Keresés

Részletes keresés

_KGR_ Creative Commons License 2014.04.22 0 0 71776

Mondok jobbat. Tegnap amikor visszaraktam a hűtőt a helyére, feltűnt, hogy nagyon dől a fal felé. Mondom sebaj, állítok a lábain. Igenám, de a hátsó lábakon nem lehet állítani, mert azok fix görgősek, az első lábak pedig teljesen be voltak tekerve. Elkezdtem méregetni a padlót. A fal felé 3 cm-t!! lejt 80 centin. Szóval rakhatok a hűtő hátsó lábai alá valamit. 

 

Előzmény: joevagyok68 (71774)
_KGR_ Creative Commons License 2014.04.22 0 0 71775

Teteje. :)

Fordított fogazású lapot használtam (lefelé "harap").

 

Előzmény: joevagyok68 (71773)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 71774

"40 kg!! glettet kentem rá,"

A "használt" ház hátrányai, avagy a kőmérges bosszúja...

Nálunk volt olyan fal a fürdőbe, aminél 2 méteren 3 cm volt függőben ! Ezért(is) lett előtétfal....

 

Ügyes vagy ! Klassz lett..

DE az én ízléstelenségemnek kicsit sok a "csíkosság"..  :-)

Előzmény: _KGR_ (71769)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 71773

Lehet hülét kérdezek....

DE ez most amit mutatsz, az a vágáskor a lap "alja" vagy a "teteje"volt ?

 

Előzmény: _KGR_ (71762)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.22 0 0 71772

este ha nem felejtem el csinálok neked listát a különböző szorítók rúdjának méretéről. nagyon tanulságos lesz.

 

Vajk

Előzmény: Tie (71771)
Tie Creative Commons License 2014.04.22 0 0 71771

Ezekben nem profilvas van, legalábbis ami nekem van, abban csak egy hétköznapi laposacél.

És úgy csinálom meg, mint a lidlis szorítókat, azok se hegesztve vannak, csak egy furat van benne, és egy csavar keresztbe, oszt annyi. 

 

Egy 25-30x4-es laposacél meg elég erős 150cm hosszban is. 

Előzmény: kivi (71766)
_KGR_ Creative Commons License 2014.04.22 0 0 71770

A mennyezetet ne nézzétek.. Az ilyen görbe ebben a házban, viszont tervben van a cseréje, hogy ne legyen ilyen undorító... :(

Előzmény: _KGR_ (71769)
_KGR_ Creative Commons License 2014.04.22 0 0 71769

Sziasztok!

 

Ahogy ígértem, raktam fel pár fotót az elkészült konyháról. 

Február közepén kezdtem építeni és tegnap fejeztem be úgy 95%-os készültségi fokozatra.

A fotókon láthatjátok, hogy még 1-2 helyre be kell vágnom a lábazati takaróelemet, a felsőszekrények tetejére még fel kell raknom a díszszegélyt, valamint az üveglapok mögé led világítást fogok rakni, csak még nem készültem el vele. Ezen kívül még vennem kell egy beépíthető mikrót, mert a mostani csak ideiglenes megoldás.

 

A házat 2011 szeptemberében vettük. Fehér fugázatlan csempe volt a konyhában. Ezt levertem, majd villanyszerelés után felvakoltam, gletteltem, festettem. A fal teteje, amit nem én vakoltam annyira ferde volt, hogy 40 kg!! glettet kentem rá, mire a felsőszekrényből felszerelés után nem gurult ki a csavarhúzó. Ekkor még csak a munkalapok és a kropuszok voltak meg, így ezeket tudtam csak összeszerelni úgy, hogy használható legyen a helyiség. Ezután több mint 2 évig így marad:

 

2011 - 2012 Galéria

 

Idén bejelentette az IKEA, hogy kivezeti az eddigi konyháit és a régit leakciózza 20%-kal. Ekkor úgy döntöttünk, hogy befejezzük. Ehhez ki kellett vennem egy falat a konyha és a nappali között. Ennek a helyét helyre kellett hoznom mind a 4 oldalt (vakolás, gipszkartonozás, betonozás, glettelés). 50 centivel távolabb a fal eredeti helyétől fel kellett építenem egy támfalat, villanyt kellett szerelnem (mosogatógépnek, beépített világításnak alternatív kapcsoló, stb) és csak ezután jöhetett a konyha összerakása. Nagy nehézség volt, hogy nem falhoz építettem konyhát, hanem konyhához építettem a falat, így rengeted próba összerakást kellett csinálnom, hogy biztosan illeszkedjen minden. Ez annyira sikerült, hogy a sarokszekrényt csak tökéletesen vízszintesen lehetett betolni a helyére, mert az oldallapját egyik irányból a már meglévő kropusz, másik oldalt pedig az általam épített támaszfal támasztotta (természetesen gipszkartonozás, glettelés és festést után). Az anyagok száradási ideje, illetve az én szabadidőhiányom miatt ezekkel április elejére végeztem. Azóta hétvégente csináltam a konyhát. Bár ez nem kimondottan asztalos munka volt, mégis számomra nagy kihívást jelentett a feladat a kezdetektől fogva, mivel szakember csak akkor volt itt, amikor elrontotta a munkalapomat. Ezen kívül elég sok helyre kellett beszabnom az oldallapokat úgy, hogy nem lehetett elrejteni az esetleges hibákat. Szerencsére sikerült - rutin nélkül -  az elvárásaimnak megfelelően kivágni mindent. 1-2 helyen a kropuszokat is módosítanom kellet, mert az IKEA megoldása nem volt jó (pl sarokszekrény mellé kerülő mosogatógép egyik oldalát nem támasztotta semmi, így nem lehetett rendesen lerögzíteni). 

 

A munkafolyamatokról és az elkészült konyháról itt találhattok fotókat.

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71768

igen, bennem is ez motoszkál

 

meg hogy erősebb vas és nagyobb "markolat" is kell

 

de "szórakozásnak" jó ;)

Előzmény: kivi (71766)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71767

a hosszabbhoz azért nem árt ha komolyabb keresztmetszet a laposvas is benne.

 

Vajk

Előzmény: Tie (71764)
kivi Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71766

És amennyi időt elcseszel vele? :-) Méretre munkálni (mert valószínű hogy épp olyan profilú laposvasat nem kapsz), kiszedni a régit, behegeszteni az újat, stb. Biztos hogy összességében jobban jössz ki?

Előzmény: Tie (71764)
TINTUS Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71765

Nekem tetszett, elmentettem a képeket szíves engedelmeddel...

Előzmény: drRamaty (71749)
Tie Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71764

Ugyanilyenből van nekem is egy-két darab, épp azon járt az eszem, hogy nevetségesen sokba kerül belőlük egy-egy hosszabb darab. Osztán csak annyi a különbség, hogy hosszabb a laposvas bennük. 

Úgyhogy úgy határoztam, veszek még párat a legkisebb méretből, mer az a legolcsóbb, oszt veszek hozzájuk egy szál laposacélt, és csinálok belőlük hosszabbakat. Oszt annyi. :)

 

Előzmény: Törölt nick (71737)
Paco155 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71763

Az a kis átlátszó elem az amit felszakadásgátlónak hívnak, és fogyóeszköz. :)  Úgyhogy ne aggódj miatta, viszonylag olcsón, külön lehet kapni.  Az egyenes vágásnak meg az a titka, hogy viszonylag vékony anyagot vágj. :) Egy kétcolos anyagot már nehéz úgy vágni, hogy ne másszon el benne a fűrész valamerre.

Amúgy szép.

Előzmény: _KGR_ (71762)
_KGR_ Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71762

Sziasztok! 

A konyhám építése során volt alkalmam kipróbálni a Metabo STEB 80 Quick  szúrófűrészemet és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nagyon könnyen lehet vele dolgozni és óriási segítség rajta a két helyen is állítható fordulat (ravasz nyomásával arányosan növekvő és a ravaszon található maximális fordulat beállító kis tekerentyű).

 

Emlékszek, hogy régebben szóba került, hogy lehet-e szúrófűrésszel egyenesen vágni. Ha nekem sikerült, akkor szerintem bárkinek, hiszen nem sok tapasztalatom van bútorlap vágásával. Mivel nincs normális körfűrészem, kénytelen voltam ezzel a géppel megoldani. Egyenes vezető mellett tökéletes egyenes és függőleges vágásokat tudtam csinálni úgy, hogy sok helyen a tized mm pontosságra törekedtem, amit úgy gondolom, hogy sikerült is elérni. Pontosan nem számoltam meg, de úgy 20-25 vágás kellett megcsinálnom és volt kötözzük olyan is, ahol 210 cm hosszú volt a vágás.

 

Egyszer tréfált csak meg a gép. Gyárilag nem volt meghúzva a talpán a csavar, nekem pedig meg sem fordult a fejemben, hogy ezt ellenőrizzem. Az egyik vágás után vettem észre, hogy ferde lett függőlegesen. Megvizsgáltam a gépet és utána jöttem rá, hogy mi a gond. Még szerencse, hogy csak egy ideiglenes kitámasztót vágtam vele. Sajnos ennek következtében a talpon lévő, kivehető, kis átlátszó műanyag védő megsérült. Ez az az elem, ami körbefogja a fűrészlapot. Majd egy ilyet be kell szereznem valahonnan, mert számomra nagyon hasznos volt. Még egy darabig használható így is, de nem lesz hosszú életű.

 

Itt van 1-2 kép, hogy milyen vágást sikerült vele csinálnom bútorlapból:

 

_KGR_ Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71761

Szerintem a kérdésed költői volt, így nem is válaszolnék rá. 

Én is tudom a lehetőségeimet, ezért merült fel bennem egyedüli fegyverként a hitelrontás, de inkább csak ki akartam adni a bosszúságomat valahol és ez tűnt a legmegfelelőbb helynek. Kutyáimat/feleségemet jobban féltem annál, hogy ilyen szinten magamra haragítsak bárkit is, hiszen nem vagyok mindig mellettük és ne tudom őket mindig megvédeni.

 

Mindenesetre köszönöm, hogy meghallgattatok! :)

 

Előzmény: Paco155 (71752)
gdzsozy Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71760

tőlem nem kérték a felületkezelést, és nem is ajánlottam.

nekem épp elég volt az hogy mindent válon és kézbe kellett behordanom egyedül mint egy nyavajás serpának.

aztán amikor végeztem egy szakasszal vagy egy munkafázissal akkor egy vödörre való szerszámot és láncfűrészt kézbevéve mászhattam újra a hegyet.

 

majd a tulaj lefesti ha akarja, ha nem akarja akkor meg ott korhadjon el ahol van.

Előzmény: halaloszto (71759)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71759

Naigen, ha nem gatterral lett vágva, akkor nincs sok értelme csiszolni. Viszont festeni csak kellene. Vagy amennyit kibír nélküle, annyit bír és kész?

 

Vajk

Előzmény: gdzsozy (71757)
Alex Raps Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71758

Szerintem pedig Lamello-ból az használható leginkább, amelyikre az van írva hogy "made in switzerland" és 1000 db-os dobozos kiszerelésben kapható. :) 

Előzmény: gdzsozy (71756)
gdzsozy Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71757

mármint a kerítés?

 

nem.

 

fűrésszel felszeleteltem, a keret gyalulva-marózva...aztán összeraktam.

 

direkt megnéztem a gyári panelokat, azoknak sincs még hírből sem gyalulva, csiszolva a felületük.

Előzmény: halaloszto (71754)
gdzsozy Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71756

a lamelló keksz sok mindenre jó...de van olyan hely ahol semmi tartása nincs pedig kellene.

 

ennek ellenére azt mondom hogy ha vesz az ember akkor olcsók közül vegyen fermet, mert az használható legalább.

 

Előzmény: TINTUS (71740)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71755

regen szekercevel.

 

Vajk

Előzmény: mosogep-szerelo (71725)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71754

csiszolva, festve lett?

 

Vajk

Előzmény: gdzsozy (71714)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71753

 

hallgatva a vonatkozó rádióműsort, azt kell mondjam, a Fogyasztóvédelmi Hatóság meglehetősen hatékony

én ezt tanácsolnám

 

a többi lépés már azért lendület és habitus kérdése - szerintem

Előzmény: Paco155 (71752)
Paco155 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71752

Nekem továbbra is csak egy kérdésem van.

Van írásos szerződésed amelyben le van írva, hogy mit vállal, milyen határidővel, mennyiért? 

 

- Mert ha nincs akkor tényleg csak linkelni tudod a holnapját, meg leírni hogy mit tett veled (A hitelrontási pertől ne félj, hiszen te a bizonyítható károkat és tényeket írod le -  de ezt is csak akkor ha van tőle számlád amivel te bizonyítani tudod hogy ő követte el.)

- Ha pedig van -  akkor írásos felszólítás a hiba kijavítására levélben az ürgének és másolat az iparkamarának. Második körben ügyvédi levél - szerződés nem teljesítése perrel való fenyegetőzés.  Harmadik lépés a per amiben az anyagi és nem anyagi jellegű kárigényed is bejelented pl, hogy nem tudtad egy hónapon át használni a konyhád..

 

De ugye jól sejtem, hogy ilyen szerződés nincs, csak maximum egy sajtcetli?

Előzmény: _KGR_ (71742)
drRamaty Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71751

 

Előzmény: drRamaty (71749)
kofic Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71750

150-ből min. 148.5 kellett vona, hogy maradjon. 

drRamaty Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71749

Nekem meg tojt a nyuszi két műhely asztalt, helyesebben fészer asztalt. Kezdem belakni a fészerbe áthelyezett műhelyemet, és kellett két keskeny asztal. Úgy indult a projekt, hogy szétnéztem, milyen anyag van itthon. Ez jött ki belőle. Még jó hogy nem jártam úgy, mint Iván, aki a hűtőgépgyárban dolgozott :-)   

kofic Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71748

Ez egy kalap szar - már elnézést . Én semmit sem linkelgetnék .  Írnék egy emailt és elküldeném párhuzamosan neki és a fogyasztóvédelemnek . Mindenki ül a seggén, ő nyugodtan vakargatja téged meg éveken keresztül mar majd  a keserűség, hogy mekkora lágytojás voltál .

Előzmény: _KGR_ (71742)
_KGR_ Creative Commons License 2014.04.21 0 0 71747

Hasonló gondolatból nem linkeltem be azonnal.

Akit érdekel, úgyis megkeres privátban.

Előzmény: Handwerker (71744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!