Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77058

nem lehet hogy fordítva veszed fel ?

Előzmény: kukucs33 (77056)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77057

Ezek a rusztikus, "karibu-vadász" stílusú házak, szobák, bútorok nagyon jól néznek ki, de szerintem finoman fogalmazva nem praktikusak.

Gondolj bele: egy ilyen, görgeteg kövekből épített kandallót, vagy a bárdolt(-szerű)rönkökből összerótt falakat óriási meló tisztán, pormentesen tartani. A rengeteg hajlatba, résbe, illesztésbe minden berakódik. A szagelszívó kürtő külső felére (is) kicsapódó zsíros páráról nem is beszélve.

 

Viszont külső térben nagyon tetszenek az ilyen ágasfából készült ács-szerkezetek, meg a görbefa kerti bútorok is.

 

(A sarokpolc egyszerű körpolcai nagyon ötletesek! Én az ilyen pofonegyszerűen is megoldható dolgokat hajlamos vagyok tervezgetéskor túlkombinálni, aztán emiatt feladni...)

Előzmény: Törölt nick (77046)
kukucs33 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77056

Naja. Pl. a rövidszárú Aldi/Lidl-es melósgatyám is minimum érdekes koncepció (vagy célzatosan balkezeseknek készült), mert az összes használható zseb a bal oldalán van. Jobb oldalon max egy collstockot vagy csavarhúzót tudok elrakni...

Előzmény: halaloszto (77050)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77055

"de ha az ember leül és keresztbe teszi a lábát akkor a zsebből kipotyog minden. "

 

Ez azért még mindíg jobb eset mint az, amikor a varrás "mögött " van a zseb ÉS  20+ cm mély !!!

Ha leülnél "ráülsz" és/vagy nem tudsz leülni miatta ha van benne mondjuk egy sniccer, illetve kivenni se tudsz belőle semmit !

 

Amúgy meg neked "uri" melód lehet, ha munka közben van időd keresztbe tett lábbal üldögélni !  :-))

Előzmény: Törölt nick (77051)
409 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77054

Nagy idők voltak azok!  :-D

Előzmény: pali923 (77052)
409 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77053

Akkor Neked kötény kell!! De nem elől, hanem hátul kell hordani, ami egyéb okból is előnyös lehet pl. lehajoláskor. De csak akkor, ha van flexed és használod is!!  :-PPP  :-)

Előzmény: halaloszto (77050)
pali923 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77052

:))

70-es évek, NDK, láttunk néhány csodát a kilógó nyelesfésűkből.

Előzmény: 409 (77048)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77051

A most kapott melós ruháinkon is tépőzárasok a zsebek, és a zsebek fülének egyik sarka le van varrva. Így kínlódás mindig használni. A tépőzár horgos része meg kidörzsöli az ember kezét ha sűrűn kell zsebbe nyúlni, mert pld ott célszerű összegyűjteni egy pár csavart ha bemászik az ember egy szűk térbe. 

 

A nadrágok térdénél is vannak hatalmas térdzsebek, ide térdeplő szivacsot lehet berakni, a szivacs meg állandóan elcsúszik oldalra így nem védi a térdet. Még jó, hogy csináltak a jobb comb külső oldalára egy hosszú keskeny zsebet amibe tollakat vagy sniccert lehet berakni, de ha az ember leül és keresztbe teszi a lábát akkor a zsebből kipotyog minden. 

Előzmény: halaloszto (77050)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77050

vannak ilyen örök problémák. nekem pl a melós kantáros nadrágjaimnak mindnek tépőzár van a farzsebén. normáális aki kitalálta ezt??? leülök benne a szövet kanapéra, és a barom horgos fele ki is bolyhozta egy ponton örökre :-(

 

Vajk

Előzmény: 409 (77048)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77049

Hülye!

Kiköptem a kávém.

:-)))))

Előzmény: 409 (77048)
409 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77048

"..a farzsebemben lévő igazolványtartó állandóan beakadt oda."

 

 Hát még a nyelesfésű..      :-P

Előzmény: Törölt nick (77043)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77047

ez a kanapé olyan helyre való, ahol nem fal mellett van hanem bent a térben. oda ugyanis pont elég béna egy zárt tömb alakú, aminek a háta egy nagy sík izé.

 

a többivel egyetértek. a tervezés a használhatóságra tervezést is magában kell foglalja. érdekes ez, a design szó az igazi mérnöki tervezést jelenti. magyarul meg erősen a formatervezést/látványtervezést, a rendes mérnöki tervezésre nem haszálják.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (77043)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77046

Van egy kb 500 db képből álló gyűjteményem mindenféle ötletes bútorokról, vagy szép belső terekről, mert régóta gyűjtöm az ilyen képeket hátha valamit meg lehet belőle valósítani. Itt van pár darab 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77045

Hogy száll ki valaki abból a víz fölé fellógatott kosárból valaki úgy hogy ne legyen vizes? :)

Előzmény: látogató (77037)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77044

Igen, most már tudjuk :)

Előzmény: arvaiz69 (77036)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77043

Na ez a bútortervező se normális. De az se aki megrendel tőle egy ilyen kanapét. Már ültem olyan kanapén amin ilyen rés van a háttámla és az ülőlap között, a farzsebemben lévő igazolványtartó állandóan beakadt oda. Ha az ember meg lefekszik a kanapéra akkor a keze karja csúszik be abba a résbe. Kellemes lehet úgy ébredni, hogy a karodat ki kell cibálni onnan mert beszorul. 

Arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen kellemes egy ilyen kanapé mögötti teret kitakarítani ahova minden le tud hullani.

Kárpitosok is vannak a melóhelyen hatan, meséltek rengeteg érdekességet a szarul megtervezett design kárpitos bútorokról amiket javítottak. Például a kárpitos szék kárpitozott háttámlájának a közepén kiálló faragott dísz ami pont a gerincet szúrja a kiálló ponton és az ügyfél kéri, hogy tüntessék el azt a kiálló részt mert nem lehet hátradőlni a széken, vagy a nagy kanapé ahova háttámla és az ülőlap közé bemászott macska össze aszalódot, büdös teteme miatt kellett újra kárpitozni. Meséltek olyan szekrényről is ahova az ajtólapokra betétként húzott gombos díszbetétek voltak felrakva, mert a tervező szerint az úgy harmonizál a többi kárpitos bútorral, emiatt a szekrény kilincsét az ajtólap felső éle alá lehetett csak felrakni amit alacsony ember el sem ért. Az egy elbaszott tervezés ha a szekrény felső ajtajára Blau hidraulikás felnyíló vasalattal építik fel az ajtót ami olyan magasra nyílik fel, hogy egy normális testmagasságú ember utána nem éri el, ezért egy spárgát kell a foggantyújáról lelógatni.

Szép dolog a bútortervezés, az is egy érdekes szakma, de amikor a design a használhatóság rovására megy az már nem normális. 

Előzmény: látogató (77035)
Busmann02 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77042

Az új Globus majonézes,mustáros és kechupos flakonjai cseppenésmentes,önelzáró csutorával vannak ellátva...a majonéz egész sűrű állagú,szóval feltételezéseim szerint megfelelhet a faragasztó tárolására adagolására :)

halaloszto Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77041

a ketchupos az tuti jó, mert azt én is szoktam használni. mustárost nem tudom.


Vajk

Előzmény: pali923 (77038)
fercow Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77040

gdzsozy:

 

Nyílászáróval kapcs. lehet téged zaklatni? És ha igen, akkor telefonon, vagy email-ben inkább?

 

Üdv: Ferkó

Előzmény: gdzsozy (77039)
gdzsozy Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77039

hoppá bocsi elnéztem a topikot. ez a hobbi ács.

 

:)

pali923 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77038

Tudom, hogy nem egészen erre gondoltál, de éppen az egyik amcsi faipari újság múlt heti hírlevelében volt egy videó, amin egy ürge kiszuperált mustáros dobozba adagolja a faragasztóját, és demonstrálja, hogy működik. Valószínűleg a kethcupos is jó lehet. :)

A szappanadagolóhoz én látatlanban sűrűnek találom a ragacsot, de majd beszámolsz róla, ha kipróbálod. Arról nem beszélve, hogy elég ritkának találom a munkáim során azt a helyzetet, hogy a csőre alá kelljen valamit tartanom egy nyomásnyi ragasztóért. Akkor már inkább a mustáros doboz tűnik jobbnak.  

Előzmény: Törölt nick (77012)
látogató Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77037

No ebben például ötlet van, de ha ez kemény műanyag, akkopr rohadt kényelmetlen lehet. Van egy pár jópofa desig oldal, az egyik kedvencem a Trendir. Itt van ni http://www.trendir.com/. A "kerti" (outdoor) bútoraik néha szenzációsak és nem is mind elképzelhetetlenül nehezen megcsinálható. Érdemes végignézni http://www.trendir.com/outdoors/ Van persze elcseszett, meg ronda is, meg nyilvánvalóan méregdrága, de az első lapon látható hintákat szerintem nem lenne gond összerakni. Az én kültéri kedvenceim nem feltétlen asztalos cuccok, hanem ezek:

 

 

Van persze asztalos cucc is. Egy kis szabadtéri cédruskád például, bár ez inkább kádár munka

 

 

Előzmény: Törölt nick (77034)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77036

Sziasztok?

Tudtátok, hogy Sopronban most van az erdészeti és faipari kiállítás! 

Üdv.: Zol

látogató Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77035

Nem feltétlen. Az iparművészek nagy része kézműves is. Persze van olyan szakma, ahol ez nem megy, pl. a textiles nem tud leszőni 1-2000 m kárpitot, vagy függönyanyagot, de nekik is megvannak a trükkjeik. A bútorkészítők nagy része kézzel rajzol és saját, nem túl felszerelt asztalos/kárpitos műhelyben csinálják a prototípust is. Aztán ha bejön egy forma, akkor persze átállnak kis szériás termelésre, de még ez sem jelent feltétlen nagyüzemet. Vagy 15 éve dolgoztam egy Bánhalmi Gábor nevű bútortervezővel, havi 2-3 darabot adott el egy egy kollekcióból, és abból már megélt. Egy A3-as Rotring deszkán tervezett, ölben, vagy a konyhaasztalon. Szeretett trükkös bútorokat csinálni, ahhoz csináltam, vagy csináltattam meg neki a mechanikát. Az egyik ilyen kanapéja még mindig fut. Itt megtalálható, http://archiv.termuves.hu/?q=hu/targy/butor/agy-kanape/szieszta-kanape&b=B bár úgy látom, a Térműves céh viszont lehúzta a rolót. A dolgaikat elnézve nem csodálom, inkább kínban fogant ötleteik vannak, mint ütősek. 

 

Előzmény: Pillanatragasz (77022)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77034

A padra érdemes pillantani

 

https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10354078_10152287423111016_297994939147350261_n.jpg?oh=3a50cbfd9053206966c9cd594861126a&oe=5493F5E5

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77033

Ctrl+C-vel beemeltem a te listádat, és azokat az adatokat írtam át, nem feltétlenül mindet átgondolva.

Ahhoz mindenképpen ragaszkodom, hogy masszív kinézetű legyen, persze az arányosságot is figyelemben tartva, hogy miből mekkora milyen látványt nyújt, az majd úgyis kiadja magát a teljes terv megrajzolásakor.

Arra majd csak a benn gubbasztós téli napokon kerül sor, csak azért vetettem fel a témát már most, hogy egyáltalán megvalósítható-e az ötlet, vagy ne is agyaljak rajta tovább.

 

Van a garázs előtt három öreg tuja, amiket már ideje kivágni, de nagyon hiányozna az árnyékuk, a pótlás pedig gyorsan növő fafajtával is túl hosszadalmas.

Családi összejövetelekre is jó lenne a tető, na meg elég lenne csak az alá beállni a kocsival, akkor a garázs felszabadulna - leginkább műhelybővítés céljára, ezek voltak az indítékok.

 

Van a tágabb rokonságban ács, valószínűleg majd őt boldogítom a nyűgömmel, nagyon ritkán találkozunk, de azt tudom róla, hogy jó szakember, ráadásul biztos könnyebben teret enged az unortodox elképzeléseknek, mint egy vadidegen.

Nagyon remélem, hogy rábólint erre a megoldási javaslatodra, de ma felmerült egy alternatíva, csak még nem néztem meg jobban.

Lehet, hogy mankóként valahogy igénybe tudom venni a kerítés masszív, 3 colos oszlopát, bár nem a legideálisabb helyen van, áthelyezni pedig a lábazat megoldása miatt túl nagy munka lenne.

Előzmény: drRamaty (77031)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77032

Amikor építkeztem, akkor a házat én terveztem meg, a mérnök csak a nevét adta hozzá meg lerajzolta szakszerüen ahogy kell. A ház 6.6 m széles, a tetőszerkezetnek nincs fedélszéke. A szarufák és a fogópárok tartják össze, + tarály szelemen és a talpszelemen, mindkettő 10*10-es gerendából van. A szarufák méretre gyártattam, 18*7.5 cm-esek, 7 méter hosszúak. A tető 45 fokos lejtésű. A fogópárok szarufánként 2 db 15*2.5 deska, közöttük szarufa kockák a távtartók 2 m-enként, ahol össze vannak csavarozva. Az egész tető szerkezetet csavarozva készítettem el, plusz minden szarufa vég 2-2 db elcsavart ácskapoccsal is le van fogatva a talpszelemhez. A 18 cm magas szarufákra ráraktam a párazáró fóliát, majd 5*5 cm-es távtartókat  a kiszellőző rétegnek, a szarufák teljes hosszában, (így a szarufa magassága 23cm lett már)  majd erre került felszegezésre az egész tetőn telibe 2.5 cm vastag deszka, (6m3-nyi ment fel rá) és erre ment a kátránypapír és a 3 réteges kanadai zsindely, zsindelyenként 16 db zsindelyszeggel. A szarufák távolsága 120 cm, de 2 ablaknál 150 cm-esek a távok 3 m-es ökörszem ablakok miatt. Az elmúlt 20 évben nem kellett még hozzányúlni, sehol sem ereszkedett meg a borítás sem és a szarufák sem. 

 

Előzmény: drRamaty (77031)
drRamaty Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77031

Amikor megvettem a majort, kicsit bele ástam magam az ácsszerkezetekbe, mert több mint ezer négyzetméter tetőt kellett javítanom, javíttatnom. Itt aztán van minden az épületeken: két állószékes, függesztőműves, gyámolított két fedélszékes a födémtől független fedélszerkezet stb. Aztán megcsodáltam sok erdélyi régi épület ácsszerkezetét is, sokat tanultam belőle. Nem akarom én az észt osztani, félre ne érts, csak leírom a véleményem.

 

Én azért maradok a vaskosabb anyagoknál, abból baj nem lehet.

Baj nem, csak felesleges pénzkidobás, és nem biztos hogy szebb.

 

- oszlopok, szelemen 15x15 cm   ez rendben

- folyófa (kötőgerenda) 7,5x15 cm élére állítva  felesleges mert 3 métert se kell áthidalni, sokkal drágább, hülyén néz ki, na legyen 10x10 cm ha sok pénzed van :-)

- szarufa 7,5x15 cm élére állítva, a feszítés helyén duplázva  bőven elég az 5x10 cm élére, én inkább 70-80 cm-re betennék egy függőleges székoszlopot lapolva, az tartja a szarufát és nem engedi süllyedni a folyófát se. Amúgy a 7,5x15-ös szarufa is nagyon pocsékul néz ki egy ilyen viszonylag filigrán szerkezeten 

- 5x15 cm fogópár a szarufákra (ha kapok ilyen méretet) na ez tényleg totál felesleges, nincs értelme az ilyen mértékű túlméretezésnek statikailag.És hülyén néz ki. Már az 5x3-as bramac léc is elég, de jó a 10x2-es deszka fogópár is

- X merevítés belülről a szarufákra és az oszlopokra - ez talán el is hagyható, ha cserép helyett bitumenes lemezzel lesz a fedés, mert az is képben van, ott pedig az OSB réteg megadja a merevséget    igen, ha OSB héj lesz. De az oszlopoknál nem hagyható el, még akkor sem, ha  atombiztosan rögzíted a másik épülethez. Az oszlopoknak csak együtt lehet mozogni hossz irányban, ezt nem biztosítja csak az oszlopok tetején végig futó szelemen. A szélnyomás csodákat tud tenni :-)

-  betonacél mindenképpen legalább 10-es  ez rendben, sodronyfeszítővel spanolva, azt majd lehet állítani, ha szárad a fa

 

Csinálj egy számítást a szükséges faanyagok árával, a Te méretezéseddel és az enyémmel, meggyőző lesz.

Előzmény: Törölt nick (77014)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77030

:o)))

Azért nem ennyire reménytelen a fazon, de eléggé "unortodox megoldásokhoz" folyamodott, hogy Nagyjaink kedvenc szavajárását idézzem.

Előzmény: kukucs33 (77027)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77029

Lehet, de akkor vegyük úgy, hogy más kárán akarok tanulni, és azért kérdezem, hogy létezik-e ilyen esetekre valami megoldás. :o)

Mert nekem nincs semmi épkézláb ötletem.

 

Előzmény: rferi (77028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!