Keresés

Részletes keresés

Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42231
"A biztonsági helyzetet tovább rontja, hogy nagyobb figyelem összpontosul majd az ország északi részén lévő Baghlan tartományra, mert az amerikai erők új utánpótlási útvonala hamarosan az északi határátkelőn vezet keresztül. A tartományba 20 ezer amerikai katonát vezényelnek nemsokára - mondta a miniszter."   (www.hm.gov.hu)
Előzmény: Éhesló (42229)
Plieur Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42230

Fejétől büdösödik a hal.

Előzmény: Kavics78 (42224)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42229
Az iraki részvételünk száz és még sok tízmilliárdokba került és még mai is fizetünk kint embereket.
Amikor beszálltunk azt hazudták, a költségeket majd az újjáépítés során szerzett haszon csökkenti.
Nem volt ilyen beruházás.
Helyette odadobtunk még fegyvert, harckocsit némi amerikai baksisért, amit a Currusnak fizetettek a "rendbetételükért". Addigra a Currust már teljesen kiürítették, nem voltak szakembereik a stabikhoz, fedélzeti rádiókhoz. Nyugdíjasokat hívtak be. Mára már üresek a műhelyek.

Ma ismert adatok szerint 3 emberélet ment a pénz után ezért a semmiért.

Ezt komoly sikernek beállítani erősen vitatható, hogy egy kellően PC és eufémisztikus kifejezést használjak. Rosszabb pillanataimban natúr hazaárulásnak nevezném, ahol előre kitervelt módon tették ki veszélynek a katonáinkat és szórták az amúgy sem sok pénzünket számolatlanul az iraki sivatag homokjába.

Afganisztánban most csapunk a lovak közé. Várhatóan hasonló végkifejlettel.

Előzmény: Hamburger2 (42107)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42227
SAjnos ez szórol szóra igaz !

El lehet mondani hogy a magyar nép rendkívül tehetséges és az ország is remek adottságokkal rendelkezik. Ennek ellenére tartunk ott ahol most , és ennek oka hogy sajna nyakunkon vannak az "ellenségeink". Ők pedig nem mások mint a magyarok mert nekünk önmagunk a legkegyetlenebb ellenség.
Előzmény: Kavics78 (42224)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42226
Csak felidegesítettél, de már elmúlt. Nem olyan könnyű engem megbántani. Písz.
Előzmény: internal server terror (42214)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42225
Üdv!

Mivel írásba adtam :), hogy nem folytatom a korábban megkezdett vitát, ezért csak erre reagálnék egy kérdéssel:

"Télleg, te nem akarsz belépni a Magyar Önkéntes Tartalékos Haderő (Országos) Egyesületbe?"

A MATASZ-ról beszélsz? Vagy ez valami újabb/másik szervezet?

Előzmény: internal server terror (42211)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42224

OFF

"A mai világban a "magyar"szót ha nem jelzőként mondjuk ki, veszélyes . Azonnal turul madarat látnak fejünk felett , piros fehérbe csomagolva.Összemosnak a légszélsőséges elemekkel.Tilos a hazaszeretet." - Ez nem igaz!

En a szulohazamat szeretem! Na de ha eltel mar kulfoldon akkor tudod, hogy eg es fold!

Az emberek nem kopkodik egymast, nem gyulolkodnek, nem nezik kinek milye van ,nem irigyek, alapbol kedvesek, altalaban tisztabb a kornyezet, stb.!

Nem kepzelik azt hogyha a masik politikai meggyozodesut kiirtjak az orszagbol maris felviragzik minden, stb.!

Nekem ez a problemam magyarorszaggal!

ON

Előzmény: J Dagain (42223)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42223
A mai világban a "magyar"szót ha nem jelzőként mondjuk ki, veszélyes . Azonnal turul madarat látnak fejünk felett , piros fehérbe csomagolva.Összemosnak a légszélsőséges elemekkel.Tilos a hazaszeretet.

De azért:

"Adjuk el a temetőket
Tagadjuk meg őseinket
Képtelenség, nincs is rá szó
A magyar föld nem eladó!

Miért eleink vérük adták
Olcsó pénzért kiárulnák
Átkozott mind eláruló
A magyar föld nem eladó!

Soha nem lesz alku tárgya
Édes népünk szép hazája
Ezüst pénzre nem váltható
A magyar föld nem eladó!"


Előzmény: internal server terror (42222)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42222
Igaz. Áttanulmányoztam most a wikipediát, annak adatai szerint a két háború áldozatainak száma együtt kiadja az egymilliót, tehát nem is kell etnikummal, etnokulturális izével, mérési különbségekkel stb vacakolni a kerekítéshez. Köszönöm a tippet!

Kevésbé az áldozatok miatt tartom fontosnak mindezt (nekik aligha számít), inkább a saját érdekünkben, a múltunktól való szabadulásnak, múltunk elfogadásának, egy valóban konszenzuális törtenelem megalkotásának szimbolikus aktusaként. Ha képesek vagyunk rá, nyilván, mert ezt semmiféle csodásan művészi emlékmű (pl. amilyet kitaláltam) nem képes kiváltani, legfeljebb katalizálhatja a katarzist (bocs), hogy végre ne tripla területre, feltalálókra, nobeldíjasokra, olimpikonokra, államférfiakra, forradalmakra és szabadságharcokra, szenvedésekre legyünk elsősorban büszkék, hanem önmagunkra. Legyen mire, végre, ne szánalmas félbalkáni önmarcangoló hülyékként vegetáljunk.

Elhúzok aludni, úgyis régen tettem már megint, miután felébredek, szeretnék legalább egyszeri istenítést látni minden olyan személy billentyűzetéből, akitől elvárom azt! ;D
Előzmény: Kavics78 (42221)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42221

Igazad van valoban nincs ilyen emlekmu, de ha mar itt tartunk akkor az elso vilaghaboru aldozatainak sincs kozponti emlekmuve (tudtommal)!

Előzmény: internal server terror (42219)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42220
off
Szerencsés (az sem árt a kitartás mellett), hogy megmaradtak a neuronkapcsolatok, szépen összefoltozták és ilyen jól integrálta a személyiségébe (mondjuk én is valamennyire, ha nem felfelé csúszik a kulccsontomról a szúrás, az sokkal kellemetlenebb lett volna).
Előzmény: J Dagain (42217)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42219
Off, mert nincs közvetlen köze a Honvédség állapotához, inkább a történelmi fórum valamelyik releváns topikjába való. Amúgy szerintem a Madagaszkárral és a kis munkával viszonylag kiegyensúlyozottan összefoglaltam.

Vajon csak én érzem szégyenletesnek, hogy a második világháború magyar áldozatainak nincs egy darab igazi emlékműve, csak mindenféle részcsoportjaiknak, pedig bazmeg kerekítve EGYMILLIÓAN igazán megérdemelnék, hogy legalább jelképesen együtt békében nyugodjanak, múltjától szabad és önmagára büszke nemzetünk tudatában?

Ha lenne ilyenünk, na jó, mégsem annyira off :)
Előzmény: ==T== (42216)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42218
A kitartás a fejben kezdődik és ott is ér véget!
Előzmény: J Dagain (42217)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42217
Off
Az igazi harcos már harcosnak születik és a harc születéstől halálig tart!
Kitartás

ON
==T== Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42216
OFF?

http://www.youtube.com/watch?v=h10Qkh_rgVc
internal server terror Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42215
Basszus, nem jelző, tiszta hülye vagyok.
Most már tényleg mindenkitől elnézést.
Nem akar senki belépni az egyesületbe.
Olyan rosszul esik, hüpp :(
Előzmény: internal server terror (42214)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42214
*
"mert az a(z antiszemita) séma nem szerepelt a posztjaidban, csak az előző" értsd előző séma jelző nélkül, továbbá önelnezevésT és összEFogdosása. Nem akartalak megbántani vagy vádolni valamivel (akkor nem írtam volna hosszan), ha mégis úgy érezted, azt sajnálom.
Előzmény: internal server terror (42211)
Dobri Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42213

Üdv!

 

Elég szar lehetett olyan kis köröket futni.

De az egyenes se jobb!

Djiboutiban minden év decemberében van egy futóverseny a Grand Barában(egy kiszáradt tómeder).Mivel mi nov végéig voltunk ott,így a parancsnokunk nov. elején szervezett egyet nekünk.Jöhetett aki akart,az ott állomásozó katonák,civilek és helyiek közül.

Rajt 07,00kor a meleg miatt,15km.Egy öklömnyi kövekkel kirakott egyenest kellett követni.Pár km megtétele után már lehetett látni a célnál lévő pár sátorat.Azt hitted,hogy soha nem érsz oda.:)

Egy képem a Grand Baráról.

 

Előzmény: Hamburger2 (42210)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42212
Ja, és nem, vagy nekem elfelejtettek szólni. A külön tejes és húsos főzőedények egyértelmű jelnek számítanak? :)
Előzmény: internal server terror (42211)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42211
off

Két hét óta valahányszor olvasom a topikot, mindig azon gondolkodom, válaszoljak-e, van-e értelme. Mivel nem publikus a mailcímed, mégis megteszem.

Asszem félreértettél. Nem volt célom bizonyítani / bizonygatni, hogy te antiszemita lennél, nem érdekel ha az vagy, te dolgod. Egyszerűen feltűnt a közted és Kavics között feszülő ellentét egy könnyen ellenőrizhető kérdésben (szerinte zsidóztad, szerinted nem volt negatív a kontextus), ezért megtekintettem és elemeztem a szituációt.

Tévedsz abban, hogy a kontextus csak egy mondat vagy szövegrészlet közvetlen környezetét jelentheti (például Stanislaw Lem Éden c. regényének üzenete két egymástól vagy száz oldalnyira levő mondatból áll össze (szerintem)). Az én értelmezésemben a kontextus valamilyen magasabb egység, mondjuk egy topik, egy nick összes hozzászólása vagy két nick vitája valamiről. Utóbbi szempontból nézve két -szerinted egymástól időben határozottan elkülönülő- szöveged nagyon is összefügg: az "egy egész országra kivetíted az utálatodat" és a "bizonyíték nélküli (...) általánosítás" jelentése (nekem) meglehetősen hasonló (csak a második megfogalmazása általánosabb), ez köti őket egymáshoz.

Az utolsó pontban tényleg csaltam (Bár, ha külön szólok, úgy is csalás?), a következtetés irányának megfordításával (rovar-bogár effektus), mert az a(z antiszemita) séma nem szerepelt a posztjaidban, csak az előző, amely a "nemzeti oldal" szerint "magyargyűlölő" álláspontot képviselők (a libsik) reprezentánsainak a "nemzeti oldal" szerint (és mondjuk valamennyire valóban) jellemző származásából következik.

"Akit az átlagosnál jobban bánt a zsidók meghurcolása, az valószínüleg zsidó származású (ebben semmi negatív nincs!)" és "Kavics78 magyargyűlölő kijelentéseket tesz, ezért Ő magyargyűlölő."

Ez -már megbocsáss- marhaság. Az átlagot egyáltalán nem bántja, mert nem nagyon rémlik neki ilyesmi, és mikor szembesül vele, akkor is propagandisztikus jellegű holokausztmegemlékezések keretében vagy politikai vitában, melyek egyformán inkább ellenállást váltanak ki benne. És az ilyen jellegű kijelentések a "nemzeti oldal" (elnézést az idézőjelek miatt, de ezt az önelnevezés az "európai"-hoz hasonlóan undorítónak találom) szóhasználatában minősülnek magyargyűlölőnek, ahol ez egy címke a libsikre (akik amúgy zsidók és bérenceik és a nemzet elpusztítására törnek stb, természetesen most túloztam és egyszerűsítettem).

Szerintem ez az ideológiai-érzelmi szembenállás egy megnyilvánulása: a nemzeti gloire-t részben helyreállító revízió, a bosszú, az antibolsevista kereszteshadjárat, a doni katasztrófa, a haza hősies védelme, a hátország hadszíntérré válása miatti szenvedés, valamint a szovjet uralom pusztítása és utóhatásai VS a soviniszta őrület, a szövetkezés a nácikkal, a nekik nyalizó ócska vitézkedés, ártatlan civilek vágóhídra küldése, a nyilasok térnyerése, az elkeseredett ellenállás értelmetlensége, valamint a dzsentroid uralom pusztítása és utóhatásai.

Aki (bármilyen okból) az előbbi mémkomplexet hordozza (erősebben): jobbos - aki az utóbbit: balos. Aztán ezek egymásnak esnek, mert így kívánja az AKTUÁLIS politkai érdekcsoportok érdeke a harcban a MOSTANI hatalomért.

Akié a jelen, azé a múlt. Akié a múlt, azé a jövő. :)

Szerintem amúgy a rosszul felszerelt és irányított katonák, és a még előbbieknél is alacsonyabb értékűnek tekintett emberi szerszámok harcmezőre küldése sem tisztelendő és megőrzendő hagyománya a Magyar Honvédségnek. Továbbá magyarok összogdosására és elszállítására, az ezt lehetővé tevőkre és végrehajtójuk kiszolgálóira nem érdemes büszkének lenni, függetlenül attól, hogy Madagaszkár vagy egy kis munka volt a cél.

Télleg, te nem akarsz belépni a Magyar Önkéntes Tartalékos Haderő (Országos) Egyesületbe? Nem kell antiszemitimustesztet kitölteni. Az előbőr meglétét is csak nőnemű jelentkezők esetén ellenőrizzük :p

Egyébként azért is van bennem némi érdeklődés a zsidóságmegallapítás módszerei iránt, mert egyszer utcai konfliktusba keveredtem (a végén elég csúnyán néztem ki, de tkp. a tetanuszoltás viselt meg leginkább), és egy nagymagyarország-kitűzős járókelő, aki segítségemre sietett, túláradó köszönetnyilvánításom után kissé csodálkozó arccal kérdezte: Te zsidó vagy?
Előzmény: Törölt nick (41802)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42210
A PRT-ban nagyobb élmény! Az is fejben dől el! Jobban féltem tőle, mint egy K100-tól, de a végén egészen kellemesre sikerült. Mivel egy kör kb. 635 m volt, és a tábor két ellentétes pontján is állítottak fel "frissítő" pontot, ezért nem egészen 320 m-ként lehetett  frissíteni! :) Arról nem is szólva, hogy a kutyás tűzszerészek a kennel - takarító slagjukkal kellemes vízpermetet varázsoltak kérésre bárkinek minden körben egyszer! Így egészen el lehetett viselni a 38-42 fokot. :))
Előzmény: J Dagain (42208)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42209

De olyan jól esik Téged cukkolni! :)) Viszont nem gondoltam volna, hogy ekkora "szembenállás" van egy z-on belül. (??)

 

Ez a tanulás megint "jó" indok! Szerinted nekem nem kéne most is tanulnom ? Az ember arra talál időt, amire akar!!! ;))

 

 

Előzmény: Python24 (42206)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42208
A Nike-t mi is lefutjuk! Vagy itthon vagy PRT-ban.
Előzmény: Python24 (42206)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42207
Már bocs, de mi a fene az a lavóros? Ez a terminológia új nekem. Ez valami sértés?
Előzmény: Python24 (42206)
Python24 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42206
Szia!!
Inkább anyázz,mintsem lavórosnak titulálj!!:)

Én maradtam T-4-ben,mivel a beosztásom ezt követeli meg...De szerencsére nem okoz gondot...

A K-100 most kimarad,mivel tanulnom kell,így marad a Budapest félmaraton,és a többi "rohangálós" rendezvény Bp-n...
Előzmény: Hamburger2 (42194)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42205
Sowas in der Art. :)
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42201)
Plieur Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42204

:)))))

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42203)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42203
Nu stiu romaneste :-)
Előzmény: Plieur (42202)
Plieur Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42202

Ez eléggé sötét:) kék:)????

 

Előzmény: Zicherman Istvan (42189)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42201
Ach so, du bist denn ein echter Schwabe? :-)
Előzmény: Törölt nick (42200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!