Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70028

 

"Robbanó (higanyos) lövedékkel."

 

Ennél már faszább a jéglövedék - amit kis hűtőtáskában visznek oda vagy -50 fokon.

Vajon mi igaz abból - filmekben többször láttam.

 

Tény, hogy ha az működik a valóságban is - akkor az piszkosul feladja a leckét a helyszínelőknek is, de a kórboncnoknak is.

 

Mert lövedék nélkül nehéz ám a nyomozás, a bizonyítás meg pláne.

.

Előzmény: mosogep-szerelo (70027)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70027

.22 Hornet cal. (mester)puska volt.  Robbanó (higanyos) lövedékkel.

Előzmény: Paco155 (70026)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70026

Az nem egy mankóból készített cucc volt, hanem egy golyós mesterlövészfegyvernek (talán valami belga gyártmány) csak a csövét és a závárzatát hagyták meg, és a mankó volt úgy elkészítve, hogy bele lehetett dugni ezt az egységet, a távcsövet, az elsütőbillentyűt, és a golyókat, amikor pedig szétszedte akkor az alucsövekből össze tudta rakni a tusát.

Előzmény: gdzsozy (70019)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70025

végül is egy az ajtóra vágott kutya-macskaajtón segítségével a júzer a tv elől is indíthatja a nagyobbik tekegolyót a bezáráshoz :) 

némi csúszda kell az ólajtóig :)

Előzmény: GPS (70022)
rferi Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70024

Vedd úgy, hogy megtettem, de csak a mondani való érdekében hozzá tenném:

a szakmai önbecsülésednek semmi köze az égadta világon nincs ehhez a gitárhoz!

Te nem vagy hangszerkészítő, és attól még, hogy ez is fából készült, nem kell értened hozzá!

Ez még annál is rosszabb, mintha az ácsnak vinnének egy ónémet faragott tálalót, hogy letört az egyik figura karja, faragjon hozzá másikat!

Ezért nem rád tartozik ez, és ezért nem bánthattalak meg a szakmaiságodban.

Asztalosként kellően profi vagy ahhoz, hogy az önérzeted a helyén lehessen. :))))))))))

Előzmény: gdzsozy (70020)
GPS Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70023

 

FA-PIACI HELYZETKÉP:

 

 Nézzétek meg, hogy mennyire komoly dolog a piaci érdekszférák betartása a fa-kereskedelem terén.

 

És lám hova vezet, ha a fa-piaci szereplők nem tudnak sem kartellesedni - sem pedig normálisan felosztani a fa-piacot egymás közt. Tanulságos!     CIKK ITT

.

GPS Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70022

 

"A tyúkól ajtó zárásához csak egy nagyobb tekegolyó kell."

 

Nem, kérlek, 2 darab tekegolyó kell - egy kisebb és egy jóval nagyobb. Ugyanis nyitni is kell - meg zárni is.

 

Reggel, nyitáskor a nehezebb tekegolyó súlya nyitja az ajtót. A juzernek csak annyi a dolga, hogy nap közben bármikor (!) felcserélje a két golyót. Ez óriási előny, mert nincs órához kötve a dolog.

 

Este majd, a már másik helyen lévő nehezebb tekegolyó zárni fogja az ajtót - ugyanazzal a módszerrel, mint ahogy reggel nyitotta.

 

Csakhogy ez esetben is a júzernek megint megmarad a szabadsága, hogy akkor cserélje ki a két golyó helyét amikor kedve tartja - pl. a TV műsor végén, lefekvés előtt, vagy akár éjjel is, amikor fel szokott kelni pisilni, vagy vizet inni.

 

Abszolút energiatakarékos megoldás.

.

Előzmény: drRamaty (70018)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70021

40.000-es gitár.

 

Egyébként neked talán földid a gazdája, mert Kazincbarcikáról hozták be.

 

mondták is hogy a 40-es gitárnál kb 20 ez a javítás.

 

én jeleztem is nekik hogy hangszerkészítőhöz vigyék el, és mondják meg hogy javítást kérnek..a felületkezelést megcsinálom rajta.

de inkább azt sem, kitudja mivel készült, sellakkal, vagy sima lakkal

Előzmény: szódásbácsi (70012)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70020

Szia sejtettem. de a szakmai önbecsülésem kedvéért megtennéd hogy átfogalmazod azt amit írtál?

 

 

 Ne haragudj, nem akarlak lesajnálni, de ez nem a te fajsúlyod, ez egy komplett szétszedést, és újragyártást jelent szerintem, mert ilyenkor a nyak illesztése is törik az egész testben. "

 

ha lehetne valami hasonlókat írj...:

 

Ne haragudj de ez nem az a munka amivel neked foglalkoznod kell..te többre vagy hívatva esetleg ha egy új statocaster jelleggűt kellene még újonnan építened...de ilyen árkategóriásokkal ne foglalkozz...

 

 

ugye megteszed?

 

köszi. :)))

Előzmény: rferi (70002)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.17 0 0 70019

A sakál egy 12.7-es lengyel Pzk  légvédelmi géppuskát használt volna...legalábbis a Bruce wilis filmben...vagy a másikra gondolsz a mankóból készített puskával?

 

Attól egy duplarúgós slavia is veszélyesebb fegyver.

 

:)))

 

de legalábbis hamarabb újratöltöm

Előzmény: djz (70000)
drRamaty Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70018

Heuréka! A tyúkól ajtó zárásához csak egy nagyobb tekegolyó kell. El is indult a fantáziám :-) És közben még megy a Kis éji zene is :-)

Előzmény: Törölt nick (70014)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70017

A 3mm-es rétegelt lemez is megfelel osztónak. Akár natúr bútorhátlap is jó erre. Én nem raknék ennél vastagabbat bele mert csak a helyet foglalja.

Az osztásokat úgy tervezném, hogy variálhatóak legyenek. Azaz több vágat kell a fiókba mint ahány osztás kerül bele. Így akár rövidebb és hosszabb osztást is ki lehetne rakni mondjuk 5cm-es lépésekben. Ezt csak 1-2 fióknál érdemes megcsinálni, az összeset felesleges és túl nagy munka is. Olyan osztást csinálnék bele az egyikbe amibe tollat, vonalzót is bele lehet rakni azaz elég hosszú, de nem túl széles.

 

 

Előzmény: arvaiz69 (70006)
kofic Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70016

kiváló ! :)

 

Előzmény: Törölt nick (70014)
kofic Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70015

Talán  nem off, mert sokan vásárolunk különböző gépeket, ezért helyénvalónak találom :

 

"

 A szombat óta vett termékekre már az új Ptk. szabályai vonatkoznak, ezért erről a kérdésről kicsit részletesebben írunk.

Az új Ptk. alapján egy elromlott tévé, hűtő, telefon kicserélését, megjavítását két éven belül lehet kérni, de az eszköz elromlásától számított két hónapon belül jelezni kell a meghibásodást az eladónak. Kicserélést, vagy megjavítást immáron a kereskedőtől vagy a gyártótól is lehet kérni.

Ha a hiba nem javítható, és a kicserélés sem lehetséges, akkor a fogyasztó az eladótól kérhet árleszállítást, vagy el is állhat a vásárlástól. Árleszállításnál a hibás terméket megtartja a vevő, de kevesebbet kell fizetnie érte, elállásnál pedig mindenki visszaadja amit kapott: a vevő a terméket, az eladó a pénzt."

 

"Bekerült a Ptk.-ba az a korábban másik törvényben szereplő szabály is, ami alapján egy hibás termék által okozott kárt lehet követelni a gyártótól. Tehát ha a vásárlás után három éven belül elromlik a sütő, és ez a ház leégéséhez vezet, akkor a kár megtérítését a gyártótól lehet kérni."

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70014

Pihentagyú japánok.

 

arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70013

Szia! 

Igazad van, megfogadom a tanácsodat! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: pali923 (70011)
szódásbácsi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70012

Stagg...

Ez az a kategória, ahol a gitár értéke kb vetekszik a javítás óradíjával.

Előzmény: halaloszto (70003)
pali923 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70011

Amikor elkezdtünk építkezni, a legfontosabb tanulság az volt számomra, hogy nagyon megkönnyítette volna az egészet, ha tudom előre, hogy hova milyen bútor, kapcsoló, gép, függöny meg minden kerül. Neked is ezt ajánlom: gondold végig előre, hogy hova milyen cuccot akarsz pakolni, mérd is ki a megfelelő méreteket, és aszerint csinálj osztásokat. Különben előbb-utóbb bosszankodni fogsz, hogy ez a rekesz miért nem nagyobb 2 centivel :) Vagy csinálj minden fiókba több variációt, aztán később is tudsz változtatni.

Az a kétszintes csúszós fiók meg tényleg jó dolog, nálunk még a konyhaszekrényben is van, hasznos tud lenni.

Előzmény: arvaiz69 (70007)
djz Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70010

bocs, nem direkt volt.

Előzmény: drRamaty (70008)
drRamaty Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70009

Csinálj olyat is, amiben csak hosszában van egy vagy két osztó. Biztos van olyan cuccod, ami csak így fér el. 

Előzmény: arvaiz69 (70007)
drRamaty Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70008

Hetvenezer. Van még kérdés? :-)

Előzmény: djz (70005)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70007

Szia!

Nem is rossz ötlet, hogy a fiókból ki lehetne venni a kis rekeszekből álló dobozt. Szükség esetén a lakásba is be lehetne vinni a csavarokkal teli dobozt.  Ezt át kell gondolnom!

Üdv.: Zoli

Előzmény: Pillanatragasz (69998)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70006

Szia!

Holnap felhívom a lapszabászatot, megkérdezem, van-e nekik 4 mm-es lapjuk.

Üdv.: Zoli

Előzmény: kofic (69996)
djz Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70005

?

Előzmény: halaloszto (70001)
GPS Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70004

 

Ez így van, ahogy mondod. Na nem azért, mert szakértő lennék, vagy mert meg tudnám csinálni - hanem azért mert eleget láttam ilyet fiatal koromban a haveromnál.

 

Volt, amit szinte teljesen végigültem mellette, amíg csinálta - közben dumcsiztunk.

 

(javarészt erősítőkről, mert piszkosul rühellte a hangszerjavítást.

Főleg a tangóharmonikát utálta - meg hát mindig is az elektronika vonzotta.

Később ő lett a környék leghíresebb hangszóró tekercselője - tényleg mesterire fokozta azt a műfajt, pláne a nagy 100+ Wattos nagy lavórok terén.)

.

Előzmény: rferi (70002)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70003

ez az az eset, hogy ha a gitar nem er tul sokat, akkor semmi ertelme vele foglalkozni. ha meg ertekes, akkor plane nem szabad gyakorlat nelkul hozzanyulni.

 

Vajk

Előzmény: rferi (70002)
rferi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70002

Akkor jól sejtettem! A nyak kapott egy kurvanagy pofont, és ez nem jó hír, ezt egy asztalos nem hozza rendbe. Ne haragudj, nem akarlak lesajnálni, de ez nem a te fajsúlyod, ez egy komplett szétszedést, és újragyártást jelent szerintem, mert ilyenkor a nyak illesztése is törik az egész testben.

Előzmény: gdzsozy (69999)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70001

vazze.

Előzmény: djz (70000)
djz Creative Commons License 2014.03.16 0 0 70000

A Sakál is úgy gondolta. Oszt mégsem.

Előzmény: gdzsozy (69999)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.16 0 0 69999

Állítólag nyitva volt vagy lehúzódott...a gitártokon a zipzár...az meg aláhullott szépen a tokból, a földre. merthogy a tulaj előtte vette a vállára.

így aztán az aszfalt ütött rajta egyet.

 

én egyébként azt ajánlottam hogy inkább készítek belőle egy olyan gitárt és hozzá felújítom a szintén ideadott keménytokot.. -szóval készítek belőle egy olyat mint a Desperadoban volt Antonio Banderasnak bár én se a gitárba se a tokjába nem tudok rendes fegyvert aplikálni de az talán megoldható hogy egy rövidre vágott légpuskát beleépítsek...

 

egy jó lövésznek amugy is elég egy lövés.

 

 

:)

 

 

 

Előzmény: rferi (69994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!