Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.17 0 0 48
Az volt az alapkérdés, hogy honnan ered.
Előzmény: Zicherman Istvan (47)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.17 0 0 47
Lópikolát. 1948-ig szintén hatágú csillag volt.
Had ne vitázzunk ezen.
Előzmény: theta V (46)
theta V Creative Commons License 2009.04.17 0 0 46
"Változó a csillagok formája a vállapokon és parolikon. Vagy kifejezetten a magyar egyenruhára gondoltál? Akkor meg az Osztrák-Magyar Monarchia óta."

Lópikolót, a módszerváltás előtt ötágú csillag volt a vállapokon, meg a sapeszokon. Amióta a cocializmus erős bástyái összeomlottak, azóta hatágú csillagokat használnak.
Előzmény: Zicherman Istvan (44)
Kavics78 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 45

Szia!

A "Magyar Honvétségnek" (tenyleg az!!! :-) ) megszuntettek a kimenoruhat  a angy tarsadalmi elutasitottsag okan!

(Egett a pofaja a kiskatonaknak miatta)

Előzmény: ballack89 (42)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.17 0 0 44
Változó a csillagok formája a vállapokon és parolikon. Vagy kifejezetten a magyar egyenruhára gondoltál? Akkor meg az Osztrák-Magyar Monarchia óta.
Előzmény: Dragon40 (43)
Dragon40 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 43
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Szemiotikából kell dolgozatot írnom és a rangjelzéseket válaszotottam. Viszont nem jutok elöre abban a kérdésben, hogy miért hatágú a rangjelzéseken felelehető csillag. Ha valaki tudja kérlek segítsetek. Köszönöm
ballack89 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 42
Sziasztok azt szeretném megtudni hogy a Magyar Honvétségnek akik bevonulnak és kimenőt kapnak van e nekik kimenő diszegyenruhályuk vagy valamien kimenő ruha tehát nem a terpszinü ruhát viselik amit pl a kiképzés alatt? Ha tud valaki segiteni kérem irjon és ha van egy oldal ahol ezt megnézhetem linkelje be vagy képeket külgyőn róla  a pasz2@freemail.hu-ra előre is köszönőm
kiralysannyi Creative Commons License 2006.10.16 0 0 41
Üdv!!

Lehet ez nem ide tartozik.
De lenne egy eladó Dán katonai bakancsom 45ös méretben.Használt,de jó állapotban lévő.
Ha valakit érdekel akkor itt elér:kiralysannyi@vipmail.hu
alfalf Creative Commons License 2006.05.31 0 0 39

Sziasztok!

 

Akit érdekelnek a rendőrségi karjelvények, nézzen be hozzám: www.alf.gportal.hu

 

 

Hummer72 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 38

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem tud-e valaki itthon,  eredeti (Propper-es) ACU ruhát (nadrág, zubbony, kalap) szerezni? Használt is jó...

petfol Creative Commons License 2006.03.06 0 0 37

Úgy tűnik mi már csak ilyen ritkán levelezünk.

 

Van egy félreértés. Az a díszzsinór, amit láttál, és ami a bal vállon lévő gombtól a jobb mellkason lévő gombig ér, és aranyszínű, nem tünt el, az még ma is része az egyenruhának.

 

 Amiről beszélek az a zubony zsinórózása a gomboknál. Amitől olyan "magyaros - huszáros" lett a zubbony. Na, az szünt meg. Ekkor vonták ki az atillát is a gyalogságtól (1906). Ehelyett dolmányt kezdtek el használni. Az 1906-os mintájó zubbony vállán volt egy kunkori rész, na az tünhet "vállkefének". Egyébként a tiszteknek sem volt ilyen, és náluk hiányzott a kunkori rész a vállon (mert ők nem hordtak puskát a vállukon).

 

 Én továbbra is a szakaszvezetői rangra szavazok.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: iater (35)
iater Creative Commons License 2005.09.24 0 0 35

Szia petfol!

 

Köszi a választ, már nem is számítottam rá...

Díszzsinór: érdekes, mert él még egy leánya dédnagyapámnak, 91 éves :-) és ő Nála van egy rajzolt kép a dédpapimról és a dédmamimról! És ott van a díszzsinór amit én nem is tudtam, hogy micsoda eddig... Ha jól emlékszem a vállapjától indul előre valamelyik gombhoz... és a vállapján is van valami "bolyhos-féle". Erről tudnál valami bővebbet mondani? A nagynagynéni :-) azt mondta, hogy azt százados viselhette... pedig én is úgy tudtam, hogy szakaszvezető volt... Akkor mi is van ezzel a díszzsinórral?

Várom mielőbbi szíves válaszod...

üdv:

iater.

Előzmény: petfol (31)
rali Creative Commons License 2005.09.21 0 0 34
Előzmény: iater (29)
terasz Creative Commons License 2005.09.20 0 0 33
olyan, hogy "rangjelzés", még van?
vagy már a "rendfokozati jelzés" a hivatalos, kötelező?
Icelord Creative Commons License 2005.05.31 0 0 32
Szia! Kár, hogy a képen látható vállapok, már nincsenek, helyettük hímzett rendfokozati jelzések vannak a honvédségnél
Előzmény: Mijo (8)
petfol Creative Commons License 2005.03.28 0 0 31

Szerintem ne várj túl sok infót egy ilyen rossz minőségű kép alapján.

 

 Az illető úr megítélésem szerint szakaszvezető, és a Honvédség 1911-1918 között rendszeresített egyenruháját viseli. A korábbiakon volt díszzsinór. A fegyvernem valszeg gyalogság, de ilyesmit vagy az alakulatot nem lehet egyértelműen megállapítani.

Előzmény: iater (29)
FOMA Creative Commons License 2005.03.28 0 0 30

Kicsit kisebb, mint Tito et. tortája, de azért nem volt rossz.:-)

 

 

Előzmény: Mijo (4)
iater Creative Commons License 2004.10.12 0 0 29

Szaisztok!

 

A családfakutatás fórumról lettem ideirányítva.

A képen dédnagyapám szerepel, szeretném megtudni a rangjelzésről, egyenruháról, amit csak lehet

Milyen rang, milyen fegyvernem, esetleg hol szolgálhatott és mikor?

 

 

Köszönettel:

 

iater.

NZ 350 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 28

Üdv!

Ismét egy program.

2004.08.29-én kerül megrendezésre a Keceli hagyományőrző hadijáték.Bemutatára kerül a korabeli gyalogság, tüzérség és harctechnika, harci körülmények között. Persze minden vaklőszerrel fog üzemelni.A gyalogság 160 fő lesz.

Látható lesz harcszerű körülmények között három korabeli repülőgép, két harckocsi, teherautók, terepjárók, motorkerékpárok és sok más, a második világháborút idéző szállító és harci eszköz.

Íme a program:

2004.08.28.

19:00.

II. világháborús járművek felvonulása Kecelen és Kiskőrösön.

2004.08.09.

09:00-09:15

Katonazenekari térzene a Haditechnikai Park előtt.

09:30-10:00

Katonazenekari felvonulás Kecelen.

10:00-10:05

Köszöntő

10:05-11:00

II. világháborús hadijáték, szárazföldi éd légibemutatók korabeli technikai eszközökkel.

11:10-12:00

A Magyar Honvédség szárazföldi bemutatója

12:00-12:30

A tűzoltóság bemutatója

 

Serintem látványos rendezvény lesz.Gyertek el!!

Üdv!

A rendezvény ingyenes!!

NZ 350 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 27
Üdv! A legközelebbi hadijáték 2004. augusztus 7-8-án lesz Szolnokon! Már több mint 50 jármű nevezett.Íme a programterv: 2004.08.06/péntek/ Járműfelvonulás Szolnokon. 2004.augusztus 07-08. 09:00 Zenés ébresztő Szolnokon/Helyőrségi zenekar/ 10:00 Kapunyitás 10:30 Ünnepi megnyitó 10:45-12:45 "Militari Oldtimer" katonai járművek parádéja 13:00-13:45 "Princ a katona" gépesített lövészbemutató 60-as évekből /hadijáték/. 14:00-14:45 "A hét Vezér" honfoglaláskori bemutató. 15:00-15:45 "Lajos király vitézei" középkori lovagitorna 15:00-15:45 "A boldog békeidők" bábolnai lovashuszárok bemutatója. 16:00-16:45 "Tűzvonalban" II világháborús hadijáték bemutató. 17:00-17:30 Záró díszfelvonulás. 2004.augusztus 07/csak szombaton/ Grouvehouse koncert Folyamatos programok: Harcjárművek folyamatos statikus bemutatója. "Séta" harckocsikázás. Egyenruha-történeti kiállítás. Fegyver kiállítás. Militari börze. Ajándéktárgy és iparcikk vásár. "2005-ben 100 éves a magyar autó" haszonjármű kiállítás. Gyerek játszóház. A rendezvény jellegének megfelelő technikai és kultúrális bemutató. Folyamatos vendéglátás "bakagulyás" tábori konyhából. Mindenkit vár a rendezőség. Ez lesz a Szolnoki programunk.Ha esetleg változik akkor bocsi! A szombati és a vasárnapi program megegyezik, de koncert csak szombaton lesz. Üdv!
ffeerrii Creative Commons License 2004.07.18 0 0 26

Na én bemagoltam, megtanultam, a rangjelzéseket a főtörzszászlósig, (tovább azért nem mert a rendőrök ez után a rang után, nem autóigazoltatásra vannak kirakva, de legalábbis, legritkább esetben egyenruhában.

Sz'al szerintetek milyen képet vághat a rendőr ha egy vitás kérdésnél a nevén, majd rangján szólítva megkérem, hogy tegyen csak feljelentést.

Ja igen az új egyenruhára már kiírják a nevüket.

/ha tévedek javítsatok ki/

 

 

repepe Creative Commons License 2004.06.21 0 0 25
Szia Mijo.

Itt szerintem nem az ötágú csillaggal volt bajuk, inkább a "visszanyúlás a gyökerekhez" a tényállás.

A második világháború végéig, egész pontosan a kommunizmus elterjedéséig ( magyarországon is a szovjet mintát kellet alkalmazni )mindíg is a "hatágú csillag" rózsa volt a rangjelzés. Lásd m.kir.csendőrség és m.kir.honvédség.

Egyszóval ez nem új módi, csupán visszatérés a gyökerekhez, amiket már régen elvesztett ez az ország.

Üdv: Repepe

Előzmény: Mijo (8)
Costacuba Creative Commons License 2004.05.27 0 0 24
hello ne nézzetek hülyének, de engem is érdekel ez téma és méghozzá a második világháborús rangjelzések, jelképek(mármint jelvények és minden egyébb)
ha tudnátok segíteni jó lenne, mert nem találok sehol semmit
NZ 350 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 23
Üdv!
Még egy rendezvényt ajánlok a figyelmetekbe.
Polgár Zoli barátom kiállítást rendez kecelen a Művelődési házban.Emlékek és relikviák láthatók az I. és II. világháborúból.A megnyitó 2004.05.06.-án 11:00-kor lesz.
Megtekinthető május 22-től június 05-ig.
Üdv!
Mijo Creative Commons License 2004.05.19 0 0 22

Remélem, Józsikám, egyszer már nekem is szerencsém lesz látni benneteket ütközetben!
Sok sikert kívánok, és vigyázz, nehogy hadifogságba ess :)!!

Üdv: Mijo

Előzmény: NZ 350 (21)
NZ 350 Creative Commons License 2004.05.18 0 0 21
Üdv mindenkinek!
Május 23-án Dunaharasztiban "rétesfesztivál" lesz.
A fesztivál része lesz a hadijáték.Már reggeltől kint leszünk, de az ütközet délután kerül megrendezésre.A pontos időpont még nem tisztázott, vagy du. 16-kor ,vagy 19-kor lesz, a piactér melletti füves területen.A program a következő:
Magyar és német alakulatok beásva várják a támadást.
Érkeznek a motoros felderítők/BMW R75, Zündapp KS750/ és jelentést tesznek a parancsnokságon.
Érkezik egy futár /DKW NZ350/ és parancsot kézbesít.
A magyar fedezékeket támadás éri/aknavető/.
Jönnek az orosz felderítők/Doodge,Jeep/ de a támadást sikerül visszaverni.
Szünet, majd ismét sor kerül egy orosz támadásra, de ez már nagyobb/T 34-es harckocsival kiegészítve/.
Visszaverve majd ellentámadást hajtanak végre a német és magyar alakulatok/kübelwagennel és Pak40-es ágyúval kiegészítve/.
Csinálun egy kis zajt,lesz robbanás és lövöldözés
is.
Akit érdekel jöjjön ki.
Üdv!

Sgt.Sparrow Creative Commons License 2004.05.18 0 0 20
http://www.rendor.freeweb.hu
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.01.06 0 0 19
Esetleg rendfokozat??
Előzmény: Traktorovics Traktorov (18)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2003.12.27 0 0 18
Engem is érdekel a téma. Van egy jó weblap http://www.rankinsignia.info

Itt rajta van a világ összes rangja, még a régi hadseregeké is (SS, SzU, stb)

Mijo Creative Commons License 2003.12.11 0 0 17

Igen. Ez a téma vonatkozásában valóban alapos forrás lehetne, csak hát győzze az ide látogató idegekkel a rázúduló bannereket :((.
Nem is értem, miért kell a rendőrségnek ennyyi honlapvariáns. Az ember úgy feltételezné, hogy egy ilyen kis országnak, mint mi, van egy egységes fegyveres testületi honlapja, ahonnan a létező összes velük kapcsolatos információ rendelkezésre áll.

Mijo

Előzmény: andrew007 (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!