Keresés

Részletes keresés

pali923 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74729

Kis zavar támadt az erőben, mert a MOF001 csak 1400 W-os. De külföldhöz képest még az sem rossz ár.

Előzmény: Kamelot (74728)
Kamelot Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74728

Én ezt a választ kaptam. A 2400W os MOF001 felsőmaró 188 € + ÁFA. A TSPS 450 oszcillációs csiszológép ára 135 € + ÁFA.

Csak a kíváncsiság hajtott mert én már több éve megelégedéssel használom a "klónt" amin még nem volt felirat.

Előzmény: balage_1979 (74696)
kukucs33 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74727

Hát....tőlem már kérdezte benzinkutas, hogy: Maga mindig két kocsival jár?

 

Ugyanis vettem a meglevő mellé egy ugyanolyat alkatrésznek, amit szét is bontottunk a haverok műhelyében és vittem ki a cuccot a telekre. A kombiban meg szépen látszott, hogy hátul van bent pár ülés, motor, váltó, ajtók, motorháztető, stb...

Előzmény: djz (74726)
djz Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74726

Szinte már látom magam előtt a taxist, aki tréleren húzza maga után a pótautót...

De csak szinte. Az itthoniak mind amatőrök.

Előzmény: Tie (74712)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74725

Kicsit rákerestem, a Bosch a saját változatát Multiconstruction- nak hívja, de az övék lapos élkiképzésű. 

http://toolguyd.com/bosch-multi-construction-bits/

 

Az enyémet most nem jut eszembe ki gyártotta, az is valami német cég, és a bauhausban vettem.

Előzmény: kukucs33 (74724)
kukucs33 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74724

És ha már ketten mondjuk, akkor akár tényként is kezelhető, hogy létezik... ;-)

Előzmény: Paco155 (74722)
kutyala Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74723

nehezen értelmezem a közölt tényeket. két életszerű helyzet, amikor akár vésni is kell: poroszsüveg-boltozatos födém, pl. szellőzőnek, kéménynek áttörést kell csinálni. És jó eséllyel nem esik szét, nemhogy nem lazul meg  tégla. Másik: falbontásos szigetelés. A 140 éves házunkat szigeteltük körbe, egy tégla sem lazult meg, pedig a levegő tartotta, nemhogy egy mondjuk 8-as lyukat fúrtam bele ütve...

 

Ha egy tömörtégla falba fúrsz egy 8-as lyukat, hogyan lazulna ki a tégla, amikor tonnák fogják körbe? A porotherm falakkal nincs tapasztalatom, olyanunk szerencsére nem sok van.

 

Az ütvefúrás elengedhetetlen akkor pl. ha van egy remek kézivetésű téglád, amibe sikerült kavicsokat beleégetni. Esélyed nincs ütvefunkció nélkül oda fúrni, ahova akarsz (azzal is szenvedés egyenesben tartani, de legalább nem lehetetlen). Hozzáteszem, én minden lyukat sima fúrással vídiás fúrószárral kiviteleztem, de mondhatjuk, hogy szerencsém volt (meg egy régi, bazikategóriás bosh fúróm, amire ha 80kilóval ráfekszem, akkor is fúr, nem megáll és nyög :) )

Előzmény: Bediiii (74713)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74722

Ennek a neve a csempefúró. Ez volt az elődje annak amit az előbb leírtam :)

Előzmény: kukucs33 (74720)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74721

"Amennyiben jön egy új szerszám-technológia"

 

Jelen esetben erről van szó.  Nem a hagyományos tompára préselt keményfémlapka, hanem meg van köszörülve élre. 

Ami nekem van, ráadásul nem is úgy van köszörülve mint amit képen berakott valaki, hogy sima élszög mint a kerámia vagy üvegfúrónál, hanem egy homorú kiképzése van a homloklapnak a jobb forgácskidobás miatt. Ezzel a fúróval lehet pl. fémet, fát, kőzetet fúrni (hagyományos forgácsolós eljárással bontja mindegyiket) - de pl szigorúan tilos ütvefúró módban használni, mert azonnal letöri az élkiképzést.

Előzmény: Erzsébeti (74717)
kukucs33 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74720

Valamikor a Praktikerben vettem olyan fúrószárakat amikre rá volt írva, hogy kifejezetten tilos ütvefúrni velük. Csempéhez, de téglához is ajánlják. Meglepően jól muzsikál. Viszont egyszer valamiért mégis rajta maradt az ütvefúrás, hát olyan szépen elmúlt a hegye, hogy csak na...

 

ilyen:

Nem tudom, mennyire fog látszani ezen a képen, de kicsit íves a hegy kialakítása, nem a hagyományos "vídiás" forma.

 

Előzmény: Bediiii (74713)
fröccsi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74719

Sziasztok,

Lambériázás ellőt állok. Gondolom a lambéria belső felét valamivel kezelnem kéne, hogy ne gombásodjon be.

Mit javasoltok erre a célra?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74718

Na majd 409 kollega majd mindjárt neked is mondja, hogy normális ember ilyet nem csinál. :D

Előzmény: Bediiii (74713)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74717

Egyébként mindenki úgy fúrja a téglát ahogy akarja...

 

Nekem meg van a saját módszerem, és ez eddig elég jól működött. Nem látom be, hogy az eddigi több 10.000 luk után miért változtatnák a szokásaimon...

Amennyiben jön egy új szerszám-technológia lehetséges a dolog, de addig marad az ami az esetek 99% ban müxik...

a többi meg csak szarpofozás.

kutyala Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74716

nem vagy egyedül :)

 

nemrég vettem egy kis 200W-os metabo rezgőcsiszolót. A ferm, ami kétszer akkora talpú, háromszor olyan nehéz, és amíg meg nem állt, teljesen elvoltam vele, csuklószétcsesző ehhez képest, bár szolgáltatásban (rezgés mértéke állítható, nagyobb felület stb.) a ferm többet tudott.

 

de ez a kis metabo aranyos, ügyes kis jószág.

Előzmény: drRamaty (74656)
fahobby Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74715

Bocsássatok meg de úgy érzem hozzá kell szóljak.

Leszögezem ez csak az én véleményem.

Tehát.

Nagyon sokat dolgozok a leírt módon (házhoz kiszállva) másodállásban, délutánonként és hétvégén.

Magából az időpontokból adódóan esélyem se lenne egy meghibásodott gépet javítgatni vagy kicserélni az én munkaidőmbe.

A mindenből tartalék cipelése nonszensz. Nem ismerek olyan vállalkozót akinek másik garnitúra szerszám áll a kocsiban arra az esetre hogyha bedöglik valami azonnal kicserélje.

Itt a lényege az úgynevezett ipari gépeknek. Én munkám során 3-4 fajta gépet használok. Csak a megbízható márkát veszem (vettem) meg, 15 éve csinálom az ipart de még nem ment gépem tönkre munka közbe. Az viszont biztos, az ilyen gépeket időközönként karbantartani kell ! Kipucolni esetleg zsírozni stb. ha minden ilyen gondoskodást megadsz a gépeknek akkor nem lehet probléma.

 

Az általad leírt esetnél valószínűleg nem a gépek meghibásodásának esélye miatt volt annyi db-számú gép a barátodnál hanem, a párhuzamos munkalehetőség esélyét növelte ezzel (pl. mindketten egyszerre tudjanak csiszolni vagy gyalulni). A több csavarbehajtó pedig már egy bevett szokás, bit és fúró cserélgetés ellen .)

Tapasztalataim szerint ha egy mesternél két azonos szerszám van az csak a látszat, általában a másodikat azért veszi mert azon olyan funkció is található ami a másikon nem (pl. csavarbehajtónál ütvefúrós, csiszolónál fordulatszám állítás stb.)

 

 

Előzmény: Tie (74712)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74714

Ne ess túlzásokba.

 

Nem szokványos dolog, hogy az ember csak ezért cipel magával egy rakás felesleges holmit.

Van úgy, hogy adott szerszámból kettő van az embernél, de ez azért inkább kirívó, mint szokványos.

Előzmény: Tie (74712)
Bediiii Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74713

Más más okból, de sem a régi tömör tégla falakat, sem a modern üreges téglákat nem szabad ütvefúrni.

 

A régi tömortégla falaknál az a gond, hogy kilazítja az egész téglát.

A modern üreges téglálknál meg összetöri a belső vékony kerámia lamellákat, és a dűbel nem fog megbízhatóan tartani.

 

Élesre köszörült keményfémlapkás fúróval érdemes téglát fúrni, ezekkel kb úgy halad az fúrás egy modern téglában mintha fát fúrnánk.

 

http://www.bosch-pt.com/hu/hu/accocs/image/category/picanw/115405/115405.jpg/?maxwidth=170&maxheight=145

Tie Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74712

"Te sem gondolod komolyan, hogy a melósok mindig mindenhová két garnitúra géppel érkeznek, csak azért, hogy a megrendelő lássa, hogy ahogy beszarik a gép, előveszik a másikat."

 

Egyébként nem, nem azért érkezik két garnitura géppel, hogy a megrendelő lássa, hogy előveszi a másikat amikor beszarik a gép, hanem hogy amikor a gép beszarik, akkor ne az legyen, hogy szétteszi a mesterúr a kezét, és a szétkúrt lakásban azt mondja, hogy csókolom, mára ennyi vót, majd gyövünk és befejezzük, amikor a szerviz megcsinálja a fúrómat, addig tessék nézegetni a félkész, összebaszott lakást. Ja a csap sincs fent, úgyhogy addig tessenek vödörből mosakodni.

Vagy mondjuk hogy csókolom, kilencharmincvan, most akkor elmegyünk fúrógépért a fúrógépboltba, addig ketyeg az óradíjunk, mer hát mégis itt dolgozunk ugye. Ja, és nincs egy kis előlege fúrógép akarom mondani anyagra?

Előzmény: rferi (74708)
pali923 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74711

Én nem vitatkoztam veled, hanem egyetértettem.. Azért írtam, amit írtam a saját tapasztalataimról.

Előzmény: joevagyok68 (74707)
Tie Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74710

Nem tudom, én abból indulok ki, hogy két hete két haverom eljött, hogy segítsen megcsinálni a teraszt.

Annyi volt a meló, hogy 6db 5 méteres 25x5-ös pallót hosszában el kellett vágni, kicsit gérvágóval toldogatni, meg furkálni, és hasonlókat csinálni, meggyalulni őket, lesarkazni.

Ketten hoztak 3 szalagcsiszolót (makiták, aeg-ek vegyesen), 5db akkus fúrót (szintén makiták, aeg-ek), meg még három láda szerszámgépet, és minden gépből legalább kettő volt a ládában. Flexből, fúróból, gyaluból, akármiből.

Igaz, ők ebből (is) élnek, meg szoknak építgetni dolgokat, de valahogy nekem ez tűnt olyannak, hogy na kérem, ez flottul megy, minden van, nem kell azt nézegetnem, hogy el fog-e fogyni a csiszolókorong szombat délután négykor, amikor semmi sincs nyitva.

 

Vagy abból, amikor az andrássy úton átépítettünk egy irodát, komplett villanyászattal, meg két szinten kb 1500 végponttal, 60km utp kábellel, oszt ott is úgy csináltuk, hogy volt mindenből legalább egy tartalék. A villanyász se egy darab oldalcsípővel jött oda lámpát szerelni.

Előzmény: rferi (74708)
rferi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74709

Teljesen egyetértek veled!

Budapest, belváros, Kalapácsos tégla.

Nagybetűvel írom, mert meg kell süvegelni, olyan kemény!

Még '92-ben kerültem vele közelebbi kapcsolatba, mikor villanyt kellett volna belevéssek. Az első ütésre elvesztettem a vésőmet, mert háttal állva a konyhaablaknak rácsaptam a vésőre ahogy kell, az csendült egyet, és ahogy a fal visszarugta, azonmód kirepülve a kezemből, elzúgva a fejem mellett, kiesett a másodikról a nyitott konyhaablakon. A téglán némi kis lepattanás jelezte, hogy köszöni, de jól van.

Ekkor mentem el a kölcsönzőbe, falhoronymaróért.

Na azzal egy óra alatt tudtam marni kábé egy métert. De ennyi idő alatt a teljes fizikai energiatartalékomat feléltem, iszonyat erővel kellett nyomni, hogy vigyen valamit belőle.

Ekkor rágtam be, hoztam el a kisflexet, bele egy akkor még elég ritka gyémántkorongot, ajtó becsuk, körberagaszt nejlonnal, ablak kinyit, és hadd szóljon, vágjunk hornyot gyémánttal!!!

Hát, ami téglaport én ott nyeltem.....

Viszont abban a falban nem féltem attól, hogy le fog esni a konyhaszekrény felső darabja....

Előzmény: Erzsébeti (74701)
rferi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74708

Te sem gondolod komolyan, hogy a melósok mindig mindenhová két garnitúra géppel érkeznek, csak azért, hogy a megrendelő lássa, hogy ahogy beszarik a gép, előveszik a másikat.

Ez egy baromság, úgy ahogy van.

Én évekig szereltem hálózatokat, rengeteg lukat kellett fúrni.

Megvettük a nekünk jó méretben a megbízható ipari gépet, és azzal dolgoztunk. Ápoltuk, karbantartottuk, ahogy kellett.

Rendszeresen átnéztük, hiba ELŐTT szervizeltük. Nem is hagyott cserben sosem.

De például otthonra vettem egy McCulloch feliratú láncfűrészt, ami az első percben már nem volt jó.

Szerviz, javítás, jó.

Vágtam vele 10 méternyi vágást, és egyik pillanatról másikra leégett. Nulla előjel, nulla krehács hang.

Mikor megint vittem a szervizbe, kiderült, hogy ez valójában egy Partner gyártmány, csak közös a két cég tulajdonosa, és hogy eladhassák, felrakták rá a márkásabb emblémát is.

Az ipari és a barkács között az volt a különbség, hogy az egyik egy pillanat alatt halt meg, míg a másikkal lehetett érezni előre a bajt, és idejében javítani.

Előzmény: Tie (74671)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74707

Innen indult !

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131028011&t=9104263

 

Ha visszább olvasol ezt a hozzászólást  nem írod meg...  :-)

Előzmény: pali923 (74704)
409 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74706

Ja, a múltkor kerestél takarítógép motort. Nézzél szét a rotovill.hu-n. 5-7eft nettóért vannak 1-1.2kW-osak. (venni nem tudsz, és az árakat sem látod, mert csak cégeknek lehet regisztrálni. Ha van alkalmas, tudok segíteni)

Előzmény: Törölt nick (74698)
Tie Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74705

Az én fogalomkörömben az, aki csak azt a kritériumot teljesíti, hogy pénzért csinál valamit, az még csak a megélhetési bűnöző körbe tartozik.

A melós az, aki pénzért csinálja, és minőségi munkát végez, a profi pedig az, aki mindezeken túl fel van készülve a szopószorzóra.

 

 

De ha neked megfelelő a kontár barom, aki pénzt kér a barbár munkájáért, mert neked ezzel az egy kritérium meglétével már rámondhatod, hogy PROFI csinálta, ám legyen.

Előzmény: gdzsozy (74682)
pali923 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74704

A lakásunkban költözés óta elhasználtam több doboz tiplit. 44-es modern téglából van a fal. Időnként elfelejtem bekapcsolni az ütvefúrást a gépen, megy a lyuk, de nem haladok. Aztán észreveszem, és bekapcsolom, a lyuk 2-3 mp alatt kész tökéletes minőségben bármilyen méretben. Akkor miért is nem kéne az ütvefúró?  

Előzmény: Erzsébeti (74701)
409 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74703

"..1 db fúrószár volt nálam,.."

 

Amatőr vagy!!!   :-D  :-P  (mint alább Tie eszmefuttatásából megtudhattuk  :-)) )

Előzmény: Erzsébeti (74701)
409 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74702

"de te egyből az ütvefúróshoz köszörültre asszociáltál. :))))) "

 

 Véleményem szerint, értelmes ember nem fog kőzetet/téglát speciális és drága, a fémek ritka csoportjának fúrására gyártott fúrószárral fúrni........de nem biztos, hogy igazam van!

 

Előzmény: Törölt nick (74698)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74701

Ok. Te vagy már a 2. ember aki győzköd arról, hogy nem szükséges az ütvefúró a téglához.

 

El hiszed nekem, hogy nem csak az a két eset létezik amiben nektek sikerült a lukfúrás?

 

Pont egy hete szenvedtem egy VIII. keres kb. 120 éves házban egy konyhaszekrény felfúrásánál. Volt vagy 8-10 lukam..

Ebből csak 4 volt olyan amit majdhogynem képtelen voltam kifúrni egy makita hagyományos ütvefúróval... Külön meg meg állva kellett kifúrnom mivel nem vitte azt a bizonyos lukakat a gép...

Be is voltam tojva rendesen... 1 db fúrószár volt nálam, és szombat késődélután volt (sikerült a művelet).

 

Külön benyalok annak aki ezeket a lukakat kifúrta volna ütve fúrás nélkül.

 

Ez a történet egy sima átlagod helyzet története, és szinte betűket sem érdemel a leírása. Csak is azért írtam le, hogy lásd, nem csak olyan luk létezik amit hipp-hopp ki lehet fúrni.

 

Ismétlem sima tégla volt az ellenfél, és erősen megszenvedtem vele.

 

Ha általános átlagot nézek akkor azt mondhatom, hogy a téglafúrások 50% szopós, és 10% szinte lehetetlen feladat ütve fúrás nélkül megoldani.

 

Amennyiben csak 1 azaz egyetlen alkalom is jön szembe az életbe ami ilyen abban a pillanatban átértékeled ezt a sima fúrás a falban koncepciót.

És mint írtam erre nagy az esélyed az élet során.

Előzmény: Törölt nick (74691)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 74700

Nem tudom honnan vetted ezt a cikkeet de egy csomó baromságot tartalmaz. :P 

 

Nekem van "normál" pisztolyom is  (3-4 bar),  RP is (Reduced Pressure 2-3 bar), HVLP is (High Volume Low Pressure 1-2 bar nem 0,7-1!), ez utóbbi kettő miniben is, és talán be fogok szerezni egy LVLP-t is (Low Volume Low Pressure  1-2 bar).

 

Ez utóbbit mondhatjuk talán legfejlettebbnek de ez sem igaz, mert az hogy melyik a legjobb az a kifújt anyagtól függ. Pl vastag bútoripari festékre sosem lesz jó az LVLP és a HVLP is necces, arra az RP a megfelelő. Meg aztán egy HVLP-vel vagy  LVLP-vel megnézném ahogy 2,5-ös düznivel fújsz. :D

Egy alvázvédőről meg már nem is beszélek, mert ahhoz meg egészen más pisztoly kell. Ha szétnézel egy nagyobb pisztolygyártó oldalán pl http://www.auarita.com/  akkor látható, hogy minden alkalmazás és festékfajtára csinálnak pisztolyt amelyeknek nem az egyetlen jellemzője a tápnyomás.  

 

Az alsó kép első két fele meg nem a pisztoly levegőnyomását mutatja, hanem a melléklevegőét amivel az ovalitást csinálod a normál körfúvókából. Semmi köze a tápnyomáshoz hacsak nem annyi, hogy ha az kevés akkor sosem tudod laposra kihozni.

Előzmény: Törölt nick (74699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!