Keresés

Részletes keresés

Python24 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36466
Szia!!
Nem hiszem,hogy vi 8Mrd-ből-ami ugye 8 ezer millió!!,ne lehetne annyi őrszázadot rendszerbe állítani,amennyire szükség van.Könnyű lövész képesítéssel,évente megrendezett lövészettel,századkötelék gyakorlatokkal,stb.Simán beleférne,szervezés kérdése..

De szerintem is felelőtlenség a laktanyákat biztonsági őrökkel őriztetni.Elfelejtik,hogy a laktanyákban fegyverek,lőszer,robbanóanyag is van,és a biztonsági őrökön keresztül könnyebb lenne adott esetben elvinni,mint az objektumőrzésre is kiképzett katonákon.

"A katonáink szolgálatért kapott pótlékát ne hasonlítsd össze a BÖ-k háromnaponként esedékes bérével! Ha azt szétosztod három napra, a katonáink 24 órás szolgálatért kapott pénzét pedig hozzáadod a saját napi bérünkhöz, akkor egy kicsit másként alakulnak majd a számok!"

Sajnos nem sokkal alakulnak át.Vegyünk egy szerződéses tisztet,80EFt nettóval,amihez hozzájön mondjuk 7 szolgálat,ami 7X700Ft nettó-4900Ft
Máris kijön a szédítő 84900Ft nettó,és nem hiszem,hogy a B-őrök fejenként adnak havonta 7 szolgálatnál többet a laktanyában.

A b-őröknek a 7X9600Ft-67200Ft,és ezt csak a laktanyai szolgálat,erre jön még legalább a minimálbér,ami nem is olyan rossz pénz,főleg nyugdíj mellett,zéró hatékonyságú munkáért..

A katonák pedig biztos,hogy nem fogják visszavenni az őrséget,mert akkor ugrana "valakik" üzlete,és amúgy is csak őrszázadok felállításával lehetne a katonáknak megoldani a feladatot.


Előzmény: Hamburger2 (36409)
Fefe952 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36465
El kell égetni az ez évre kiszabott kerómennyiséget :-))))
Előzmény: swordmanus (36453)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36464
Megint egy ,,itt a semmi - fuss el véle" szöveg.:(
Előzmény: Fefe952 (36463)
Fefe952 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36463
Egy mai Veszprémben rendezett mítingről :-))



Növelni kell a szárazföldi erők mobilitását, a légtérvédelem hatékonyságát, biztosítani szükséges a stratégiai légi szállítást és nem utolsó sorban a katonák egyéni felszerelésének a korszerűsítését, a vezetés színvonalát növelő eszközök fejlesztését - hangsúlyozta a miniszter, megjegyezve: ezek a kiemelt feladatok határozzák meg hosszú távon a magyar haderő fejlesztését.

http://www.hirextra.hu/hirek/article.php?menu_id=2&cat=1&article_id=108889
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36462
Mondjuk nekem ez kicsit ellentmondásos azok után, hogy egy hét alatt tökéletesen meggyőződhettem Atatürk máig ható személyi kultuszáról. A hadsereg "nagy szerencséje", hogy a "szabadság kivívásában" Atatürk rájuk támaszkodott.
...........

Féloff.

Látom azért a törököknél is gyártják a nemzeti legendáriumot.:)
A valóságban Kemal Atatürk nem támaszkodhatott a hadseregre, ugyanis akkorára a török hadereg megsemmisült, demoralizálva volt, és szétszéledt (érdemes elolvasno ezügyben az usztrál, angol, francia és törökországban internált orosz (Fehér Hadsereg) tisztjeinek visszaemlékezéseit. Az útmenti árkok akkoriban televoltak elszórt hadianyaggal, eldobált egyenruhákkal és összetört, vagy szuronyukkal földbe szúrt puskákkal...:/
Kemal elsősorban - bármennyire is furcsa, és valószínűleg manapság Törökországban erre már nem szeretnek emlékezni, - az egyházra támaszkodott, amely meghírdette a hazavatot (honvédő háborút). Kemal eleinte KIZÁRÓLAG a népfelkelőkre és rablóhordákra (basibuzukok) támaszkodott, illetve a medreszék (iszlám iskolák) diákjaira. Még a ,,vezérkarában" is alig volt 10-12 tiszt (ebből is három német, aki nem voltak hajlandóak megadni magukat az Antantnak). Óriási erőfeszítések és drákói törvények által sikerült besorozni a ,,hadseregébe" pár ezer volt katonaszökevényt, illetve ,,önkéntest" a török börtönökből és szénbányákból. Ezenkívül sikerült saját oldalára állítani a cserkeszeket, csecseneket és egyéb, kisebb, de igen harcias nemzeti kissebbségeket.
Ebből a szó szerint szedett-vetett rablóhordából hozta létre a nemzeti hadsereget!

A régi hadseregre nem lehetett támaszkodni. Egyszerűen mint az I.VH veszteseinél mindenhol (de még a győzteseknél is - lásd franciák Oroszországban), egyszerűen a katonák torkig tele voltak a háborúval. A frontelhagyók és katonaszökevények ,,mozgalma" tömegjelenséggé vált...

ON
Előzmény: Hamburger2 (36452)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36461
http://www.mno.hu/portal/596914
Éhesló Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36460
OFF
Persze, ennek minden országban örülnek és büszkék rá: rác barátaink is örültek neki nagyon, és az orsozok is alig várják, hogy kis nemzeteik az orosz anyácska ölének melegéből önálló és független nemzeti létre ébredjenek.
Furcsa alak vagyok, hogy engem sem lelkesít a történelmi hazám megcsonkítása és kirablása, nemzettársaim (el)üldözése.
Talán kinövöm...:(((
ON
Előzmény: Némedi László __ (36430)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36459
Kedves Laászló,
nem gondolom, hogy egy szabad fórumon képviselt véleményemmel a gyermekeid jövőjét veszélyeztetném.
Azt sem gondolom, hogy eséllyel pályáznék a történelemtudományok babérjaira. Nem is állítottam soha.
Egyszerűen megosztom veled (bár lehet hogy ez itt zavaró) a tiédtől és esetleg másokétól eltérő-vagy megegyező véleményemet.

Még a halvány gyanút is visszautasítom, bármiféle jövőkeserítésre, mert nem gondolom, hogy a véleményem, vagy véleményed előrevalóbb lenne bárki véleményénél, vagy bárhol nyomna abban a latban, ahol tízmilliárdokkal rövidítenek meg tízmilliókat naponta.

Közös történelem közös értékrenddel, hittel, meggyőződéssel rendelkező embereknek van. Ezek egyike sem adott ma itthon. Ez sem az én felelősségem, legfeljebb demonstrálom megrögzött módon, hogy nincs meg az a földöntúli egyetértés, ami 50 évig ( a felszínen) volt itthon, és vannak a PC és általatok interpretált értelmezés mezején túli megfontolások is.

A többi közhely. Neked is, nekem is.
A lényegi kérdésekre - amiket sokadszor fel mertem tenni - nincs válasz. És itt nem is kell rá válaszolni-válaszolnod feltétlenül.

Nem értékelném túl sem magamat, sem magunkat.

Üdv, Éhesló
Előzmény: Némedi László __ (36429)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36458
És nem csak a honvédelem...
Előzmény: Némedi László __ (36451)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36457
Egy volt bajtársam mondta aki 88-as. El volt keseredve. Szerinted?
Előzmény: Törölt nick (36455)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36456
A technikai védelem egyszeri - jelentős - beruházási költséggel jár és nem váltja ki a nyugdíjas tábornok haverok által üzemeltetett kft-ket...:))
Előzmény: Plieur (36426)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36455
Szia!

" azt hallottam Eger után Szolnok is szét lesz robbantva. Pápára mennek. A gépek és a felszerelés."
Ez a szitakötőkre vonatkozik, vagy a Bercsényire és a 25/88-ra? A reptér bezár? Repülőmúzeum?
Előzmény: J Dagain (36454)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36454
Tegnap dolgoztam!

Akkumulátorokat pakoltam meg raklapokat! Hazámat szolgálom! Bármely ellenséges ország katonájánál gyorsabban és tökéletesebben szedem a csikket, söprök, bútort ,akkumulátort pakolok. Sőt, ha ellenőrzést kapunk, ki is vagyunk képezve. (papíron)
Megnyugodhattok, megdolgozok az adótokért! És már én is nyugodtan alszom ,hogy ma azt hallottam Eger után Szolnok is szét lesz robbantva. Pápára mennek. A gépek és a felszerelés. Más nem is kell. Az emberek semmit sem érnek.Mindenki pótolható! Úgyhogy nyugalom!
swordmanus Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36453
Uraim!
csak halkan, csendben jegyzem meg, hogy az utóbbi pár napban (vagy két hétben) a kecskeméti égi huszárok rendesen futtatják a paripáikat. Konkrétan ma láttam Albatroszt, Griffet és Mig-29-est is. Miért van az az érzésem, hogy ez a szlovák légvédelmi lokátorosok unaloműzését szolgálja? (megjegyzem: a gépek Kecskeméttől nem mennek messzire, én 20 km-re lakom tőle, és kb. fölöttem fordult meg ma egy Mig. Az albatrosz és a Griff kicsit keletebbre (kb. 1-2 km-el). Ja, és alacsony magasságban, világosban és sötétben is dolgoznak a fiúk...:-)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36452

A terrorveszély még önmagában nem magyaráz ekkora katonai jelenlétet! Egyébként teljesen igazad van, nagyon sok középület előtt állnak katonák. Más terroveszélyes országban viszont a rendőrség látja el az efféle "biztosítást". A török történelemből fakadóan a sereg presztizséhez az is hozzátartozik, hogy amennyiben önkényuralmi törekvéseket vél felfedezni, akkor alkotmányos joga (!) időlegesen átvenni a hatamat. Mondjuk nekem ez kicsit ellentmondásos azok után, hogy egy hét alatt tökéletesen meggyőződhettem Atatürk máig ható személyi kultuszáról. A hadsereg "nagy szerencséje", hogy a "szabadság kivívásában" Atatürk rájuk támaszkodott.

 

Abban egyetértek, hogy nálunk ez nem kis "túlzás" lenne! :)

 

Hamburger

Előzmény: Törölt nick (36446)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36451
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36450
Másképp nem megy!!! :)
Előzmény: Törölt nick (36439)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36449
Ez van az önálló zászlóaljaknál, viszont nincs a kötelék-zászlóaljaknál. Ez nem csak szemléletváltást igényelne, de igen sok jogi és persze anyagi vonzata is volna.
Előzmény: tuzer (36438)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36448
Magam is úgy gondolom, hogy ezen addig nem fognak változtatni, amíg a döntést olyanok hozzák, akik maguktól és közvetlen munkatársaiktól vonnák meg ezzel a plusz juttatásokat.
Előzmény: MagyarországKatonái (36428)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36447
Egyébként a papír - lőszer összevetés nem szerencsés. Ennek több oka is van. A helyzeten ez nem változtat semmit. A kiképzés még mindig nem áll azon az érték-szinten, ahol állnia kéne!
Előzmény: Hamburger2 (36424)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36446
Na, azért a török példa kicsit sántít:)
Ott nem csak a katonai objektumokat és a parlamentet őrzik, hanem szinte minden önkormányzatit is - arrafelé azért mindig megvan a veszélye egy támadásnak, legyen az robbantás, öngyilkos merénylet vagy puszta talpas roham - egyszóval oda kellenek is a katonák.
Másrészt egy olyan államban, ahol minden évtizedben van egy katonai puccs, ott félnek a hadseregtől - én azért nem szeretnék itthon ilyen "presztízsű" honvédséget....
Előzmény: Hamburger2 (36442)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36445
Igen, ettől tartottam... :(
Előzmény: Hamburger2 (36424)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36444
Nem, nekem ez a jelenlegi helyzetben is szúrja a szemem.
Ha valaki csapatnál van, és jár neki a szorzó, az oké.
Viszont nem értem én sem a vezérkarban, minisztériumokban kapott pénzbeli szorzókat. Mert miért is kapják ezt ők? A válasz általában a következő:
"Mert a csapatnál szolgálók kapják az 1,2-es évekbeni szorzót, és ez azt kompenzálja."
De álljunk már meg egy pillanatra!
A csapatnál lévők azért kapják mindezt, mert náluk lényegesen magasabb (kellene, hogy legyen) a terheltség. Akkor mit is kell kompenzálni?

Lehet, nem ártana már végre eltörölni a "fentiek" külön juttatásait...
Előzmény: Hamburger2 (36420)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36443
Igen, egyetértek.
Viszont ne feledjük - a trógerekkel kapcsolatban:
- Ha a teljesítményértékelésnél lehúzzuk, akkor visszaküldik a papírt, hogy töltsük ki újra, mert túl alacsony a végösszeg. (Tehát ez az út nem járható.)
- Amikor fenyíteni akarjuk, akkor jobb esetben kap egy ejnye-bejnyét, de általában azt sem.
- Kirúgni nem lehet két okból sem:
a. A teljesítményértékelésen alkalmas - ergo "miért is akarjátok eltávolítani?" (Ezt akár az is visszadobhatja, aki anno a teljesítményértékelést dobta vissza.)
b. Kell az ember - oldjátok meg, beszéljetek a fejével.
- Ha feladat van, akkor a katona pillanatok alatt kiíratja magát EÜ szabadságra. És a katona tökéletesen tudja, hogy mennyi az az évi EÜ szabi mennyiség, amennyivel még nem küldik el FÜV-re (már ha elküldik egyáltalán). Ergo gyakorlatok és komolyabb munkák idején az állomány 10-25%-a egészségügyi szabadságon hesszel otthon. Ha meg a háziorvosával jóban van otthon, akkor végképp meg vagyunk lőve, mert a csapatorvos nem bírálja (bírálhatja) felül a másik orvos véleményét.
- Ha azzal élsz, hogy csak akkor engeded el szabadságra, amikor minimálisan szükséges (amit a törvény előír), akkor ismét megy az EÜ szabi. Van is egy mondás ezzel kapcsolatban:
"A szabadság az, amikor a főnök elenged. Az EÜ szabi az, amikor nem."
- Ha megverjük a katonát, feljelent, és járhatunk ügyészségre - ami senkinek nem hiányzik.
- A legcsúnyább pedig az, hogy amikor lejár a szerződése, és nagy nehezen elérjük, hogy ne hosszabbítsunk vele, akkor is egy-két éven belül újra felveszik valahova a seregbe. (Nálunk szerencsére a szd. pk.-ot megkérdezik a nagyszemélyügyről, hogy XY emberke - aki pár éve ment el innen - kell-e újra, vagy nem. De általában más alakulatokhoz újra odakerül, és azokat "boldogítja" tovább.)

Tehát akkor milyen lehetősége is van egy századparancsnoknak? ... Szinte semmilyen. :(
Előzmény: Hamburger2 (36417)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36442

Meg kell nézni, hogy Törökországban miként őrzik a katonai objektumokat!  Sőőőt! Még a parlament épületét is talpig vasba bújtatott katonák őrzik. (Kevlár sisak, golyóálló mellény, G-3, stb.) Jaaaaaa! Ott egy "kicsit" másabb a sereg társadalmi presztizse!?

 

Előzmény: Stylist (36398)
M.I. Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36441
Szia Zoli!

Tudnál valami linket adni ahol olvashatnék erről az Uhorszkóról, illetve a szlovákok történelemszemléletéről?
Szlovákul valszeg komoly irodalma van de az nekem a kínaival egyenértékű.
Magyar vagy angol nyelvű kéne.

Köszi.
Előzmény: M.Zoli (36329)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36440
"mert ennek kedvéért nem fognak új státuszokat adni az állománytáblákban"
Na igen.A probléma itt van. Nem ártana laktanyánként egy megfelelő létszámú, feltöltött őrszázad.
Előzmény: Hamburger2 (36409)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36439
"de azért maradok magyarnak a hazámban és nem más hadseregben szeretnék szolgálni"
Tetszik ez a hozzáállás. ;)
Előzmény: farkas88 (36401)
tuzer Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36438
Pedig a megoldás egyszerű lenne. A munkáltatói jogokat adják oda a zászlóalj (vagy vele egyszintű) parancsnoknak. ő még együtt dolgozik az ipsével, de van olyan képzett (elvileg) és tapasztalt (elvileg), hogy higgadtan, megalapozottan tudjon dönteni.
Előzmény: Hamburger2 (36417)
T-72 AV Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36437
heló tata64



remélem hogy a haverságunk meg marad majd írjál visz ha jónak látod


űdv T-72 AV

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!