Keresés

Részletes keresés

Schnitt Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79330

Tegnap láttam kompresszort az aldiban (Kerepesi út), de tuti nem volt 50 literes. Max 10- literesnek saccolnám, és 27000 Ft körül volt. Lehet, ezért nincs most nagyobb.

Előzmény: Pote01 (79283)
pajaci Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79329

Csak nem fűrészlap köszörűs teccik lenni?

Előzmény: farontó (79317)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79328

Nekem nem kellett megköszörülnöm ezeket a vésőket, csak megfentem őket vizes kövön és tökéletesen élesek.

Előzmény: Schnitt (79281)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79327

A vizes csiszolós verzió van nekem szintén az aldiból. Tökéletesen működik, nincs vele semmi bajom. Egyre viszont figyelni kell, használat után le kell engedni a vizet a gép tartályából, mert a kő féloldalt ér csak bele a vízbe ott megszívja magát míg a másik oldala száraz, így meg berázza a gépet és a vizes kő is széttörhet.

 

Előzmény: qpi001 (79278)
Pgabor79 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79326

Szalagfűrész keréknél mennyire számít hogy kúpos vagy egyenes, ékes kialakítású a tengely-furata? Szereztem 2db 600-as Prokk-kereket. Nem olyanok mint amilyenek jelenleg a weboldalon vannak hanem ilyen:

Az alsó keréken 33mm-es furat van+az ék hornya.

hobbitasztalos Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79325

ősz van, vacak, ködös ,esős időben az olajos vastaglazúr lassan szárad,de jön az anticiklon száraz napos idő :-)

Előzmény: vpvp (79323)
adingos Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79324

Köszi az infót, akkor bátran adhatok érte 3500 jó Magyar forintot.  :-)))

Előzmény: arvaiz69 (79322)
vpvp Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79323

Sziasztok,

 

Jelentem új vagyok a hobbi asztalosok között, így ezen a fórumon is!
Szükségem lenne egy kis segítségre.


Ágyat készítek borovi- és vörösfenyő alapanyagból. Gyalultan vettem a faárút, így a méretre vágás, élmarás,
csiszolás (80 és 240) után kapott egy réteg vastaglazúrt (Sadolin Extra - higítás nélkül), majd újabb csiszolást követően (240) még egy réteget.
A felület sima, szerintem szép lett, viszont az egyetlen baj vele, hogy kb. 48 óra száradás után is még mindig minimálisan ragad.
Nem fog vagy ilyesmi, csak egyszerűen nem jó hozzáérni, mert érezhetően ragadós és az ember keze utána kb. 10 percig minimálisan ragad.

 

Mitől lehet ez? Mit javasoltok a problémára?

 

Köszönöm szépen előre is a válaszokat és a segtségeteket!

Üdv,
vpvp

arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79322

Szia!

Nekem is hasonló van.

 

 

Szoktam használni, én elégedett vagyok vele. Hellyel közzel pontosnak mondható. Az én igényeimet maximálisan kielégíti. Arra jó, hogy mégis tudjad mikortól feldolgozható a fűrész árú! Nekem kb. egy éve van meg, panaszom nem volt rá! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: adingos (79320)
mlipee Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79321

Milyenre alakítottad a parafa bandázs felületét, egyenesre vagy kúposra? Közben elsikkadt egy kérdésem, biztos elég feszes a szalag? Nem feszesebb az eleje, mint a hátulja? Széles szalag esetében már előfordulhat.

Előzmény: Nemzeti_Hobbiasztalos (79269)
adingos Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79320

Van valakinek tapasztalata erről a készülékről??

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79319

megtörtént az (b)első erkélyajtó szigetelése

végül is barátomtól - építőipari vállalkozó - kaptam ajándékba 1 cm vastag polisztirol lapot, azt tettem bele

 

ráfogott léc mellett belemartam felsőmaróval egy 1,2-1,5 centis (alul és oldalt) a keretbe és abba ül bele a 4 mm vastag rétegelt lemez. Most szárad a ragasztó.

 

kicsit bukolikus, hogy a lépcsőházban van kint az ajtó, de társadalmunk fejlődését jelzi, hogy 1 órácskányi alvadás alatt sem lopták el se a kondigép súlyait, se a fasza kis szorítókat, amivel préselem a lemezt :)

 

még most ki fogom a lemez szélét fatapasszal húzni, holnap délután rámegyek a delta csiszolóval és vasárnap meg le lesz festve

 

Hétfőn jön a külső ajtó, remélem, akkor nem fog esni, hogy keresztbe tegyen nekem.

 

 

Meg kell mondjam, az egészben az volt a legjobb, hogy kicsit lehetett barkácsolni :)

halaloszto Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79318

natehat akkor maradjunk a svedpadlonal. 

vékonynak vékony, de ha szép sík a felület és telibe ragasztod, akkor nincs semmi gond. ha akarsz a lépcsőfoknak elöl túlnyúlást, akkor van. a 20mm sem nem szép, sem nem túl erős ehhez. de anyagából vághatsz egy lécet, és ráragaszthatod az elejére. így meg lesz a vastagság, lehet lekerekíteni az élét is szépre.

 

Vajk

Előzmény: Herr X (79316)
farontó Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79317

Helló.

Ne a gépet babráld,a fűrészlappal van a baj. Vagy nem egyforma éles a két oldala, vagy a köszörűgép beállítása hibás és félre élez a gép. Nézd meg a fűrészfogak hegyét, ha fény felé fordítod,a csúcsa nem lehet fényes. A fogcsúcson semmilyen fénylő pont nem lehet. Ha a fűrészlap éles és még mindig félre vág a köszörűgép beállítása a ludas. A köszörűkő tengelyvonala nem a fűrészlap felezőjébe esik. Vagy a munkadarab támasz nem derékszög a köszörűkővel. Ha automata gépen van élezve a lapvastagság beállítása a hiba. 

Előzmény: Nemzeti_Hobbiasztalos (79269)
Herr X Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79316

beton lépcső.

 

Hétvégén fogom aljzatkiegyenlítőzni.

 

 

Azért kell, mert a svédpadló egyik vége nut, másik vége horony.

 

Ha már most, ha a lépcsőlap horony (fél-H) vége néz a külső él felé, akkor ott az látszik. Ha elé tolom a homloklapot, akkor meg felülről látszik a fél-H.

 

 

Egyszerűen nem értem, hogy miért nem gyártanak lépcső-profilt színazonosan a parkettákhoz?

 

Van a Quick-Step Incizo arany áron és idióta méretben. (0,9m vagy 2,1m hosszú szálakban)

Nálam meg 1,2m széles lépcsőház van húzott fokokkal. Ergo majd' felét eldobálom az 5000Ft/fm-es profilnak.

Előzmény: halaloszto (79300)
6-os Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79315

Üdv!

Tegnap kaptam Angliából (garancia kilőve) egy vadonatúj Einhell BT-MG 135 multifunkciós gépet. Nem ez az első ilyen gépem, szóval nem vagyok teljesen kezdő a témában.
Összeraktam a jószágot, és először azt vettem észre, hogy a flexi szár tokmánya, és markolata perceken belül átmelegedik (jelentős mértékben). Szétszedtem, akkor már éreztem, hogy a gép is elég meleg ahhoz képest, hogy 5 percet ment, alacsony fordulaton.
Utána kipróbáltam a flexi szár nélkül, de úgy is ez volt a helyzet: a gép eleje, és a tokmány teljesen átmelegedik pár perc után. A tokmány, és az éppen bent lévő marófej tűzforró.
Valakinek van tapasztalata, ötlete?

torony78 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79314

Persze. Egyértelmű, hogy másik liga.

Előzmény: GPS (79312)
pajaci Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79313

Lehet olyan ez mint a tintasugaras nyomtató. 6500 a gép, 8ezer a két patron cseréje, és gyárilag csak negyedig vannak töltve, így igen hamar cserélni kell.

Előzmény: GPS (79312)
GPS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79312

 

 "A kisebb mérete és a finoman szabályozható fordulatszáma, meg a bőséges szerelvénykészlete miatt szerintem sokoldalúbb egy kézi fúrógépnél. Nem rossz az."

 

Nézd, nem egy ligában játszik a kettő - mindegyik mást tud.

 

Egy dremelre nem tudsz rátenni egy 100 mm-es, tépőzáras gumi-csiszolókorngot - a fúrógéppel viszont nem tudsz szemüveg-keretet javítani.

(mint ahogy én a nyáron a sírból hoztam vissza a barátom kisfiának a méregdrága, eltört szárú keretét - a kis dremelnek köszönhetően.)

 

A szerszámokkal viszont én nem vagyok túlzottan elégedett mert sok a gagyi közöttük. A kövek már a legkisebb melegedésre is eldobják a fejüket - nem is értem, hogy az a kurva gyártó hova teszi az eszét, amikor már kis hőre is lágyuló ragasztóval ragasztja fel a köveket a szárakra?

 

A smirglihengerek sem mindig vannak a csúcson - de a legnagyobb bánatom az, hogy még a 140-es készletbe sem fér be legalább 3-4 fajta szármaró. Pedig ez lenne az egyik legértékesebb szerszáma a dremeleknek.

 

Persze, lehet kapni külön - de hororrisztikus áron, mint ha direkt olyan árat találtak volna ki, hogy senki se vegye.

.

Előzmény: torony78 (79311)
torony78 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79311

"Egyrészt mert én inkább gépnek nevezném (elvégre nem kombináltfogóról beszélünk), másrészt meg ennél sokkal multifunkcionálisabb mondjuk egy sima kézi fúrógép - mert hadd ne soroljam, hogy mi mindenre lehet azt is használni."

 

Nekem mondjuk nagyon bejött ez a kis mikrogép. Igaz, a marószerelvénye nem volt valami jó vásár, de minden más kiegészítőjét eddig nagyon jól tudtam használni: fúróállványba szerelve merőlegeset, vagy pontos szögben fúrni;

alukarnist, lámpafoglalatot, szöget, stb.-t flexelni;

csiszoló feltétekkel játékfigurákat csiszolni, köszörűjével kerti szerszámot élezni, gravírozó feltétei is teljesen jók, kis farigcsálásra megteszik;

kis tárgyakat polírozni szintén;

vettem még hozzá láncfűrész élező készletet, azt még nem próbáltam, de akár jó is lehet :)

 

 A kisebb mérete és a finoman szabályozható fordulatszáma, meg a bőséges szerelvénykészlete miatt szerintem sokoldalúbb egy kézi fúrógépnél. Nem rossz az.

Előzmény: GPS (79308)
pali923 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79310

Ezt szerintem nem csak Te tapasztaltad. Kétféle ledet árulnak, a hideg és a meleg fehér fényűt, azzal az ideológiával, hogy a hideg ipari felhasználásra való, vagyis munkahelyekre. Hát egy nagy sz@rt. Most vettem ledszalagot, de eszembe sem jutott ebből vásárolni, a sárgább színű ezerrel jobban esik a szememnek.

Előzmény: GPS (79306)
torony78 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79309

A multimasterre a nagyon ravasz Multi-Max rezgőszerszám nevet találták ki:

Előzmény: GPS (79308)
GPS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79308

 

Hát igen, meg "Multifunkciós csiszológép", "Nagyfordulatú maró-csiszoló",  "Multifunkciós gravírozó" - meg még sorolhatnám hány névvel illeték ezt már a különböző üzletek és webshoppok.

 

Azért meg kell jegyezzem, hogy a Dremel saját honlapján sem erőltették meg túlságosan az agyukat ezzel a "Multifunkcionális szerszám" elnevezéssel. 

 

Egyrészt mert én inkább gépnek nevezném (elvégre nem kombináltfogóról beszélünk), másrészt meg ennél sokkal multifunkcionálisabb mondjuk egy sima kézi fúrógép - mert hadd ne soroljam, hogy mi mindenre lehet azt is használni.

Vajon minek fogják nevezni azt, ha egyszer a Dremel kihoz egy multimasztert?

 

A "rotary tool"-t már nem is említem - ha arra gondolok, hogy még hány féle gép és szerszám lételeme az, hogy forog.

.

Előzmény: torony78 (79305)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79307

hmmm...

hát ahhoz, hogy szar legyen ez az Aldis lámpa is, az drága mulatság

 

a tökig kivilágított boltban meg leshetem

Előzmény: pali923 (79303)
GPS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79306

 

Hát jahh, a Makitánakl is van munkalámpája - igaz, azt külön még nem láttam árulni, csak bonuszként láttam egy.-egy nagyobb kofferjükben.

Bár akinél láttam, abba a közel 300 ezerbe kerülő koffer árába simán belefért ez a kis ajándék is.

 

Én a cégemtől kaptam egy ilyen multifunkcis, tekerős-dinamós-usb-s lámpát, vagy 64 leddel a panelján és vagy másik 48 leddel a fényszóróján. Világít is mint állat, csakhogy:

 

Ezekbe (valamilyen rejtélyes okból) mindig csak szuper-hidegfényű led kerül. Ez ugyan világosság-érzetet kelt... de ha valóban dolgozni kell valami finomabbat ennél a fénynél - valahogy mégsem lát vele rendesen az ember.

Fény van ugyan, de a részletek és apró finomságok csak nyögvenyelősen érzékelhetők.

 

Ez szerintem a kék felé tolódó hullámhossz miatt van - ahol a szem nem nagy látó-bajnok. Illetve a spektrum ama tartományában a szem fényességet lát ugyan, de az éleslátás már nincs a topon.

 

Nem véletlen, mert hogy a szem spektrális érzékenysége a látható spektrum közepén, az 550 nm-es zöld környékén a maximális... miközben a vörös és a kék végeken meg rohamosan csökken.

 

Nem tudom ha más is tapasztalta már ezt, de én sokszor.

.

Előzmény: pali923 (79303)
torony78 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79305

"Hááát, annyiból nem gondoltam megtévesztőnek, hogy egy jó ideje már simán csak "dremelnek" becézzük ezt a .... minek is nevezzem kisgépet.

 

Ugyanis vettem észre, hogy még az áruházak is szarban vannak a nevével - és boltonként nevezik mindenféle "multi-*" kezdetű névvel, de egységes neve, mint pl. a sarokcsiszolónak (egyelőre) még nincs, vagy nem tudok róla."

 

A Dremel saját honlapján (http://www.dremeleurope.com/hu/hu/)

azt írják, multifunkcionális szerszám, amcsi oldalon meg rotary toolnak mondják.

 

Én a hometools-nál vettem még pár éve a 8200-as modelljét, ott mikrogépnek nevezik. Mivel ezt a kifejezést másra még nem hallottam, én erre a névre hivatkozva szoktam kérni tartozékot hozzá.

Előzmény: GPS (79298)
qpi001 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79304

Én még az előző akcióban vettem meg egy kofferes csavarhúzó készletet az ALDI-ban, annak a minősége teljesen jó, nem gagyi, igaz nem is csúcskategória.ú, de ennyi pénzért szerintem megéri

Előzmény: Barnamedvébb (79297)
pali923 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79303

És vettél is már azokból a nagyon olcsó lámpákból? Mit tudnak? Csak mert vettem már én is csudijó munkalámpát, nem is piacon, hanem boltban, de legfeljebb a hálószobában használható egy romantikus este kellékeként. Nem a formája, hanem a fényereje (illetve ami ahelyett van neki) miatt. :)

Van a Festoolnak is baromi drága ledes munkalámpája, de annak fénye is van, és átmehet rajta egy x+2tonnás terepjáró is. 

Szóval sokféle lámpa van sokféle tudással és árral, nem mindegyik jó vétel.

Előzmény: GPS (79301)
drRamaty Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79302

Már elnézést, bár minden tiszteletem gdzsozy asztalos úrnak, de ez az "egyik oldalt nekinyomjuk a fa támasznak" baromság. Feleslegesen feszül a szalag, rohadtul fog melegedni, és komolyan meg is tudja fogni a forgást.

Azt nézd még meg kérlek, hogy a szalag nem táncol-e előre-hátra.

Előzmény: Nemzeti_Hobbiasztalos (79269)
GPS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79301

 

Ott nem tudok, de az itteni, vasárnapi lengyel "perzsavásáron" ennél durvább dolgokat is árulnak - a bolti árak töredékéért.

 

Egy normál, led-es, 2 funkciós, álló-fekvő-akasztható sokledes és szúrófényes munkalámpa 5-700 körül mozog.

A "tudományosabbak" (mágnestalp, ilyesmik) mennek 1.000-1.200 -ba... de ezek már a deluxe verziók.

 

Slágernek sszámítanak a TV-Shoppos cuccok, amit kevesebb mint félárért árulnak, mint ahogy a TV-reklámban van - de hogy ezt hogy csinálják..... ????

 

(hacsak úgy nem, hogy kint veszik meg bagóért a Tv-shoppos üzletben - ami az itteni ár mondjuk negyede... bár ez csak tipp)

.

Előzmény: Barnamedvébb (79299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!