Keresés

Részletes keresés

409 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71301

5.  Készítesz egy 0.8cm-rel keskenyebb elemet, kedvedre való színben, és azt csavarozod (vagy ahogy rögzítve van ) a korpuszra.

Előzmény: _KGR_ (71294)
mcll Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71300

Szia!

 

Ilyen pisztolyom van:

 

2-3 éve kültéri fát fújtam le ezzel (van egy kisebb medence és az amelletti faborítást fújtam le). Akkor hirtelen ötlettől vezérelve fújtam, ugyanis eredetileg ecsettel volt tervezve a festés. A festék már megvolt (Astralin supralux, fára való), és bár a dobozán a felhordás módjánál nem szerepelt a fújás, de az eredmény ennek ellenére jó lett, szép egyenletes felület, ami a mai napig is tökéletes. Ja és gyors volt a festés. :)

 

Mit javasolsz? Elég lehet a fakerítés lefújására a jelenlegi kompresszorom, vagy mindenképp kell a tartályos?

 

Jelenleg ez van (Kinzo 48P8000) (a tömlőm nem ilyen, az hosszabb és nem ez a "rugós" fajta, sokkal masszívabb):

 

Amit tudok róla: Olajmentes, 1100W, 2900-es fordulat, 8 bar nyomás, 170 liter/perc levegőszállítás.

 

Üdv

Laci

Előzmény: Paco155 (71296)
_KGR_ Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71299

Szia!

 

Igen, sajnos a képen nincs rajta az az elem. A 10 centis darab a teli fehérre van felrögzítve merőlegesen vele. Azaz derékszöget zár be a teli fehér résszel. Így tartja tőle távol a következő szekrényt, hogy ne egymásba nyíljanak a fiókok.

Pirossal jelöltem, hogy hol van pontosan.

 

Sajnos nincs elektromos gyalum és nem is lenne jó, mert a fronttal egyező élzáró csak 2 cm vastag, így annyit akarok leszedni csak. Ezért gondoltam arra, hogy egy egyenes vezető mellett szépen megvágom szikével a fehér részt olyan vastagságban, amilyen vastag a rendelkezésemre álló dekor és vasalóval leszedem. Ezután a helyére pont felmenne a fronttal egyező színű.

 

Előzmény: halaloszto (71298)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71298

Nem látok a képen 10cm-es darabot sehol. A teli fehér eleje helyett van? 

Ha van elektromos gyalud, azzal simán lekapod az eredeti fóliát, és teszel amilyet akarsz.

 

Vajk

Előzmény: _KGR_ (71294)
_KGR_ Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71297

Most nézem, hogy miket írtam. Elnézést a hibákért és a nehézkes fogalmazásért.. Mostanában nagyon keveset alszok (3-4 óra/ nap és ez jó pár hete így van) és iszonyat fáradt vagyok.. :(

Előzmény: _KGR_ (71294)
Paco155 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71296

Van.   :)

 

 

De azért sok kérdés felmerül a kiválasztáshoz.    Pl milyen festéket szeretnél fújni, és hogy milyen pisztolyod van?

Előzmény: mcll (71295)
mcll Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71295

Sziasztok!

 

Lehet nem annyira OFF itt ezt megkérdezni. :)

Nyáron kerítésfestés lesz (fa léc kerítés), és arra gondoltam hogy gyorsabb és hatásosabb lenne a megfelelő előkészítés után kompresszorral fújni. Ehhez kellene tanács, hogy milyen kompresszort érdemes beszerezni ami azért árban is jó. Azaz mire ügyeljek, olajos, nem olajos, hány bar-t kell tudnia, hány literes legyen a tartálya. Mindenképp szeretnék egy kompresszort beszerezni, mert másra is kell. Jelenleg egy tartály nélküli kis kompresszorom van, ami jó kerékfújásra, meg kisebb munkákra (kisebb felületeket szépen le tudtam vele fújni), de úgy gondolom azért kerítésfestésre ez már kevés.

 

Van-e itt valakinek tapasztalata kompresszoros festés terén?

 

Köszi

Üdv

Laci

_KGR_ Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71294

Sziasztok!

 

 

Szeretnék érdeklődni, hogy IKEA faktum 120 centis sarokszekrényt rakott-e már össze itt valaki?

A problémám a következő: Ennél a szekrénynél van egy 10 cm széles távtartó, amit a szekrény oldalára kell felszerelni, hogy az ajtók ki tudjanak nyílni. Természetesen, mint mindennek, ennek is megvan a helye. Előre kifúrva.Felcsavarozod és kész. Nincs állítási lehetőség. Namost. Miután felcsavaroztad, marad 2,1 cm hely, hogy erre a 10 centis elemre rárakhasd azt a frontot, amit te szeretnél. Gondolom azért 2,1 , mert az IKEÁnak vannak olyan frontjaik ilyen vastagok. A problémám az, hogy az én ADEL frontom takarólapjai csak 1,3 cm vastagok, így ha ezt felszerelem, akkor kilátszana 0,8 cm a fehér színű kropuszból, ami elég csúnya. 

Mit szoktak ilyenkor tenni?

 

Több dolog is eszembejutott:

1. van a frontomhoz élzáró (dekor). Ezt simán rávasalom a kropusz azon részére, ami kilátszana (itt attól       félek, hogy a vasalás során vagy nem tapad meg a dekor, vagy leválik a váz fehér bevonata is)

2. szikével 0,8 cm-t bevágok a váz fehér bevonatán, levasalom és a helyére felvasalom ezt az élzárót (ez egyáltalán lehetséges)

3. Van nekem natúr forgácslapom. Abból vágok/gyalulok egy 0,8 cm vastagot, veszek fehér élzárót, rávasalom és ezt használom távtartónak.

4. Arrébb fúrom ezt az elemet, de sajnos úgy látom, hogy erre nincs, vagy csak nagyon nehezen van lehetőségem, mert egy fém merevítő akadályoz, amit nem szívesen furkálnék meg.

 

Erről a vázról van szó:

 

Találtam egy fotót is, amin nagyjából bejelöltem, hogy miről beszélek (fekete vonal a sarokszerkényt jelöli, piros pedig a kilátszó részt):

Tie Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71293

Szerintem a gdzsozy nem is ragaszkodik ahhoz, hogy legyen szex a GPS-szel. ;)

Előzmény: pali923 (71292)
pali923 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71292

Nana! Ezt nem hiszem el! A teljes internet csak a szex nélkül fér el egy cd-re :)

Előzmény: gdzsozy (71290)
gdzsozy Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71291

nagyon király. mi is ez táskarádió? :)

Előzmény: Pillanatragasz (71215)
gdzsozy Creative Commons License 2014.04.08 0 0 71290

GPS nekem a teljes internet megvan CD-n ha gondolod kiirom neked.

 

:))))

Előzmény: GPS (71219)
SaGa Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71289

Khmmm...

 

Ötletes, de nálam nem szerelhetne bútort. Az első másodpercekben mutatott lehajtogatós polcok közül a legfelső szép éles, hegyes sarokkal készült, és a magasabbik tag pont homlokon tudja szúrni vele magát, ha megbotlik. Az alacsonyabbnak meg túl magasan van, azaz valami sámlira kell állnia, hogy elérje, így még veszélyesebb egy megcsúszásnál...

Előzmény: Tie (71271)
SaGa Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71288

2 m így se tud lenni, legfeljebb ha 280 a belmagasság.

Írtam: összehajtható lap, 2x80 centi, az 160.

A forgáspont az alsó lap felső (csukva) / belső (nyitva) végére.

Lapot felbillenti, lábat aláfordítja vagy kihúzza, amilyet épített, majd felső lapot lehajtja előre, megduplázva a felületet.

Előzmény: Tie (71282)
laci19791202 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71287

Szia.

 

Tuti hogy nem rongy és nem nemezkorong volt,nem kellett semmi paszta semmi hozzá,úgy ahogy volt lehetett használni.

Ilyesmi kinézete volt :  http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSV6ZjTJSwtZMsI_4Zfiyt2tXC5RoN4NsD2eBJzxmkRs5Mw2zOTXA

Előzmény: Törölt nick (71284)
Tie Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71286

Teljes epizódok szerintem nem nagyon vannak a jutubon, de beírod, hogy george clark amazing spaces, és azért elég sok részletet fogsz találni.

 

http://www.youtube.com/results?search_query=george+clarke%27s+amazing+spaces

Előzmény: erno68 (71283)
Garfield007 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71285

Itt az egyik szomszéd topikban kellene segítség. Köszörűre utólag hogy lehet szikrafogó üveget szerelni? Milyen néven és hol kell keresni? 

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71284

Ujjal benyomható korongok közül én a rongykorongot és a nemezkorongot ismerem. Mindkettő polírozásra használják elsősorban. A nemezkorong kicsit keményebb és tartósabb is. Nagyon szép, szinte tükrős fényesre lehet velük polírozni mindenféle fémet. Polir pasztával szokták "beszappanozni" a felületüket, így jobban csúszott és kevésbé melegítette fel a polírozandó fémet a súrlódás. Ipari tanulű koromban sokat használtam ezeket, a frissen megfent késeknek tökéletes, sorjamentes élt lehetett adni vele. 

Előzmény: laci19791202 (71272)
erno68 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71283

Szia, csak két videó van a többi hol található ? 

 

Előzmény: Tie (71271)
Tie Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71282

Ha lentről felfelé nyit, akkor hová teszed a forgáspontot/zsanért, és hogy oldod meg, hogy legyen pl 2m hosszú asztalod?

Annyi asztallap nem fér el a padló felé. 

Előzmény: SaGa (71281)
SaGa Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71281

Ha már szekrény is kell az asztal fölé, én megfordítanám a dolgot. Az asztal lapja lentről felfelé nyílik és mögüle kihajtható a két láb, vagy akár ezzel a harmonika módszerrel is megoldható. Ha rövid így a lap (egy asztallap kb 80 centi magasan van, így a hossza is ekkora lesz), akkor lehet összehajtható (így akár 2x80 centi hosszúra is nyitható) és a lábak is.  Így a lábak és a lap alul vannak, a fölötte lévő rész meg szekrény. Fordítva (ahogy ők csinálták) az alsó rész kihasználatlan holttér és a felső használata is erősen korlátos.

A kinyitás összecsukás mindkét módszerrel figyelmet, vagy inkább két embert igényel.

 

Előzmény: Tie (71280)
Tie Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71280

Vagy, az asztallap szélére IS teszel egy hosszú zongorazsanért, aminek a másik felén mondjuk egy 5cm széles léc megy végig, és amikor ajtónak akarod nyitni, akkor az az 5 centis darabot rögzíted a falhoz valami módon. Riglivel, vagy ilyesmi egyszerű megoldással. Igaz, így az asztal lába is fordul oldalra az asztallappal együtt, de az gondolom nem probléma.

Előzmény: rferi (71278)
Tie Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71279

Egyszerű, a zsanért, amin fordul az asztal lapja a mozgó lábnál, azt rögzíthetőre kell megcsinálni, oda kell kitalálni valamit, ami megakadályozza, hogy lecsapódjon. Pl. a mozgó lábrészre csinálsz egy "fészket", amibe betolsz oldalról egy L alakú fadarabot, ami a lecsukódó asztallapot támasztja, és nem engedi lecsukódni. Amikor meg le akarod csukni, csak kiveszed az L alakú darabot, és kész.

Kérdés, hogy meg tudod-e csinálni hogy a zsineg elég hosszú lesz-e a súlyhoz, hogy amikor az asztalt kihúzod, de nem csukod le, és a teteje fönt maga magasan, akkor nem ér-e a véget a zsineg.

Előzmény: rferi (71278)
rferi Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71278

Valahogy úgy kéne, hogy kihúzva az asztalt, lecsúszik a lapja, mint a filmen, de ha nem akarod kihúzni az asztalt, és mégis mögötte a polcokhoz akarsz férni, akkor meg nyíljon, mint egy ajtó

Előzmény: Tie (71276)
rferi Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71277

Mostanában küzdök a műhellyel, meg a bele való szekrényekkel, polcokkal.

Valahogy ezt az asztalt össze kéne kombinálni a faliszekrénnyel, mert másképp nincs helyem, de egy ilyen marha jó lenne olyan feladatokra, mikor az asztalt körbe kell járnom

Előzmény: Tie (71271)
Tie Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71276

Ráadásul, ha ugyanígy csinálod meg, akkor a becsukott asztallap mögötti térbe rakhatsz polcokat is. Pl. a körfűrésznek, a marógépnek, vagy akárminek. :)

Előzmény: Tie (71275)
Tie Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71275

Annyira figyelj oda, hogy amikor lenyitja az asztalt, látszik egy zsineg.

Amikor a terveket próbálgatták a műhelyben, ott elmondta a fószer, hogy a zsineg két csigán át egy súlyban végződik - akkor és ott épp egy festékesvödör volt - ami ellensúlyozza az asztallapot. Azaz amikor lenyitod, a súlyt egyben felfelé húzod. Ezzel egyrészt csillapítod az asztal lenyílását, és nem zuhan le, másrészt amikor becsukod, akkor a lefelé mozgó súly segít emelni az asztal belső végén, ami ugye felmegyen a plafonig.

Előzmény: _KGR_ (71273)
Tie Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71274

Érdemes megnézni a többi epizódot is.

Spektrumhómon a második évad megy most, szombaton és vasárnap adnak egy-egy epizódot 12:15-től (vagy este valamikor 21-22óra körül ismétlik).

 

A tavalyi lakókocsis dolga is odabaszott nagyon, de a többi projekt is. MInden epizódban haladnak valamennyit a saját projektjével, és közben meglátogat két-három másik dolgot.

Volt már, hogy egy kis negyven éves mentőautóból csinált magának lakóautót egy család, négy gyerekkel, és elfértek, volt, aki egy kőfejtőben épített jurtát fából, egy házaspár egy szétrohadt buszt rázott gatyába, hogy kiadják nyaralni. Eszement dolgok vannak benne. Nekem gyakorlatilag ez lett a kedvenc műsorom a Family Guy mellett. :))

Előzmény: _KGR_ (71273)
_KGR_ Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71273

Ez nagyon jó!! Ilyet csinálok magamnak a műhelybe (kb 10 négyzetméter)!

Köszönöm a videót!

Előzmény: Tie (71271)
laci19791202 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 71272

Sziasztok.Annó még az asztalos műhelybe ahol dolgoztam volt egy köszörű amin az egyik korong egy puha anyagú sötét kék ujjal benyomható korong volt,a vésőket a köszörülés után ezzel a korongal lehetett tükörre fenni,valaki ismeri ezt a korongot esetleg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!