Keresés

Részletes keresés

swordmanus Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38823
Üdv!
megegyezik a véleményünk, azonban több mint egy éve több verziót is sikerült megtekintenem. Voltak életképesebbnek tűnő verziók is! Amit a képen mellékeltél, az szerintem is igen életképes. Talán próbaként még rápróbálnék egy AMD csőszájféket, a nagyvízen túl sokan rágerjednek. Ráadásul a katona a harctéren is cserélheti, ah akarja, az tényleg egy zsebben elférő apróság, s azt se veszi zokon, ha leejtik kőre, vagy a porba.
Ha jól tudom, akkor ti már jópár verziót lecsapatpróbáztatok! Innentől kezdve úgy érzem, hogy a továbbiak csak zabhegyezés. A próbán legjobbnak talált verziót el kellene kezdeni építeni, gyártani.
Előzmény: Python24 (38807)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38822
- az
- t
Előzmény: Törölt nick (38821)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38821
Nem szívózott senki, csak kijavította az Hassel606 olvtárs a kamov olvtársat. Tudod, némileg viccesen, de segítségnek szánva. Kamov olvtárs meg nem értettte a tréfát. Én meg ezért hablatyoltam közbe, hogy az esetleges kialakuló feszültséget oldjam.
Erre jött tacskO, meg a megváltó szövege.

A bunkóságról meg... talán olvasd el a hsz-eidet. :S
Előzmény: Kavics78 (38817)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38820
"Fogadom, hogy nem tudod, mi az a padiátverő."
Azért ne köss olyan nagy értékű fogadásokat rá, mert könnyen bukhatsz vele. Talán előbb próbáld meg kisebb összegekkel, hátha... :S
Előzmény: **ven** (38818)
Hpasp Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38819
Sőt, én már csináltam is
:)
Előzmény: **ven** (38818)
**ven** Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38818
Fogadom, hogy nem tudod, mi az a padiátverő. Hát az egy olyan valami, amivel padon kell átverni egy másik valamit.
Előzmény: Törölt nick (38811)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38817

Na itt egesz veletlenul egyetertek!

Kakas helyett nyugodtan lehet mondani kalapacsot vagy utoelemet (de ha visszanyulunk az idoben volt mar a neve kigyo, sarkany, stb.).

De azt is harminceves fejjel kellett megtudnom hogy a .223 Remington bizony kokemeny nagykaliber hivatalosan!!!!!

Hiaba nehez dolgok ezek!

De aki a ravaszon szivozik az tenyleg megerdemel egy 5-ost sudribunkosag tantargybol!

Előzmény: Törölt nick (38808)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38816
Ezt valahogy ennyi idő utána már szinte "természetesnek" is veszem. :S :(
De ettől függetlenül sem kerülne olyan irdatlan összegbe az átszerelés.
Előzmény: Dobri (38814)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38815
Valóban csőszűkítő. De itt eszembe juttott az íráskor a PKM is, és annál a vakszerelék nem csak a csőszűkítőből áll. Így a vakszerelék megfelelő szónak tűnt, hiszen karabélynál is használható. ;)
De ha már itt van, akkor egy újabb szó:
- csőszűkítő
Sőt:
- adogatóalap

:))
Előzmény: gencsydani (38813)
Dobri Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38814
Azzal van a baj,hogy olyan megoldást keresnek majd ahol a beszerzést intéző haverok többet markoljanak.
Előzmény: Törölt nick (38812)
gencsydani Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38813

"- vakszerelék"

 

Én úgy tudom, annak a hivatalos neve "visszalökés-erősbítő"...magyarul meg ugye csőszűkítőnek híjják:)

Előzmény: Törölt nick (38811)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38812
Tehát ha jól számolom, egy ilyen készlet úgy 30ezerből kijön. Akkor 25ezer fegyvert úgy 750millió forintból át lehetne szerelni ilyenre. ... Hmmm. Eddig sem értettem, hogy mit tökölnek nagyjaink ezen a fegyvermodernizáción, de most még kevésbé értem... Figyelembe véve, hogy az évi 250-280 milliárdos költségvetésből azért ennyi még futná. :S
Előzmény: Python24 (38809)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38811
"Akkor kakasa se legyen!"
Kakasa van, mert úgy hívják. Hivatalos megnevezés. Én (és mások) csak erre hívtam fel az olvtárs figyelmét.

"Ez ugyanolyan hülye sznobság, mint amikor az anyahajón kötözködnek. Mire kimondod, hogy "repülőgép-hordozó hajó", már kétszer megtorpedóztak."
Tudod, tacskO, a repülőgép-hordozót mondhatod röviden hordozónak is. és máris rövidebb, mint az anyahajó. :))
Emellett az anyahajó más kategória, mint a hordozó. Volt régebben anyahajó is - azért nem szerencsés azt a szót használni, mert esetleg egyesek összekeverhetik. ... Már aki egyáltalán sejti, hogy a kettő nem teljesen ugyanaz...

"Nem okoskodni kellene, hanem a gyakorlatban használható rövid szavakat előnyben részesíteni."
Most akkor mosolygok mégegyet, jó? :))))
Epekedve várom az új tacskO-féle magyar katonai szlengszótár megjelenését.
Mondanék szavakat, amire már most mondhatnál valami frappáns és rövid kifejezést:
- (cső)kompenzátor
- padiátverő
- kóchenger
- gázdugattyú-vezető (cső)
- terelőlemez
- gépkarabély
- elsütőszerkezet
- vakszerelék
- tisztítóvessző

Így hirtelen ennyi jutott most eszembe a gépkarabély kapcsán, ami rövidítésre szorulna. De szólj, ha jobban belemélyedsz, és találok még szavakat más területről is. :))
Előzmény: Törölt nick (38808)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38810
Ez ugyanolyan hülye sznobság, mint amikor az anyahajón kötözködnek.
...................

Ez nem ,,hülye sznobság", hanem minimális szakmai követelmény, hogy az ember nevén nevezze a ,,gyereket".
Előzmény: Törölt nick (38808)
Python24 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38809
itt érdemes megnézni,hogy mi fér bele 159 USD-be..

http://www.bhigear.com/kitakupgradekit-basic.aspx
Előzmény: Python24 (38807)
Python24 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38807
Sziasztok!!
A C+D-n bemutatott AK egy rossz vicc.
Kiküldeném vele a fejlesztőket egy 5-6 órás gyalogos járőrbe Afganisztánba,készenléti helyzetben tartott fegyverrel....
Vannak sokkal jobb megoldások,pl amiket Recon bemutatott régebben,és amit neves külföldi cégek végeznek modernizáció címén.
Mindkettőről egy-egy kép..


M.Zoli Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38806
Udv.

Egy mertekado cseh haditechnikai havilap 2 oldalas ( A4 ) cikket irt a Bevetesi Irany 2008-rol. Leirtak a forgatokonyvet, a felsorakoztatott eszkozoket, ami egy hadgyakorlathoz eleg impozans volt egy ilyen kis orszaghoz kepest ( a szepseghibarol nem irtak, hogy a nehezfegyverzet teren kint volt majdnem minden ami van egyaltalan, meghogy a D 20-asokkal kozel s tavol a magyar tuzerseg a legelmaradottabb technikai szinvonalt illetoleg kozel-s tavol ). Azonkivul ami sajat gondolatuk volt ( szerintem ), kiemeltek, hogy tobb evnyi bekefenntarto szcenario utan, egy hagyomanyos fenyegetessel szembeni osszfegyvernemi valasz volt a forgatokonyv. Utanna meg leirtak a ( szerintem ) hivatalos ertekeleset a gyakorlatnak.

Az hogy nem fogalmaztak meg kritikat, azt nem kell felreerteni. Ertekelesnel, a cseh-szlovak viszonylatban is a hivatalos allaspontokat irjak meg.

Summa summarum, kulfoldon is lett sajto viszhangja a gyakorlatnak.

Udv.
swordmanus Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38805
Szia!
ha nincs is infrabak, az acéltok varázsa: fúrható, heggeszthető, BÁRMI. Ha jól rémlik, az infrabak is fel van csavarozva a tok oldalára.
Előzmény: Kuruc71 (38794)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38804
Az olvtárs arra célzott, amit már kezdetben belenevelnek a civilből jött "ravaszkodó" újonc katonába:
A ravasz a róka. A fegyvernek viszont elsütőbillentyűje van. ;)

Egyébként szerintem a tárra foghat rá, márha az ujjai elérik úgy az elsütőbillentyűt.
Előzmény: kamov (38803)
kamov Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38803
Köcsögösködés helyett érdemi válasz esetleg?
Előzmény: Hassel606 (38788)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38802

"3 MOA= 300 meteren 24 cm, boven mellalakon belul, ez messze nagyobb pontossag, mint amit ugy egyebkent el tud erni egy (nem mester/tamogatolovesz!) katona (ertsd: az ellenfel mozog, fuj a szel, liheg a futastol, ...)." - Szerintem elbeszzelunk egymas mellett!

3 MOA az a maximalis! Az ubertutkoaranykezusasszemu lovesz eseten!

Ha pistit vesszuk a tanyarol akkor orulhetunk ha nem a lababa lo!

Nagyon csabito mindenkinek a holosightred-dot,laser bigyulak mert azt hiszik csak ra kell tenni a pontot az ellensegre es meghuzni a billentyut, lenyomni a gombot!

Csakhogy ez nem igy mukodik!

A katonat a fegyver kezelesere kell megtanitani nem a gameboyt kezelni!

A fegyver az ami kilovi a lovedeket! A lovedek az ami eltalalja ezaltal harckeptelenne teszi az ellenseget ,ellenseges jarmuvet!

A sok szirszar amit mindenki csodal neha valoban hasznos de egy kepzett elszant harcosnal nincs pusztitobb a csatateren (plane ha van municioja)!

Megemlitenem a ketyerek masik nagyon erdekes tulajdonsagat megpedig ,hogy kulonosen hajlamosak a meghibasodasra!!!

Egy magyar katonanak nincs tul nagy szuksege kombinalt lezeres celzo dezignator bigyulara mivel KURVARA NINCS HOZZA CSAPASMERO REPULOGEP !!!

 

Előzmény: belic (38798)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38801
Rendszer:

Az M4-en azért van sín alapból, mert az M-16-nál rájöttek, hogy hasznos. Az AK-nál ha mi is rájövünk, hogy hasznos lenne a sín, akkor azon is ALAPBÓL lennne. Ennyire egyszerű.

Rendszerben lévő infra és lézer: pénz kérdése, semmi más. AK-hoz is lehet ilyet venni. Az, hogy amiknál minden kationánál van ilyen, az egy dolog.
AK-hoz is van rendszerben (méh az MH esetében is) éjjellátó. Csak mivel oltári régi, így...
De ha lenne rá lóvé, akko rnekünk is lehetne az AK-hoz éjjellátó, meg lézer.

"Amikor elkezdik "cicomázni", a lényeg veszik el."
Itt konkrétan mire gondolsz? Csak mert az AK-nál lekaphatod az éjjellátór, lézert, majd marad a csupasz fegyver, ami egyszerű és robusztus.
Ha az M4-nél lekapod a ketyerét, akor mid marad?

De kérdezte az olvtárs, meg már én is:

Mondj már egyetlen olyan fegyverrendszert, ami jobb az AK-nál! Köszi.
Előzmény: uselessjunk (38793)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38800
Azért elég durva egy fegyverrendszerként említeni a KGP-t az AK-val, nem gondolod???
A kettőnek köze nincs egymáshoz!
Az AK - RPK - PKM együtt igencsak hatékony ... fegyverrendszernek is felfogható.
Emellett az oroszok IS az AK-t fejlesztgetik. A legtöbb ilyen jellegű fejlesztésük arra épül.
Előzmény: uselessjunk (38785)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38799
"Vannak sokkal jobb, több hadszínteret megjárt, és a tapasztalatok alapján továbbfejlesztett fegyverrendszerek"
Melyik az a fegyverrendszer, ami több hadszínteret megjárt, mint az AK??? (És még tovább is van fejlesztve?)

"de mostani követelményeket tekintve elérte a fejlődése határát, ideje lenne fájó búcsút venni tőle"
Érdekes, hogy ez a felfogás csak nálunk éli nagy divatját... Sajnálatomra. :(
Szerintem nem fájó búcsút kellene venni tőle, hanem megtanítani a katonáinkat, hogy profi módon tudják használni a karabélyukat. Többre mennénk vele, minthogy cserélgessük őket.
Amíg valami új csoda (értem ezalatt egy új generáció) nem lép színre, addig teljesen értelmetlen lecserélni az AK-t. Többet ér egy kiképzett, lőni tudó katona egy megbízható AK-val, mint egy félig kiképzett legény egy hiper-szuper-hitech fegyvercsodával (ami ráadásul lehet, hogy gyakrabban akad el).
Egy normál, használzható optika/éjjellátó (nem kell nagy), meg esetleg egy red dot kellene az AK-ra, oszt jóvan. Az AK több verziójánál van infrabak. Tökéletesen alkalmas rá, hogy egy irányzékot rászereljenek.
Előzmény: uselessjunk (38783)
belic Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38798
Hello!

Red-dot-al pl. keptelenseg 3MOA-nal pontosabb lovest leadni szvsz.!

Szerintem ez nem baj.3 MOA= 300 meteren 24 cm, boven mellalakon belul, ez messze nagyobb pontossag, mint amit ugy egyebkent el tud erni egy (nem mester/tamogatolovesz!) katona (ertsd: az ellenfel mozog, fuj a szel, liheg a futastol, ...).

Jobban meggondolva a fenti gondolatmenetem azert hulyeseg, mert 300 m-en az lovedek esese mar jelentos, es ezt red-dottal nem nagyon lehet kompenzalni, tehat ilyen tavok eseten tenyleg hatrany a red-dot, de nem a 3 MOA miatt. Ez nem elvi hatrany, ha akarnanak tudnanak tavolsagi skalat rakni a red-dot fuggoleges beallitora a gyartok.

Viszont 100 m-en 8 cm a 3 MOA, boven a fej mereten belul, es ilyen tavnal tenyleg kemenyen szamit a celzas sebessege.

mit csinalsz ha lemerul az elem!

Szerintem elfogadhatatlan az a hadi karabely, amin nincs fem iranyzek IS.

Bel
Előzmény: Kavics78 (38784)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38797

"hatékonysága az egyszerűségében rejlik. Amikor elkezdik "cicomázni", a lényeg veszik el." - Viszont ha egy funkcionalisan nem megbizhato viszont csupa muanyag es elektronikus kutyukkel feldiszitett karacsonyfat hasznalunk, nincs is semmi baj!

Soot ez a kivanatos!

Na menj mar!

Előzmény: uselessjunk (38793)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38796
Akar!
Előzmény: Kuruc71 (38794)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38795

"Valami ilyesmit értek azon, amikor rendszerről beszélek." -  Ez ures hablaty!

Olyan sisakot amire lehet ejellato kapcsolodasi feluletet rakni hasznalhat akar egy AK-val felfegyverzett katona is!

Az infras lezeres bigyot meg siman fel lehet rakni AK eloagyra!

Ha felszerelik ra ezeket akkor a kalasnyikov funkcionalitasa nem valtozik!

Előzmény: uselessjunk (38793)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38794
Én akkor inkább az "infrabakot" használnám optikai platformnak, és még sok minden másra is jó.

Biztos tartás könnyű gyors le és felszerelhetőség , stb stb.


Egy jó AK ból csodákat lehet fabrikálni.


Előzmény: Kavics78 (38791)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38793
Műszaki lévén nem igazán az én szakterületem, de azért talán sikerül elmagyarázni, mire gondolok.

Rendszer alatt nem a fegyvercsaládot értem, hanem mindent ami ahhoz kapcsolódik.
Vegyük pl. az éjszakai harc lehetőségét egy M4-el. A sínek ugye alapok. Ezt túl is tárgyaltuk. Rendszerben van hozzá az AN/PEQ-2 jelű infra lézer lámpa és irányzék. A katonának van hozzá éjjellátója, melynek rögzítőpontja a sisakra illeszkedik (AN/PVS-14). Az irányzék jele természetesen ebben is látszik. A fegyverhez infra fényű nyomjelző lőszer is van.

Valami ilyesmit értek azon, amikor rendszerről beszélek. Amikor az egyes elemek szervesen kapcsolódnak a többihez. Ismétlem: nem állítottam, hogy az AK rossz. Sőt... Viszont a hatékonysága az egyszerűségében rejlik. Amikor elkezdik "cicomázni", a lényeg veszik el.
Előzmény: Kavics78 (38789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!