Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37160
Nem, gyakorlón nincsenek már.
Viszont behoztak (próbáltak behozni) valami fegyvernemi sál nevezetű agymenést.
Olyan, mint a kisdobos/úttörő/cserkész nyakkendő. (Távolabbról még a szín is passzol.)
Kék a Légierő Parancsnokság alárendeltjeinek, meg ha jól tudom, a híradóknak vagyon.
Piros a logisztika, meg hasonlók.
Zöld a Szárazföldi Parancsnokság alárendeltek.
Persze, ezt nem sokkal azelőtt kezdték erőltetni, hogy megszüntek ezek, és most már Összahderőnemi Parancsnokság alá tartozik ezek közül mindenki. Tehát sok értelme nem volt.
Néhány alakulatnál sorakozókon látni néha ilyet. Értelmesen felvenni nem lehet, vagy ha sikerül szépen beállítanod, akkor nem érdemes nagyon izegni-mozogni, mert elmozdul. (Szóval úgy érdemes járni benne, mintha seprűt nyeltél volna.)
Képet is rakok be róla, ha sikerül.

Emellett a harckocsizókat, meg a felderítőket/ejtőernyős beosztásban lévőket ismerheted meg a barettjükről. Na meg a tüzéreket, légvédelmi tüzéreket.
Ja, és a tábori lelkészeket, papokat. (Mert nekik is baretjük van ám! Méghozzá fekete!!! Mint a hk.-soknak. Hogy mire fel, azt ne kérdezd.)


Tts avatás
Előzmény: Zicherman Istvan (37143)
swordmanus Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37159
Teljesen OFF.
167/88 (bár ma sütit sütött a párom, lehet, hogy 89)
Átlagos gyalogosok között szoktam cikázni szintén gyalog (nem futva, futni sose tudtam jól, rossz légzés, kifulladás) buszhoz menet. Persze helyzeti előnyöm van, erősen közelítek az igen áramvonalas csepp alakhoz deréktájt...:-D
ON
Előzmény: Törölt nick (36945)
Dobri Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37158
"2006M erdei gyakorló "-erről tudnál betenni képet,mert ezt nem ismerem,hogy milyen!Itt a színre gondoltam.
Előzmény: Python24 (37153)
Fefe952 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37157
Előbb írtam, majd olvastam. Bocs :-(
Előzmény: Fefe952 (37156)
Fefe952 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37156
És hol lehet beszerezni?
Előzmény: Python24 (37153)
DHM Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37155
Köszi!
Előzmény: Zicherman Istvan (37144)
Python24 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37154
Akit érdekel,utánanézhet a www.nowar.hu oldalon..
Előzmény: Python24 (37153)
Python24 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37153
Csak jelezném,hogy egy öltöny 2006M erdei gyakorló közel 25000Fta KRB-ben,ezzel szemben az eredeti amerikai MARPAT-Propper gyártmány,nem kínai!!-kisker áron
Nadrág:6950Ft
Zubbony:9800Ft
=16750Ft

No comment...
Előzmény: Törölt nick (37140)
internal server terror Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37152
A fekete téglalapot is rendszeresítik? Szerintem nagyban csökkentené a harcértéket :(
Előzmény: Törölt nick (37138)
Python24 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37151
Szia!!
Műveleti területen én is a saját felszerelésemet viseltem,mivel amit adtak(BW-"málha"-közröhej-egyszrűen használhatatlan!!!!


A katonák öltözködésével kapcsolatos problémákat nagyon egyszerűen meg lehetne oldani......

Nem agysebészet......

Csak kinézetben,és használhatóságban megfelelő,korszrű egyenruhát kell a katonáknak adni!!
A honvédtól a VKF-ig,a logisztikai írnoktól,a lövészig.,mindenkinek ugyanazt
A feladatához,vagy a műveleti területhez a megfelelő felszereléseket ezután kell kiadni.
Lehetséges,nem ördöngösség,csak nézzétek meg a kanadai,brit vagy francia katonákat..
Nem kell fejleszteni,meg kell venni a kész ruhákat,felszerelési tárgyakat..!!

De amíg ez nincs meg,addig a laktanyákban,hivatalos rendezvényeken mindenki tartsa be a jelenleg érvényben lévő utasításokat!!!!!!

Én felderítő végzettséggel,és komoly mélységi felderítő múlttal a hátam mögött sem viselem a barettem az új alakulatomnál,hiába hordok 93M eje gyakorlót.Bocskaiban járok,mert az a szabály!!
A társasági egyenruhámon viszont ott a fehér paroli,az eje.szárny,és a többi "kegyszer":))))))
Előzmény: Hamburger2 (37118)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37150
Egyébként kizárt ,hogy kitűrve hordanánk! Azonnal látványos lenne a pocak... :-)
Előzmény: Törölt nick (37138)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37149
Ezt a "rohadt" bocskait nem tudják már elfelejteni egy életre! :-)))))
Előzmény: Törölt nick (37138)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37148

Hol találtad, nem csak valami kamu?

 

Egyébként lehetséges lenne, hogy ebben a pénzszűkös időkben ilyenre vetemednénk?

 

Ha mégis, akkor lehet tippelni milyen rendfokozattal rendelkezőknek lesz először (nyeremény nem jár érte, mert csak a hülye nem találja ki, meg aki nem ismeri az MH-t)

Előzmény: Törölt nick (37138)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37147
Ez most vicc, vagy tényleg felébredt valaki? Egyébként nem egyszerűbb lenne megvenni ebben az esetben az amerikai echte változatot?
Előzmény: Törölt nick (37139)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37146

Sajnos a fegyvernemi jelvények más  csak a köznapi öltönyön, a kistársaságin és az ezekhez járó posztó köpenyen jelennek meg a fegyvernemi színekkel együtt.

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (37143)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37145

Szervusz Éhesló!

 

Noha alapjában igazad van, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehessen törekedni egy "politikai maszlagtól" minél mentesebb történelemszemléletre.

 

Azt elhiszem, hogy könnyebb ideológiai töltéssel nézni a történteket, de ez az folyamat, amelyek a mondákhoz és a mesékhez vezetnek! :)

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Éhesló (37136)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37144
Voltak magyarok Vietnámban. P.l. műszaki tisztek. Kivétel náélkül tanácsadói státusban.
Alakulat nevét nem tudom, de gondolom hivatalosan számkódot kapott (a szovjet tanácsadóké három számjegyü volt a civil tanácsadóké, négy számjegyű az MVD és KGB embereké, ötjegyű a katonai és flotta szakértőké. Gondolom hasonló lehetett a magyar, és egyéb Varsói Szerződéses szakértőké.)
Előzmény: DHM (37137)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37143
Kérdés:
A fegyvernemi jelvények változtak valamit, vagy maradnak? Esetleg használják-e még?
Előzmény: Törölt nick (37140)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37141
Fogalmam sincs. :S
Előzmény: DHM (37137)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37140
Én is hallottam felőle. Elvileg az amerikai tengerészgyalogság gyaksziját koppintjuk le.
Ha anyagban is olyan lesz, akkor fasza.

Nem mintha kukacoskodni akarnék. De...

1. Milyen bakancs az a lábakon? :S
(Én úgy tudom, hogy csak gyakorlót cserélünk; a bakancs már megvan. ... Olyan, amilyen.)

2. Az utóbbi idők rendszeresített gyakorlói főbb vonalakban - ruhatörténet:
- Alakulatunknál egészen 2002 augusztusáig a 65M zöld. (Legénységi állománynál.) Érdekes, hogy 12 évbe telt, hogy oda is eljusson. :)
- Még sulin hordtam a 87M eje gyakorlót. (3 színnyomásos) Suli után égen-földön alig láttam, nemhogy venni is tudtam volna. ... Most nemrég tele volt vele a KRB.
- 90M hadigyakorló. (Ennek van páncélos mikádója is, meg nyúémikádó is. A páncélost nemrég betiltották. ... Mivel az jobb volt, mint a "szaloncukor-kabát" nyúlmikádó.)
- 93M eje. hadigyakorló. (Mint a 90M, csak a 87M eje gyakorló szabásában, néhol átalakítva, viszont négy színnel.) Mikor végeztem, ezzel szereltek fel. Azóta sem bírtam venni még egy garnitúrát. És mostanra meg már ki is vonták, ha jól tudom. (Pedig ez volt a 90M/93M kategóriából a legjobb szabás!)
- 2000M "trópusi" gyakorló. (Rájöttek, hogy a 90M elég melegecske nyáron.)
- 2006M "erdei" gyakorló. (Ennek van normál és trópusi verziója is. Azért csinálták, mert tájttek, hogy a 90M egy nagy kalap ... izé. Nos, ez sem sokkal jobb, de azért nem annyira sz@r. Viszont nem láttam még hozzá mikádót.

És most jön majd a "digit-mintás"?
Mintha hallottam volna egy mondást bizonyos hadseregek öltözködéséről, meg a többiek fegyverkezéséről... :(
A 2006M rendszeresítése helyett nem lehetett volna várni egy-két évet, és egyből az újat megcsinálni? ... Ja, nem. Akkor egyeseknek nem potyog annyi pénz a zsebébe... :(((

Csak nekem tűnik úgy, hogy ez egy elég nagyméretű pénzpazarlás volt, vagy mások is így vannak ezzel...? :S
Előzmény: Törölt nick (37138)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37139
Már látta valaki élőben?
Előzmény: Törölt nick (37138)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37138
Találtam a neten néhány képet a lehetséges új magyar gyakorlóról.
DHM Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37137
Ezt a topikot találtam a kérdésem feltételéhez a legközelebbi tartalmúnak.
Ha rossz helyre tettem, kérem a modit, tegye át jó helyre!

Szóval a sztori:
Beszélgettem egy most kb hatvan éves hajléktalannal. (megetettem, megitattam, cigit vettem)
Ez az ember iskolázott, okos, és igen olvasott. Egykoron katonatiszt volt elmondása szerint. Azt mondta, hogy Ő "önkéntesként" Vietnamban is harcolt. Egy Stromfeld Aurél nevezetű alakulatban.

Kérdéseim a következőek:
Mi igaz ebből a sztoriból?
Ha igaz, akkor mit tudtok erről az alakulatról, tevékenységéről?
Éhesló Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37136
OFF
Kedves Hamburger2!

Tudsz olyan történelmet, amiben nem jelenik a meg az interpretáló (politikai, ideológiai, erkölcsi) értékrendje?
Ha igen segíts megismernem.

Üdv, Éhesló
ON
Előzmény: Hamburger2 (37111)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37135
Én az amik helyében inkább a saját jövőjükről aggódnék, nem Európáéról. De mindegy.
Előzmény: Törölt nick (37133)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37134
Ezzel nagyjából egyet is lehet érteni! De azért megjegyezném: Hasonló alkalmakkor, mint amelynek a kép apropót adott, egy hasonló méretű amerikai köteléknél is bőven látnál eltérő bakancsokat. A többiben nem vagyok biztos, mert az amerikai felszerelés mindig is a praktikusságáról volt híres. Az alakiság kérdésében viszont nem hiszem, hogy jobb lenne a helyzet, mint nálunk. (Persze alakulata válogatja!)
Előzmény: J Dagain (37127)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37133
Ez nem valami fényes jövő!
http://www.euvonal.hu/index.php?op=hirek&id=5496
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37132
Erre úgy kifejezetten nem is gondoltam. Pláne a partizános dologra. De most, hogy így mondod, valóban.
Előzmény: Zicherman Istvan (37130)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37131
Ha valakit érdekel, majd beírom, hogy mire jutottunk az adott kérdésben (állományjelzők, stb. stb. és függőségi viszonyok kialakítása a partuizán/népfelkelő alakulatoknál) majd írok bővebben.
Nem akarok fölöslegesen offolni, bár ez a kérdés nem éppen OFF a Hinvédség kapcsán, hanem - magánvéleményem szerint - éppen a hadsereg gyakorlati hadrafoghatóságának és alkalmazhatóságának, illetve az ország nemzetvédelmi potenciáljának kérdése...
Előzmény: Zicherman Istvan (37130)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37130
Nem csak ilyen ,,szakrális" atitűdjei vannak a dolognak, hanem tisztán gyakorlati része is:

1. A nemzetközi hadijog igen szigorúan ítélkezik a partizánok és népfelkelők státusáról, így meg kell felelni pár alapkövetelménynek (többek között ezért is fontos - amit nem birok megértetni egyes magyar tisztekkel, hogy MÁR BÉKEIDŐBEN foglalkozni kell ezekkel a kérdésekkel, ugyanis hadiállapot esetén az állami békebeli felügyelő szerveknek fel kell állítaniuk egy Központi Partizán és Népfelkelő Parancsnokságot, amely:
a). Koordinálja az adott csapatok és a hadsereg közötti együttműködést;
b). Gondoskodik az adott csapatok szükséges anyagokkal történő ellátásáról (az, hogy a partizán az ellenségtől szerez fegyvert és avval harcol - SÚLYOS TÉVHIT!);
c). NEMZETKÖZI szinten vállalja a felelősséget és irányítást, illetve felügyeli az adott egységek ellenőrzését.
És még sorolhatnám).

2. Az egységesítést előirányzó intézkedések leegyszerűsítik a partizán és népfelkelő alakulatok ellátását.

3. Az olyan apróságról, mint hogy nehezebb megállapítani egy egység létszámát, ha egységes lábbelit hordanak, már nem is beszélek...

Stb.stb.stb.
Előzmény: Törölt nick (37126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!