Keresés

Részletes keresés

drRamaty Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74029

        

 Meg volt a kút tisztítás főpróbája. Sikerült  kirántani a vizet egy búvárszivattyúval, kiszedtünk vagy 20-30 vödör iszapot. Végül is csak ketten csináltuk felváltva a haverommal, hát mit mondjak, cigánymunka. A víz lassan, de folyamatosan szivárgott vissza, de a búvárszivattyú a felkavart trutymós vizet már nem nagyon tudta nyomni. A végén jutott eszembe, hogy van nekem egy villanyos csigám is. Felszereltük a tákolmányra, majd ezzel folytatjuk. Kb. 70-80 centi iszap lehet benne, addig van kitéglázva  lefele. Ja és a kincs még nincs meg :-)                          

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74028

Ahogy leírtad, nem sok marad meg neked ilyen nyomott árak mellett. A hiba nem csak benned van hogy ilyen nyomott árakat vagy kénytelen adni. Ha nem minimálbéren lennél bejelentve és törvényesen adóznál minden bevételed után akkor hidd el, hogy a 10.000-es órabér lenne a reális amit el kellene kérned az anyagon felül. Tudom, erre már nincs kereslet mert mindenki sóher. 

De azt is észre kell venni, hogy ez egy ördögi kör, ha mindenki a sóher árakhoz igazodik és mindig ehhez igazodó árakat ad, akkor nyista haszon, nyista normális nyugdíj, nyista normális táppénz, nyista béremelés. A megrendelő is ilyen sóher bért kap,  ezért kénytelen ilyen nyomott árakon megrendelni ami kell neki. Így viszont nem lehet kitörni az ördögi körből, és soha nem lesz nyugat europai  munkabére senkinek. 

 

Előzmény: Erzsébeti (74021)
BMW-GMBH Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74027

Vékonyat vennék, olvastam én is, és csodálkoztam, hogy nem kell.

Előzmény: Törölt nick (74014)
_KGR_ Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74026

Off-ban válaszolok.

Előzmény: Erzsébeti (74024)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74025

Én is átraktam az off ba...

Előzmény: Erzsébeti (74024)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74024

nem kötözködésből csak szúrja  a szemem...:)

 

írod:

"Kíváncsi lennék, hogy mit szólnál ahhoz, ha egy általad benyújtott számlát csak 2 éves csúszással fizetne ki neked egy cég, mert nincs pénzügyes, számviteles, kontroller, aki meg tudja mondani, hogy a számla kifizetése milyen hatással lesz a vállalatra és emiatt érkezési sorrendben egyenlítik ki a számlákat....pl naponta 1-et."

 

Elképzelem a sztorit..

Bemegyek a tescoba és veszek 10 dkg párizsit.

A pénztárnál meg leszámláztatom, majd azt mondom a pénztárosnak, hogy  szerencsés helyzetben van mert nekem van pénzügyesem, számvitelesem, és kontorllerem otthon, és ha minden igaz postafordultával ki fogom fizetni neki a számlát amit ő kiállított a párizsim után.

 

 

Tényleg ki a fenét érdekli az, hogy az a vállalat akinek én dolgozom milyen tetű struktúrát tart fenn magának az ilyen hatások megemésztésére amiről te is írsz???

A meló el lett végezve, és át lett véve, akkor meg minek ez a szarozás?

Pénzt ide, és mindenki menjen a jó hírével...

Előzmény: _KGR_ (74022)
_KGR_ Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74023

Átraktam off-ba.

Előzmény: _KGR_ (74022)
_KGR_ Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74022

Akkor, ha már így megengedted magadnak az óvatoskodás mellőzését, én sem fogom elrejteni a véleményemet.

 

Az őskommunizmusban, ahogy te fogalmaztál nagyon jól megvolt az ember a számítógép nélkül is, mégis milyen szar lenne már neked, ha csak az írógépeden tudnád osztani az észt és 2 hetet kellene várnod a válaszra...

 

Említetted itt a politikai gazdaságtant. Amennyiben itt tartunk, megemlítenék neked egy sokkal hétköznapibb dolgot az pedig a sima történelem. Azon belül is a pénz és a bankrendszer kialakulása. A csereügyletek fejlődése és készpénzszükséglet kialakulása. Sokkal régebbi időkre nyúlik vissza, mint a kommunizmus, így megcáfolnálak abban, hogy nem volt szükség az általad említett szakemberekre.

 

Kíváncsi lennék, hogy mit szólnál ahhoz, ha egy általad benyújtott számlát csak 2 éves csúszással fizetne ki neked egy cég, mert nincs pénzügyes, számviteles, kontroller, aki meg tudja mondani, hogy a számla kifizetése milyen hatással lesz a vállalatra és emiatt érkezési sorrendben egyenlítik ki a számlákat....pl naponta 1-et..

 

 

Mégy egy kérdésem lenne: az életed során vettél már fel hitelt?  Kitől?

 

Előzmény: mosogep-szerelo (73999)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74021

minden akkor sem marad a zsebében...

 

Én a szakmunkás minimálbér után adózom a kis kft-ben, és egyedül dolgozom.

minden munkanapra (a fizetett ünnepekre is!) cca 4.600 fz körül kell kifizetnem ahhoz, hogy legálisan dolgozhassak. Ennél kevesebből már csak ügyeskedve lehet kijönni..

Tehát ha elmegyek 1 napra dolgozni akkor az első 5.000 ft ot az államnak keresem. a következő 5000 ft ot a költségeimre, míg ami utána jön az csak az enyém...

ja, és márciusban az összes bevételem volt 7.500 ft!!! ja és ekkor is be kellett fizetnem a minden munkanapra eső cca 5.000 ft ot...:(

 

sehogy sem jó ez urak...:(

Előzmény: _KGR_ (74018)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74020

Figyi. egy közönséges ajtólap legyártása hagyományos verzióban cca 25 munkaóra...

Én adom 60-70.000 ft-ért az egész ajtólapot beszerelve, és így sem kell senkinek, mert túl drága.

 

számolj... a te számaiddal mennyit kéne kérni érte???

Előzmény: Törölt nick (74015)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74019

Az az asztalos aki az utcáról él annak a plafon a 2500 ft.os rezsiórabér...

 

istenem hányszor röhögtek ki amikor 2000 ft környékére lőttem be egy meló rezsijét.. röhögtek, és felháborodtak, hogy hogy lehetek ilyen szemét....

Előzmény: Törölt nick (74015)
_KGR_ Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74018

Ja... bruttó? :) Az már más tészta.

Én abból indultam ki, hogy a kolléga valószínűleg nem szalad az NAV-hoz bevallani, hogy eladott 2 db fa szekeret, így minden a zsebében marad.

Előzmény: halaloszto (74005)
409 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74017

"o nem bevetelrol, hanem berrol beszelt."

 

 ??? Miután a további felsorolásban nem szerepel semmiféle a rezsire utaló költség, ez nem lehet más, mint rezsióradíj. A vevőt sem igazán hatná meg, ha 9eft lenne az ára a szekérnek, de még fizetnie kellene időarányos villanyszámlát, fűtés hozzájárulást, munkaruha mosást, műhelytakarítást, szerszám amortizációt.......stb, stb.

Előzmény: halaloszto (74005)
GPS Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74016

 

Azért ne hagyjuk ki a fűtés és szerszámkopás mellett az állami elvonásokat is.

 

Számold ki, hány Ft-ba kerül egy vállalkozónak az, hogy csak 100 ezer Ft kerüljön az alkalmazottja zsebébe.

 

Mit jelent a bruttó-bér? Jelent az valamit egyáltalán? Látta azt valaki valaha is?

 

Egy frászt. A bruttó az a pénz, ami senkinek nem jelent semmit.

Sem a dolgozónak... sem a munkaadónak. Az csak egy statisztikai szám - semmi több.

 

Ugyanis a dolgozó kevesebbet lát annál - a munkaadónak viszont többe kerül, mint az a virtuális szám.

Sose fogok rájönni mire való azt mondani, hogy valakinek pl. 192 ezer a bruttója.

 

- Ennyit fizet ki a munkáltató?

- Nem, ennél többet.

- Ennyit kap a dolgozó?

- Nem, ennél kevesebbet

 

Hát akkor? Kit vernek át ezzel?

.

Előzmény: Törölt nick (74015)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74015

Egy vállalkozónak a 2500 ft óradíj az csak éppen a rezsit tudja kitermelni. Az éhenhaláshoz ez pont elég.

Csak vidd el az autódat egy olyan szerelőhöz aki tisztességesen adózik és könyvel (úgyse találsz ilyet) és máris 8-10.000 Ft-os óradíjat számol fel. 

A szerszámok is kopnak a gépek is amortizálódnak, ezeket mind bele kell építeni az árba. Villanyt is fogyasztanak a gépek, fűteni is kell a műhelyben télen, csomó segédanyag is kell, ezeket is bele kell kalkulálni a vállalási árba. Így már a 8-10.000-es órabér bruttóban már egy kis hasznot is hoz talán. 

Előzmény: Paco155 (74012)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74014

Melyik hydrocrom lazúrt akarod használni a vékonyat vagy a vastagot? De amúgy mindegy, mert egyiknél sem írja, hogy előtte alapozni kellene valamivel. 

 

http://www.milesi.hu/userfiles/File/milesi%20anyagok/kiadvanyok/vekony%20vagy%20vastaglaur.pdf

 

 

Előzmény: BMW-GMBH (74010)
GPS Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74013

 

Az offtopikon válaszolok, jó?

.

Előzmény: mosogep-szerelo (74006)
Paco155 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74012
Nem is tudom. Én most visszaolvastam, es tovabbra is azt veszem ki belőle, hogy azt irja, hogy 2500-at kérhet el óránként a munkáért. Nekem ez rezsiorabernek tunik meg mindig.
Előzmény: halaloszto (74005)
BMW-GMBH Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74011

Kb 3 éves, ragasztott gyalult fenyő. 10x 10-es fából.

Előzmény: BMW-GMBH (74010)
BMW-GMBH Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74010

Sziasztok.

 

Egy kültéri fa csúszdás játszóházat szeretnék le festeni.

Lecsiszoltam géppel, és hydrocrom-al akarom lefesteni.

Mivel lenne a legjobb alapozni, vagy lenolajjal bele kenni előtte?

 

Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74009

A leggyorsabban akkor haladsz ha először legyalulod az összes anyagot, utána méretre vágod az összeset, elkészíted az összes csapozást, majd elkezded az összeállítást, a végén lecsiszolsz mindent, majd festel. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (73993)
pajaci Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74008

A melósok fele meg 500 alatt keres.

Előzmény: _KGR_ (73985)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74007

ha ebből akarsz megélni, akkor nem 0.75-ös lazúrt veszel az obiban, hanem valami normális helyen egy jóárú cuccot.

 

mindenképpen többért kell adni mint amibe kerül neked. viszont ha ennyiért nem veszik meg, akkor másból kell megélni!

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (73993)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.06.21 -1 0 74006

Azt hittem értelmiségi vagy, mert te mondtad, elhittem neked. Még most is hiszem, hogy diplomás vagy, csak rossz napod volt, be vagy rúgva, józanul nem tennél fel a világhálóra ilyen hozzászólást. :(

'A stílus maga az ember!" olvastam valahol, te nem? Kár! :(

Hidd el hozzászólásom teljesen híján van a humornak! Olvasva téged semmi okom rá! :(

Előzmény: GPS (74003)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74005

o nem bevetelrol, hanem berrol beszelt. 2000 forintos brutto oraber az havi brutto 350, azert az nem az alja.

 

vállalkozás rezsi órabére meg vállalási díja az teljesen más tészta.


Vajk

Előzmény: Paco155 (73987)
Nemzeti_Hobbiasztalos Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74004

Te megint magadból indulsz ki, neked eszméletlen gyakorlatod van, ipari gépeid vannak, nem barkács gépek. A te gyalugépeden a 3 mm-es fogás simán megy, de egy hobbi gépen ezt ne várd el. Az én gyalugépem ha totál élesek a kések akkor tud csak 3mm-es fogással egyengetni, de a vastagságinál ha megszakadok akkor sem tudok 1mm-nél nagyobb fogást venni, mert nem fér be az anyag ha 1mm fölé állítom. A szalagfűrész is más kategória ami neked van, a kollega meg lehet, hogy nem is használt szalagfűrészt. Amíg te tekersz kettőt a gépeden és már be is állítottad a megfelelő méretet addig egy hobbi gépen ugyanazt 3-4-5 fogásból lehet csak megcsinálni, közben méregetni, mivel nem pontosak a skálák ha van rajta egyáltalán. 

 

A műhelyed nagysága is sokkal nagyobb mint egy sufni műhely, nálad nem kell állandóan elpakolni hogy hozzá tudj kezdeni a következő fogáshoz. 

 

Majd ha a kollegának is lesz olyan gépparkja mint neked, akkora műhelye mint neked és annyi éves gyakorlata mint neked, na akkor hasonlítsd össze.

Előzmény: gdzsozy (73984)
GPS Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74003

 

"jól megvolt a csoport pénzügyesek, közgazdászok, filozófusok nélkül! De aki meg tudott faragni egy jó fabunkót, az megbecsült személyiség volt."

 

Ha már bunkónál tartunk - ahogy te említetted - hát már meg se haragudj, kolléga, de ez is egy elég bunkó hozzászólásnak sikeredett.

 

Ilyen alapon (a te gondolatmenetedet követve !)  még  asztalosokra sincs semmi szükség - hisz talál az ember egy kidőlt fát, azt a barlangjához vonszolja és máris van min ülni.

Tehát nincs szükség mindenféle firnyákos asztalosok székeire lehúzós szélhámos mind.

 

Ha te valóban mosógépszerelő vagy - áruld már el nekem, hogy mégis mi a faszt szerelnél - ha kreatív emberek, később tanult mérnökök nem alkották volna meg a megélhetésed tárgyát?

Bunkót faragnál, vagy miből élnél mégis?

 

Illetve ki adminisztrálta volna mindennek a roppant bonyolult pénzügyi hátterét - mert egy szakmunkásnak, tervezőnek-mérnöknek messze nem az a dolga, hogy a tevékenységük pénzügyi (tágabb értelemben véve: cserearányossági) dolgain agyaljon - hisz erre vannak (és kellenek !) képzett szakemberek.

 

Csak barátilag emlékeztetlek arra, hogy (akár az újkori történelemben) amikor összeomlottak a pénzrendszerek (a hangsúly nem a pénzen van, hanem a cserearányok felborulásán) - az káoszt, éhínséget...és háborúkat zúdított az emberiség nyakába.

 

Tehát csak óvatosan ezekkel a kijelentésekkel - akár még humor-szinten is.

.

Előzmény: mosogep-szerelo (73999)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74002

Azt használom én is,Perles ,Elu,DeWalt ugyanaz a gép más színben.http://shop.woodholz.eu/webaruhaz/view/felsomaro/dewalt-dw615-felsomaro/788

Előzmény: Kamelot (73989)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74001

 :)))))))))

Előzmény: pajaci (73981)
gyuszi1989 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 74000

Üdv! Használt már valaki közületek elektromos festékszórót? Vélemények, tapasztalatokat várom. Milyet érdemes venni? nekem gyerekszékek fújásához kellene

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!