Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83279

2 fiu

:-)

Előzmény: pajaci (83277)
Mol gabi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83278

Na jó,úgy látom,mindegy hogy mit írok,kötekedők akadnak szép számmal mindenhol.Kellene,hogy értsd,hogy miről szól az írás.

Azt gondolom elég is volt nekem ebből.

Mindenkinek kívánok kellemes időtöltést a szilveszterre,az új esztendőre pedig sok sikert a munkákhoz,és minden egyébhez.Akinek esetleg kifogása lenne ezzel is,az írja meg  a véleményét,én egyet fogok érteni vele.

Sziasztok.

 

Molnár Gábor

Előzmény: joevagyok68 (83276)
pajaci Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83277

Van lányod?

Előzmény: joevagyok68 (83276)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83276

letében az volt a legszörnyűbb reggel,amikor a lánya szobája előtt egy 42-es sportcipőt látott..

 

Minden viszonylagos !

Meg mindig jobb mintha

- egy noi cipot talal ott.....es kamingout is van

- vagy egy noi es egy 42- es ferfi cipot...

- vagy ket 42-es ferfit...

Folytassam..... :-) 

 

Vagy lehet az volt a baj, hogy a 'szobaja elott' ? 

Nem az eloszobaba vette le...

Előzmény: Mol gabi (83267)
Mol gabi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83275

Ez örömteli!

Előzmény: BözsiBözsi (83271)
Mol gabi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83274

Természetesen nagy mennyiségben készülő furatoknál elengedhetetlen valamilyen segédeszköz használata.Nem erről írtam.Kétségtelen,hogy távtatrónak,vagy mélység határolónak mindegy minek nevezzük,a pontosan elkészített fúrószárra húzott eszköz lehet a legmegfelelőbb.

Előzmény: Schnitt (83270)
Mol gabi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83273

Véleményem szerint nincs olyan lányos apa,akit nem érint meg az ilyesmi.

Szerintem semmi rosszat nem írtam.

Előzmény: adingos (83269)
Mol gabi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83272

Kedves Paco155!

Nem melékesen szia!Elnézéskéréssel tartozom az udvariatlanságomért mindenkitől.

Remélem nem helyrehozhatatlan :)

Előzmény: Paco155 (83268)
BözsiBözsi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83271

napi rutin szerint?

 

 

 

hááát szerintem szinte órás rutin szerint használok!!!

Előzmény: Mol gabi (83266)
Schnitt Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83270

Fúrj ki 200 lyukat bútorlapba úgy, hogy a lehető legmélyebbre menjen, de ne szakadjon át, és a mélység szórása ne legyen nagyobb, mint 1 mm, aztán majd rájössz, milyen jó is egy egyszerű gyűrű a fúrószáron.

Előzmény: Mol gabi (83266)
adingos Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83269

Mind ez nem fog elő fordulni tragikusan, ha egyenlő partnerként kezeled a lányodat. ha oda megy hozzád, és el meri mondani neked a gondját, akkor már nagy baj nem lehet. Fő a bizalom, mind a két fél részéről.  Én így látom.

Előzmény: Mol gabi (83267)
Paco155 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83268

Csak úgy mellékesen,  szia.

Előzmény: Mol gabi (83259)
Mol gabi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83267

Egy ismerősöm azt mondta,hogy az életében az volt a legszörnyűbb reggel,amikor a lánya szobája előtt egy 42-es sportcipőt látott...lányos apáknak szerencsés esetben ezen keresztül kell esniük.Rettegek én is előre,dehát mit tehetsz...próbálod megóvni az apa szeme fényét,aztán egyszercsak nagylány lesz kis hercegnőből.Jajjj...

Előzmény: torony78 (83236)
Mol gabi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83266

De most komolyan...valaki használ a napi rutinban fúrószárhoz mélység határolót?

 

Előzmény: BözsiBözsi (83262)
Paco155 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83265

Az ütközőrúddal az a baj, hogy jó 6-8 centire van a fúrási ponttól.  Egy falnál talán ok, de egy deszkánál... :)

Előzmény: MN 3100 (83264)
MN 3100 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83264

Akkor már inkább hibajavító tollal

felrajzolt méretvonal.

 

A szigszalag, ha felmelegszik a fúró, hajlamos

az elvándorlásra. Ha meg nagyon

odanyomod az anyaghoz, akkor felgyűrődik,

letépődik.

Persze a rajzolt vonalat is lelehet dörzsölni,

de a horonyban elég sokáig megmarad.

 

A hibajavító toll nálam alap rajzeszköz.

Persze elsősorban fémeken, amikor a

karcjel nem elég jól látható. De használom

laminált parkettán is, ahol a ceruzajel

nem jól látszik, a filc toll meg esetleg

végleg ottmarad (beszívódik). Ha

eltévesztettem a jelölést, akkor a vonal

szépen leszedhető, a karcjel nem.

 

Ámbár, a mai kézi fúrógépeken létezik

mélységhatároló ütközőrúd. Bevallom,

még soha nem használtam, de lehet, hogy

jó megoldás és előre mérhető, beállítható.

 

 

Péter

Előzmény: Mol gabi (83259)
MN 3100 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83263

Nem rossz ötlet.

Bodzafa itt is van.

 

Nem tudom, hogy a téli bodza

belül szivacsos-e. Ilyen hidegben

nem keresek és vagdosom le az

ágait.

De ki majd próbálom.

 

 

Péter

Előzmény: PETYUS (83260)
BözsiBözsi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83262

".A legősibb módszer a pontos mélység jelölésére..."

 

 

Na ezt sürgősen felejtsd el...:)

Nem mondom, hogy nem működik de nagyon erős fenntartásokkal.

Én-mi is használjuk, de ez azért nem mondható pontosnak, és ha több lukat kell fúrnod akkor nagy esélyed van rá, hogy a külső eszközökön belül talán a legpontatlanabb megoldás.

 

De tényleg nem kell parázni.

Fúrószár betol koppig a tokmányba, seprűnyél-partfisnyél középen kifúr... oszt levágni a kellő méret felett 1-2 mm-el.

ha kész próba, majd egy csiszológéppel szépen be lehet finomítani az ütköző hosszát.

Az sem baj ha megszalad a csiszológép... Ekkor elő az alátéteket, és a tokmány, és az ütköző közé a kellő menyiséget be kell rakni oszt csókolom.

Ez amit leírtam max 5 perc munka, és tutibiztos!

Előzmény: Mol gabi (83259)
Mol gabi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83261

Én a munkáimat nem publikálom,mert szégyenlős vagyok:)

Az én első ágyam se lett jobb.A marással érdemes vigyázni,mert helyrehozhatatlan hibát tudsz vele véteni.A srkok találkozának marása sem lesz gond,ha gyakorlottabb leszel,én vagy ütköztetem vagy nagyon odafigyelek.Senki sem magzatkorban tanulta a szakmát,ezért kérlek te se add fel,és készíts még sok szép dolgot maga,és mások örömére!

Üdvözlettel

 

Gábor

Előzmény: torony78 (83205)
PETYUS Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83260

Néhányszorhasználatos mélységállító gyűrűt bodzafából csináltam úgy, hogy benne volt a szivacsos belseje.

Előzmény: MN 3100 (83258)
Mol gabi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83259

Ez a fúrás mélység határoló egy kicsit túl van gondolkodva.A legősibb módszer a pontos mélység jelölésére a fúrószáron megfelelő helyen lévő szigetelő szalag csík.

MN 3100 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83258

Szervusz!

 

Nincs ezzel a munkával komoly baj.

Felesleges ostorozni magad, hiszen

ez egy tanulási folyamat. A sikerekkel

és a hibákkal együtt. Különben is

a fiad átvette, használja örömmel.

Majd idősebb korában azt fogja mondani:

Az első ágyam, na az volt az igazi. Minden

rését, mintáját ismertem és egyedi volt.

 

A marási sarkoknál, amikor két mart

nút, minta... találkozik, én általában

nem vezetem végig a marót, hanem

1-2 cm-re megállok és kézzel vésem

egybe a mintát. Ha nagyon finoman

akarom csinálni, akkor a kis "Dremmel"

csiszolóval fejezem be.

Nincs túlvezetés, nincs anyag

kiszakadás, viszont van több munka.

 

A festés, lazúrozás egy külön szakma.

Nagyon nem szeretem csinálni, pedig

ezzel lehet sokat javítani-rontani az

addigi munkán.

 

A kétoldalú ragasztó használata sok

esetben kétséges a számomra. Akár

milyen márkát próbáltam használni,

szinte mindig elvált. Talán csak üvegen

tapad meg kifogástalanul. Úgy hogy,

szorító, vagy csavar a megoldás.

 

A mélységállító gyűrűvel én is

küszködöm. Ha megszorítom, az csak

a horonyban lehetséges. Ilyenkor

ferdén áll, úgy hogy a pontos méret

kétséges. A ráhúzható hüvely viszont

gyakran leesik és minden fúróhoz

más méret kell. Valami rugalmas, de

erős gyűrű kéne, ezért ezen még

gondolkodnom kell.

 

Szóval gratulálok és további jó

munkát kívánok.

 

 

Péter

 

 

 

 

Előzmény: torony78 (83205)
pali923 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83257

Akkor én is leírom az első tapasztalataimat az új gépemről. Már karácsony előtt megjött a vastagoló gyalum, végül a Metabot vettem meg. Első benyomásom az volt, hogy nehezebb és nagyobb, mint gondoltam, majd 40 kg. (Pl. a Makita 11 kilóval könnyebb.) Kénytelen leszek egy állványt készíteni neki, vagy kicombosodni az állandó pakolástól. :) A mellékelt dokumentáció, és a tartozékok is nagyon profi benyomást keltenek, még robbantott ábrát is mellékeltek alkatrész listával. Itt is működik a regisztráció a 3 éves garanciához, mint a Makitánál.
Persze ki is próbáltam, és meg vagyok elégedve. Nincs ugyan összehasonlítási alapom, de ez a gép nagyon szép eredményt produkál, meglehetősen gyorsan. Talán még a hangja is kisebb, mint számítottam. Az elszívás is elég jó, de azért röpül némi forgács a bemenő oldalon. Az első deszkától, amit átküldtem rajta, teljesen el voltam bűvölve, csiszolás nélkül is használható szinte. Méricskéltem a pontosságát is, azzal sincs problémám.
Vagyis annak ellenére, hogy Metabonak hívják, meg voltak fóbiáim, nem bántam meg, hogy megvettem.
Lehet, hogy egy Makitáról, vagy a Tritonról is ezt írnám, de ez már sosem fog kiderülni.

Előzmény: thevincus (83240)
pali923 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83256

Már nem emlékszem, melyik kínai városról olvastam (talán Shenzen?), ahol rengeteg gyár van, pedig kisváros, alig négymillió lakossal. A mai napig szó szerint minden nap történnek halálos üzemi balesetek ott, a különböző csonkolásokról nem is beszélve. Pedig ez már a 21. század, és nem gőzhajtású gépekkel dolgoznak.  

Előzmény: Törölt nick (83255)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83255

Az ipari forradalom kezdetén amikor ezeket a gépeket használták, szerintem más gyárakban sem dolgoznánk szívesen az akkori munkavédelmi szabályokkal. Azon is elgondolkodtam, hogy milyen sorsa lehetett egy melósnak egy üzemi baleset után, főleg akkor ha nyomorék maradt. Szerencsére a szakszervezetek akkor kezdtek el megerősödni, amelyek egy idő után ki tudták harcolni a jobb munka körülményeket. Persze addig sok ember élete ment gajra. 

Előzmény: kofic (83254)
kofic Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83254

Nagyon érdekelt ez a film, de alig vártam, hogy a végére érjek ! Nem nézek horror filmeket, de oda lehetne elképzelni ilyen díszletet. Persze érdekes 1-1 darabot kipróbálni, de életvitelszerűen ebben dolgozni borzalmas lehetett . 

Előzmény: Törölt nick (83211)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 83253

Nem jól szólsz barátom. A söprűnyélből egy millimétert sem szabad levágni. A partvisnyélből viszont lehet, hiszen nem azon közlekedik az asszony :)

 

 

Előzmény: 409 (83247)
409 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 83252

 

 

Szerintem egy ágy legyen strapabíró, de ne merev. A kettő nem ugyanaz, sőt jelen esetben ez talán egymásnak ellent is mond. Az ágy igénybevétele nem kicsi, valamerre mindig mozdulni fog, mégha el is tekintünk a fajfenntartás ösztönéhez kapcsolódó tevékenységektől. Egy merev szerkezet ezt rosszul tűri, előbb-utóbb valahol engedni kezd. Jobb ha tervezett helyeken történik ez. Ilyen az ágyvasalat. A tömör fa egyébként is tud különös dolgokat produkálni. Olyan ez kicsit, mint a kerítésléceket pozdorjacsavarral rögzíteni a zártszelvényhez, majd tavasszal csodálkozni, hogy a csavarok felének eltűnt a feje.

 

Félre ne értsd, nem fog jövőre összedőlni az ágy.  Talán..., de ez már a gyerektől függ.  :-P  :-))

Előzmény: torony78 (83250)
Esteban2014 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 83251

Szia adingos!

 

Ez nagyon jól hangzik, érdeklődve várom a további beszámolót az új Handy gépedről!

Előzmény: adingos (83224)
torony78 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 83250

Miért nem előnyös, ha masszív egy ágy? A robusztusság itt arra vonatkozik, hogy nem látható helyen megerősített, és emiatt stabil, strapabíró.

 

Nem kell puska. Majd akkor leszedem azt a nagyobb derékszögű durungot és majd úgy vágom nyakon fogunk kezet a lovaggal.

Előzmény: 409 (83246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!