Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74058

Csapozáshoz ez az egyikk legjobb. Én vettem ilyet és a kiegészítőit is szenzációs. A hirdetés alján találsz egy videót, azt nézd meg. Ha tiplivel kell csapolnom akkor ezt használom, annyira bevált. Nagyon könnyű használni. 

http://profibarkacs.hu/spd/4640000/Wolfcraft-univerzalis-tiplizo-kezi-Mestercsapozo-A

 

Ezt kell hozzá még megrendelni : http://profibarkacs.hu/spd/2730000/Wolfcraft-kozpontositott-furoszar-szett-melysegutk

Lehet fúró nélkül is kapni az ütközőt ugyanitt, de sokkal egyszerűbb ha nem kell állandóan állítgatni az ütközőket. Egyszer beállítottam, azóta nem kell. Ezért érdemes fúróval rendelni. A fúróik nagyon jó minőségű. 

 

Továbbá ez kell még az átjelöléshez : 

6mm-es    http://profibarkacs.hu/spd/2911000/Wolfcraft-Tipli-jelolo-pont-6-mm-4-db

8mm-es    http://profibarkacs.hu/spd/2912000/Wolfcraft-Tipli-jelolo-pont-8-mm-4-db

10mm-es  http://profibarkacs.hu/spd/2913000/Wolfcraft-Tipli-jelolo-pont-10mm-4-db

 

 

 

 

 

Előzmény: pajaci (74041)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74057

Vagy itt, vagy valahol máshol találtam már utalást valami vastagabb fajta élszalagra, amit kontaktragasztóval kell felvinni, de sehogy se lelek róla bővebb infót, pedig az jobb lenne.

De ha marad a vasalós, akkor bevetem a fúvós-görgős trükköt, köszi!

Előzmény: Paco155 (74056)
Paco155 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74056

Hőlégfúvó jó lesz, még csak nem is kell a ragasztós oldalt melegítened jó a látszó is. És tapétázóhengerrel lenyomod.

Előzmény: Törölt nick (74054)
Garfield007 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74055

:-)

Azért lássuk be, ha egy vállalkozásba te és csak te tolod a pénzt és ez a saját vállalkozásod, akkor ott valami nincs rendben és nem nagyon éri meg csinálni.

Előzmény: Törölt nick (74053)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74054

Van valakinek kipróbált módszere belső ív vasalható élfóliázásához?

Jó nagy ív, egy (műkörmös) asztal lapja lesz, rémlik, hogy ilyesmit megoldottam már simán a vasaló hegyével, de sehogy se jut eszembe, milyen bútornál fordulhatott elő, lehet, hogy rosszul emlékszem.

Hőlégfúvóval a ragasztós oldalt melegíteni és úgy lesimítani mennyire macerás?

Legfeljebb segítséggel csinálom, ami nem szeretek, de ha muszáj...

Előzmény: gdzsozy (74052)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74053

A klasszikus vicc jut eszembe:

Kérdi a Mari néni az orvost: "Gondjaim vannak doktor úr, hová forduljak?"

a válasz:  " A fal felé, Mari néni!" :-)

 

Előzmény: Garfield007 (74043)
gdzsozy Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74052

ne máááá

 

keressél rá a nevem alatt a átpántolásra. vagy valaki lehet hogy lementette.

csinálsz egy sablont keményfából,előre kifúrod precízen oszlopos fúrógépen,

később már kézből használhatod.

 

ja!!!!

 

3D pánthoz 7-es fúrószár kell!

Előzmény: pajaci (74044)
gdzsozy Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74051

van egy barátom ő is asztalos, lényegében mindent csinál de inkább bútorlapos dolgot.

 

bevállalt fenyőből méhkaptárakat...

elvileg gyors pénz volt. elvileg.

 

időre kellett, így olyan volt mint egy zombi mert természetesen amikor sietni kell akkor szarik be minden.

elvitték, majd % százalékát visszahozták, javításra.

 

nem ő adta az anyagot, új anyag volt. de elcsavarodott..na most gyalulgatja síkra...

 

számolgattam én is megéri-e neki állni.

nem.

 

 

amit Repítő cimbora ír mind igaz és mégse. miért? mert Magyarhonban semmi sem úgyvan mint normális országban.

 

bánná a tököm hogy gazdag rongyrázós gazdagok néha beeső megrendelése helyett putris cigányok sűrűn bejövő munkáját kell csinálni.

 

csakhogy az utóbbiak a eleve nyomott áron még alkudozik, és igénye van, de olyan igénye amit nem lehet abból kihozni, és akkor még nem is fizet rendesen.

 

na akkor mi van?

 

minőségi bútort? kinek? konyhát? kinek? olcsó bútort? -megéri?

 

úgyhogy maradunk annál a dolognál hogy: annyit kérek amennyi nekem jó a megélhetésemhez. és azt váőllalom el ami nem rizikós.

Előzmény: enosz93 (74035)
gdzsozy Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74050

Hoppá!!!

 

kollégaaaaaaaaa Úr !

 

:)))

 

na ez a nagy gáz. ez a 50-60ezres beltéri ajtó totálisan normális szépen kivitelezett, minden anyag ideálisan kiválasztott.

 

és kell?

 

nem kell. inkább kiválasztja a 28ezres tüzépit.

 

és jó a tüzépes a falba? nem jó. miért nem? mert nem oda gyártották. de van mindig aki okosba megoldja, kicsit itt told kicsit ott..oszt jó lessz az!

 

jó lessz? nem vagyok biztos benne.

 

 

mondhatom én neki: figyu én göcs mentes rétegragasztott, hosztoldott frízből készítem az ajtókeretet, ami nem hajlik,csavarodik el, nem csurog belőle a gyanta, nem esik ki belőle a göcs (nincs is benne)

 

akkor is az olcsóbbik kell.

Előzmény: Erzsébeti (74020)
gdzsozy Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74049

a múltkor kaptam valami e-mailt vagy a faiparról vagy valahonnan máshonnan hogy mennyiben állapodtak meg a kötelező minimális rezsióradíjról....a 2500-at nem haladták még túlságosan meg.

 

szóval ez nem a autószerelő szakműhely 4-6000-es tarifája.

 

Nem tudtad?:

 

az asztalos anyagkivételnél nótázik...fűrészeléskor számol.... összerakáskor káromkodik.

 

:)

 

"Amúgy nem is értelek, folyton panaszkodsz a vidékedre, pedig féláron van a faanyag is felétek........  :-P"

 

Na mondjuk fúrcsa is hogy ahol hegy és erdő van oda nem telepítettek famegmunkáló üzemeket, bezzeg a sík erdőtlen vidékeken:  szolnok, Kecskemét, baja stb..ott vannak a nagy fa feldolgozók...

 

nálunk féláron vannak a fél anyagok.:) sőt vannak akik ingyen hozhatnak haza fát az erdőről és mégsem kapnak büntit érte.

 

:)))

Előzmény: 409 (73995)
gdzsozy Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74048

Lala...

 

az a baj, hogy te úgy számolod az én munkám is mint a magadét.

25éve szívom a port az asztalos műhelyben, tehát gyakorlat picivel nagyobb, a gyalulás eleve megoldott, 1 4m-es deszka 2oldali gyalulása max 3perc.

 

ha 15cm széles a deszka akkor használható hossznál (2m) a szeletelés a körfűrészen 1 vagy 2cm-es darabokra gépbeállítással sincs több mint 10perc.

 

a darabolásnál egy pici lassító tényező van: amig végig gondolom hogy mit akarok használni...

 

ez általában így hangzana: dekopírral? -á macerás. akkor a gérfűrész géppel...nincs kedvem kivenni a szekrényből...akkor szalagon.

 

oszt darabolom szalagon.

 

csak azt akarom mondani hogy nyílván abban gondolkodsz amit te használsz, én meg azokban amit én használok, és ezért kevesebb az idő ráfordítás

 

 

én azt csinálnám, hogy az elején leülök, megtervezem, minden darabra kiirom a méretet, igyekszem úgy felépíteni hogy a szeletelés, minnél kevesebb állításból álljon, és a alkatrészek hasonlítsanak egymásra méretileg.

 

a darabolás lehet az elején a deszkánál, de az csak egy elődarabolás ami olyan méretre szabod amit tudsz a gépeken munkálni, mondjuk 1-2m között.

amikor felszeleteltél mindent akkor lehet darabolni mindent pontos méretre.

 

még megcsiszolod aztán hajrár csak csavarozod össze.

Előzmény: Törölt nick (73993)
GPS Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74047

 

Tudjátok miért nem vettem Parkside akkus fein-gépet? Mert megmorcosodtam.

 

Ugyanis amikor láttam, hogy milyen akku van a nyelében - már csorgott a nyálam, hogy:

 

"Hhúúú, ez ugyanaz az akku mint a csavarozómban - mekkora egy királyság lesz, hogy nem csak 2 gépem, de 2 csereszabatos akkum is lesz, hát kell ennél több?"

 

A lakókocsi-szomszédom viszont vett egy ilyen fűszeres-feint, át is hozta hencegni vele - erre valami nekem azt súgta, hogy cseréljünk már akkut, mert tuti passzolnak egymáshoz.

 

És akkor döbbenet: hiába olyan egyforma a két akku, mint 2 mélyalmos tojás - nem lehet egyiket bedugni a másikba, de nem ám.

 

Na, erre nagyon rosszkedvű lettem és eldöntöttem, hogy akkor nem kell.

 

(csak halkan jegyzem meg, hogy csütörtök délben már egy szál sem volt belőle a boltban - de ez mit sem vont le az elhatározásom szilárdságából)

.

gdzsozy Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74046

Látod?  ebből legalább tanulsz, és okulsz!

nem hiába szoktuk mondani a gyereknek: ha nem nem viselkedel normálisan beadlak az egyetemre oszt lehetsz diplomás!

 

:))))

 

 

de félre a viccel, ezt most picit benézted mint én a multkor amikor GPS-nek szánt mondatot neked írtam.

 

nem órabér. Rezsiórabér! ez tartalmazza a gépi munkát az élőerő munkáját az amortizációt, szerszámkopást, energiafelhasználást...és talán még a kocsim alvázszámát is...

 

:)

Előzmény: _KGR_ (73985)
pajaci Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74045

(amikor vetted 140 volt a svájci frank meg 20% az áfa?)

Előzmény: pajaci (74044)
pajaci Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74044

Mindent elmondtál róla ami érdekelt, köszi szépen! Meglévő ajtók sarokpántjai cseréjénél is jól fog jönni, 3D-s becsavarókat szoktam rakni. Nagyon macerás volt eltalálni a derékszöget kézből.

Előzmény: Törölt nick (74042)
Garfield007 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74043

Pedig annyiban igaz a dolog, hogy ha ez most így nem jó, akkor lépni kell, mert ennek csak egy vége lehet. Az hogy merre, na az valóban jó kérdés...

Előzmény: Törölt nick (74034)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74042

Nekem van ilyenem, csapozáshoz nem használtam, de egyébként jól bevált.

Esésből kifolyólag letört a talp fele, de még így is tudom használni.

Gondolom a pontossága érdekel, a pozicionálás ugye adja magát, a merőlegest elég jól tartja ahhoz, hogy csapozáshoz bőven megfeleljen, a mélységhatárolás a rugóval együtt működik, tehát elég erősen kell nyomni, ezért erősen meg kell húzni a gyűrűt, nehogy elmozduljon.

Csak csapozáshoz nekem nem kéne, de máshoz is nagyon hasznos tud lenni, így megéri szerintem, bár amikor én vettem, olcsóbb volt.

 

Előzmény: pajaci (74041)
pajaci Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74041
Előzmény: pajaci (74040)
pajaci Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74040

Használt már valaki ilyet? Bútorlap köldökcsapozáshoz kellene.

enosz93 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74039

ezt én nem tudhatom

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74038

Esetleg Tabon nagyobb a méhészek előfordulási aránya, mint Pesterzsébeten...

Előzmény: enosz93 (74037)
enosz93 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74037

ebben is lehet valami bár nem messze tőlünk Tab -on működik hosszú ideje egy cég aki ezzel foglalkozik

Tie Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74036

És 100-ból 98 méhész meg is csinálja magának télen. 

Előzmény: enosz93 (74035)
enosz93 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74035

ez ugyan csak egy ötlet részemről de pl a méh kaptárak nem olyan bonyolult szerkezetek és az bizonyos időnként cserélik a méhészek így szerintem lenne rá kereslet is (énis tervezem kaptárak készítését igaz én néhány méhet is beszerzek hozzá )

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74034

22 éves vállalkozói gyakorlati tapasztalat alapján ezek egyike sem kitörési lehetőség.

1./ "...Például abba kell hagyni az egyszerű ajtó és ablak gyártását, helyette különleges ajtókat vagy ablakokat kell készíteni...."

Ezek nyilván sokkal drágábbak a konfekcó termékeknél, ezért a potenciális vevőkör a század (vagy akár ezredrészre) apad.

eredmény: nincs bevétel.

2./ "...fokozni kell a termelékenységet..."

Minek és kinek, hisz így sincs elegendő rendeléseA beruházással eladósodik, kölcsönbe fullasztja a vállakozását, tehát ez is zsákutca.

3./

"...igényes bútorokat kell készíteni. ..."

Ismét csak az a kérdés kinek is?

(Lásd még az 1./ pontban leírtakat!)

4./

"...Kívülállóként könnyű tanácsokat adni,..."

Ezért nem kellene ilyen dolgokban - megalapozatlan - véleményt mondani.

Előzmény: Törölt nick (74033)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 74033

"Írod, hogy ördögi kör. Az! De én mit tudok tenni?"

 

Nem egyszerű, de van kitörésre lehetőség, de ez azzal jár, hogy valamin változtatni kell. Például át kell állni az egyszerű termékek gyártásáról a különleges egyedi, minőségi termékek gyártására, amire mindig is volt és lesz is kereslet nem csak a gazdagok körében hanem a középosztály körében is. Például abba kell hagyni az egyszerű ajtó és ablak gyártását, helyette különleges ajtókat vagy ablakokat kell készíteni. Itt van egy példa rá. Ha belegondolsz, ezt nem csak faragással lehet elkészíteni, hanem a nagyja munkát gépekkel elő lehet készíteni, durván meg lehet munkálni, a végén csak kevesebb finom munka kell. Ehhez viszonylag kevés befektetés kell, hiszen elég sok ajtót gyártottál már, a gépeid, felszerelésed, és ami a legfontosabb a gyakorlatod és a tudásod is megvan hozzá. Csak annyi befektetés szükséges az elkezdéséhez, hogy legyen annyi tőkéd, hogy legyárts pár darab bemutató terméket amivel reklámozhatod majd a munkád. Ha egy megrendelő meglátja ezt, akkor egyből azt fogja gondolni, hogy neki ilyen kell, mert milyen szépen mutatna a házán, persze lehet, hogy nincs meg rá a fedezete, de akkor is vágyakozni fog ilyen után. Akinek meg van rá pénze az hidd el ezt fogja választani és nem az egyszerű sablon ajtót.

 

A másik kitörési lehetőség az, hogy fokozni kell a termelékenységet, növelni kell a hatékonyságot, át kell állni tömegtermelésre. Ez azzal jár, hogy embereket kell felvenni, bővíteni kell a vállalkozást minden szempontból. Ehhez általában nagy tőke kell, hiszen új gépeket kell venni, munkabért és terheit kell tudni fizetni, kell külön alkalmazott is aki piacot talál a terméknek. Talán ez a legnehezebb módja a kitörésnek.

 

A harmadik kitörési mód ami most hirtelenjében az eszembe jut az, hogy le kell állni a az olcsó ajtók gyártásáról, helyette a például igényes bútorokat kell készíteni. Ez nagyon hasonló mint az első variáció, de itt teljes termék paletta váltás kell. Ez is költséges lehet, ha nem eléggé felszerelt a műhelyed. 

 

Kívülállóként könnyű tanácsokat adni, én most ilyen helyzetben vagyok, nem ismerlek annyira, hogy ismerjem a körülményeidet, lehetőségeidet, de eddig olyannak ismertelek meg itt a fórumon a pár bemutatott munkád alapján, hogy szeretsz minőségi termékeket kiadni a kezedből. Így a tehetséged is megvan hozzá, hogy ki tudj törni ebből az ördögi körből. 

 

Előzmény: Erzsébeti (74030)
pajaci Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74032

Erre mondják hogy ramaty meló?

Előzmény: drRamaty (74029)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74031

Nem irigyellek :) 

Előzmény: drRamaty (74029)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74030

én is ezt mondom. + azt, hogy ennyit sem lehet elkérni a munkánkért...

 

Írod, hogy ördögi kör. Az! De én mit tudok tenni?

Ha felemelem akár 10%-al a vállalási díjat akkor egyszerűen nincs több munka.

egyszerűen semmi sincs...

Na abból meg csak a közgazdászok, és a statisztikusok tudnak pozitív eredményt kihozni..

ja és ezért meg nem kapok párizsit...

Előzmény: Törölt nick (74028)
drRamaty Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74029

        

 Meg volt a kút tisztítás főpróbája. Sikerült  kirántani a vizet egy búvárszivattyúval, kiszedtünk vagy 20-30 vödör iszapot. Végül is csak ketten csináltuk felváltva a haverommal, hát mit mondjak, cigánymunka. A víz lassan, de folyamatosan szivárgott vissza, de a búvárszivattyú a felkavart trutymós vizet már nem nagyon tudta nyomni. A végén jutott eszembe, hogy van nekem egy villanyos csigám is. Felszereltük a tákolmányra, majd ezzel folytatjuk. Kb. 70-80 centi iszap lehet benne, addig van kitéglázva  lefele. Ja és a kincs még nincs meg :-)                          

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!