Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78355

Puhán, keménynél égésnyomok szoktak előfordulni :-(

Előzmény: Törölt nick (78353)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78354

Ezt pár napja kibeszéltük már. Gérvágóra jók ezek a lapok. 

Előzmény: Törölt nick (78350)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78353

Puhafán vagy keményfán? 

Előzmény: pajaci (78348)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78352

Na most eldőlt, hogy nem fogom átalakítani az ágy alkatrészeit. Nem volt nehéz dönteni mivel szeggel volt felrakva a lábfal tetején a díszléc ezért elkezdtem leütni egy keményfa megtámasztással. Félig jött ki a szeg és utána az egész belseje kiesett. Az oldalán a furnérozott furnér lapot erölködés nélkül le tudtam húzni mindkét oldalt. A ragasztó valami ótvar, talán csiriz, de azt is spórolva rakták fel. Belül léc váz, hulladék fákból összetákolva, 1-1 szeggel a végükön összeütve.  simán el tudom kézzel tekerni a szeg körül a léceket.

A váz nyeklik mintha papírlap lenne. A képek magukért beszélnek. 

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (78344)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78351

Valahol olvastam hogy porszívó kiszuperált fordulatszám szabályzó elektronikáját lehet rászerkeszteni barkácsgépekre, vagy ez csak legenda?

Előzmény: Törölt nick (78345)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78350

40 fogú 250-es lap általános célra való, tehát hossz- és keresztvágásra is, és már egy közepes minőségű (pl. Makita) is meglehetősen jó vágásfelületet ad, nem feltétlenül a tüzelődarabolás kategória.

Hogy konkrétan a Workzone-é nem egy nagy cucc, az más kérdés.

De jó pár éve vettem én is tőlük háromdarabos készletet, amíg az Einhellem volt meg, azzal a 40 fogú egészen elfogadható minőséget produkált.

Előzmény: Törölt nick (78345)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78349

valóban :)

Előzmény: Törölt nick (78346)
pajaci Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78348

48 fogú a 250-es körfűrészlapom, szinte gyalult felületet ad. Ha egy körbegyalult lécet vágok ketté hosszában, akkor lesni kell melyik a vágott felület.

Előzmény: Törölt nick (78345)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78347

Szerencséd volt :)

Előzmény: joevagyok68 (78341)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78346

Pistinek nagyon a szívéhez nőhetett ez a gép, hogy ennyire nem akar megválni tőle.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78345

A workzone géphez 2 db tárcsát adnak. Az egyik benne van a gépben és mellette a másik. Az egyik ha jól emlékszem 40 fogú a másik meg talán 63 fogú ? Nem vagyok biztos benne fejből. A nagy fogú durva fűrészelésre való, tüzelő stb vágásához jó meg nagyoló vágásokhoz. Nem szép a vágás felülete. A sürübb fogazatúval már lehet szépen vágni léceket. ELVILEG! Ugyanis amit az aldiban lehet kapni workzone fűrészlapot (ugyanez van a gépben is) nem nevezhető minőségi lapnak. Mivel a gép elég sokat pörög, így nagyon melegszik vágkor és hamar ráég a fa a lapra, olyankor meg az az érzésed, hogy tolod, neki egyre jobban, de nem visz. Keményfát vágva hosszvágásra 1-2 m után dőlt a füst a fűrésztárcsától úgy égetett. Ezek a lapok keményfára teljesen alkalmatlanok. 

Nem ajánlom hogy vegyél belőle tartalékot, inkább ruházz be jó FREUD lapokra, elfogadható az áruk és minőségiek. Ha majd eljutsz oda hogy vennél akkor mejd elmondom, hogy milyeneket vettem amik nagyon jók.

 

A feklsőmaró témában sokat szvtam már, egyet már teljesen hazavágtam, persze olcsó gagyi volt. Van egy ősrégi fekete Bosh gépem, ez jó lenne, de nincs fordulatszám szabályzás rajta és csak 8-as szárú marót fogad. Az asztalba építéshez vettem egy másik gépet, ez már jóval nagyobb és erősebb is mint a bosh, ez már tud 8-as és 12-es szárú marót is fogadni, ez nagyon fontos! Plattoló maró 12-es szárral van, meg jónéhány spéci ami jól jön. Az ilyen marókhoz viszont kell a teljesítmény is és a fordulatszám szabályzás is. 

 

 

 

Előzmény: qpi001 (78340)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78344

Teljesen ugyan ez van oroksegbol 2, de lehet lenne 4 is.

En csak 1 percig gondolkodtam az 'atalakitasan ' ! Majd elvetettem az otletet..

Marad az 5 x 15 pallo /vagy 7,5 * 15 gerenda/ 'oldal'   + 15*15 vagy 20 * 20 gerenda labas 'minimal' agy variacio.

Előzmény: Törölt nick (78316)
pajaci Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78343

"Sőt, az se játszik ebben az esetben, hogy az áru már úgyis a raktárban van, rég kifizetve, egy régebbi árfolyamon.

Hisz az áru pótlását a mai, emelt árfolyamon kell teljesítse."

 

Normális webáruházban ott van hogy raktáron lévő mennyiség. Ha elfogyott akkor az új beszerzésnek esetleg más ára lesz, és az szerepel a honlapon.

Előzmény: GPS (78338)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78342

szerintem most is az a baj, hogy a javítás bent van tartva az evidenciában :)

és nem tud kitörni belőle, mert ez egy nagyon masszív evidencia :DD

 

Előzmény: pali923 (78328)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78341

Orulok , hogy beszamoltral errol, mert en arra emlekeztem, hogy ez is vasarnaptol akcios...

Meg filoztam is, hogy mikent fogok 2 fele szaladni...es 1 x-re fogni a 2 agybetetet es a furesztarcsakat ! :-) 

Miutan olvastam, hogy matol akcio, du. 3 kor elmentem az aldiba....mivel tul sok remenyt nem fuztem hozza, hogy van meg, csak kis kosarat vittem. Volt meg 2  ! 

De mivel kis kosaram volt es nem birtam el a 2-t kezben + meg vettem volna mast is, megkerttem valakit, hogy 'orizze' nekem mig kiszaladtam nagy kocsiert.

Kosz az infot.

 

Előzmény: Törölt nick (78301)
qpi001 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78340

Hétvégén megveszem körfűrészt az tuti! Tényleg a fűrészlap fogszám különségek miben mutatkoznak meg, miért jobb az egyik mint a másik? Mert ahogy látom az Aldi azt is árulni fog, különböző féléket. Mondjuk szerintem elsőre a gyárival is elleszek egy darabig, aztán később valami jobbat szeretnék majd venni.

A következő gép amit venni szeretnék, az egy felsőmaró lenne (ha jól tudom ezt is árulni fog az aldi nemsokára). Ennél mire kell figyelni? Hobbi célra használnám csak, ezért nem szeretnék drágát venni (valahogy úgy képzelem, hogy inkább jó marófejek kellenek, mint erős gép, de aztán lehet hogy rosszul látom). Ja és olyat szeretnék, amit később be tunék építeni munkapadba, hogy precizebb munkákra is jó legyen.

 

Előre is köszi a segítségeteket

Előzmény: Törölt nick (77863)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78339

"röpke 1 hónap leforgása alatt akár 5-6 %-ot is módosulhat az árfolyam. Volt már ilyen."

 

nem sokat tudnál mutatni.

 

erre normálisék ráírják az ajánlatra hogy pl 318-az euróig érvényes és kész. 

 

amúgy meg legyen euróban, nekem egál. eurós számlát ki tud állítani? van eurós folyószámlája ahova fizethetek? van euró kasszája ahol kp fizethetek?

 

Vajk

Előzmény: GPS (78338)
GPS Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78338

 

"Van egy nagyker árlistája, ráteszi az árrést és kész. Mivel a nagyker lista nettó eurós, hát az övé is az lesz."

 

Hát ez nem ennyire egyszerű egy olyan ország esetében, ahol röpke 1 hónap leforgása alatt akár 5-6 %-ot is módosulhat az árfolyam. Volt már ilyen.

 

Egy komoly kereskedés nem dolgozik (dolgozhat) csillagászati árrésekkel - amibe bármi belefér.

Ha mondjuk nettó 10%-al dolgozik, ott már nagy érvágás egy ekkora árfolyamingadozás.

 

Sőt, az se játszik ebben az esetben, hogy az áru már úgyis a raktárban van, rég kifizetve, egy régebbi árfolyamon.

Hisz az áru pótlását a mai, emelt árfolyamon kell teljesítse.

 

Így hát a ma kapott Ft-ból nem mindegy hogy mennyi eurót vehet - mert ha kevesebbet, mint az eurós ár - akkor nem hogy nullás a bolt, de még hozhat pénzt hazulról is a pótlásra.

 

Más kérdés, hogy ha Euróban ad árat, akkor oda kellene írni, hogy pl.: "Az euro árfolyamát a kifizetés napján érvényes, MNB középárfolyamon kalkuláljuk".

.

Előzmény: halaloszto (78336)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78337

Már volt rá eset, hogy valamire ilyen árat kaptam. Ebből is az látszik, hogy az a cég katalógus fotók alapján árusít, nincs raktárkészlete belőle, így a szakértelme is megkérdőjelezhető. 

Előzmény: GPS (78334)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78336

Mert nem igazi kereskedő. Nincs piacismerete, nincs stratégiája. A termékről pont annyit tud mint te az internetről, azaz kicsit kevesebbet mert nem googlezta órákat és nem is ért a használatához. 

 

Van egy nagyker árlistája, ráteszi az árrést és kész. Mivel a nagyker lista nettó eurós, hát az övé is az lesz.

 

Vajk

Előzmény: adingos (78335)
adingos Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78335

Mert Nyugaton már Euró van, annak fix az értéke ott. És Ők leszarják, hogy itt menyit változik az Euró. Úgy vannak vele, ha neked kell, számold át, oszt vagy kell, vagy nem.

Előzmény: pali923 (78333)
GPS Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78334

 

 

"....legfeljebb kikötéssel, hogy ez x napig érvényes."

 

Igen, így korrekt lenne - ez ellen nem lehetne kifogás.

.

Előzmény: pali923 (78333)
pali923 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78333

Azért itt nem évekig tartó árfolyamugrálásokról van szó, mint egy hitelügylet esetén. Ha mondjuk komolyan szeretne eladni egy cég, akkor egy konkrét, ma elküldött árajánlatot megadhatna Ft-ban is, legfeljebb kikötéssel, hogy ez x napig érvényes. Amelyik cég nem tudja mondjuk 1 hónapra elkárolni (vagy megnyerni!) az árfolyamváltozás hatását egy 200€-s terméknél, az ne kezdjen kereskedni. Az talán más, ha folyamatosan felteszi valaki az árakat egy weblapra, de egyedi esetekre ezt én nagy baklövésnek tartom.

Előzmény: GPS (78331)
GPS Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78332

 

Jav:

...nem lenne 600 ezer....

Előzmény: GPS (78331)
GPS Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78331

 

Nem olyan nagyon rossz szokás ez - egy importárú esetében.

Ha ez régebben szokás lett volna, akkor lehet ma lenne 600 ezer devizahitel (úgymond:) "károsult" az országban.

 

Hadd ne idézzem Bélát - aki úgy reagált arra, hogy az euró megy fel, mint a rakéta - hogy: "Ő ezt leszarja, mert ő nem euróban kapja a fizetését...sőt nem is euróban vásárol. Így hát őt nem érinti az euró árfolyama."

 

Háát, így is lehet nézni... csak látni nem fogunk túl messze ezzel a fajta "nézéssel".

.

Előzmény: pajaci (78329)
adingos Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78330

A nagy lehúzások, és át baszások idejét éljük !!!!!

Előzmény: Törölt nick (78327)
pajaci Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78329

Ez az euró+áfa ősi román szokás :-)

Előzmény: Törölt nick (78327)
pali923 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78328

"evidenciában fogjuk tartani a javítást" :)

Ez a duma talán még a guglis fordításoknál is rettenetesebb.

 

Egyébként kíváncsi lennék, meg tud-e élni egy cég ilyen hozzáállással és üzleti modellel. Vannak kételyeim.

Előzmény: Törölt nick (78327)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78327

Megjött a válasz az árajánlat kérésre, a lombfűrész ügyben. A nagy szakértő úr 199€+áfa árajánlatot adott és

a fűrészlap tipusáról természetesen el felejtett információt írni.

Ez azt jelenti, hogy neki nincs raktáron, és csak akkor hoz be ilyen gépet, ha megrendelés van rá. Azaz nem fektet bele egy büdös fillért sem. Mivel nem forint árat, hanem eurós árat adott meg ebből lehet tudni mindezeket.

Ha lenne raktáron ilyen gépe, akkor megnézhette volna a szakértő úr, hogy milyen fűrészlap kell bele. 

Szóval ez az üzlet is egy nagy kamu üzlet.

 

Megköszönte  a honlappal kapcsolatos észrevételt és ígéretett, tett, hogy "evidenciában fogjuk tartani a javítást" :)

Hiszi a piszi :)

Előzmény: rferi (78259)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 78326

A keresőbe a 3d Warehouse oldalon írd be a bed szót és rengeteg ágyat fogsz találni.

 

Én ezt néztem ki :

 

https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=4e2a4620fbfd476863d977b06bbd429d

 

 

Előzmény: drRamaty (78323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!