Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73733

A sablont is tolja az anyaggal?

Előzmény: enosz93 (73732)
enosz93 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73732

ha az a vastagoló asztalra tesz egy ékalakú sablont akkor megkapja a szükséges ék alakot

pajaci Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73731

A zsindelynek hosszában, szálirányban kell ék alakúnak lennie nem oldalt.

Előzmény: Törölt nick (73728)
enosz93 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73730

őszintén szólva nem igazán találok ár érték arányban megfelelő gépeket illetve van 1-2 de tartok kissé a vékony lemez asztaltól

enosz93 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73729

Köszönöm a segítséged a fűrészlap méreténél énis gyanakodtam a méret miatt valószínűleg amerikai szabvány méret

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73728

Ék alakú alátéttel. 

Előzmény: pajaci (73726)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73727

Jó hogy szóba került. Már akartam venni homokszórót, de nem tudom melyik fajta lenne jó ha néha ritkán kell csak. Neked milyen van? Mik a tapasztalataid vele?

Előzmény: Paco155 (73716)
pajaci Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73726

Vastagsági gyaluval hogy lehet ék alakúra gyalulni?

Előzmény: hobbitasztalos (73722)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73725

Ez egy új ötlet, ezen még nem is gondolkodtam. Köszi a tippet. Egy 30 m-es slagot kellene vennem mert a kompresszorom nem könnyen mozgatható a maga 250kg súlyával és a 3 fázisú táplálásával. 

A melóhelyen néha szoktam homokszóróval dolgozni ha valamit le kell takarítani fémtisztára, de ott kabinos ipari gép van amibe csak a kezünket lehet bedugni 2 nagy gumikesztyűbe. Annak a teljesítménye szerintem elég kevés, mert egy tenyérnyi koszos alkatrészt is legalább 5 perc vele megtisztítani, pedig nagy szekrény méretű a gép. 

 

 

Előzmény: pajaci (73715)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73724

Szia, üdv a fórumon!

 

Ez a gép elég ritka hazánkban, nem is láttam még fényképről sem. Az ára igen borsos, fele ennyiért is lehet kapni ennél erősebb gépet. Viszont van különbség az átlagos itt kapható gépekhez képest. 

- kihúzató asztal toldás. Csak akkor előnyös, ha kicsi a hely a műhelyben. A kihúzása, betolása, beállítása mind idő, kényelmetlen egy idő után. Ha van hely a műhelyben akkor nemigen fogod ki-be tologatni, akkor meg gyakorlatilag egy sima lemez asztal nagyobbítás is megteszi. 

- kivehető betét a fűrészlap körül. Na ez az egyik nagy szívfájdalmam, mert az átlagos itthon kapható gépeken ez nincs. Nagyon jó, hogy ez van, könnyű cserélni ha másik fűrészlapot rak fel az ember, egy deszkából gyorsan lehet újat készíteni. A fűrészlap melletti rés minimális lesz ha még nincs kikopva, így kevés forgácsot fog az ember képébe felszórni a gép vágás közben. 

- Felső fűrészlap védő. Nincs rajta sem lézer irányzék sem elszívó csonk csatlakozás sem. Ezt hiányolom. A forgács pora a műanyag burkolat belső oldalára statikusan fel tud ragadni, így hamar nem lesz látható a fűrészlap, ezért le kell szedni és ki kell takarítani sűrűn.

- a kihúzható asztalokon a horony. Na ez egy nagy előny, ha tábla anyagot akar vágni az ember. 

- kihúzható asztalon a mm skála. Ez is jó, és szükség is van rá, a normál gépeken sajnos ez is elég rövid. 

- motor teljesítmény. Kicsit kevés az 1500W, még éppen használható. Az 1700W vagy több jobb lenne. Ez főleg nedves fánál számít meg vastag keményfa hosszvágásnál. 

- fűrészlap. Az átmérője nem túl gyakori Európában, de nem is lehetetlen ilyet venni, de nem fogsz ilyen méretet minden sarki boltban kapni. Itt inkább a 250-es átmérő a megszokott vagy a 300-as. A 40 fogas lap puhafa keresztvágására és hosszvágásra jó, de elég durva lesz a vágáskép. Keményfához nem tudom milyen lenne ez a lap, hiszen semmi infó nincs róla. Nem hinném, hogy nagyon márkás és jó minőségű lap lenne gyárilag benne. 

- A gép alsó lemez lába. Szokásos gyenge, még éppen használható. A képen nincs rajta a hátsó lábakon a kitámasztó, de a lyukai ott vannak, így valószínűleg csak nem rakták fel a fotózáshoz.

- fűrészlap magasságállító kerék. Oldalt van, elég kényelmetlen bal kezeseknek 

- forgácselszívó csatlakozás. Semmi adat nincs róla

- szervíz. Nem hiszem hogy magyarisztánban kapsz a géphez alkatrészt, szervize meg biztos nincs. 

- Garancia. Nincs róla semmi adat, így felthetően 1 év, de például a workzone aldis gépnek 3 év a garija és van is szervize.

 

Habár van pár előnye is ennek a gépnek, szerintem nagyon túlárazott, kb 40.000 Ft lenne a reális ára. Én nem venném meg.

 

 

Előzmény: enosz93 (73714)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73723

milyen fából szokott lenni a zsindely? a klasszikus, amit öreg csinál

Előzmény: hobbitasztalos (73722)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73722

Na ez az,a hasított zsindelyt ezért nem is fogom erőltetni.Ha minden igaz kell csináljak egy párat,de csak vastagolóval fogom ék alakúra gyalulni.A végét lehúzom kétnyelűkéssel,a nútot persze marni akarom.A hasogatotthoz anyagot szerezni is nehéz és drága dolog lehet.

Előzmény: Barnamedvébb (73721)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73721

úgy néz ki, mintha semmiség lenne

de gondolom, van az öreg kezében már vagy 1 millió zsindely rutinja ;)

Előzmény: hobbitasztalos (73720)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73720
halaloszto Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73719

Alu lemez pur ragasztóval? 


Vajk

Előzmény: hobbitasztalos (73717)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73718

Most hogy nézem,az egész ablak elé egy 2-2,5 centi vastag osztályon felüli vörösfenyő borítást is lehetne rakni.Szépen összelapolgatva,pur ragasztóval összerakva a keret,és azzal is rögzítve.Ez még egy plusz  tartást is adna a nem éppen túlméretezett ablaknak,és lehetne felületkezelni. Kicsit megváltozna a jellege de nem túl vészesen.  A 3mm borítás tűszeggel a napon,lehet hogy szétcsattogna és a vizet is jobban bevezetné a régi szerkezetbe még jobban gyengítve azt.

Még egy ötlet :-) A régivel megegyező keret,colos deszkából kigyalulva összelapolgatva. Legvékonyabb polikarbonát lap mögé ragasztva,az egész a gégi ablak elé helyezve.Javul a szigetelés,védi a szerkezetet,messziről távolinak tűnik.Hátránya hogy el veszlik a kilátás.

Előzmény: hobbitasztalos (73717)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73717

Igen,az íves felületek kicsit megnehezítik a beborítást.Én kapásból ,vörösfenyő vagy tölgy borítást mondtam volna,pur ragasztóval.De az ívek ,hát, nem kis meló, idő,és a végeredmény is kétesélyes.

Ez a homokszórás jó ötletnek tűnik.Esetleg műanyagborítás valami kétkomponensű epoxival?

Előzmény: Törölt nick (73690)
Paco155 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73716

Ha nincs szívesen adok.  Csak homokom nincs.

Előzmény: pajaci (73715)
pajaci Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73715

Nincs homokfúvód? Leragasztod az üveget, a homokszóró gyönyörűen leviszi, már próbáltam.

Előzmény: Törölt nick (73712)
enosz93 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73714

Üdv mindenkinek!
Új vagyok itt most csatlakoztam szeretném kikérni a véleményeteket a Rioby ETS1516ALHG megnevezésű asztali körfűrészéről

utána néztem a márkának itthon kevesen forgalmazzák és nem is a teljes palettát de amerikában elég nagy népszerűségnek örvend 

http://www.megatool.hu/ryobi_asztali_korfuresz_254_ets1525schg_3696  itt egy link a gépről 
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Paco155 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 73713

Ne húzd fel magad.

 

A burkolással az a baj, hogy bármit csinálsz be fog menni a régi és az új fa közé az esővíz vagy a pára és elkezd a sötét melegben rohadni.  Kivéve ha a régi fát is lecsiszolod megint és lefested, meg a burkolás belsejét is.  Így viszont meg minek a burkolás?  Azért, hogy kétszer dolgozz?  :) (és az összes általad leírt cucc amúgy is mindenképpen kell.)

 

A kétkomponensű megjegyzésed viszont felébresztett bennem valamit. Autóipari festék és lakk? Az meglehetősen jól bírja a napfényt.  Még az 1K is ami azért viszonylag olcsó kb ugyanabban az árban megvan mint egy jó minőségű kültéri festék, a 2K rendszerek meg főleg. És kiadósabb mert vékonyabban kell fújni - ergo kevesebb kell belőle.

Tudom, színt nem biztos, hogy tökéletesen ugyanolyat találsz, de ha keverteted akkor minta alapján több millió színt tudnak kikeverni.

Illetve amit nem tudok, hogy mennyire fog megrepedezni a fán. Hiszem, hogy nem jobban mint egy olajfesték, vagy bármi más a vékonylazúron kívül.

Előzmény: Törölt nick (73712)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 73712

Szerinted hány csiszoló szalag kell ennek a 3 ablaknak a lecsiszolásához? Szerintem legalább 30 db különböző szemcsemérettel. 

 

Szerinted mit lehet csinálni azzal az ablakkal ami megkarcolódik a csiszolás során?

Szerinted hány tábla ablak törne el ha hőlégfúvóval nekiesnék az üveg melletti peremnek? Mennyi kerülne ez a játék?

Szerinted mennyi kromofág kellene ami csak a festéket tudná leszedni de a beivódott csónaklakkot nem?  Mibe kerülne ez a kromofág mennyiség?

Szerinted mennyi glett kell a 3 ablak újra glettelésére? Mibe kerül ez a mennyiség?

Szerinted mennyibe kerülne újra csiszolni a glettelést?

Szerinted mennyibe kerülne 2 komponensű festéket bekevertetni az adott színre? 

Szerinted hány ablak fog eltörni a 60 tábla 3 rétegű üvegezésből ha ki akarnám szedni a tokból? Mibe kerülne ezek pótlása?

Szerinted hány tubus szintelen szilikon paszta kell majd a 60 tábla visszarakásához ha mindet kiszedném? Mibe kerül ez?

Szerinted te mennyi idő alatt tudnád lecsiszolni, glettelni, újrafesteni a 3 ablakot, és ez idő alatt mennyi pénzt tudnál keresni ha dolgoznál? 

A PU festékek amiket ismerek vízzel higíthatóak. Te szerinted ez hogy fog megtapadni a csónaklakkal átitatott fán? Szerintem simán lepereg. Csak oldószer bázisú vagy kétkomponensű festék jöhet szóba az átfestésnél. 

Ha ezeket végiggondolod akkor itt már százezres tételről van szó, és a végeredmény még mindig kétséges, hogy tartós lesz. Sőt nagyon biztos hogy nem lesz tartós, hiszen az előző bevonat sem lett tartós. 

Ezeket gondol újra végig. Én már alaposan végiggondoltam, ezért vetem el az újrafestést ezekkel a módszerekkel.

 

Előzmény: gdzsozy (73702)
pali923 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 73711

A csatorna gazdájából meg a film végéből is kiderül, hogy ez egy reklám. Ebből következően annyi köze van a valósághoz, mint mondjuk a kormány sikerpropagandájának, vagyis semmi. Még az is lehet, hogy egyik gépely sem tudná megmozdítani sem azt a traktort. De jól néz ki. Csak közben nem kéne lefikázni egy másik márkát, azért ez nem fair, akármit is tud bármelyik gép.

Előzmény: Törölt nick (73701)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 73710

Most már csakazértis megnéztem, nem 3400 az?

Mert akkor minimális kerekítéssel stimmel is.

Előzmény: Törölt nick (73709)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 73709

Ja, én a képeket nem néztem végig, csak a leírást, hogy Fevill, az meg valami nyíregyházi cég, ha jól emlékszem (nekem is van tőlük motorom).

Ezek szerint nem mind hazai.

 

Előzmény: halaloszto (73708)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.14 0 0 73708

nem kell úgy megijedni. két hülyeseg együttállása forog:-) fenn

 

1. a motor névlegesen 60hz-es. 

2. a nagyon egyszerű amerikaiak nem küzdenek hogy a valós fordulatszámhoz közeli értéket írjanak rá, simán ráírják a szinkron fordulatszámot.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (73707)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 73707

A világegyetem gyorsulva tágul, akkor mé ne foroghatna 50 Hz-en 60-nal egy szaros motor?

Legyél nyitottabb a világ csodáira!

Előzmény: GPS (73706)
GPS Creative Commons License 2014.06.14 0 0 73706

 

Azért veszem észre, hogy nem sok magyarázatot olvasunk arról, hogy egy 3.000-el forgó mágneses térben hogy lehet 3600-al forogni - aszinkron üzemmódban ráadásul?

.

Előzmény: pajaci (73695)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.14 0 0 73705

nem tudom van-e fara pu festek. 

 

viszont vannak mindenfele erre valo megoldasok. azok kozul kell valasztani es kesz. a csonaklakk nem erre valo, ez kiderult. a mezei olajfestek sem. bar nem tudjuk hogy konkretan milyen "olajfestek" volt ami felkerult. ma mar szinte nem arulnak olajfesteket. 

 

en olyan ablakokat festettem 4 eve, amik beepites utan jopar evet vartak festetlenul. csiszol, lenolaj, gombaolo alapozo, alapozo, kitt, alapozo, szin, szin. sefra rendszer, mert az van a gyari ablakaimon, es ugyanolyan szint akartam. le meg nem jon, fakult kicsit.

 

Vajk

 

 

Előzmény: gdzsozy (73702)
gdzsozy Creative Commons License 2014.06.14 0 0 73704

A vizes pác külső részre nem jó.

a lakk pedig szintén nem mert felpattog, megrepedezik idővel.

 

vékonylazúr, vagy olajos beeresztés.

 

átkened valami külső olajjal és kész. jövőre szintén vagy évente 1x-2x lényegében olajos rongyal át kell dörzsölni.

 

csak a rongyot ne gyűrd össze és főképp ne dobd a szemétbe vagy a szemetes zsákba mert úgy jársz mint a húgomnak a hülye férje, aki azt hiszi mindenhez ért és miután kifestette az egész házat, lelakkozta vagy leolajozta a parkettát és a rongyokat összegyűrve bedobta a szemeteszsákba azt meg otthagyta a parkett közepén.

 

lényegében meggyúlladt a rongy, a zsák, és a parketta, tiszta korom lett a mennyezet

 

szerintem csak az volt a szerencséje hogy a füst kioltotta a tüzet.

különben leég az új házuk.

Előzmény: Törölt nick (73703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!