Keresés

Részletes keresés

Pote01 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79801

Ilyen:

??

 

Általában ilyen régi vasak között lehet kincsre lelni, mint amiket én mutattam, vagy mint látogató körfűrésze. 

 

Előzmény: gdzsozy (79797)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79800

Multiméter kidobja a polaritást, egyébként sem árt ha kéz alatt van ilyen munkák során.

Előzmény: látogató (79799)
látogató Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79799

Nagyon köszönöm a segedelemet! : o ) Első ijedtemben szétszedtem az egyik DeWalt akkut, elég gyagyinak látszó, papírburkolatú cellák vannak benne. Így burkolattal együtt kb. 22,5x33 mm egy cella. Viszont nem látok semmilyen jelet a polaritásra.  Írtad lejjebb a Mikronika Kft.-t. Ott ilyen cellákat vettél? Mikor?

Mert a 400 Ft-os ár, ahogy körbeloholtam a guglival roppant baráti lenne, különösen nagyobb kapacitású cellánál. 600 Ft alatt egyáltalán nem találtam. 

Előzmény: Schnitt (79796)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79798

Gratulálok hozzá nem semmi a gép. Te akarod megcsinálni vagy keresel rá szakműhelyt?

A szerelése sem egyszerű nagyon ezeknek a nehéz gépeknek, ezt nem lehet csak úgy fejtetőre állítani mint egy lemez barkácsgépet :) 

 

Ehhez a géphez már érdemes lenne egyből egy asztal nagyobbítást készíteni ami egyben munkapad is. Persze végig steller vezető sínnel elöl :)

 

Előzmény: látogató (79788)
gdzsozy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79797

Pote én tudod mit keresnék? makita ács szallagfűrészt. (kézi gép)

 na ilyet nézzél nekem a ebayon.

 

ez segítség lenne.

Előzmény: Pote01 (79795)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79796

Akkucellákat pl modellező boltokban, vagy ha nem sürgős, és számít az ár, akkor webshopból érdemes beszerezni.

Pl ez jó lehet egy 1,8 Ah-s akkuba:

www.dx.com/p/mt-007-rechargeable-1-2v-1800mah-li-ion-battery-blue-2-pcs-307517

 

Van a Conradban is de nagyon drága. Érdemes megnézni az elektronikai boltokat, pl Elektrokontha, vagy Lomex.

Összerakáskor a polaritásra nagyon kell figyelni minden cellánál, és az egész pakk bekötésekor is.

A cellák egymáshoz rögzítéséhez én melegragasztót használtam, de lítium akkuknál ezt nem szabad, mert a magas hőtől robbanhat.

 

Kb ennyi jut most így eszembe.

Előzmény: látogató (79793)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79795

Ez igen, gratulálok! Kicsit irigy is vagyok. Beszélj pár kamionos céggel, hátha visszfuvarban haza tudják hozni. Több ismerősöm is hozatott már így haza gépet. Ismeretség nélkül a telefonkönyvet felcsapva találtak rá fuvarozó céget.

 

És ha már itt tartunk német ebay-en vettem a szalagfűrészemet:  Gyári lemezállványán, motorjával teljesen működőképesen használt szalagokkal. Hibája, hogy a felmenő öntvény C szár eltörött valahogy ( mint amikor a meleg szalag csugorodása töri le ), de tökéletesen javított állapotban volt, szépen meghegesztették, azóta is remekül működik. Ára 16.000 Ft-nak megfelelő euro.

 

Vettem egy nagy levegős kapcsozógépet is. ATRO gyártmány 11 mm hátszélességű vastagszárú kapcsot lő ki 50 mm hosszig. Nagyon bika, raklapozni is lehetne vele. Hibája nincs, nem is ereszt csak a festék van lekopva:  ( a pirosról van szó ). Ára 1 euro!!! ( kikiáltási ár )

Előzmény: látogató (79788)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79794

Nem az számít, milyen márka, hanem az, hogy szétszedhető-e az akku roncsolásmentesen.

Ha úgy ragasztották össze, nem biztos, hogy törés nélkül szétjön.

Ja, és én még csak NiCd-t cseréltem, nem tudom, a Li-ion akkuknál pl van e valami plusz spéci teendő.

Ha nem akarsz magad nekiállni, vannak cégek, akik felújítják neked.

Pl ők újítanak Makitát, és áraik is kint vannak. De ez csak az első guglis találat volt.

akkufelujitas.hu/Makita-ni-cd-szerszamgep-akkufelujitas/

Előzmény: gdzsozy (79792)
látogató Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79793

Huh! Ez engem is érdekel. Hol lehet új cellákat venni? Tele vagyok lepukkant akkumulátorokkal. Nekem 2 db 12V-os Hitachim meg egy 14,4 V-os DeWalt-om van. Mindkét csavarozó megy ahogy kell, de az akkuk hervadtak nagyon. Tán 1-1 igazán használható van mindkettőbe. És ezekbe is kurv@ drága az új. 

 

Előzmény: Schnitt (79778)
gdzsozy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79792

szerinted makitát is lehet felújítani?

 

én most rendeltem 9000-ért hozzá egy új akkut.

Előzmény: Schnitt (79778)
látogató Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79791

Hát igen, öntvény asztal, öntvény váz,  kb 280 kiló, ugyanakkor könnyen mozgatható, a kar a talp  elején egy mozdulattal görgőre emeli, és gurítható.  Klasszikus 60'-as évekbeli német design. Még a formája is tiszta retro.

Baromi régen nézegetem ezeket, be is szálltam néhány licitben de többnyire 700-1000 € körül zárultak, annyim meg nincs ilyesmire. Ránézésre ez rendben van, a motort, meg 10-15 ezerért megtekercselik. Csak a szállítást ússzam meg...

Előzmény: arvaiz69 (79789)
torony78 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79790

Köszi az alapos leírást! Valami erősebbet fogok választani.

Előzmény: Törölt nick (79782)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79789

Szia!

Ez aztán jó nagy , masszív gép! Látni rajta, hogy nem gyerekjáték. Gratulálok hozzá!

Üdv.: Zoli

Előzmény: látogató (79788)
látogató Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79788

Bocs, itt a kicsike:

látogató Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79787

Ha minden igaz,a német ebay-n megvettem az egik régi vágyam, egy Frommia 630-as körfűrészt. A motorja nem megy, ezért kikiáltási áron 119 €-ért el tudtam hozni. A fuvar gondolom ennek legalább 3-szorosa körül lesz, mert fenn van a bánatban a holland határnál. De ha 150-ből hazajön, boldog leszek vele. Itt a kicsike

 

arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79786

Szia!

Köszi, ennek utánajárok! Nem mintha olyan sokat használnám a gépet, hogy feltétlenül szükséges lenne a másik akkumulátor is de azért megnyugtató lenne, hogy jó a másik is! Egyébként mióta befejeztem az építkezést, szinte alig használom.  Amikor használnom kell, akkor is csak pár csavar be-vagy ki hajtására, illetve fába lyukak fúrására.

Üdv.: Zoli

Előzmény: Schnitt (79784)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79785

Sziasztok! 

Ez a nagy gép az: http://ezermester.hu/cikk-655/Extol_Premium_csavarozok

Annak idején itt az Ezermesterben olvastam erről a gépről. Az újság 2006 decemberében jelent meg, és én meg is vettem magamnak Karácsonyi ajándéknak!

Üdv.: Zoli

Schnitt Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79784

Az a lényeg, hogy akkora kapacitásút vegyél, amekkora az akuddra van írva. Kisebbet nem érdemes, nagyobb nem fér bele.
Az enyém 12V 2Ah, tehát 2000 mAh cellákat vettem hozzá.

Olyan kell, ami forrfüles, azokat szépen sorba lehet kötni. Pl. Ilyen: LINK

 

Mondjuk vásárlás előtt nem árt szétcsavarozni az akkut, és megmérni a cellát, mert 2 átmérővel is gyártják, és ha a vékony van benne, a vastag nem fog elférni az akku "nyakában", ami belemegy a gépbe (abban is van 2 db cella).

Hogy hol olcsóbb, azt meg meg kell nézni, én a Mikronika Kft-nél vettem, a Budafoki úton. A honlapjuk nem túl jó, de e-mailben gyorsan válaszolnak, ha konkrét kérdésed van.

De ha van villanyász ismerős, lehet, hogy neki is lesz tippje a beszerzésre. Mindenesetre 18000 Ft harmadából-feléből fel lehet újítani.

Előzmény: arvaiz69 (79781)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79783

Szia!

Jó ötlet, nem is jutott eszembe, mert annyira megörültem, hogy ismét jól működik!

Majd a legközelebbi töltéskor megnézem, hátha tudnék az érintkezőkön kicsit feszíteni!

Üdv.. Zoli

Előzmény: Törölt nick (79779)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79782

710 W komolyabb marásokhoz kevés, de azért sok minden megoldható ezzel a géppel is.

Legalábbis remélem, mert pár hete vettem én is egyet.

Ha csak az alapgépet veszed meg a fix talppal, azzal tudsz élmarást, kis rádiuszú lekerekítést, kisebb nútolásokat készíteni.

Profilt marni is lehet, de több lépésben, egyszerre csak kevés anyagot leválasztva.

Ugyanez igaz a nagyobb lekerekítésre is.

Ha komolyabb csapolásokat, netán keret- és betétmarást is tervezel, ahhoz nem ez lesz a te géped, de attól még kezdésnek nyugodtan megveheted, ez pont megfelel gyakorlásnak, a határain belül használva, aztán jöhet egy komolyabb teljesítményű, ha azzal nem tervezel sok nagyobb munkát, akkor elég egy olcsóbb márka is.

Ha misszionárius pózban klasszikus felsőmaróként is akarod használni, arra drágább  megoldás a fullos készlet, vagy némileg olcsóbb külön megrendelni hozzá a kiegészítőt.

Előzmény: torony78 (79775)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79781

Szia! 

És ezek az alkatrészek, amiket Te is vettél, az minden akkumulátorhoz kompatibilis?  Már úgy értem, hogy szabvány méretű? Beletudom rakni az új cellákat a régi helyére? Persze a cserét villanyszerelővel csináltatnám!

Üdv.: Zoli

Előzmény: Schnitt (79778)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79780

Ha a 2 kezes fogantyút hiányolod, létezik hozzá olyan talp is:

 

Persze ez nem az enyém, én csak az egykezes alaptartozékkal vettem, kétkezesnek ott az Einhell.

Előzmény: torony78 (79775)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79779

Nem lehet az aksi fészkébe benyúlva feszíteni az érintkezőkön?

Ha minden töltés után ragasztgatni kell, az elég macerás.

Előzmény: arvaiz69 (79777)
Schnitt Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79778

A másik akksit, ami tönkrement, szedd szét, és cseréld ki a celláit.
A 18V-os gépekben 15 cella van, legutóbb 400 Ft-ért vettem darabját. Nekem 12V-os hitachi csavarozóm van, így 10 darabból megúsztam.

Egy kis forrasztással 6000-ből neked is megvan a felújítás.

Előzmény: arvaiz69 (79777)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79777

Sziasztok!

Van egy nagyon öreg Extol Premium 18 Voltos akkumulátoros csavarhúzógépem. Az egyik akkumulátora már évekkel ezelőtt tönkrement. Utána érdeklődtem, egy új akkumulátor 18.000 Ft-ba kerül. Mivel sokallom az árát ezért nem pótoltam, hanem a másikat használom. Pár hónappal ezelőtt észrevettem, hogy a frissen feltöltött akkumulátor a következő napra lemerül. Tegnap megint kellett volna a csavarhúzógép, de le volt merülve, ezért a töltőre raktam. Este levettem töltőről, de már nem használtam, mert másként alakultak a dolgaim. Ma használni akartam a gépet, de az akkumulátorban alig volt élet. Már azt gondoltam, hogy muszáj leszek új akkumulátort venni, de ahogy piszkálgattam a gépet egyszer csak erőre kapott. Kicsit feljebbtoltam az akkumulátort és így rendesen érintkezett a géppel, és már tudtam is használni. De mihelyt elengedtem az akkumulátort, máris csak nyöszörgött. Hirtelen azt találtam ki, hogy az akkumulátort jó szorosan hozzá szigetelőszalagozom a géphez. Meg is tettem, és így tökéletesen tudom újra használni a gépet. Remélem, így még azért sokáig tudom használni.  Nagyon szeretem ezt a gépet, mert nagyon masszív és erős szerkezet. Különösen jó ötletnek tartom a gépre felszerelt mágnest , ami azt a célt szolgálja, hogy munka közben több csavart is rárakhatok és azok nem esnek le akárhogy is forgatom a gépet.

Üdv.: Zoli

Kamelot Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79776

Hogy weboldalakon mit minek neveznek az nem jelent semmit. Nem a névtől függ a felhasználhatóság. Az adott munkát mindegyikkel el lehet végezni amire a teljesítménye elegendő. Van amivel könnyebben. Az adott feladathoz kell kiválasztani a típust.

Előzmény: torony78 (79775)
torony78 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79775

Ezt a gépet akkor tévesen nevezik a weblapon felsőmarónak? Ez olyan egykezes gépnek látszik, 710 W, meg elég könnyű is, talpa keskeny, két markolata sincs.

Ilyet akkor nútmarásra, sablonnal díszítés marására annyira nem használnátok?

Előzmény: Tie (79774)
Tie Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79774

Mondjuk amire eredetileg az élmarót kitalálták, a felragasztott furnér méretre igazításához, azt pl meg lehet csinálni felsőmaróval is, csak feleslegesen nagy, és emiatt kényelmetlen.

 

Amihez meg a felsőmaró nagy teljesítménye kell, arra meg nyilvánvalóan kevés lesz az élmaró 5-600 wattja.

Előzmény: torony78 (79773)
torony78 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79773

Van valami 'átjárás' élmaró és felsőmaró felhasználása között? Mi az amit kizárólag egyikkel, vagy másikkal lehet csinálni és mi az, ami mindkettővel?

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.23 0 0 79772

bevallom, erre gondoltam :)

mert ha egy kamionnyi apritek, akkor egyreszt eleg kicsi az a "tolcser", vagy kell egy masik gep, ami a nem tudom hova leszórt apritekbol tolti a tolcsert 

 

de barkacsolni jo, barmi legyen is az indok, az apropó

oszinten szolva en is azert szigeteltem le az ajtot, hogy egy kicsit "jatszhassak" :)

Előzmény: pajaci (79771)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!