Keresés

Részletes keresés

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70138

jogos

porszipka

Előzmény: Pillanatragasz (70137)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70137

Gyalugépre vagy porszívóra gondolsz?

Előzmény: Barnamedvébb (70136)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70136

én meg az aldiban láttam, de a lidl-ös jobban tetszene, bezzeg az most nincs

akkor meg nem volt pénzem

 

aldist ránézésre kicsinek találom, lehet tévedek

Előzmény: Pillanatragasz (70135)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70135

Holnap a lidl ben jelenik meg a parkside gyalugép ...egyet veszek ...láttam egy ugyancsak parkside porszívót kibontottan mocskosan leszázalékolt árral gondolkozok rajta ha még holnap meglesz megvegyem e? Mennyire hatékony érdemes e megvenni?

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70134

igen, Csányi Vilmos biztos ott dolgozik 

és az ő pályájával biztos, hogy ellenőrizetlen dolgokat terjeszt,

mert szüksége van rá ;)

 

akkor a méhes kísérletet már el sem mondom :)
max Pötének megírom priviben:)

 

Előzmény: Paco155 (70116)
GPS Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70133

 

Fogpiszkálót... ha el nem.....

.

Előzmény: halaloszto (70132)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70132

ez engem is erdekelne. ugy tunik egyelore forgacsot :-)

Előzmény: Paco155 (70131)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70131

Mit csinálsz te 8 köbméter fából? :)

Előzmény: spapda (70127)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70130

Van akinek nem mond semmit ez a név? Azért elég nagy hírverés volt körülötte nem egyszer. Bár tudom, a 15 perc hírnév...

Szerintem ebben sincs köztünk feloldhatatlan ellentét. :-)

Nekem az alap engedelmességiben nem tartozik bele az idegentől elfogadott, illetve elhagyott kaja felszedése. De ez pont olyan kérdés, hogy a törteket elsőben vagy másodikba tanulják meg, lényegileg nem fontos, tudja és pont :-)

De szerintem az állatokat parancsoljuk át az OFF-ba :-)

Előzmény: Paco155 (70126)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70129

Ööö, hát erre azt tudom mondani, hogy mostanában nagy probléma az akác magyarsága és az okozott problémák. Ha pl. egy területen nem szeretnél akácot látni, mert valóban elvben kiírthatatlan, akkor egy állat ami tuti megoldja a problémád, az a kecske. :-)

A juh azért elég sok helyen bevált organikus fűnyíró, ott nem hagyják annyira kiéhezni őket :-)

Előzmény: GPS (70125)
spapda Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70128

Ja, és bocs a nem éppen világbajnok fotókért, csak mobiltelefon volt kéznél...

Előzmény: spapda (70127)
spapda Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70127

Uraim, rövid Parkside-beszámoló következik. Ahogy nézem, a Lidl idén a kis gérvágót adja csak tavasszal, illetve, nekem a nagy (PKS 1700) van. De nem is a gérvágó miatt írok, hanem a porszívó kapcsán (PNTS 1500 B2). Ugyanis adott 8 köbméter fenyő palló 5x15 és 5x20-as méretben, 5 és 6 méteres hosszban, ezeket kezdtem el gyalulni. Mivel már néhány deszka gyalulása során is tetemes mennyiségű forgácsot szoktam összesöpörni a meló végén, ezért úgy döntöttem, hogy most "elszívóval" fogok dolgozni, vagyis kipróbálom, mit tud a Parkside porszívó. A kézi gyaluval, 1.5 mm-es fogással gyalulom mindegyik oldalát a pallóknak. Első körben 14 darab 5 méteres, 5x15-ös pallót küldtem le, és eddig meglepően jól muzsikált a porszívó.

 

 

 

 

Kivettem a porzsákot, beraktam a redős papírszűrőt, és ezzel tolom. A tapasztalatok a következők:

- Jó, hogy ilyen hosszú a csöve a porszívónak, középen lerakva elér a palló mindkét végéig.

- 2x volt némi dugulás, amitől lecsökkent a szívóerő. Szerencsére a géppel nem csak szívni, hanem fújni is lehet, átraktam hát a csövet a fújó ágra, kicsit megmozgattam a csövet, és máris kiköpte a dugulást.

- Baromi kényelmessé teszi a munkát a szerszámmal együtt induló üzemmód, nem kell állandóan ki-be kapcsolgatni a porszívót, a gyaluval indul és késleltetve leáll.

- Egy 5 méteres palló körbegyalulva kb. egy fél tartálynyi forgácsot generál. Ekkor célszerű üríteni, mert ilyenkor a nagy filter már 1/3-ig belelóg a forgácsba. Ha nem ürít az ember, hanem nekiáll a következő anyagnak, akkor már picivel gyengébb az elszívás. Nagyjából tehát 15 litert érdemes egyszerre bele termelni. Kevesebb forgáccsal járó melóhoz (pl. szúrófűrész, csiszolók) bőven elég lehet egész napra ürítés nélkül.

- Az ürítés viszonylag gyorsan megy, csak lekapja az ember a motort a bödönről, illetve én lecsavarom a csövet is, így könnyű pl. zsákba belefordítani, nem megy mellé a forgács.

- A redős papírszűrőt elegendő megütögetni, így kihullik belőle darabos forgács. A finom porral nem kell foglalkozni, nem kell fújkálni, anélkül is bőven bírja, nem romlik az elszívás hatékonysága.

- Baromi jó hatásfokkal szívja el a forgácsot a gyaluból, szinte semmi nem hullik a földre (az elszívott mennyiséghez képest). A fenti fotókon már a sokadik palló után vagyok, mégsem "fehérlik" a föld a forgácstól. A lenti, gérvágós képen a forgácsot a gérvágó generálta, azt nem kötöttem a porszívóra (addigra már elpakoltam).

- Ha valaki gyaluval akarja használni a gépet, akkor feltétlenül célszerű egy leválasztót építeni a porszívó és a gyalu közé, mert akkor nem kell minden palló után megállni és üríteni. Sok időt meg lehet így takarítani, valószínűleg én is fogok majd egy 100 literes hordót, és becsövezem leválasztónak.

 

A gérvágó kapcsán annyi "beszámolnivalóm" van, hogy gyönyörűen teszi a dolgát, erőlködés nélkül vágja át a pallót a gyári, 24 fogas fűrészlappal, viszont a rohadt lézerrel megint meggyűlt a bajom: nem elég, hogy az egyik gyári (Panasonic) elem rejtélyes oknál fogva totál lemerült, miközben a másik hibátlan maradt, de elromlott a lézer kapcsolója is. Kimértem multiméterrel, tényleg totál halott, így némi kendács eljárás keretén belül helyettesítettem. Ez elég bosszantó, mert korábban is volt már kontaktos a lézerkapcsoló, pedig mindössze vagy 50-100 alkalommal volt ki-bekapcsolva. Ennél azért többet várna az ember. Mindegy, a többi része hibátlanul működik, és ez a lényeg. A 8 köbméter feldolgozása után majd újból beszámolok a gépek állapotáról illetve a velük szerzett tapasztalatokról.

 

 

 

Paco155 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70126

Hááát.....  Neked akkor biztos mond valamit Lehoczki Laci neve.  Én tőle tanultam a nevelést, két lépcsőházra lakott tőlünk, minden este kisebb falka gyűlt össze és órákat sétáltattunk lent. De mindegy is, a lényeg az hogy rendes kutya csak falkatagtól fogad el ételt. :)  És továbbra is fenntartom a véleményem, hogy ezt már az elsők között meg kell tanulnia, mert egyrészt vannak olyanok is akik kölyökkutyákat is képesek megmérgezni, másrészt meg ne szedjen már fel minden szart a földről. :P

Előzmény: Garfield007 (70121)
GPS Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70125

 

Azért a juh is tud ám tarvágást eszközölni a gyepen. Annak sincs mélységhatároló a pofáján... pláne ha éhes.

.

Előzmény: Paco155 (70124)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70124

Nincs köztünk ellentét. :)  Ha kopár föld akkor kecske, ha szép gyepszőnyeg akkor juh. Több katonai reptéren is nyáj tartja rendben a "tartalék" pályát.

Előzmény: Garfield007 (70120)
GPS Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70123

 

"....mikor összeköttöttem a 4 lábát és visszavittem még a gazdájának állt feljebb"

 

Mert te is egy erőszakos fráter vagy. Ahelyett hogy higgadtan megbeszélted volna a dolgot a kecskével... máris nekiálltál lábat-kötözni :-)))

.

Előzmény: *Steve (70122)
*Steve Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70122

arról nem beszélve a bakkecske goromba egy állat  a telek szomszéd tartott szabadon  azt a saját telkemen meg akart kergetni  mikor összeköttöttem a 4 lábát és visszavittem még a gazdájának állt feljebb

Előzmény: Garfield007 (70120)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70121

Az engedelmességi vizsgák jó részének része ez is.

Azért nem az első lépések között van, de a kiképzés része kellene hogy legyen mindenkinél. Ahogy csak utasításra nyúlhat a tányérjához is és ezt fejlesztve tovább.

A kutya falka állat és nem hülye, a család minden tagját elfogadja, de tény hogy felelősség, aki a szomszédra akarja hagyni, az ne tartson kutyát :-)

 

Előzmény: halaloszto (70119)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70120

Birka.

A bak kecske büdös is és rohadt egy jószág, mert nem csak a föld feletti részeket pusztítja. Szóval, ha az a cél, hogy ott ne is legyen semmi, akkor kecske ha a gyep/gyom karbantartása akkor szerintem inkább birka :-)

Hmm, a kecske tej és sajt meg finom.

Dilemma

:-)

Előzmény: Paco155 (70118)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70119

Az ilyen kutya a tuti hazorzo. Ha tenyleg nem fogad el mastol etelt, akkor nem tudjak megmergezni. Viszont te sem mehetsz el otthonrol tobb napra, ugyhogy nem ramolnak ki a nyaralas alatt.

Előzmény: Paco155 (70115)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70118

Kecske.

Előzmény: Pillanatragasz (70117)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70117

Tudjátok mi a leghatékonyabb ''fűnyíró,,  hát a LÓ...lerágja az egész fűvet a terűletről, ősszel meg feltöltöd szaláminak:-) :-) 

Paco155 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70116

"Ha jól emlékszem, mégis volt valami eltérés a viselkedésében, ha nem volt bűnös."

 

És ez így van jól. :)  Mind szeretjük a Jereváni rádió híreit :)

Előzmény: Bediiii (70114)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70115

"a csavar az volt, hogy olyan kutyáknál is kicserélték kinyaltra a tányért, akik nem ették meg a kaját, azaz nem voltak bűnösök

de a gazdik ezt nem tudták

 ezek a gazdik is keményen leszidták a kutyáikat, akik lapítottak és (ahogy a tiéd is) bűntudatot mutattak"

 

Azokat az eseteket meg gondolom kivették a statisztikából, mint a sorba be nem illőt, ahol a gazdi egyszerűen nem szidta le a kutyát, mert nem hitte el (és neki volt igaza), hogy az a szegény jószág bárki más kezéből ételt fogadott volna el, vagy hogy bármi olyat megevett volna amit nem ő adott neki személyesen, azzal a szöveggel hogy "tessék ez a tiéd".

Egy jól nevelt kutyánál ugyanis ez az alap.  Szinte az első amit meg kell tanulnia.

Előzmény: Barnamedvébb (70105)
Bediiii Creative Commons License 2014.03.19 0 0 70114

"azaz: a kutya annyira meg akar felelni a gazdájának, hogy nem aszerint viselkedik, amit tett, hanem amit elvárnak tőle a gazdik

leveszik a testbeszédből, hanghordozásból, stb."

 

Még pontosabban agresszió elhárító viselkedést mutat. Érzékeli a gazda agresszióját, és a falkaállatoknál megszokott viselkedéssel próbálja azt elhárítani. Ha jól emlékszem, mégis volt valami eltérés a viselkedésében, ha nem volt bűnös.

Előzmény: Barnamedvébb (70105)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 70113

Most nem tudom megmondani a fűrészlap  típusát ami rajta volt illetve van is most is. Csak azt tudom, hogy ez is szépen vág, és hogy 250/30-as a lap mérete. Ugyanis olyan gépet kerestem annó amikor vettem, aminek a lapmérete megegyezik az asztali körfűrészem lapméretével, hogy ne kelljen különböző méreteket tartalékba tartanom. 

Előzmény: Pote01 (70111)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 70112

A szomszédomban egy hobbi állatkert van, pár tyúk, különleges japán csirkék, pár darab páva, 1 birka, pulykák, mindenből kevés, de sok féle. Amolyan díszálatoknak tartják őket. Volt gyönyörű páva pár is, de azokat elvitte valami betegség. Talán ha van összesen 40 db állat. A 600 négyszögölös kertből kb 400 négyszögölt az állatok szabadon bemászkálhatják, vagy 50 db meggyfa van, azok alatt kapirgálnak. 2 év alatt gyakorlatilag sivár pusztasággá varázsolták az állatok a kertet, még egy fűszál sem tud megnőni a fák alatt mert mindent fölzabálnak. Pedig régen amikor még nem voltak kiengedve a teljes kertbe az állatok akkor még fél méteres gaz volt, de mára az is eltűnt már. 

 

Én is tartottam haszonállatokat, volt időszak amikor 400 nyulam volt, főleg német lepketarka és kaliforniai óriás de már nem éri meg tartani őket. Próbálkoztam tyúkokkal is, vettem tojásgyárból kiszuperált 100 db kopasz öreg tyúkot akik még járni sem tudtak mert egész életükben egy szűk ketrecben voltak. Egy helyben álltak csak, úgy kellett finoman odébblökni őket ha kaját vittem nekik. Egy hétig nem is ettek semmit, mert a táphoz voltak hozzászokva, de nálam csak kukoricadarát kaptak a kezdetben meg zöldet. Amikor már szédelegtek az éhségtől akkor ráfanyalodtak a kukoricára is. Fél év alatt teljesen megváltoztak, futkorásztak kapirgáltak, kinőtt a tolluk és szép kövérek lettek a sok kukoricától meg zöldtől. Eszméletlen mennyiségben termelték utána a tojást még 2 évig, olyat, hogy előtte sem és azóta sem láttam olyan nagy tojásokat. 

Előzmény: drRamaty (70103)
Pote01 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 70111

Nem tudom neked milyen korong van a gépen vagy milyen korongot kaptál vele gyárilag. Nekem azon ritka típus van ahol nem ritka fogú, hanem sűrű fogú korong volt a gépen. Az éltartóssága nem egy nagy ász, bár amennyit én használtam bírta vagy 3 évig, mint sikerült szerezni egy bútorlapszabász LEITZ lapot rá, ami nagyon szépen vág DE a gyári ennél is szebben vágott új korában. Olyan volt a felület, hogy a légy megcsúszott volna rajta és nem szálkázott egy kicsit sem a kilépő oldalon.

Előzmény: Törölt nick (70055)
Pote01 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 70110

Az étellel érintkező fa eszközöket paraffin olajjal szokták kezelni, de ebben az esetben szerintem is a disznózsír lesz a legjobb ( legkézenfekvőbb ) megoldás felülre.

Előzmény: JuszufG (70099)
GPF Creative Commons License 2014.03.18 0 0 70109

A SKYDD ásványi olaj, nem keményedik ki soha. Ezért nem kell feltétlenül visszatörölni. Én játékokat is szoktam vele kezelni. Akár meg is lehet inni, jó lesz a vágólapra! Jobb, mint a lenolaj.

Előzmény: JuszufG (70106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!