Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74743

 

 

Elkészültem a  virágtartó projekttel!

Szerintetek egy  asztalos menyit kérne ezert?

Hany óra az elkészítesi ideje egy jo szakembernek?


100cm magas also polcok 50cm x20cm, felsők 60cmx 20cm

Nekem 42 óra volt az elkészítése mint hobbiasztalosnak :)

 

 

gdzsozy mester mit mond?!

 

pajaci Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74742

Ne kezdjünk azon filozofálni, hogy "nem döglik be" kontra "10 év alatt nem döglött be" az nem ugyanaz. Kisebb az esély meghibásodásra általában egy ipari márkás cuccnál, de olyan hogy soha se fog elromlani, az nem kevéssé költői túlzás.

Előzmény: fahobby (74740)
fahobby Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74741

..... félbehagyni

 

 

Bocs lemaradt

Előzmény: fahobby (74740)
fahobby Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74740

Makita   "kisflex"

10 éve gond nélkül megy

Egy kábeltörés volt amit helyszínen tudtam orvosolni.

Mondom hidd el, a rendszeres karbantartás csodákra képes.

Attól függetlenül mindenki hordhat annyi szerszámot amennyit akar, de az leszögezhető, hogy mindenre sohasem fogsz tudni felkészülni.

15 év munka után még nem kellet semmi munkát szerszámhiba miatt.

 

 

Előzmény: pajaci (74736)
gdzsozy Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74739

Tie. most bejött a szopó verzió...nincs időm választ normálisan megírni, mert mennem kell az anyós elé. így hát ezt befejezem mert ugye idő már nincs rá...de visszatérek. mint a terminátor.

 

:)

Előzmény: gdzsozy (74738)
gdzsozy Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74738

Picit sarkítod a dolgokat. De végül is mindegy.

 

Én másfelől közeledem hozzá. A szopó szorzó mindig benne van a pakliban, ilyen esetkere kell felkészülni de okosan.

Akkus gépnél én nem viszek 2db-ot de álltalában viszek 2 akkut és akkor már töltőt is, és egy 220-as fúrógépet is mert van úgy hogy azzal jobban be lehet hajtani vagy épp nagyot fúrni jobban lehet vele.

fúrógépből berakok 2db-ot.

dekopírból nem csak legfeljebb 2-3 lapot mert 1 eltörhet elhajolhat és akkor az jön amit te mondasz. viszont mindig van betéve kézi fűrész. (munkának megfelelően rókafarkú, illesztő és keretes) illetve a 3ból kettő.

csiszolókat csak ha szükséges, viszont flexet2db-ot egyik vágókorongos a másik csiszoló korongos,

szerszámoknál vésőkészlet, csavarhúzók, villáskulcsok, dugókulcsok+bites cső kulcs 10-es 13-as és 17-es fűrészek, kalapácsok, balta,2mérőszalag (3és 5M-es)

Előzmény: Tie (74705)
Tie Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74737

Nyilván egy otthon átalakításánál belefér némi csúszás, de vannak olyan szituációk, szakágak, ahol nem.

Mink pl. időnként építgetünk kisebb-nagyobb díszleteket, ahol is külföldi produkciókban kurvára szúrósan tekintenek minden csúszást. A fél napot is. Az egy egész naposért meg már akkora hirig van, hogy ihaj.

Ha meg van egy egyhetes csúszás, azért már a Producerek fejét szokták venni.

 

Persze nem is egy akkus fúrón csúszik meg a kétmillió dolláros díszlet építése, és nem is emiatt a forgatás.

Az, hogy én azt mondom, az én szememben az a profi, aki felkészül a szopószorzóra, az nyilván nem szentírás, ez az én felfogásom. Igyekszem a melómat is így csinálni, bármi is legyen az, hogy amikor beugrik a szopószorzó, akkor ne kelljen kapkodni kezdenem, hanem kihúzom a zsebemből a B tervet, és megy minden gördülékenyen tovább.

Egyrészt mert sokszor nem is lenne idő görcsölve helyrerázni az eredeti tervet, és KELL, hogy legyen B, másrészt meg kurvára tudják értékelni. A filmszakmában legalábbis nagyon csípik, ha az ember előre gondolkozik, és felkészül a szopásra.

Előzmény: kutyala (74734)
pajaci Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74736

Olyan márpedig nincs.

Előzmény: fahobby (74735)
fahobby Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74735

Nem érdemes ezen pörögni, olyan szerszámot kell venni ami nem döglik be.

És valljuk be van ilyen.

 

 

 

(különben 10 évente egy fatális eset belefér)

Előzmény: Tie (74732)
kutyala Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74734

Burkolóra, asztalosra vonatkoztatva ez egy nagyon ideális állapot (lenne), én őszintén szólva nem várom el ezt, mert nem tudok olyan munkát hirtelen elképzelni, ami nem várhat egy napot (lehet, hogy benne van, hogy 2007 óta újítjuk a házat, és egy csomó mindent magunk csinálunk, olyan tempóval, amilyennel...)

 

Nyilván azt nem fogadom el egy ácstól, hogy bocs, betojt a láncfűrészem, 4 hetet mondott a szervíz, utána találkozunk, de ez nem is életszerű helyzet, mert olyan nincs, hogy ő 4 hétig nem keres pénzt, tehát saját érdekből kölcsön fog kérni egyet másnapra, vagy vesz egy másikat...

Előzmény: Tie (74732)
djz Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74733

Nálad a pont. Tudok veszíteni.

Előzmény: Tie (74732)
Tie Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74732

Azt gondolom, hogy a taxis, ha lerohad az autója, akkor 5 percen belül tud keríteni maga helyett másik taxist autóval, aki továbbviszi az utas seggét.

 

Ha ugyanezt tudja a burkoló is a szerszámmal, akkor semmi gond.

Előzmény: djz (74726)
pajaci Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74731

Tegnap megrendeltem a hyundai kompresszort, már meg is hozták, gyorsan leteszteltem. Fancoilt fújattam le vele a portól kívül belül, folyamatos fúvásnál stabilan tartja a 3.8bar-t.

Kamelot Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74730

A felsőmarót csak kíváncsiságból 2400W-osat kérdeztem típus megjelölés nélkül. Ha kevertek akkor ők kevertek. Erre nem figyeltem. Ami jobban érdekelt az oszcilláló csiszoló. Itt talán nincs hiba mert csak egy típus van.

Előzmény: pali923 (74729)
pali923 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74729

Kis zavar támadt az erőben, mert a MOF001 csak 1400 W-os. De külföldhöz képest még az sem rossz ár.

Előzmény: Kamelot (74728)
Kamelot Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74728

Én ezt a választ kaptam. A 2400W os MOF001 felsőmaró 188 € + ÁFA. A TSPS 450 oszcillációs csiszológép ára 135 € + ÁFA.

Csak a kíváncsiság hajtott mert én már több éve megelégedéssel használom a "klónt" amin még nem volt felirat.

Előzmény: balage_1979 (74696)
kukucs33 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74727

Hát....tőlem már kérdezte benzinkutas, hogy: Maga mindig két kocsival jár?

 

Ugyanis vettem a meglevő mellé egy ugyanolyat alkatrésznek, amit szét is bontottunk a haverok műhelyében és vittem ki a cuccot a telekre. A kombiban meg szépen látszott, hogy hátul van bent pár ülés, motor, váltó, ajtók, motorháztető, stb...

Előzmény: djz (74726)
djz Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74726

Szinte már látom magam előtt a taxist, aki tréleren húzza maga után a pótautót...

De csak szinte. Az itthoniak mind amatőrök.

Előzmény: Tie (74712)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74725

Kicsit rákerestem, a Bosch a saját változatát Multiconstruction- nak hívja, de az övék lapos élkiképzésű. 

http://toolguyd.com/bosch-multi-construction-bits/

 

Az enyémet most nem jut eszembe ki gyártotta, az is valami német cég, és a bauhausban vettem.

Előzmény: kukucs33 (74724)
kukucs33 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74724

És ha már ketten mondjuk, akkor akár tényként is kezelhető, hogy létezik... ;-)

Előzmény: Paco155 (74722)
kutyala Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74723

nehezen értelmezem a közölt tényeket. két életszerű helyzet, amikor akár vésni is kell: poroszsüveg-boltozatos födém, pl. szellőzőnek, kéménynek áttörést kell csinálni. És jó eséllyel nem esik szét, nemhogy nem lazul meg  tégla. Másik: falbontásos szigetelés. A 140 éves házunkat szigeteltük körbe, egy tégla sem lazult meg, pedig a levegő tartotta, nemhogy egy mondjuk 8-as lyukat fúrtam bele ütve...

 

Ha egy tömörtégla falba fúrsz egy 8-as lyukat, hogyan lazulna ki a tégla, amikor tonnák fogják körbe? A porotherm falakkal nincs tapasztalatom, olyanunk szerencsére nem sok van.

 

Az ütvefúrás elengedhetetlen akkor pl. ha van egy remek kézivetésű téglád, amibe sikerült kavicsokat beleégetni. Esélyed nincs ütvefunkció nélkül oda fúrni, ahova akarsz (azzal is szenvedés egyenesben tartani, de legalább nem lehetetlen). Hozzáteszem, én minden lyukat sima fúrással vídiás fúrószárral kiviteleztem, de mondhatjuk, hogy szerencsém volt (meg egy régi, bazikategóriás bosh fúróm, amire ha 80kilóval ráfekszem, akkor is fúr, nem megáll és nyög :) )

Előzmény: Bediiii (74713)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74722

Ennek a neve a csempefúró. Ez volt az elődje annak amit az előbb leírtam :)

Előzmény: kukucs33 (74720)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74721

"Amennyiben jön egy új szerszám-technológia"

 

Jelen esetben erről van szó.  Nem a hagyományos tompára préselt keményfémlapka, hanem meg van köszörülve élre. 

Ami nekem van, ráadásul nem is úgy van köszörülve mint amit képen berakott valaki, hogy sima élszög mint a kerámia vagy üvegfúrónál, hanem egy homorú kiképzése van a homloklapnak a jobb forgácskidobás miatt. Ezzel a fúróval lehet pl. fémet, fát, kőzetet fúrni (hagyományos forgácsolós eljárással bontja mindegyiket) - de pl szigorúan tilos ütvefúró módban használni, mert azonnal letöri az élkiképzést.

Előzmény: Erzsébeti (74717)
kukucs33 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74720

Valamikor a Praktikerben vettem olyan fúrószárakat amikre rá volt írva, hogy kifejezetten tilos ütvefúrni velük. Csempéhez, de téglához is ajánlják. Meglepően jól muzsikál. Viszont egyszer valamiért mégis rajta maradt az ütvefúrás, hát olyan szépen elmúlt a hegye, hogy csak na...

 

ilyen:

Nem tudom, mennyire fog látszani ezen a képen, de kicsit íves a hegy kialakítása, nem a hagyományos "vídiás" forma.

 

Előzmény: Bediiii (74713)
fröccsi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74719

Sziasztok,

Lambériázás ellőt állok. Gondolom a lambéria belső felét valamivel kezelnem kéne, hogy ne gombásodjon be.

Mit javasoltok erre a célra?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74718

Na majd 409 kollega majd mindjárt neked is mondja, hogy normális ember ilyet nem csinál. :D

Előzmény: Bediiii (74713)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74717

Egyébként mindenki úgy fúrja a téglát ahogy akarja...

 

Nekem meg van a saját módszerem, és ez eddig elég jól működött. Nem látom be, hogy az eddigi több 10.000 luk után miért változtatnák a szokásaimon...

Amennyiben jön egy új szerszám-technológia lehetséges a dolog, de addig marad az ami az esetek 99% ban müxik...

a többi meg csak szarpofozás.

kutyala Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74716

nem vagy egyedül :)

 

nemrég vettem egy kis 200W-os metabo rezgőcsiszolót. A ferm, ami kétszer akkora talpú, háromszor olyan nehéz, és amíg meg nem állt, teljesen elvoltam vele, csuklószétcsesző ehhez képest, bár szolgáltatásban (rezgés mértéke állítható, nagyobb felület stb.) a ferm többet tudott.

 

de ez a kis metabo aranyos, ügyes kis jószág.

Előzmény: drRamaty (74656)
fahobby Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74715

Bocsássatok meg de úgy érzem hozzá kell szóljak.

Leszögezem ez csak az én véleményem.

Tehát.

Nagyon sokat dolgozok a leírt módon (házhoz kiszállva) másodállásban, délutánonként és hétvégén.

Magából az időpontokból adódóan esélyem se lenne egy meghibásodott gépet javítgatni vagy kicserélni az én munkaidőmbe.

A mindenből tartalék cipelése nonszensz. Nem ismerek olyan vállalkozót akinek másik garnitúra szerszám áll a kocsiban arra az esetre hogyha bedöglik valami azonnal kicserélje.

Itt a lényege az úgynevezett ipari gépeknek. Én munkám során 3-4 fajta gépet használok. Csak a megbízható márkát veszem (vettem) meg, 15 éve csinálom az ipart de még nem ment gépem tönkre munka közbe. Az viszont biztos, az ilyen gépeket időközönként karbantartani kell ! Kipucolni esetleg zsírozni stb. ha minden ilyen gondoskodást megadsz a gépeknek akkor nem lehet probléma.

 

Az általad leírt esetnél valószínűleg nem a gépek meghibásodásának esélye miatt volt annyi db-számú gép a barátodnál hanem, a párhuzamos munkalehetőség esélyét növelte ezzel (pl. mindketten egyszerre tudjanak csiszolni vagy gyalulni). A több csavarbehajtó pedig már egy bevett szokás, bit és fúró cserélgetés ellen .)

Tapasztalataim szerint ha egy mesternél két azonos szerszám van az csak a látszat, általában a másodikat azért veszi mert azon olyan funkció is található ami a másikon nem (pl. csavarbehajtónál ütvefúrós, csiszolónál fordulatszám állítás stb.)

 

 

Előzmény: Tie (74712)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74714

Ne ess túlzásokba.

 

Nem szokványos dolog, hogy az ember csak ezért cipel magával egy rakás felesleges holmit.

Van úgy, hogy adott szerszámból kettő van az embernél, de ez azért inkább kirívó, mint szokványos.

Előzmény: Tie (74712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!