Keresés

Részletes keresés

tangerine Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77898

Ahogy nézem nem is túl nagy az engedmény a kinézett LS1018L árában, máshol is ennyi, asszem 10e volt több eddig.

 

Itt viszont 3 ajándékot is adnak hozzá, amiből az egyik akkus csavarhúzó. :-O

 

http://www.technoform.hu/bolt/termek/makita-gervago/ls1018l/

 

Előzmény: Paco155 (77891)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77897

Még valami. 20-as deszkát vettem amit nem akartam félbevágni. Apu gépébe viszont nem fér be a 20centis deszka.

Előzmény: _KGR_ (77894)
GPF Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77896

Én a Sixay-nál akarom olcsóbban, nem általában az asztalosoknál. Rólad el tudom képzelni, hogy közel hasonló minőséget produkálnál, mint Sixay-ék. Meg kettőt csinálni nem olcsóbb, mint egyet?

 

De az is érdekel, hogy a sok CD-nek milyen bútort találsz ki! (Mondjuk ilyet? :))

Előzmény: Soká (77886)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77895

Köszönöm! 

 

Találtam egy közeli metabo partnert és a cikkszám alapján meg is rendeltem. 3db 500 ft.

 :)

 

Előzmény: fahobby (77885)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77894

Csak ezt ne írtad volna! :)

Beszéltünk erről repcsiépítővel. Sajnos kb 70km-re lakik tőlem, így a benzinpénz sem elhanyagolható.. :( Utólag utánaszámolva kb ugyanott lettem volna kevesebb szívással, de itt jön szóba az a dolog, hogy szeretem szívatni magamat és megvan az az öröm, hogy egyedül csináltam. 

 

 

Mellesleg iszonyat mennyiségű fűrészpor és forgács gyűlt össze az udvaron..... hm...kell egy forgácselszívó is.. :) Asszony kiakad.. :)

Előzmény: drRamaty (77893)
drRamaty Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77893

Úgy tudom, van neked egy hobbiasztalos közeli rokonod :-) Én tuti hogy berámoltam volna a verdába, és az ő egyengetőjén és vastagolóján megoldottam volna. Gyalulás után már alig kel csiszolni. Nyilván így elmarad az "élvezet", amit egy kézi gyalu okoz, meg a sok lépcső kicsiszolása :-)

Előzmény: _KGR_ (77880)
tangerine Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77892

De ez nem negyedév csak október közepéig tart (szept 1-től), tehát akkor Karácsonykor nem is lesz már akció?

Előzmény: Paco155 (77891)
Paco155 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77891

Nem lesz akciósabb, a Makita negyedéves akciókat hirdet és azt végig tartja.

Előzmény: tangerine (77890)
tangerine Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77890

Érdemes most venni Makitát, vagy lesz még Karácsonykor még akciósabb?

 

LS1018L gérvágó milyen lehet? Van itt valakinek olyan?

 

Előzmény: joevagyok68 (77888)
pali923 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77889

Erre lehet azt mondani, hogy fogyjál vissza a 3 évvel ezelőtti ruháidba! :))

Előzmény: GPS (77877)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77888

most jött hírlevél..

MAKITA Q3 faipar..Ákcijó !

http://klub.makita.hu/flip/2014_Faipari/index.html

joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77887
Előzmény: Soká (77886)
Soká Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77886

"Ha ilyesmit csinálsz, csinálj kettőt! Komolyan! Szívesen beszállnék."

 

Nem akarlak elkeseríteni, de semmivel nem lenne olcsóbb, mintha megcsináltatnád egy asztalossal. Szóval drága mulatság lenne, nem szállnál bele olyan szívesen, hidd el. :) Nem véletlen, hogy sosem csináltam még pénzért bútort. (bár most ősszel fogok, és éppen egy gyűjtői szenvedély kielégítéséhez, egy ismerősöm 2000CD-jez kellene megfelelő tárolóbútort produkálnom)

Előzmény: GPF (77878)
fahobby Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77885

 

Alkatrész neve:

 

45 - ANTI-SPLINTERING INSERT

 

Cikkszám:

 

MET-343395480.11

 

A magyar Metabnál biztos meg lehet rendelni.

Különben ezen az oldalon találod a robbantott ábrát:

http://www.mtmc.co.uk/Metabo-STEB-80-Quick-/-01041310-Spare-Parts__p-63464.aspx

 

 

Szép napot !

 

 

Előzmény: _KGR_ (77880)
Pote01 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77884

Én már annyit szívtam az ilyen "előre is lehet utalni és akkor 600 Ft-al olcsóbb" lehetőségekkel, hogy már inkább jöjjön utánvéttel drágábban. Valami mindig nem jó. Vagy ráülnek vagy elkeverik az utalást vagy nem jó a közleménybe kért halandzsa nem jól sikerült és a lóvét elutaltam, de mégis kellett várni 3 hetet a cuccra, mert nem találják.... Hát kösz!

Előzmény: arvaiz69 (77864)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77883

Már korábban is felvetődött ez a gyűjtemény-tároló szekrény, mint felhasználási ötlet.

Nos, szerintem ez a kategória tipikus példája az egyedi tervezésű és kivitelezésű bútornak, mert nincs két egyforma gyűjtemény. Valószínűleg azért nem gyártanak "gyűjtemény tároló szekrényt", mert ez a fogalom értelmezhetetlen.

Hogy miért? Azon egyszerű oknál fogva, hogy mindenféle gyűjteménynek más típusú tárló kell! Eltérő mélységű, belső oszthatóságú, esetleg üveg fedelű, bélelt, stb. Ezt mindíg az adott gyűjtemény határozza meg.

 

Egy szokványos méretű kisfiókos szekrényt át lehet ugyan alakítani valami nagydarabos (mondjuk kőzet, vagy ásvány) gyűjtemény tárolására, de ez csak szükségmegoldás, tuti, hogy sosem lesz ideális. (Ennél a kettőnél pl. meg kell oldani a teljesen pormentes záródást, a sok kisebb-nagyobb belső fakkot, belső festést vagy bélelést, esetleg az üveges fedést.)

 

Készen vásárolható fiókos tárlót még csak érmegyűjteményekhez láttam, de a fiókbetétek abban is cserélhetők és külön megvásárolandók voltak, az egyéni igények szerint.

Ja, meg nemrég jutottam hozzá egy diatároló szekrénykéhez. Sorozatgyártott terméknek tűnik, német precizitással elkészítve. Fából készült, négy fiókja mindegyikében 2x50db sorszámozott nút van a diakockák számára. (A belseje makulátlan, a külsejét kicsit renoválnom kell, de megúszom egy finomcsiszolással és színezéssel/lakkozással.)

Előzmény: GPS (77879)
GPS Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77882

 

Bizony-bizony, a vasutasok.

De ott vannak az óra- és főleg az érem-gyüjtők. Ott is összejönnek ám szép vagyonkák egy-egy komolyabb gyűjtőnél.

 

Ezért mondom: 2-300 euró egy sokfiókos tárolószekrényért az tényleg nudli - ha így vesszük. Pláne, hogy nem minden Ikeában kapható hasonló (lapszerelten!).

.

Előzmény: rferi (77881)
rferi Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77881

Vagy sokkal többen vannak a vasútmodellezők. Nekik mindenük kicsi, elfér a fiókokban, és sok cuccuk van mindig.

Előzmény: GPS (77879)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77880

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék, mert égre földre keresem, de nem találok alkatrészt.

Metabo STEB 80 Quick szúrófűrészemhez keresek felszakadásgétló kis műanyagot. Hol tudok ilyet rendelni? 

 

Más.

Kutyáim miatt kénytelen voltam készíteni egy ideiglenes elválasztó kerítést, ami kibírja, hogy teljes erőből nekiszaladnak a 35 kilós drágáim. Sima deszka kerítést terveztem. Gondoltam hipp-hopp max 2 nap alatt összerakom. Ehhez képest 1 hete szívok vele és most jutottam el odáig, hogy festhetem. :) Kicsit alulterveztem a munkát. :) 

Ennek az egyik oka, hogy nagyon vacak faanyagot sikerült szereznem. Javarészt korom fekete (gombás), gyalulatlan felületűek voltak a deszkák. Béreltem 1700Ft-ért kézigyalut és nekiestem. Majd folytattam szalagcsiszolóval. 60-as papír, majd 120-as, majd 240-es. Ezután körben marógéppel lekerekítettem mindent. Végül a kis parkside multigép deltacsiszolójával csiszoltam végig az anyagot és tüntettem el a még fennmaradó hibákat.

 

Bár ideiglenes kapunak szántam, a végére úgy voltam vele, hogy ha már csinálok valamit, akkor legyen szép. :)

 

A munka során szerzett tapasztalatok:

1. Egyre kényelmesebben dolgozok fával, mivel egyre nagyobb a gépkészletem és ez nagyon megkönnyíti a munkát. Iszonyat nagy segítség volt a kis akkus multigép. Sok helyre befértem vele, ahova szalagcsiszolóval nem. Rengetegszer megspórolta nekem azt, hogy egy deszkát le és fel kelljen szerelnem. A parkside akkus csavarbehajtó is nagyon szuper. Főleg az 1 órás töltőidő. 120-as csavart előfúrás nélkül, akadálymentesen hajtott bele tömör fába. A metabó szúrófűrésszel vetető nélkül tökéletes egyenest lehet vágni. :) 

2. Megtanultam szalagcsiszolóval szépen dolgozni. :)

3. Vennem kell egy normális gyalut. Sajnos hely hiányában csak kézigyalut tudok venni, de azzal még meg kell tanulnom dolgozni, mert rengeteg helyen hagytam a deszkákban lépcsőket (egy kék Bosch gépet béreltem).

4. A multigéphez vehetek új deltafejet, mert nem vettem észre, hogy elkopott a csiszolópapír és emiatt a tépőzár részét is sikerült elcsiszolnom a széleken. Még használható, de előbb-utóbb cserés lesz. Jól emlékszek, hogy a bosch alkatrészek kompatibilisek vele? Tanulság: erre is oda kell figyelni és nem szabad belefeledkezni a munkába.

 

Itt találhattok pár képet a művemről.

GPS Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77879

 

Ne szűkítsük le a Zoli bútorát "műhelyszekrény" kategóriára - még ha mi erre is gerjedünk leginkább.

 

Korábban, amikor a fotóival játszadoztam, csak úgy kapásból jutott eszembe, hogy egy ilyen sokfiókos darab pl. különböző (akár igen értékes) gyűjtemények szortírozására és tárolására (is) kiváló.

 

Bizony-bizony - néha hihetetlen dolgokat gyűjtenek emberek - és néha olyan értékek jönnek össze egy ilyen szekrénynyi tárgyból, ami lehet nagyobb érték, mint az ingatlan, amiben elhelyezték.

 

(csak egy példát említek: komoly kultúrája van az ásvány-gyűjtésnek. Bányavirágoknak is hívják őket. Ezek öklömnyi kőzetek, amelyek vagy különlegesen szépek, vagy olyan ritka ásvány-kombinációt tartalmaznak, hogy ihaj - és amikért néha sokezer eurókat is képesek fizetni az elvetemült gyűjtők.)

 

No, ha már itt tartunk, akkor bizony felvetődik, hogy egy ilyen (vagy bármilyen más) gyűjtő mégis mibe tárolja szakszerűen és tételekre szortírozva a cuccait?

Kap ilyet (ilyesmit) bútorüzletbe? És ha igen, vajon mennyiért?

 

Mert azért ha egy értékes(ebb) gyűjteményről van szó - akkor nem hinném, hogy egy 50-70 k Ft (ami csupán 200-250 euro) igazi tétel lenne egy bármilyen gyűjtő számára.

.

Előzmény: _KGR_ (77876)
GPF Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77878

Ha ilyesmit csinálsz, csinálj kettőt! Komolyan! Szívesen beszállnék.

Előzmény: Soká (77871)
GPS Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77877

 

"szükségem van egy új fúrógépre. - minek már van 3db."

 

Gondolj arra, amikor a csajok bugyiban-melltartóban ott állnak a fullosan-teli ruhásszekrényük előtt - és  (alig hallhatóan) azt sziszegik a foguk közt, hogy: "A kurvaéletbe már, nincs egy rohadt rongyom sem, amit felvehetnék".  :-)))

.

Előzmény: gdzsozy (77869)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77876

Kedves Zoli!

 

Én is írnék a témában. Bár kritika lesz, de én abszolút építő jellegűnek gondolom, mert szerintem is nagyon jó lett az a kis bútor és van benne lehetőség, így nem adnám fel ilyen könnyen a dolgot.

 

Nekem alapvetően a munkalap nem tetszett a tetején. Tényleg jobb lett volna a fa borítás. Műhelybe nem tartós? Kit érdekel? Az emberek az esztétikára mennek először.

A probléma az, hogy műhelyszekrénynek én biztosan nem vennék még 45 eFt-os szekrényt sem. Jó oda a szomszéd kiszuperált komódja is. Úgyis poros, karcos, festékes, olajos lesz egy idő után. Innentől kezdve nem műhelyszekrényként árulnám a dolgot. 1-2 díszmarással a kis szekrényed gyönyörű dísze lehetne egy háznak (pl. női fehérnemű/zoknitartó).

 

A másik probléma a dologgal az, hogy amíg egyes multik anyagárban vagy anyag ár alatt árulnak vásárlócsalogató berendezéseket, addig elég nehéz érvényesülni :(  :

 

Fiókos szekrények...

Előzmény: arvaiz69 (77859)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77875

Szia!

Örülök, hogy így döntöttél! Este tudom megírni a tapasztalatok összefoglalását, mert a mai napom elég zsúfolt!  Addig is rakok fel róla egy szép képet, hogy tudjál benne gyönyörködni! :- ) 

Üdv.: Zoli

 

 

Előzmény: MN 3100 (77874)
MN 3100 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77874

Kedves Árvai Zoli!

 

Erősen játszom azzal a gondolattal, hogy

megvásárolok egy olyan méretű szalagfűrészt,

mint amilyen neked is van.

Mi több, a Makita olyan változatán vacillálok,

amit te használsz.

Ha nem esik nehezedre, légy szíves foglald

össze a tapasztalataidat és tedd közzé.

Nekem igen hasznos lenne, de gondolom

másokat is érdekelne.

Most, hogy elkezdődtek a nyugdíjas évek,

több időm lesz a Hobbiasztaloskodásra.

Gondolom, a szalagfűrész gyakran alternatívája

a körfűrésznek, sőt hasznosabb is annál.

 

Előre is köszönöm.

 

Péter

MN 3100 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77873

Szervusz!

 

Nagyon köszönöm a segítségedet.

Minden világos. Csak azt nem tudtam,

hogy a keresés előtt be kell jelentkezni.

 

Mert ugye erről elfelejtett az Index

tájékoztatni.

 

Péter

 

 

Előzmény: joevagyok68 (77868)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77872

van benne logika, csak engem mindig elszomorít. az ember alkotni szeret, és az jön ki hogy az kevésbé értékes. persze a tervezést, szervezést is fel lehet fogni alkotásnak. de amikor a termék maga a brand, az alkotás az a presztízs megalkotása...

 

Vajk

Előzmény: Soká (77871)
Soká Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77871

Hát, igen... Engem baromira meglepett, amikor kiderült, hogy a sixay bútorokat például nem maguk gyártják, hanem különböző cégekkel gyártatják. Így ők "csak" terveznek (bonyolítanak) és forgalmaznak. Bár ezt is leginkább csak nagyker szinten. Azért említem őket, mert Zoli bútora kapcsán nekem ez jut eszembe:

http://www.sixay.com/hu/sixtematic-komod.php

Valamelyest ehhez hasonlót tervezgetek magamnak régóta. És mondjuk ezt félmilkáért árulják, ami a másik véglet... De ha valami jól van kitalálva és a brand is jó marketinggel támogatott, akkor ennyiért is eladható.

Előzmény: halaloszto (77870)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.24 0 0 77870

"valamit ugyanolyan tudomány, mint megcsinálni"

 

Ez nagyon így van. És sajnos az a folyománya, hogy ha csináltál valamit, és el tudod adni, akkor nem az a tanulság hogy csinálni kell mégegyet, és azt is eladni. Hanem az a tanulság, hogy csinálni sokan tudnak, eladni meg kevesen, és kiderült hogy a kisebbséghez tartozol. Ezért aztán csináltatnod kell valakivel a sok közül egy párat, és eladni azokat is.


Vajk

Előzmény: Soká (77866)
gdzsozy Creative Commons License 2014.09.24 0 0 77869

Zoli én nagyra értékelem amit csinálsz ha valamit meg nem jól azt is megmondom őszintén.

 

Ezt most elkúrtad.

 

Asszonynak ehhez semmi köze. akkor sem ha az ő hangja nagyobb.

aki dolgozik a gépen az tudja mit akar.

 

Én sok mindenben nem hallgattam a feleségemre és kiderült hogy neki lett igaza. így aztán rá hallgatok. De amikor a gép és szerszám dologba akar beleszólni akkor nem engedem, mert én látom hogy az hasznunkra van vagy nincs.

 

ő eladatná velem a gépeim, én tudom hogy nem szabad.

amikor eladtam akkor meg kárált...ilyen a nő. amikor érezte hogy pénz jön be előhozta a számlákat noha tudta hogy szerszámot akarok venni a gép árán.

 

tehát elmondani el kell nekik. de gép és szerszám ügyben nem szabad engedni nekik.

 

nálunk most a hiszti a következő tételek miatt folyik:

 

szükségem van egy új fúrógépre. - minek már van 3db. ( egy dögnehéz orsz aminek akad a kapcsolója, egy állandó ütvefúráson üzemelő harmatgyenge 400W-os bosch, és egy kontakt hibás bosch ipari mellé szánom az újat)

 

szükségem van 2 új akkura 18ezer. -Minek nemrég vetted. (ja 4 éve és ki is nyiffant mind a kettő. újonnan a makita 28 ezer.)

 

 

szükségem lenne marókésre ablakgyártáshoz.... ő új fogat szeretne. 

Előzmény: arvaiz69 (77849)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!