Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80609

 

- Csempében-járólapban tényleg jók - én is vettem tőlük.

- Villanyban azért már nem annyira pengék, sem árban, sem választékban. Világításban meg kriminálisan drágák.

- Vízes cuccokban is csak a néha 3-5 ezer Ft-os, akciós fürdőszobai komplett csaptelepük az említésre méltók - ha azt a osztályon aluli minőséget bárki is be meri vállalni (egyébként be meri).

Egyébként a többi vizes-cuccuk is rendszerint sas-kabaré áron van - kizárt, hogy szaki onnan vásároljon alkatrészt.

 

Gyors és egyedi megoldásnak talán megfelel ami ott van - na de megélhetési (profi) szemmel nézve, háááttt....

.

Előzmény: halaloszto (80606)
rferi Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80608

Ha outlookban nézed a freemailedet, akkor nem pop3-mal szívod le a szerverről őket?

Csak mert lehet, hogy akkor valami beállítási problémád van.

De ezt Paco meg Vajk lehet jobban le tudná vezényelni neked

Előzmény: Erzsébeti (80605)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80607

Aha.

Előzmény: Törölt nick (80592)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80606

A bútoros témában tényleg nulla. De az építőiparban egyáltalán nem. Akikkel te beszéltél, azok a régimódi szakik, tégla, malter, serpenyő az ő területük. 

 

De mostanában a fellendülés nem az ő területük volt. Hol kapsz te mondjuk csempét választékban azonnalra? Vannak mindenféle csempestúdiók, de mindent meg kell rendelni. Csempe élvédőből rendes színválaszték? Teljes színszortiment fugából, külön mapeiből és cimsec-ből, meg olcsónak sakretből, mindhez színazonos sziloplaszttal? És ez csak egy terület. Pláne hol kapod meg egy helyen a burkolós anyagokat meg a kőműves anyagokat és még egy kis villanyos cuccot is? És hol kapod meg ezeket mondjuk du 4 után, netán hétvégén? Mert a nagy fellendüléskor ment a meló hétvégén is. Ráadásul volt pénzük a megrendelőknek, belefért az árba az a 10-20%.

Itt pesten a szakik jelentős része nem baszakodott órákat hogy bejárja a csavarboltot, építőanyagtelepet, szerszámboltot, burkolós szaküzletet. Reggel jópár volt belőlük az obiban. 

 

Nézd meg, most is hirdetig hogy ha raklap téglát veszel van rá engedmény. Hidd el, azért hirdetik, mert van aki raklap téglát vesz/vett náluk. Ebben van a nagy pénz, erre álltak rá. 

 

A kisembert, aki 5 kilós falfestéket vesz, meg három ytongot, meg akinek a teljes tábla osb vagy a 20kiló csemperagasztó az sok, azt le sem szarják.

 

 

Vajk

Előzmény: GPS (80588)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80605

kell a cucc, kb, ennyi a lényeg...:)

 

érdekeset produkál mostanában a freemail...

van olyan levelem ami megjelenik a levelezőmben (outlook) de nem friss levélként, hanem olyan levél ami 3-4 napja lett elküldve!!! közben meg jöttek már aktuálisabb levelek is... ugyan oda! sőt ugyanattól...

 

Előzmény: Barnamedvébb (80604)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80604

vagy ez az első válaszod volt? mert arra én is válaszoltam

(elküldöm újra, próbálj meg arra válaszolni, úgy küldd el újra, amennyiben ez egy új (2.) levél volt

 

 

Előzmény: Erzsébeti (80599)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80603

és mit írtál? :)

 

megnéztem, se spamben, se törölve véletlenül, tehát hozzám nem ért el

 

kell a cucc?

 

Előzmény: Erzsébeti (80599)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80602

A kicsi 200-as szorítókat aminek a fényképét beraktam ide azoknak sima lemez tányérjuk van, de még egynek nem tudtam átszakítani a tányérját, pedig elég gagyi olcsó minőségű. Rendesen meg szoktam tépni a szorítókat, inkább elgörbül mintsem átszakadjon. Az elő szokott fordulni, hogy a menetes tengely kiperemezése kikopik ahol a tányér van és leesik a tányér, de azt egy pontozóval megütve meg lehet javítani. 

 

Előzmény: Erzsébeti (80597)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80601

Tapasztalatom szerint a másik csapágy is ilyenkor cserés, ha rendes munkát akar valaki csinálni. A motor ventilátora ugyanis ahhoz is behordja a finom port, a másik hibás csapágy rezgése miatt a kevésbé terhelt csapágy is már sokkal hangosabb mert a rezgés hatására annak is sérül a belső csúszó felülete. Fúrógépnél ritkán kell mind a 2 csapágyat egyszerre cserélni, de egy excenteres gépen szinte mindig ki kell cserélni mind a kettőt. 

Előzmény: GPS (80595)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80600

Én nagy ipari köszörűgépen szoktam, nagyon sokat mártogatva a vízbe, nehogy kilágyuljon. A legtovább az tart, mire a reszelő fogait leszedem, hogy sima legyen az alja amin csúszik a késtartón. De így is eltart egy ideig mire elkészül nekem is. Nem spórolok ezzel az idővel, mert csak egyszer kell megcsinálni egy késen ezt, utána még az ükunokám is használni tudja majd ha jól csinálom. 

Előzmény: Schnitt (80574)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80599

tegnap küldtem mailt.

Előzmény: Barnamedvébb (80593)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80598

Annyit mindenhol össze tudnak neked söpörni a földről :)

Előzmény: Laci/Zápolya (80585)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80597

Szerintem itt félreértések vannak.

 

két féle tányérral szerelik ezeket a szorítókat, van a jó, és van a tökéletesen használhatatlan!!!

A jónak a tányérrésze be van fenekelve, míg a használhatatlannak nincs ilyen lapos lemeztakarása.

 

A rosszhoz hiába csinálsz ilyen szép esztergált fapapucsokat attól még a legelső (igen !! a legelső) szorításnál egyszerűen átszakítja azt a peremezést a csavartengely ami a talpat (tányért) fogja, és még ebben a szorítási fázisban tönkre is megy úgy, hogy egyetlen egy alkalommal sem tudsz úgy szorítani vele, ahogy a minimális elvárásoknak megfelelne!!!

 

Egyszerűen nem vagyok képes felfogni, hogy ennyire selejt szerkezetet hogy a  picsába lehet egyáltalán forgalomba hozni!!!

 

Egyszerűen nem alkalmas a szorításra az ilyen, és szorítóként árulják szinte mindenfelé!

Előzmény: Törölt nick (80592)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80596

Nézz utána a csapágy áraknak, de ne a sima csapágyakat nézegesd, hanem a poros környezetbe valót. Annak az ára sokkal több. Ráadásul mind a 2 csapágyat cserélni kell ilyenkor. Én elég sok hasonló gépet javítottam de még nekem is vagy egy óra mire szétszedem, kitakarítom alaposan, kicserélem amit kell majd összerakva kipróbálom a gépet. 

 

Előzmény: GPS (80582)
GPS Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80595

 

Áhh, 1 darab csapágy szokott megmenni ezekben - semmi más. Az, amelyik valójában excenterezik és ott forog a koszban-mocsokban és még rángatják is jobbra-balra :-)))

.

Előzmény: Törölt nick (80594)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80594

Sajnos nem jó szerelőhöz vitted. A Mázsa téren (pesten) van az Einhell márkaszervíz. Ott álltalában korrektül megjavítják a gépeket, de ilyen kis értékű gépet mint egy rezgőcsiszoló nem igazán éri meg javítani. A 2 db csapágy + szénkefe + kapcsoló + munkadíj + szállítás pestre többe kerül mint egy új gép. Ezt tedd el tartalék alkatrésznek, ha netán eltörne a másik gépben valami akkor legyen mit átszerelni bele. 

Előzmény: arvaiz69 (80581)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80593

hát, ezért írtam, h megértek a pusztulásra, amikor elhajtottak azzal, hogy áthozzák egyik áruházból a másikba a cuccot, amit venni akartam

 

persze, bagatell dolog, de úgy látszik, még mindig nem vették észre egyesek, hogy a vevő diktál és ha végleg bezárnak, akkor ő maga is szarban lesz (vélhetően)

 

Előzmény: GPS (80580)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80592

Ezeknek nem sík a kupakjuk, sajnos csak lemez kupak, de én az ilyenekre pillanatok alatt készítek kupak takaró kupakot fából, és máris megoldódott a probléma. Így még alátét fára sincs szükségem mert nem hagy nyomot az anyagon a kupak. A kupakokhoz ásónyélből vágtam le az anyagot, majd forstner fúróval készítettem mélyedést bele, a szorítót meg olvadékragasztós pisztollyal rögzítettem bele. Így bármikor cserélni tudom a kupakot ha megsérülne.

 

 

 

Előzmény: halaloszto (80576)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80591

Kösz az infót!

A kerítésen a műkő oszlopfedők ragasztása elhagyta magát. Már kunyeráltam mindenkitől, mert nem akarok megvenni négy darab 25*30 cm-es felülethez egy 25 kg-os zsákkal, de csak ígéreteket kaptam.

Előzmény: GPS (80590)
GPS Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80590

 

"A Praktikerben lehet 2 kiló csemperagasztót venni?"

 

Azt nem tudom, de az Obiban van 2 és 5 kilós kiszerelésű is, jófajta, kültéri, fagyálló, flexibilis.

 

Drága, mint állat - de legalább jó és könnyű vele dolgozni. Kis tétel esetén jó választás - nagyobb munkára felejtős, az ára miatt.

.

Előzmény: Laci/Zápolya (80585)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80589

Én is vettem pár éve 1 db ilyen szorítót, de ha jól emlékszem még egyszer sem használtam :) Otthon jöttem rá csak, hogy nem derékszögben szorítja össze az anyagot. :(

 

Előzmény: neduddgi(én) (80579)
GPS Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80588

 

 

"Ment az üzlet rendesen, de nem az öntevékeny középosztályból éltek, hanem az építőipari szakikból."

 

Áhh, én ezt az időszakot nem fogtam ki.

 

Errefelé (pedig sok szakival beszélgettem) azt tartják a szakemberek, hogy az Obi az láma-júzereknek, afféle otthoni Mekkmestereknek való, csilivili, drága és szar beszerzőhely, ahol még levegőt sem szabad venni, nem hogy mást.

 

De hát ez meg is látszik a vásárlóközönségen - hisz csak nagyritkán lát az ember kantáros-overállos szaki-vásárlót.

Az is legfeljebb 2 kiló türkizzöld fugázóért megy be - lehetőleg azt is valami lehetetlen, esti órában, vagy vasárnap, amikor minden más hely zárva van.

 

A bútorosok a lapszabász és asztalos-ellátó üzletben vásárolnak (nem is csoda, hisz az obi bútorszerelvény-árain már csak röhögni lehet, sírni nem érdemes).

Ha csavar kell, van pazar csavarbolt, ahol 6 darab csavart is lehet venni 3-at csillagfejjel, 3-at torx-nyilással, de egy házra való, 100 kiló csemperagasztót is garantáltan más helyen veszi meg a szaki, nem az obiban.

 

Jelenleg az obi-vásárlók derékhadát az ilyen-olyan filológia-tanárnak öltözött, önjelölt barkácsolók teszik ki - no meg rengeteg (vélhetően szingli, vagy töketlen férjű) hölgy - akik egy letört szárú, karos-csapbetéttel a kezében,  elkeseredetten keres egy kósza eladót, hogy "nem tudja mi az, de olyan kéne neki, viszont fogalma sincs hogy melyik polcon keresse."

 

Na hát, ilyenekből valóban nehéz fenntartani egy bazi-nagy áruházat, egy rakás személyzettel, rezsivel, mindennel.

 

Ha átfut az ember agyán, hogy mibe kerül egy ilyennek a puszta működtetése óránként !!! (a beruházás amortizációját nem is számolva) - akkor jó okkal sírják el magukat a managérek, amikor meglátják a napközben ott kószáló 8-10 vevőt, az összesen 10-15 ezer forintnyi vásárlásukkal.

.

Előzmény: halaloszto (80583)
rferi Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80587

Vödröset igen

Előzmény: Laci/Zápolya (80585)
rferi Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80586

Flex, de nem vágókoronggal, hanem a csiszolóval.

És hűteni rendesen, ha nem akarsz hőkezelni, ne kéküljön el a felülete azon a mélységen, ahol már majd az élt alakítod ki!!

Mert igazából ezt úgy lenne jó csinálni, hogy kilágyítod a laposreszelőt, ledúrod róla a recéket, majd megformázod (félkörívre hajtod, vagy kanalasra, stb), ettől úgyis kilágyulna, majd utána edzés, és visszaeresztés.

Aztán lehet az élét köszörülni és fenni.

Előzmény: Schnitt (80574)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80585

A Praktikerben lehet 2 kiló csemperagasztót venni? (Mert akkor igazi vásárlónak tűnnék én is ott egy alkalommal!)

Előzmény: GPS (80580)
Schnitt Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80584

Igen, ez sajnos errefelé megy.

Nem véletlenül vonult ki a Bricostore.

Az obit, meg a többi láncot nagyban a nyitvatartási rendszere tartja el, mert a szakboltok 4-fél5 körül bezárnak, egy dolgozó ember oda nem jut el nyitvatartási időben.

A minőség/ár terén ilyenkor kompromisszumot kell kötni.

Pár hónapja néztem a székesfehérvári praktikerben a táblásított fenyőt, volt 10 db 2500x1200-as táblájuk, de ezek már a maradék maradéka, elvetemedve, agyonfogdosva, néhol a ragasztó is elengedte a végeknél.

Kérdeztem, mikor jön új áru? A válasz: Majd ha ez elfogy.

Köszi, viszlát.

Előzmény: GPS (80580)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80583

A magyar helyzetben van még egy csavar. 

A nagy építőipari fellendülés idején nem volt kialakult normális szakkereskedő hálózat. A tüzépen minden ami cement-homoknál bonyolultabb az csak rendelésre van. Ezek a láncok ráéreztek hogy sok kivitelezőt, szakembert ki tudnak szolgálni. Mert vannak szerszámok raktáron, pl csempefuga több gyártótól teljes színválasztékban, olcsó csemperagasztó, hosszú nyitvatartás. A tüzép ennek mindenben az ellentéte. Ment az üzlet rendesen, de nem az öntevékeny középosztályból éltek, hanem az építőipari szakikból. Aztán ennek vége lett.

 

Nem vicces hogy lehet az obiban kedvezményt kapni ha megveszek egy komplett raklapnyi osb-t, de nem lehet feltáblát venni? Raklapnyit olcsón kapok bárhol, pont attól lenne barkácsáruház hogy nem kell egy egész táblát megvenni.

 

Vajk

Előzmény: GPS (80580)
GPS Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80582

 

Hehe, ugyanez van nekem is - csak CMI -t ír rajta. Ezt vettem az Obiban 3.990-ért.

Nagyon jó kis gép, könnyű, csendes, olcsó az üzemeltetése (méterben veszem hozzá a papírt) - és visz is, nem csak simogat.

 

A javítása (csapágycseréje) szerintem egy kb. 10 perces művelet - kemény 500 Ft-os anyagköltség mellett :-))))

.

Előzmény: arvaiz69 (80581)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80581

Sziasztok!

Van nekem egy Einhell BT-OS150 rezgőcsiszolóm, amit már jó ideje nagy elégedettséggel használtam. A jó múltkorában tönkrement a bekapcsoló gombja, ezért villanyszerelőhöz vittem, de nem tudott új alkatrészt hozzá beszerezni, ezért a kapcsolóját kiszerelte és direktre kötötte. Ha bedugom a vezetéket a konnektorba akkor bekapcsol, ha kihúzom a konnektorból akkor kikapcsol! De ezt leszámítva jól használható volt.

Sajnos szegény gépre van más panaszom is. Mostanában észrevettem, hogy egyre hangosabb a hangja. Már használatkor fülvédőt veszek fel, mert annyira zavar a nagy hanggal járó gépzúgás! Nem vagyok nagy műszaki szaki, de szerintem hamarosan csapágyas lesz! Vagy már az is! Nem akarom megint szerelőhöz vinni, mert szerintem sokba kerülne a javítás.

Nekem van egy pont ugyanilyen másik gépem, amit akkor használtam először amikor ezt a kapcsolója miatt szerelőhöz vittem. Ezért inkább az új gépet használom.

Arra gondoltam, ha valakinek közületek szüksége lenne erre a hibás Einhell 150 wattos rezgőcsiszoló gépre, akkor szívesen nekiadom! Hátha megbütyköli és még sokáig használni tudja! Egyébként most még jól működik, használható csak nagyon hangos!

Íme egy kép róla!

Üdv.: Zoli

 

GPS Creative Commons License 2014.11.06 0 0 80580

 

Hát az igazság az, hogy a Praktiker már jó ideje és köztudottan nagy szarban van - de az Obi felett is elég látványos fekete felhők tornyosulnak.

Ilyenektől elég nehéz magas színvonalú kínálatot elvárni - hisz levegőért kapkodva, az életükért harcolnak csak nap mint nap.

 

Sajna ez várható volt, hisz pont a fő célcsoportjuk - azaz az öntevékeny proli középosztály - helyzete romlott oly drámai  mértékben, hogy a vásárlóerejével már aligha tudja eltartani ezeket a barkács-láncokat.

 

A lakásfelújítások (de főként a hobbi-tevékenységek) oly mértékben hátra szorultak a családok prioritási listáin - hogy még az is csoda hogy ennyi vásárlójuk van - bár a vásárolt összegekről jobb nem is beszélni.

Aki mindössze 2 kiló csemperagasztót vesz, az is pont úgy néz ki, mint egy "igazi vásárló", pedig.......

 

Ma már a családok fő célja nem felújítani a lakást.... hanem egyáltalán fenn (és meg) tartani.

 

Hááát, így nehéz, valóban.

.

Előzmény: Törölt nick (80578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!