Keresés

Részletes keresés

kukucs33 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70264

Ez tipikusan az a fajta szerszám ami ritkán kell, viszont olyankor nagyon jó, hogy van. Nekem a Bosch féle van, annak a csiszolója felejtős, de mint fűrész "életmentő" tud lenni bizonyos helyzetekben. A Bosch-hoz elég sokféle eszköz van (jó drágán), de azt nem tudom, hogy kompatibilis-e a Parkside-dal - szemre hasonlónak tűnik a rögzítése, de az ördög mindig elbújik a részletekben. Szerintem egyébként a gyári tartozékokkal is elég jól használható lesz sokmindenre, főleg, ha afféle alkalmi / szükség megoldásnak vennéd.

Előzmény: Sunny65 (70261)
GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70263

 

"Nekem ebből az jön le, hogy a motor hő/védő/kapcsolója kapcsolja ki. Annak idő kell míg visszakapcsol."

 

Ez nem nagyon lehet - amennyiben igaz az, amit a barátunk mond.

Ugyanis ő azt mondta, hogy "5-ös fokozatban hűt úgy neki, mint anno 1-esben".

 

Ha viszont a megnövekedett áramfelvétel miatt, perceken belül sorra levág neki a hővédelme - akkor azzal semmilyen hűtést nem tud csinálni, még 1-es fokozatút sem.

 

Szerinted?

.

Előzmény: 409 (70244)
GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70262

 

"Kiderült, hogy vakond uraság alagútja nem bírta el az 5 tonna víz súlyát."

 

Na, ezzel most szügyön vágtál, (vagy mondhatni akasztott házában értekeztél kötélről)

 

Mert kb. 2 hét múlva esedékes nekem hogy 10-15 centi mélyen felássam a kemping-placcomat (az egészet, ami csekélyke 60 m2) - és vakondhálót tegyek le, mert már hülyét kapok a kis pofátlanoktól.

 

Egy-egy kiadósabb eső után olyan domborzatot nyomnak a kültéri műfű alá, hogy orrabukni lehet rajta.

20 centi magasra képesek felnyomni a dombocskáikat - szőnyegestül-mindenestül és annyira hülyék, hogy még a 10.-ik próbálkozás után sem jönnek rá, hogy ott nem lehet kibújni.

 

Ez viszont nekem 10 földkupacot jelent.

 

Még nem fektettem soha vakondhálót - remélem nem cseszem el.

.

Előzmény: Törölt nick (70246)
Sunny65 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70261

Köszi a gyors választ. Már jól jött volna egyszer kétszer, bár megoldottam másképp.

Valószínűleg venni fogok egyet, hadd porosodjon a sarokban, aztán néha leporolom...:-)

 

Azon gondolkodtam, hogy másik gyártó gépéhez kaphatóak-e tartozékok és estleg átalakítvva használható lenne-e ehhez a géphez?

Előzmény: Paco155 (70257)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70260

Namégeccer. 

 

Kültérre, felfújható gumimedence alá ti milyen fából tennétek "teraszburkolatot"? Vörösfenyő? Borovi? Luc? Nyír? Akác? Juhar? :)  Az hogy ne szálkásodjon alapvető szempont.  Az is jó lenne ha nem lenne túl drága.  És talán négyméteres szálak elegek lesznek, de ez mondjuk nem gond, lehet úgy rakni a rövidebbet is hogy jó legyen.

 

Gondoltam naponta egyszer felteszem a kérdést hátha egyszer megszán valaki és választ is kapok :)

GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70259

 

"Arra a pár kivételre meg igazán ritkán van szükség."

 

Nekem sikerült egyszer belefussak egy ilyenbe.

 

A lakókocsiban módosítottam a klímát és egy adott pillanatban olyan feladat adódott, hogy a sarokban - a saroktól 10-15 mm-re kellett egy kb. 1 méter hosszú vágást eszközöljek végig a sarok mentén.

 

Ha nincs ez a gép, mai napig nem tudom mivel oldom meg?

 

Semmilyen "nyeles" szerszám (+kéz) ugye nem fér el abba a 1-1,5 centibe - más gépről már nem is beszélve.

Max egy rongyba-tekert fém-fűréslap - azt is ívesre görbítve használva.

 

Szó, ami szó - a barátom frissen vett Bosch-jával remekül megoldottam a feladatot - ám az is igaz, hogy valóban ritkán adódik, hogy nélkülözhetetlen legyen.

.

Előzmény: Paco155 (70257)
GPF Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70258

Arra van módszer, hogy ezt a feketedést a fa belsejében érjük el? Szalmiákos "füstölést" már csináltam, az szépen működik, de hátha van más okosság is. Cél a minél sötétebb, teljes anyagában színezet fa.

Előzmény: Erzsébeti (70256)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70257

Hihi, kedden volt ezekről a multigépekről egy hosszabb beszélgetés....

Összefoglalva.  Az árát bizonyosan megéri, két kérdés merül fel. Az egyik, hogy viszonylag kevés tartozékot lehet kapni hozzá, így eléggé korlátozott a használati értéke. 

A boschhoz már sokkal több van de még mindig kb harmada -fele mint a feinnek.  Sajnos nem kompatibilisek egymással.

A másik, hogy majdnem mindent meg lehet csinálni más eszközökkel, és valószínűleg gyorsabban is. Arra a pár kivételre meg igazán ritkán van szükség. Én azt fogalmaztam meg, hogy ha van olyan multigéped amihez valóban sok adapter van akkor elég egy dobozt vinned ha olyan helyre mész, ha nincs akkor viszel ötöt.

 

A tulajdonságok miatt ne izgasd magad ugyanis a körfűrész szebben és gyorsabban vág, a beszúró is, az excenter jobban csiszol, ésatöbbi.

Ahogy elnéztem, a létjogosultsága a hideg és melegburkolásnál, meg egyéb olyan házépítési munkáknál van, ahol valóban nincs konkurrens szerszám, jelenleg csak kézi erővel lehet egy csomó mindent megoldani.  Az asztalosiparban nem sok szerepe van.

Előzmény: Sunny65 (70255)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70256

Igen a csersav ilyen...:)

Én egy komoly hetekig tartó citlingelés okán jöttem rá anno a suliban... minden nap 4-6 óra citlingelés volt nagy tábla tölgy fúrnéros lapokon... hadd szokja a gyerek a citlinget...

De én arra jöttem rá, hogy a citromos lemosás sokszor csak "felületi". Vagyis lejönne vele, de néhány óra után szépen visszajött a színe, vagy legalábbis a fele színe. Mi a város másik végében dolgoztunk a tanműhelyben, és onnan minden nap buszozhattunk haza. Ekkor a buszon nem is nagyon mertünk kapaszkodni, mert a kívülállóknak a mi kezünk koszosnak látszott, de nagyon...

Otthon meg uccu neki a citromot, és este mikor mentünk a bulikba akkor meg ott virított újra a kezünkön...

De aki nem fél a hypo-tól az nyugodtan használja mert erre is jó véglegesen! egy rongyra kiönteni, és dörzsölni.. kb ez a módszer...

A feketedés (ténylegesen nagyon mély lila színű!) a vas-víz-csersav kombó eredménye..

Ezt a többieknek írtam, csak a te neved alatt:)

Előzmény: gdzsozy (70234)
Sunny65 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70255

Sziasztok!

 

Ismeri valaki ezt a multifunkciós rezgős gépet, vasárnaptól adják a Lidl-ben. Régóta szeretnék ilyent, de az igazán márkásért mindig sajnáltam a pénzt.:-)

Talán ez is használható lenne és van rá a szokásos 3 év gari.

 

http://www.lidl.hu/cps/rde/SID-3D02FB8E-139FF445/www_lidl_hu/hs.xsl/ajanlatok.htm?id=119

Erzsébeti Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70254

Sziasztok!

 

Van egy eladósorba került gyalupadom.

A méretei:

A teljes asztalhossz a csavarral együtt 180 cm. A mélysége 80 cm + a mellcsavar, a magassága 76 cm.

Egy kicsi felújítást igényel a dolog. Pl. a mellcsavarnál hiányzik a tobzás (ez az az alkatrész ami egy húsvágódeszkához hasonlít), és ennek a tartója. kb fél órás feladat pótolni, és az oldalorsónál hiányzik egy keményfa fedőlap a hiány mérete kb 20 cmX8 cmX1 cm. A legrosszabb esetben is 1 óra munka van a paddal ezt is sörözgetve-beszélgetve... Nincsenek hozzá padvasak.

40.000 ft ra gondoltam de "sporttársi áron" 35.000 ft-ért elvihető. A hely Bp. XX.k. Pesterzsébet.

De itt van néhány kép.

 

halaloszto Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70253

ajjajj. jo kis ghurka etterem, piros vonal feletti utolso cucc sok sorrel. masnap reggel a buszon....

Előzmény: Barnamedvébb (70239)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70252

Igen érdemes megmérni a nedvesség tartamát. Lehetőleg 10-15% körüli legyen, ezek már kiszáradt fák, kevésbé fognak zsugorodni, vetemedni. Ha 15%-nál nedvesebb akkor még hagyni kell száradni rakatolva. Az élő, zöldelő fa nedvesség tartalma 50% körül van.

 

A téli vágású fa hamarabb kiszárad, mivel abban nem kering éltető nedv. De úgyis majd azt fogják neked mondani, hogy téli vágás, ha látják rajtad, hogy ezt akarod hallani, úgyhogy ezzel nem kell túl sokat foglalkozni, inkább a nedvesség tartalmat mérd. 

Előzmény: Palási (70251)
Palási Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70251

 Üdv !

 

Véleményetek kérem, hogy galéria építésnél a fa nedvességtartalmát érdemes e megmérni ?

 Egyáltalán milyen vágású fát érdemes használni ?

gdzsozy Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70250

A 170-es kerítést úgy vitte át mintha agilitin lenne.. :))

Előzmény: Garfield007 (70243)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70249

Kérj nyugodtan indiai étteremben marhasültet, majd dőlj hátra és nézd végig amint kitör a szipolylázadás.

 

:)

Előzmény: Barnamedvébb (70239)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70248

Volt egy kuvaszom régen. Egy tenyésztőtől kaptam öreg kutyaként. Csekély 80-90 kg volt csak. Napi egy vödör kaját evett meg, mindegy volt neki hogy mit, csak tele legyen a vödör. 

Amikor megkaptam akkor egy ideig nem volt éppen kutyánk így a vízóra leolvasó úr, hozzászokott, hogy átmászik a kerítésen, leolvassa a vízórát majd kimászik. Na meglett a kuvasz, a vízóra leolvasó megint jött, majd meglepődött és 2 órán keresztül egyensúlyozott a kerítésdrót tetején, egyik lába kint a másik bent, meg sem mert moccanni, mert megjelent a kutya éppen akkor amikor már félig bemászott. Nem bántotta a kutya, még meg sem ugatta, csak vicsorogva leült a kerítés tövébe. :))))

 

 

 

Előzmény: Paco155 (70198)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70247

Ezt még nem is mesélted nekem :)))) Azért arra vigyázz, hogy ez ne sűrűn játszd el mert még gyanút fog :))))) Mond meg neki, hogy puszilom. :)

Előzmény: _KGR_ (70196)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70246

"És alá miért ne lehetne polipropilént tenni?"

 

Lehet. Én az első évben amikor vettem a medencét azt raktam. Azután szépen elkezdett megsüllyedni a medence egyik oldala. Egy nagy hurkás mélyedés lett a víz alatt a medence alján. Kiderült, hogy vakond uraság alagútja nem bírta el az 5 tonna víz súlyát. Na akkor elkezdtem fosni, hogy a kis pajtás majd visszajön és újjáépíti az alagutat. Szeretem én a vakondot, de nem a kertemben és főleg nem a medence alatt. A polipropilén nyúlik, a beomlott járatába belenyúlt. 

Raktam alá szőnyegpadlót, arra a polipropilént, majd a medencét. A szőnyegpadló nem nyúlik (annyira) puhább is a medence alja, nem érzek meg minden kis apró kavicsot. A vakond pajtás sem igazán örül a szőnyegpadló gumírozott alját nyaldosva, szerintem nem ízlett neki. Átrágni sem tudta. (még) :)

 

 

Előzmény: GPS (70188)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70245

Ez a csersav nekem kicsit uj volt, eddig csak porszaraz tolggyel dolgoztam. 

 

Ma este ez fogadott:

 

 

Rendesen megmarta az asztalt. Szerencsere kis wd40+dorzsiszivacs a csiszologepen eltuntette azonnalra.

 

Vajk

Előzmény: gdzsozy (70234)
409 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70244

"Nekem logikusnak az tűnik hogy mondjuk 5 ös fokozatban addig kéne menjen a motor mig a bekalibrált hőfokot el nem éri minuszban persze."

 

Úgy is van, amíg minden jó. (van benne elegendő hűtőközeg, tiszta a kondenzátor felülete és az szabadon szellőzik is, jó a termosztát, a kompresszor képes megfelelő nyomást létrehozni, és a "gáz" expandál is)

 Amúgy a hűtőteret nem hűtheti "mínuszra", csak a mélyhűtőt.

 

 

"....megy megy s egy idő után kikapcsol. Próbáltam kihúzni a konnektorból visszakapcsolás után 5 perc múlva indult a motor... "

 

Nekem ebből az jön le, hogy a motor hő/védő/kapcsolója kapcsolja ki. Annak idő kell míg visszakapcsol.

Előzmény: Pillanatragasz (70222)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70243

az egy idióta kutya.

 

Nem az, de megfelelő gazda kell hozzá. Ha lehet olyat mondani, az egyik legokosabb kutya, de többek között ebből adódnak a bajok is vele. Nincs olyan, hogy elfogy az energiája, nincs olyan, hogy nyugalom, aki ezt nem tudja tolerálni, az vigye vissza :o)

Előzmény: gdzsozy (70236)
drRamaty Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70242

Most pont itt van a birtokon a fiam a kutyussal. Ahogy írod, szó szerint ilyen :-) 10 hónapos a kutya (most kérdeztem meg a pontos nevét, eddig ezt se tudtam: staffordshire bullterrier), de nem hiszem, hogy változni fog. Valóban olyan fogása van, hogy fel lehet emelni a fával, amit meg fog.

Előzmény: Paco155 (70198)
rferi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70241

Az igazi indiai-indiai is hasonló tud lenni!

Pl. egy chicken takatak garantáltan....

Előzmény: Barnamedvébb (70239)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70240

*indiai

Előzmény: Barnamedvébb (70239)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70239

hát, aki evett már "eredeti angliai-inidai" (szándékos ellentmondás! :)) kaját, az másnap tapasztalta, hogy van olyan, ami az egyik megoldásod lehetett :DDD

Előzmény: PETYUS (70237)
MN 3101 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70238

Szervusztok!

 

Bevásárló kocsiba 100 Ft-os helyett:

 

Lapos alátét    DIN 125/ISO 7089

                        d1/d2 = 13/24 mm

                        Méret = M12

 

Bevált, működik.

 

Péter

PETYUS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70237

Éntőlem a maroszar megértése is igényelt némi agymunkát. ;O)

Előzmény: Barnamedvébb (70235)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70236

Néhány kivételtől eltekintve nekem 6 éves koromtól csak német juhászom volt.

néha rövid időre Tacskó, vagy épp tacskó németjuhász mellett.

1x volt kb 2 hétig Foxim. de visszavittem az előző gazdájához. az egy idióta kutya.

 

most kivételesen Német juhászom van, és tacskóm.

 

mindkettő igen éber és nagyon igénytelen, csak kint szeretnek lenni, simán elvannak a hidegben és hóban.

a képek is erről tanúskodnak.

 

:)

 

   

 

Előzmény: Alex Raps (70172)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70235

én is találgattam, hogy Vajs savót akart írni vagy sávot

én inkább utóbbira hajlok :)

 

na, ezért jó az ékezet hiánya

tornáztatja az agyunkat ;)

Előzmény: gdzsozy (70234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!