Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70232

igazad van, neked is koszonom!

 

csak a levalt fem mikroszemcsekkel megvezettel, azt gondoltam be is verne ha merheto mennyiseg ottmaradna a fureszlapbol.

 

de a sav magaban is feketedik, meg a levegovel, meg az ujjam zsirjaval (mintha koszos kezzel fogdostam volna)

 

Vajk

Előzmény: GPS (70227)
rferi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70231

Sajnos sántít, amit írsz, bár lehetne így is, tehát itt a szükséges és elégséges feltételek rendszerének sorozatában van némi zavar  :)))

 

Szóval, amit leírtam, attól  olyan hibája lesz, amit leírtam.

Ez megvan.

Aztán az is elképzelhető lehetőség, amit te írsz. Sajnos baromira nem jellemző, de lehetséges.

 

Hétvégén kiderül.

Előzmény: GPS (70220)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70230

Köszi hétvégén ki is próbálom...majd beszámolok az eredményről:-) :-) :-) :-) :-) 

Előzmény: GPS (70229)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70229

 

Egyszerű:

 

1 Lépés: HÚZD KI A HŰTŐT A KONNEKTORBÓL !!!!!

 

2. Lépés: Találd meg a 2 szálat amelyik a termosztáthoz megy. Vagy próbálj a termosztáthoz jutni, azt kiszerelni valahogy. Ez hűtő-függő hogyan kell - de rájössz te.

 

3. Lépés: Amikor a kezedben a 2 szál - pontosabban hozzáférsz-  akkor zárd őket rövidre (hidald át, kösd össze, stb.) - vagyis iktasd ki a termosztátot, magyarul: "kösd direktbe a gépet".

 

Figyelem: a szálak összekötését még erre az ideiglenes időszakra is szigeteld le !

 

4. Lépés: Dugd vissza a hűtőt a konnektorba. Gép beindul. Hagyd vagy 2-3 órát menni...és utána vizsgáld meg az eredményt.

 

5. Lépés: Bonts ki egy Ciuc sört - mert vélhetően nagy lesz az örömködés. :-))))

 

6. Lépés: nézz utána a neten hol lehet olcsó, ám odavaló termosztátot kapni, azt vedd meg és cseréld ki.

.

Előzmény: Pillanatragasz (70228)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70228

Ok:-)  bármilyen segítséget szivesen veszek:-) :-) :-) :-) :-) 

Előzmény: GPS (70225)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70227

 

Hééé, én is erre tippeltem, nekem nem jár semmi? :-)))

.

Előzmény: halaloszto (70226)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70226

aha! tehat ez nem penesz, hanem ahol vassal hozzanyultam, az feketedik meg masnapra. koszi, megnyugodtam kicsit.

 

Vajk

Előzmény: farontó (70224)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70225

 

Nézd Ragasz: nekem így látatlanban és a távolból van egy fogadásom arra, hogy annak a te hűtődnek kutyafasza baja sincs - és hogy abban kizárólag csak a termosztát gárgyult meg.

 

Azt mondják rá, hogy "kilágyult" - nem én találtam ki.

 

Vagyis hogy a kelleténél sokkal hamarább kapcsol le - és nem hagyja rendesen hűteni az amúgy hibátlan gépet.

 

Ha érdekel, akkor elmondom neked, hogy erről hogyan győződhetsz meg - méghozzá nulla Lej (boccs: Nulla RON) önköltség mellett :-)))

.

Előzmény: Pillanatragasz (70222)
farontó Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70224

Dolgozik a csersav. Ha egy sima vaslemezre lerakod a deszkát reggelre tiszta fekete lesz a fa is, és a lemez is. Én vizes tölgyet gyalultam, és az megfogta hogy végigtoltam a gyalugépen.

Előzmény: halaloszto (70213)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70223

Kinyitottam a fagyasztó ajtaját hallatszott mitha valami csordogálna a csövezetben...

Előzmény: Pillanatragasz (70222)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70222

Nekem logikusnak az tűnik hogy mondjuk 5 ös fokozatban addig kéne menjen a motor mig a bekalibrált hőfokot el nem éri minuszban persze. De nem .......megy megy s egy idő után kikapcsol. Próbáltam kihúzni a konnektorból visszakapcsolás után 5 perc múlva indult a motor... 

Előzmény: 409 (70221)
409 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70221

"De ha lassan romlik el, akkor a gáz az alacsony nyomású részen keletkezett lukon szállt el, és azért tartott sokáig az elillanás."

 

Az alacsony nyomású részben, addig van "alacsony" nyomás (nyomáskülönbség) amíg a kompresszor dolgozik. Álló kompresszornál kiegyenlítődik a nyomás a két oldal között.

 

"illetve van belőle még egy csőhurok az ajtó körül, hogy megfűtse ott a dobozt,"

 

 Az enyémnek (és az ez előttinek is) elektromos fűtése van az ajtó körül.

Előzmény: rferi (70219)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70220

 

Nekem ez a mondat sántít a leírásból:

 

"vagyis 5 ös fokozatban hűt anyít mint új korában 1 es fokozatban."

 

Mert ha igaz az, hogy:

 

- 1-esben alig (vagy egyáltalán nem) hűt...

- 5-ösben viszont már hűt - de csak kb. 1-esnek megfelelőt...

 

akkor ott nem hűtőgép a döglött meg, hanem termosztát szart be.

 

Döglött hűtőgépnél hiába tekeri fel 15-ösre is - az nem fog jobban hűteni.

 

Ugyanis a termosztát nem a hűtőteljesítményt szabályozza, hanem csak a ki- és bekapcsolási hőfokot.

Mindeközben a gép ugyanannyi teljesítménnyel nyom 1-esben is...5-ösben is.

 

Ez nem olyan mint az autó gázpedálja, vagy a rádió hangerőpotmétere.

.

Előzmény: rferi (70219)
rferi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70219

A hűtővel az a szitu, hogy alapvetően kétfelé osztható a hibája:

- vagy egyik pillanatról másikra romlik el

- vagy szépen lassan veszti el a hűtési képességét.

Ha ezek mellett hallod, hogy jár a kompresszor, akkor azonnal tudhatod, hogy javítható-e.

Ugyanis, ha hirtelen romlott el, akkor olyan részei romolhatnak el, amik jószerével javíthatóak:

- kapcsoló,

- elillant a hűtőközeg a nagynyomású csőhálózatban

- estleg valami elektromos hiba

 

De ha lassan romlik el, akkor a gáz az alacsony nyomású részen keletkezett lukon szállt el, és azért tartott sokáig az elillanás.

 

Ezzel az a baj, hogy amíg a nagynyomású rész kint van a hűtőtéren kívül - illetve van belőle még egy csőhurok az ajtó körül, hogy megfűtse ott a dobozt, hogy ne fagyjon le az ajtó, és ezért ki lehet söntölni a körből probléma nélkül -, addig a kisnyomású rész nem más, mint a hűtőlap, az elpárologtató felület, ami nem forrasztható, mert aluból van, és újabban ki sem lehet egyben cserélni, mert belerakják a habba, és lefedik a hűtő belső műanyag borításával.

A nagynyomású részben ha kilukad a hátsó csőlíra, vagy a kompresszornál mondjuk a töltőcsonk, akkor lehet bele tölteni új gázt, és beforrasztani a lukat, és megint jó a cumó.

Előzmény: Pillanatragasz (70215)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70218

 

Másik hülyeség: nem lehet az, hogy netán a fémmel (fűrészlappal) való (meglehetősen meleg) érintkezés okozta?

 

Netán a fémlapról levált mikroszemcsák léptek reakcióba az elég ravasz "tölgy-savakkal"?

.

Előzmény: halaloszto (70213)
kukucs33 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70217

Az sem mindegy, hogy melyik bolt környékén mire nagyobb az érdeklődés. Nálunk vidéken (Dunakeszi) pl. biztos jobban megy a rotációs kapa, mint pl. bent Pesten. Most éppen a gyerek biciklijére szerettem volna kitámasztót és lámpát, de mire az akció másnapján eljutottunk az itteni boltba, már egyik sem volt. Úgy 5-6 nappal később, melóból hazafelé benéztem az egyik pesti boltba, hát ott várt rám egy kitámasztó, az utolsó darab :-).

 

Előzmény: pali923 (70214)
kukucs33 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70216

Azt el tudom képzelni, hogy ahol korábban volt, az a hely gomba szempontból steril volt, viszont a műhelyedben meg volt valami a levegőben ami ezen a friss, nedves felületen táptalajra talált.

Ebben semmi tudományos ismeret nincs, tehát lehet, hogy hülyeséget írtam, de elképzelhetőnek tartom.

Előzmény: halaloszto (70213)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70215

Akkor mese nincs szerelő vagy új vásárlás hisz ha elillant a gáz akkor következőbe is el fog illanni..akkor pedig csak kidobott pénz lenne...

Előzmény: mosogep-szerelo (70210)
pali923 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70214

Ezért jó a nagyváros, ahol több boltjuk is van. Aldival jártam már kétszer is úgy, hogy elmentem a legmesszebb eső boltba, és megvettem az utolsó darabot. Ez a bolt éppen egy Tesco mellett van. Pár hete meg Pápa felé jártam (mit ad isten, ott is a Tesco mellett van a boltjuk, nincs is senki soha a parkolóban), és valamilyen gépből több is volt, amit Győrben már mindenhol elkapkodtak. Szóval eldugott helyeken tovább kitart a választék. Lehet, hogy azért, mert "okosan" mindenhova ugyanannyit visznek.

Előzmény: spapda (70211)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70213

Akkor egy kis faipari kerdes:

 

Fogok egy darab tolgyfat. Erzodik rajta hogy jo nagy a nedvessegtartalma, nehez, amelyik oldala nem szellozott az nyirkos tapintasu. De amugy hibatlan. Nincs rajta penesz, gomba, semminek nyoma. 

 

Elvagom korfureszen lapjara, otthagyom a vagott felulettel felfele a furesz asztalan.

 

Masnap reggel feketes savokat latok a vagott feluleten, mintha koszos kezzel fogtam volna meg. 

 

Letezik hogy a muhelyben azonnal elkezdett gombasodni?

 

Vajk

GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70212

 

Hát akkor egyet beszélünk: én is pont úgy látom, hogy ezeken a gépeken a Lidl vajmi keveset kereshet - ám annál nagyobb a járulékos (másodlagos) haszna.

 

Gondolom, hogy ezek a marketing-pribékek figyelembe veszik azt a pillanatot, amikor apu és anyu elindul közbeszerezni...és mennyi súlya van annak, hogy apu melyik bolt felé veszi az irányt - ha már úgy is el kell baxxon másfél órát valamelyik fűszerüzletben.

 

Hát persze, hogy arrafelé fog húzni, ahol esélye van a tej-kenyér-cukor-tejföl-szalámi-újhagyma-stb. -n kívül mást is megtapogatni (és itt nem a kis Evelynre, az eladó-kislányra gondolok).

.

 

Előzmény: halaloszto (70208)
spapda Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70211

Teljesen igazad van. És még azt is hozzátehetjük, hogy másodszor/harmadszor/negyedszer is ugyanúgy besz*pjuk, mert 2 hónap múlva megint lesz valami, ami rohadtul megéri - ha nem éppen gyalu, akkor gérvágó, szögbelövő, hőlégfúvó, fúró, felsőmaró stb -, és ha nem vagyunk ott nyitásra, akkor megint marad a csiszolópapír, vonalzó, gumicukor. Ügyesek, de nincs ezzel baj. Én a korábbi buktáimból megtanultam (dühöngtem is eleget itt a topikban), hogy van az a jó ár, amiért hajlandó vagyok vasárnap korán kelni. :)

Előzmény: halaloszto (70208)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70210

Sok meleg sört ihatsz míg rászánod magad szerelőt hívni! Nem magamról beszélek! :) Vagy a hőfokszabályzó romlott el, vagy gázhiányos a rendszer.

Előzmény: Pillanatragasz (70207)
*Steve Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70209

tudsz gázt tölteni ?:) 

 

egy hütő elég egyszerű ha nem hűt valszeg a hütőközeg része elillant valahol  azt meg nem fogod házilag megtákolni

Előzmény: Pillanatragasz (70207)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70208

Nem erted. A gyalu ar-teljesitmeny viszonyat elore napokig elemezted, korulneztel a konkurrenseknel, stb. Es az jott ki hogy megeri. Tenyleg megeri. A bolt lehet hogy bukik is rajta, annyira jo az ara. Ezert elmesz. Nincs belole sok, hiszen a bolt nem akar sokat bukni. Ha mar ott vagy, nem akarsz ures kezzel tavozni, es megveszel egy csomo mast. Aminek nem elemezted elotte napokig az alternativ beszerzesi lehetosegeit, ott helyben 3 perc alatt dontottel. Lesz kozte jopar dolog, amiket masutt olcsobban megkaptal volna. Ezeken keresett a bolt. Ebbol el. Ehhez ertenek azok a jol megfizetett marketingesek.

 

Vajk

Előzmény: GPS (70205)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70207

Látom az adatlapodon hogy hűttőszerelésben is otthon vagy. Nekem a kisebbik hűttőm kb 5 éves s nem hűtt  vagyis 5 ös fokozatban hűt anyít mint új korában 1 es fokozatban. Kicsít bonyolult szervizbe hordozzam .valami tipped ha volna hogy javíthatnám  10 sört innék meg az egészségedre:-) 

Előzmény: mosogep-szerelo (70204)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70206

És látod mégis, vagy épp ezért, működik az üzlet! Jók azok a marketing egyetemek! :)))

Ezért írtam alább, hogy nem tolsz ki velük, ha nem mész oda egy ideig, mert mind egyforma, Schwarc bácsit meg már rég becsődöltették!

Előzmény: GPS (70205)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70205

 

Óké, ezt egyszer megetethetik a kuncsafttal. Nem nagy ügy.

 

De másodjára már - ha pont nem tud ott lenni nyitás után (vagy előtt) 5 perccel, mert például dolgozni kell menni (hallottam, hogy létezik ilyen ember is) - szóval legközelebb már nem fog odamenni mondjuk az akció délutánján - mert minek?

 

Ez annál röhejesebb, hogy ezek a cégek császári fizetésért tartanak mindenféle nagynevű egyetemen végzett marketinges gurut - akik penge-él pontossággal meg tudják jósolni, hogy melyik városba, kerületbe, üzletbe miből-mennyi fog fogyni - mert hogy ez egy magas tudomány, ugyebár?

 

(csak azt tudnám, hogy anno Schwartz bácsi, a vegyesboltos, hogy tudta mindezt - elit egyetemek elvégzése nélkül is?)

.

Előzmény: mosogep-szerelo (70204)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70204

A firma elérte a célját: bementél a boltba a pénzed is elköltötted náluk, igaz nem arra, amire szeretted volna, de a cég bevétele szempontjából ez mellékes! Mivel minden multi így dolgozik nem sok választásod van! :(

Előzmény: Pillanatragasz (70202)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70203

 

Az mondjuk nekem sem kristálytiszta, hogy miközben vagyonokért promózzák a TV-ben a filléres csirkeszárnyat - csak vegye már valaki - eközben a 10+ ezres cuccokból meg annyit hoznak, hogy jó esetben tart ki 2 órán keresztül a készlet.

 

Ha pl. az akkus-csavarózóból amit én vettem nem 10 darabot hoztak volna, hanem mondjuk 50-et - az se állt volna 2 napnál tovább a polcon.

 

Így viszont reggel 9-re már csak emlék volt - miközben állítom, hogy nagyon sok ember csak ezért ment oda a szórólappal a kezében ....pl. meló után.

 

A másik elmélet meg az lenne, hogy ezek alulárazott cuccok (nullszaldós árréssel) - és csak férfi-odaszoktató célzata van, azzal a szlogennel, hogy ha már ott van, biztos vesz tojást, huzagolt tampont és naspolya-kompótot is - az akkus-csavarozó helyett.

 

Ez viszont jó nagy baromság - ha így van.

.

Előzmény: Pillanatragasz (70202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!