beszéljünk, hogy van egy-két topic-lakó aki személyesen is ismer.

Ezért sem írom azt le, hogy ez egyéni vélemény.

Én szakma szerint csinálom ezt, és ez talán feljogosít arra, hogy bizonyos kijelentéseket megtehessek.

 

Nem szoktam minden szir-szar dologba beleszólni, Szinte kizárólag olyanokba szólok bele amiben látom azt, hogy vagy nagyon félremennek a dolgok a vita hevében, vagy erős hozzánemértést vélek felfedezni, és adott esetben ehhez a részéhez a szakmai vonalon éppen konyítok is valamit.

 

Lehet, hogy ezek a szavak sokak számára "vérlázítónak " tűnnek, de nem osztom azt a véleményt ami a korunkban nagy általánosságban elterjedt, hogy mindenki mindenben kétségbe vonhat bármit szinte "büntetlenül".

Ez erodálja a szakmaiságot, és nem hiszem, hogy előre vinné a világot.

Vannak dolgok amit igenis a szakemberek jobban tudnak mint azok akik ezt a dolgot kívülről szemlélik.

 

 

Zárszóként ugyanazt tudom írni amit te is.

Nem azonos a véleményünk. Remélem nincs harag.

 

 

 

 

Előzmény: Kamelot (83316)
Kamelot Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83316

Egy pár faipari kiállításon megfordultam már a sorozatfúróknál sosem láttam zenkolót. Bár LudasMatyi olyannal dolgozott. A videómegosztón található videókon sem használnak ilyet. Ez valami titkos dolog. Ezért furcsállom ezt.

Én az euro csavar furatát zenkolom de ez az én gyagyám. Én is alá tudnám támasztani de ettől az nem lenne szakmai alap.

Az meg hogy kijelented ismeretlenül az engem nem kötelez arra hogy egyet értsek. Én minden véleményemhez odaírom hogy egyéni vélemény elhiszik elhiszik nem nem.

Nem azonos a véleményünk. Remélem nincs harag.

Előzmény: BözsiBözsi (83314)
Schnitt Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83315

Nem véletlenül hansúlyoztam ki :)

 

Szakmai képzetlenségemet műszaki szemlélettel, és biztonsági tartalékokkal pótolom.

 

1. Nem teljesítménybérbe dolgozom, nem hajt a tatár. A lyuk mélységét mindkét oldalon 1-1 millivel mélyebbre méretezem, mint a tipli hossza, így ha valami belesodródik, elfér alatta. Ha süllyeszted a furatot, ott is belesodródhat a lyuk faláról egy egy lazább faforgács darab.

 

2. Óvatosan "kapatom" bele a tiplit a lyukba. A furatokat sablonnal készítem, törekszem a pontosságra

 

3. Olyan helyen tiplizek, ahol lap és él találkozik. Az ilyen éleket nem fóliázom le, mert egyrészt takarásban van, másrészt fel tudja szívni a fölös ragasztót.

Előzmény: BözsiBözsi (83303)
BözsiBözsi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83314

Hidd el, ha kijelentek valami szakmai dolgot itt, annak meg van a háttere.

Vagy így, vagy úgy, de oka van annak amit mondok.

Ez nem nagyképűség.

Én ebben vagyok otthon, ez a munkám, ezt tanultam.

Ha nem vagyok biztos a mondandómban azt is jelezni szoktam, mivel nem én vagyok a szakma csúcsa, így egy rakás dolog van amihez nem értek a szakmán belül (sem), így nem is fogalmazok meg sarkalatos véleményt róla.

Ilyen pl. az antik dolgok javítása, vagy ilyen pl. a felületkezelések bizonyos fajtái.

 

Előzmény: Kamelot (83312)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83313

BUÉK minden fával barkacsolonak :)

Kamelot Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83312

Csak az hogy kijelentetted hogy ez egy szakmai alap. Gondoltam hogy ezt tanultad.

Előzmény: BözsiBözsi (83311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!