Keresés

Részletes keresés

SaGa Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73270

Nem kell előre beütni a kúpot. Pont az a lényege, hogy ahogy húzod meg a csavart benne, az tolja maga előtt a kúpot és feszíti bele a betonba a dűbel beslicclet részét. Persze ha sikerült valamivel nagyobb lyukat fúrni, mint ami kell, akkor jó lehet előre befeszíteni ilyen kalapálással.

 

 

Lehet olyan kivitelben is kapni, hogy eleve egy átmenő csavar anyával, a végén egy ilyen kúpos szerelékkel. A rögzítendő cuccot a helyén lehet átfúrni és rögtön a betonba is megy a lyuk egy fúrószár csere után, ugyanazzal az ármérővel. Aztán ezt a kombinált dűbelt áttolod az egészen majd az anyával rögzíted amit le akarsz húzatni. Olyankor használjuk, ha már egy korábban rögzített valamit kell megerősíteni leszerelés nélkül egy újabb tiplivel, vagy nem biztos, hogy sikerül pont oda fúrni a betonba a lyukat, ahova a rögzítendő elembe előfúrtad.

Ez nem betolja a kúpot a tiplibe, hanem behúzza.

 

http://www.fischerhungary.hu/desktopdefault.aspx/tabid-1376/

 

Mindkét verzió csak betonba jó, a téglát szétfeszíti...

Előzmény: halaloszto (73258)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73269

Fogtechnika? :)

Előzmény: Tie (73266)
GPS Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73268

 

"Van benne egy kis acél kúp középen."

 

Ilyet én is használtam - méghozzá plafonba.

 

A tárolóban egy 2,5 méter hosszú polcot függesztettem fel a középről a plafonhoz egy menetes szárral - hogy ne íveljen le a terheléstől.

 

Tényleg jó cucc.

.

Előzmény: halaloszto (73258)
Tie Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73267

Igen, azt tudom, később lehet, hogy kipróbálom, de elsőre azért nem ahhoz nyúltam, mert ami ilyet találtam, pl. a Futor-t, az "csak" 94-95% körüli tisztaságú kálcium-karbonát, a többi meg ki tudja milyen adalékanyag, a borászati szénsavas mész meg 99,5%-os. Az első próbán legalábbis nem akarok belevinni más adalékokat, de később kipróbálom a takarmánymésszel is, ha azzal sincs számottevő különbség, akkor nyilván az lesz a nyerő.

Előzmény: neduddgi(én) (73265)
Tie Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73266

Na, oszt nekem ez nem jutott eszembe. Pedig a Práteruccában tanultuk is a laboron. Üljlefiamelégtelen. :-D

 

 

Előzmény: rferi (73260)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73265

Púder finomságúra őrölt tiszta, hófehér szénsavas meszet takarmányboltban kapsz a legolcsóbban. 40 kg-os zsákban 1-1500,- Ft. 5 kilósban 250-350,-. Legtöbbször a "Futor" márkanevű fut. Sok helyen mindenféle takarmánymeszet futornak hívnak. Tudod, mint a stihlfűrész...

Előzmény: Tie (73246)
409 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73264

Vagy úgy...  :-)

Előzmény: Garfield007 (73263)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73263

De.

De régen minden más volt :-)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kalcium

Előzmény: 409 (73262)
409 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73262

Amúgy mit hívunk most krétának?  A /tábla/kréta az nem gipsz? (kalcium-szulfát?)

Garfield007 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73261

Ha már lúd... és a környék is megér egy misét :o)

rferi Creative Commons License 2014.05.28 0 0 73260

A kalcium karbonát a vegyszerboltban kapható nagy tételben is, mivel a fotósok egyik alap vegyszere az előhívóban.

A múltkoriban a Soós fotóban járva rengeteget láttam fillérekért, valami fotós hagyatékából visszavett készletet árult az öreg.

Fél kilók voltak párszáz forintokért....

Előzmény: Tie (73250)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73259

Amivel a focipálya szélét jelölik, az nem jó?

Előzmény: Tie (73250)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73258

Bocs, acéldűbel asszem a neve.

 

http://www.csavarozz.hu/hu/aceldbel/6145-aceldbel-m625.html

 

Van benne egy kis acél kúp középen. Letolod a lukba, majd egy jó erős rudat beleteszel. Pl egy nem nagy kár érte csillagcsavarhúzót, de a legnagyobbat ami belefér, és ezt a kúpot beütöd egy nagyobb kalapáccsal. Ettől beterpeszt és örökre ottmarad. A benne levő metrikus menetbe meg azt csavarsz amit akarsz. Alapvetően egy menetes szárat akarsz koppig beletekerni, majd miután mindent elrendeztél levágod méretre és alátéttel meg zárt anyával rögzíted amit kell. 

 

http://csavarbolt.shp.hu/hpc/web.php?a=csavarbolt&o=anya_anyacsavarok

 

Azért jó, mert nem megy a menetbe víz, pláne ha teszel bele zsírt is feltekerés előtt.

 

Vajk

Előzmény: psg5 (73256)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73257

 

Ilyen tartja az enyémet. A greslapon 20-as gyémántfúróval lyuk, abba 15-ös ütvefúró. A szára a vasnak 12-es betonvas.

 

http://fischerdubel.hu/fis-vs-300-injektalo-ragasztok-fischer.html

 

Ilyen ragasztó, de a helyi szerszámboltban 2500 volt, az 54 lukhoz két tubus ment el. 10 perc, és mintha egy anyagból lenne. 

 

Ez ugye egyik irányba merev (miután a fa a vassal össze van ékelve), a másikba hajlítással tettem függőbe. De Miután sok van egybe, már nem megy a hajlítgatás, meg a farács sem akar vetemedni ugye, az sem hagyja.

 

Vajk

Előzmény: halaloszto (73255)
psg5 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73256

Amúgy ez a beutódübel hogy működik?

 

Előzmény: halaloszto (73255)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73255

Ha az jött ki hogy a vas-beton kapcsolat az ami mozog, akkor azon kell változtatni.


Vajk

Előzmény: psg5 (73253)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73254

Mészkőlisztként is keresheted. Külnböző finomságra őrölve használják talajjavításra (gondolom itt a legkisebb a tonnánkénti ár) meg pl takarmány adalékként is.

 

A kréta egy érdekes kérdés, az a gyanúm hogy az egy spéci kristályformája a CaCO3-nak.

 

A gipsz akkor köt meg ha a vízmentes CaSO4-ről beszélunk. A kristályos (megkötött) gipszet ha ledarálod, az nem köt meg újra a víztől. A régi festők által használt "meszes glett" egy viszonylag bonyolult eljárással készül, aminek része a gipsz "megdöglesztése". Tulajdonképpen abban is a mész a kötőanyag, és piktortégla meg döglesztett gipsz a töltelék.

 

Vajk

Előzmény: Tie (73250)
psg5 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73253

Vagyis szerinted felesleges az L vasalattal a kitámasztás cseréljem ki az oszloptartókat?

 

Előzmény: halaloszto (73252)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73252

Ha már hegesztesz, akkor csinálj olyan oszloptalpat, amit nem csavarozol a betonba, legalábbis nem műanyag dűbellel. 

 

1. acél beütődűbel, menetes szár, méretre vágva, zárt anya víz ellen. 

2. vagy 2komponensű építési ragasztóval a menetes szár a lukba ragasztva

 

Két luk per oszlop, ha oldalra is kell merevség akkor három. Minnél távolabb egymástól. És az oszloptalp rendesen fel kell feküdjön valamin. Az az érzésem hogy a mostaninak szinte kerek az alja, nem lehet rendesen nekihúzni az aljzatnak. Akár egy-egy anya az oszloptalp alá is meg fölé is. Így a feltámaszkodás egyértelmű és függőbe állítani is triviális.

 

Vajk

Előzmény: psg5 (73248)
Tie Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73251

Megnézem majd ott is, holnap úgyis járok Pesten, de alapvetően találtam. Nem is az a drága, hogy 190 forint negyed kiló, csak tonnára vetítve elég röhejes az ára, amikor mondjuk egy tonna műtrágya nem több 80-100ezer forintnál. :)

Előzmény: halaloszto (73249)
Tie Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73250

Mészből van ugye háromféle.

Az alapanyag, amit egyszerűen csak mésznek hívunk, az a Kálcium-karbonát. Ez maga a mész. Ebből készítik a krétát is pl.

Van aztán az égetett mész, vagyis kálcium-oxid. A kálcium-karbonát hevítésével állítjuk elő.

Aztán van az oltott mész, a mészhidrát avagy kálcium-hidroxid.

 

Mivel én kifejezetten a krétát akartam alapanyagként használni, ezért kálcium-karbonátot akartam szerezni, amit egyébként szénsavas mésznek is hívnak, és 25 dekánként 190 forintért árulják, borászati savcsökkentőként.

 

A gipsz nem tudom, mennyire jó, mert szerintem elkezd kikeményedni, megkötni a festékben, mint a glettgipsz, de majd kipróbálom azt is. Festeni biztos lehet azzal is, de szerintem ha abból keverek, akkor az nem fog elállni hetekig-hónapokig bekeverve, a mésszel nem hinném, hogy lenne ilyen probléma.

 

Jó ötlet a piktortégla is, kipróbálom azzal is. Jól látod, itt ezeknek alapvetően töltő-funkciója van, hogy testesebb legyen a festék, erre jó lehet a piktortégla is, meglátjuk, melyik milyen eredményt ad.

Előzmény: halaloszto (73247)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73249

A szénsavas mész az a közönséges mészkőpor. Azúr vegyszerboltot ismered a józsef körúton? Ilyesmit ott próbálnék először beszerezni.

 

Vajk

Előzmény: Tie (73246)
psg5 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73248

Nos, jó ötlet volt a szorító legalább egyértelműen kiderült, hogy nem az oszlop mozog a kehelyben, hanem maga a kehely rezeg. Nem billeg, nem elmozdul, hanem rezeg, picit mozog oldalirányban. Azonban így az is egyértelmű, hogy ha 90 fokkal forgatnám el, úgyis hasonlóan rezegne, sőt mivel úgy nagyobb felülete felé esik az erőhatás talán még jobban is.

Próbáltam jobban meghúzni a kelyheket aljzathoz erősítő csavarokat, de így is félek, hogy már körbeforognak, mert annyit húztam és még, húzhatóak.

Most csupán úgy látom, hogy vagy ha oszlopokat teszek a meglévők közé talán beljebb vagyok vagy az L alakú vasalat kívülre.

Egyébként, ha az L alakú vasalatnál a talajon lévő rész 4,5cm lesz az oszlopra kerülő pedig 15 cm, az egyáltalán ér valamit? Erős anyagból lesz legyártva és egy merevítő is be lesz heggesztve az L vas közepébe.

 

Előzmény: halaloszto (73206)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73247

??

 

Most milyen mész kell neked? Oltottmész? Vagy mészkőpor? A piktortégla szerintem kb pont az ami neked kell. Rendesen kiválogatott egyenletes nagyonfinom agyagpor. Egy téglányi belőle max 500 forint, festékboltban kapsz.

 

Vajk

Előzmény: Tie (73246)
Tie Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73246

Jaja, pont erről a témáról akarok írni egy cikket, hogy attól, hogy egy angol csaj feltalálta a langyos vizet, és sokan megették a maszlagot, attól ez még egyrészt nem egy új cucc - lásd még a réges régi tejfestékeket is szokták keverni mésszel, meg ilyesmikkel -, meg nem is valami olyan varázslat, amit ne tudnak akárki összekeverni. De úgy vélem, akkor vagyok hiteles, ha én magam is kipróbálok pár ilyen házi receptet a történetre. Meszet már szereztem, alias szénsavas mész címszóval, mint borászati kellék. Azért az kicsit durva, hogy 800ezer forint tonnája, oszt csak mészkő megdarálva. :-D

Előzmény: halaloszto (73244)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73245

a plaster of paris az egyszerűen a gipsz köznyelvi neve angolszászéknál.

 

 

Előzmény: Tie (73243)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73244

Amúgy azért vicces ebből divatot csinálni, meg spéci cuccként beállítani. A mészkőpor, kréta, agyag, kaolin és társai baromi régóta szerepelnek mint festékek töltőanyagai. Ott van pl a piktortégla, ami talán magyar sajátosság, az is egyfajta kaolin-agyag kozti finomságú természetes kőpor.

 

http://www.naturillo.hu/alapanyagok__asvanyi_eredetu

 

Kültéri festékekben tok gyakori a mészkőpor, de pl a fehér kültéri műanyagok, pl a kerti székek is mind mészkőporral vannak töltve.


Vajk

Előzmény: Tie (73243)
Tie Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73243

Olvastam olyat is, aki azzal próbálta. Alias "plaster of paris". Hogy az most stukatúrgipsz, vagy modellgipsz, vagy miféle, azt nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (73241)
Tie Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73242

Mármint matt fekete háttér?

 

Textilbolt, ott megveszed a legolcsóbb nem fényes fekete szövetet, oszt ha kész vagy, össze lehet tekerni. 

Előzmény: Törölt nick (73240)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.27 0 0 73241

Gipszpor?

Előzmény: Tie (73238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!