Keresés

Részletes keresés

M.Zoli Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36390
Udv.

Legyen anyag ( acel, cement, soder, szalonna ), legyenek eszkozok, legyen igeny, kepen mar lattam, megoldhato. Egyebbkent fennall a valos veszely, hogyha berug az ember, akkor akaratlanul is osszejon. :))))))))

Udv.
Előzmény: Törölt nick (36374)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36389
:))))
Előzmény: Princ of Carpatia (36386)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36388
És jól látják!
Előzmény: Stylist (36360)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36387

Update:  Annyiban korrigálok, hogy ugyan a fegyveres és rendvédelmi szervekről volt szó azon a bizottsági ülésen (nem most volt), de G. idősebb Z. inkább a rendőrségről beszélt, hiszen ott sem ugyanaz egy "terepen" dolgozó nyomozó munkája egy parancsnoki előteressel (nem tudom van-e a rendőrségen olyan, de miért ne lenne?).

 

A mondanivalóm lényegén nem változtat.

Előzmény: MagyarországKatonái (36373)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36386

Üdv Veterán!

 

Off:

Mert a szakáll valahol itt kezdődik:

 

 

:-))

On:

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Python24 (36366)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36385
,,Szőkenő-Pokemon! Hiszti-csapás! Léci-léci-léci!!!!"
;DDDDDDDD
Előzmény: Zicherman Istvan (36381)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36384
Mire nem jó a marketing!? ;DDD
Előzmény: MagyarországKatonái (36378)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36383
Ja. Azóta sem lett zsírosabb...;)
Előzmény: internal server terror (36376)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36382
A másik, amitől én falra tudok mászni, az az áll közepén futó vékony csíkszerű izé. De általában nem is ér le az ál aljáig.
A legrosszabb a kettő kombinálva. BROÁF. :((
Előzmény: Python24 (36366)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36381
És mondd, mi késztetett arra, hogy a "kanadai favágóval" ellássátok őket?
..................

A keresztényi erények: könyörület és felebaráti szeretet, megszorozva a lelkiszegények iránti babonás tisztelettel, részünkről.
(Szétröhögtük az agyunkat azon, amit ezek összehordtak!
,,Szőkenő-Pokemon! Hiszti-csapás! Léci-léci-léci!!!!"(C)
Előzmény: Törölt nick (36377)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36380
Teljesen egyetértek.
Előzmény: Python24 (36363)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36379
És tudod, mi a szörnyű ezekben az idézetekben???
Az, hogy jórészben igazuk is van... :(((

Mert mit csinál a sereg fő feladatként? Papírt gyárt. Sokezren ezt teszik a Honvédségben - mégha nem is ezt kellene.

Mondjuk Hamburger olvtársat szívesne megkérném, hogy zászlóaljánál ugyan hasonlítsa már össze, hogy hány A4-es papír, és hány darab lőszer fogy el havonta.
Rendkívül kíváncsi lennék a végeredményre! :/

De vehetnénk a sok léhűtő, semmittevő ingyenélőt, akik bejönek reggel, majd hazamennek délután, de napközben szerencséd van, ha megtalálod a laktanyában (és nem azért, mert a gyakorlótérre ment ki önképezni magát).

Stb. stb.
Szerintem nem csoda, hogy a civileknek ez a véleményük a katonákról. Sokszor tényleg a katonák (bár én az ilyeneket nem nevezném annak) tehetnek erről. :(
Előzmény: Stylist (36360)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36378

Kimondva vagy kimondatlanul, de legkönnyebben közpénzt az illetékes minisztérium saját gazdasági társaságain keresztül lehet kivinni a rendszerből. Ez bizonyára minisztérium-független.

 

(Hogy is van? Az őrzést is a HM EI Rt hatszázötvennyolcadik alvállalkozója végzi, köztudott összegekért.)

 

A kommunikáció meg olyan, hogy megmagyarázza a nyilvánvalót is.

 

Kedvencem ez a történet és jelzi is a manipulálni képes kommunikáció erejét:

 

"Egy nagyvállalatnál focimeccset rendeznek a marketing és a karbantartó osztályok között. A meccset a karbantartók nyerik nagy fölénnyel. A vállalati hirdetőtáblán megjelenik a marketing osztály beszámolója a mérkőzésről:
"Örömmel jelenthetjük, hogy a 2002-ik évi futballszezonban a marketing osztály kiélezett csatában a második helyet szerezte meg, míg a karbantartók mindössze egyetlen győzelemmel az utolsó előtti helyen végeztek."

Előzmény: Törölt nick (36371)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36377
:DDDDDDDDD
Ez nagyon jó volt! Szétröhögtem az agyam a stílusodon. Köszi! ;)))))

És mondd, mi késztetett arra, hogy a "kanadai favágóval" ellássátok őket? Én speciel - az első forduló után - már simán csak annyi vizet hoztam volna, amennyi nekem elég. Ha megszomjaznak, majd varázsolnak sziklából maguknak... :))
Előzmény: Zicherman Istvan (36356)
internal server terror Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36376
"ez egy nekifutásban 60-70 liter vizet jelentett"

Még mindig kisujj vastagságú sugárban csordogál? Őszinte részvétem...
Előzmény: Zicherman Istvan (36356)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36375
"Nekem a bajom a kreténszaporitással és a parazitaképzéssel van, leginkább."
Ugyan elég erős kifejezés volt, de végülis teljesen egyetértek. ;)
Előzmény: Zicherman Istvan (36353)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36374
Ez a betonozás csak akkor ér ám, ha harckocsiakasztót is tudsz önteni! ;)))
Előzmény: M.Zoli (36352)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36373

Tudomásul kell venni, hogy ez a köz véleménye. Mint ahogy ha megkérdeznek Anettkáról, akkor azt mondjuk, hogy egy hülye pi..a, pedig nem biztos. De ez jön le.

 

Jómagam jobboldalinak számítom magam, az az értékrend áll közelebb hozzám, más kérdés, hogy van-e éppen olyan politikai erő a jobboldalon, akire szívfájdalom nélkül szavazhatnék.

 

DE! Nem utasítok el vakon mindent, amit egy baloldali ember mond, hanem megvizsgálom a tartalmát.

 

Éppen ezért egyet tudok érteni Gál idősebb Zoltánnal, aki azt mondta, szerintem teljesen jogosan, hogy ma már nem mindenki végez olyan munkát a seregben, ami indokolná a korkedvezményes nyugdíjat, illetve az idevágó szorzót.

 

Mert jogos, hogy ne vegyük el ezt a "lehetőséget" egy felderítőtől, lövésztől, aki valóban kúszik, mászik stb, de azért a Különleges Műveleti Zászlóaljban is van pár irodista példának okáért, és olyan beosztások, amik nem -mondjuk így-megterhelőek annyira, mint aki tényleges harcfeladatot végez. Nem beszélve a többi alakulatról.

Stressz pedig mindenhol van, sőt, civilben néhány helyen talán még több, mint néhány MH-s beosztásban.

 

Tessék szíves érteni mindenkinek, mit akarok mondani, nem kiragadva két szót és megmagyarázni. Az ellenérvekre én is nyitott vagyok, de tudok azonosulni a fenti (Gál Z) véleménnyel.

 

Ha pedig a statisztikát nézzük, a HM is meg mindenki ezzel jön, akkor igenis "szanaszét" keresi magát a magyar katona, ne szépítsük. Cipruson nem annyira, de Afg-ban igen.

Kizárólag statisztikáról, számokról beszéltem, nem arról, hogy ezért miken kell átmennie!!!

Előzmény: Stylist (36360)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36372
;)
"a felderítőknél-a remény hal meg utoljára-"
Vagy már meg is halt... :(
Előzmény: Python24 (36349)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36371
"Túl jól képzettek a magyar honvédség katonái ahhoz, hogy egyszerű őrző-védő feladatot lássanak el - lényegében ezzel indokolta a Honvédelmi Minisztérium, hogy mért külső biztonsági cégekkel őriztetik a katonai objektumokat."

Kár, hogy a valódi ok - megintcsak - az, hogy egyeseknek odafönt pénze van abból, hogy civil cégek őrzik a laktanyákat.
Nem akarom megsérteni a nindzsákat (mi így hívjuk az általában fekete ruhás biztonsági őröket), de ki kell mondjam, a legnagyobb baromság velük őriztetni egy laktanyát. Miért?

1. Nem hatékonyak.
Azok a nyugdíjas korú, vagy 40 év feletti, fizikailag és hozzáállás szempontjából a nullához konvergáló emberek, akiknél csak az nem jön be a laktanyába, aki nem akar, az nem biztonsági őr. Mifelénk is van olyan 50 kilós csaj, akinek ha melléütnék, szörnyethalna. A fegyvert (a saját szememmel láttam) úgy fogta, hogy nézni is rossz volt - erősen súrolta a közveszélyesség határait. A 45 körüli hölgyike sem hiszem, hogy egy esetleges támadás esetén gondot jelentene bárkinek is. A 60 körüli nyugdíjas szintén nem. Az meg, hogy egy papírzsebkendőt felmutatva akkor megyek be, vagy jövök ki, amikor kedvem tartja, az már kicsit gáz.
Persze ez nem a végrehajtók hibája. Hiszen minimálbérből (amit ők kapnak) nem lehet In-Kal szintű embereket alkalmazni. ... Hiszen tudjuk, hogy a pénz, amit egyesek felmarkolnak a Honvédségtől, az nem annyi, amennyit végösszegnek az őrök kapnak.

2. Ha katonák őriznék a laktanyákat - mondjuk 4-es váltásban - akkor ugyan kellene laktanyánként egy teljesen feltöltött, négyszakaszos őrszázad, akiket fizetni kellene. És ezek - mivel szinte csak szolgálatot adnak - nem olyan hatékonyak, mint teszem azt egy lövészszázad. Viszont az alapvető dolgokat tudják, mindemellett háború esetén is alkalmazhatóak lennének (ellentétben a biztonsági őrökkel).
Pénzben ugyanannyiba kerül az állománytáblában laktanyánként egy őrszázad (hiszen a katona sem kap sokal többet), mint amennyi most elmegy a nindzsáknak (pontosabban annak, aki azokat alkalmazza!), viszont cserében lenne egy plusz század, ha szorul a hurok.

Összegezve tehát: amit nagyjaink írtak, az csak kifgás. Az pedig - mint tudjuk - olyan, mint a s@gg. Mindenkienk van belőle legaláb egy, és senki nem kíváncsi a másikéra.

Amit elkövetnek ezügyben azok a katonák és politikusok, akik mindezt kiagyalták, eltervezték, és véghezvitték, valamint bármilyen formában támogatják (a jelenlegi kialakításában), azokra a következő két kifejezést alkalmaznám:
hazaáruló és esküszegő. Jobb és szebb időkben az ilyeneknek bitófán volt a helyük...
Előzmény: Törölt nick (36335)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36370
"kevesbe arnyaltan fogalmazva sokszor (nem mindig) ritka nagy baromsagokat mond"
És Te most próbáltál árnyaltan fogalmazni... ;)))
Előzmény: belic (36331)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36369
Már megint a fóbia... :(((
Előzmény: Törölt nick (36330)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36368
Teljesen egyetértek.
Előzmény: M.Zoli (36329)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36367
Dehogy veszem én el a kedvét! Eszemben sincs.
Viszont korrekt választ adtam, mert nem célom a hazudozás. Szerintem úgy tisztességes, ha tudja az igazságot. Ezért írtam ezt.
Előzmény: MagyarországKatonái (36328)
Python24 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36366
Szia!!
Most nem terepről vagy hadműveleti területről beszéltem,hanem laktanyáról,bemutatóról békeidőben..
(Terepen én sem borotválkoztam,hiszen elfedte a szőrt az álcafesték és a sár..)

Ott pedig legyen a katona ápolt,vasalt,sima arcú,fényesre pucolt bakancsban..

Egyébként AZ a szakáll olyan,hogy kb 1 mm széles szőrcsík fut a polgár egyik fülétől az állán át a másik füléig,mindez kiegészítve egy ugyanilyen szélességű bajusszal..
mindez egyenruhában,kiegészítve még egy karlánccal..

Hányinger..
Előzmény: Zicherman Istvan (36364)
Python24 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36365
Ez nem látnoki hozzászólás volt,hanem tapasztalat..
Még 99-ben,amikor annyira nem volt baráti a viszony a szerbekkel,pár egyetemista belém kötött,hogy a sereg nem való semmire,és hogy mi katonák nem csinálunk semmit.

Mikor megpróbáltam felvilágosítani őket,akkor közbevágtak,hogy nem tudom,meggyőzni őket,mert ők ezt tudják,és hallották,hogy a katonák nem dolgoznak,és marha jól keresnek.

Így egyszerűsítettem a dolgokat,és azt mondtam nekik,hogy azért kell a sereg,hogy ne kelljen végignézniük, hogy az anyjuk hátán erőszakolják meg a húgukat a szerb szabadcsapatosok..
Ezen elgondolkodtak egy percig,de semmi más hatása nem volt..
Mert ŐK halották,és ŐK tudják,hogy mit csinálnak a katonák..
Előzmény: Stylist (36360)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36364
ilyen-olyan buziknak való szakállt
.....................
Izé... hmhm... az milyen?

Mert p.l. én is szakállt hordok ám (nem tudom, hogy az belefér-e a szexuáéis kissebbségnek való kategóriába:P).
Amúgy egy felderítő csoportnál, vagy hosszútávú, erdei bázisú csoportnál kifejezetten előnyösnek tartom (p.l. szúnyogok ellen). Egyes kultúrkörökben ráadásul szintén előny, mivel a borotvált arcú férfiak arrafelé a siheder vagy nemielhajló kategóriába tartozik.:)
Előzmény: Python24 (36363)
Python24 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36363
Igazi dilettáns hozzászólás,ez tény!!
De ha kissé belegondolunk,akkor nem biztos,hogy véletlen,hogy ilyen kép alakult ki a katonákról.Mert mit is lát az átlagpolgár egy akármilyen rendezvényen,ahol kint vannak a katonák??
Van általában 1-2 bemutatót tartó csapat,ez oké.De ott van körülöttük a slepp,a kiszolgálók,a toborzók,a főtisztek,és -tisztelet a minimális kivételnek-nem keltenek katonás benyomást.

Mert ha 5 katona 6-féle egyenruhát visel,azt is szabálytalanul,mocskos a bakancsa,de azt nem is látja a sörhasától,ilyen-olyan buziknak való szakállt,és hülyegyerek hajat visel,stb,az a civilekből maximum egy érzést vált ki,az pedig a hányinger...
Mondanom sem kell,hogy jogosan..:(

Azokat,akik elhivatottak,végzik a munkájukat-civil nyelven dolgoznak-,ezekkel a lényekkel veszik egy kalap alá,mert nem az van a civilek gondolatában,hogy XY katona tróger léhűtő,hanem az,hogy az összes katona tróger léhűtő,nézz csak rá ezekre....:(

Ezen kellene változtatni,nem Bochkort fenekelni,ami nem morált emelő dolog,hanem maximum homoerotikus élmény egyes állampolgároknak.....
Előzmény: Stylist (36360)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36362

OFF

 

A külhoni magyarok adott országba történő asszimilációja valós veszély, ami azzal valóban tompítható, ha a magyar kultúra és Magyarországhoz való tartozást vonzóvá tesszük. Ezért tenni is lehet. Az asszimiláció a saját tapasztalatom szerint a következőképpen zajlik: Gyakorlatilag 100%-ban sváb felmenőim vannak. Az őseink az 1700-as évek elején telepedtek le a mai lakóhelyünkön. Tartották a német/sváb kultúrájukat és nyelvüket egészen az én generációmig, azaz 300 évig. Nagyszüleim (1920 előtti születésűek mind) kétnyelvűek (voltak), anyanyelvi szinten beszélték mindkét nyelvet, egymás között svábul, az újkeletű szavakat (pl. buszmegálló, stb.) magyarul vegyítve a sváb szövegbe, (az ilyen beszélgetések igazi gyöngyszemek, lakóhelyemen az idősek mind a mai napig így beszélnek, érdemes meghallgatni), de a "hivatalos" ügyeket magyarul intézték. Szüleim korosztálya érti a svábot, de nem (szívesen) beszéli, ha igen, akkor is hibásan. Az én generációm kevés kivételtől eltekintve se nem érti, se nem beszéli. Gyakorlatilag asszimilálódtunk, 3 emberöltő alatt. Ebbe nyilván közrejátszott az elmúlt 40 év kommonizmus, amikor mindenki titkolta sváb mivltát, magyarosította a nevét, nehogy náci vagy Volksbund-kötődés gyanújába keverjék, és a legkártékonyabb az elmúlt 18-20 év volt, amibe közrejátszott a "gyüttmentek" betelepedése is a falunkba.

 

A határmenti telekvásárlásokat azonban nem érzem annyira nagy problémának, mert ez szerintem kétirányú. Az én ismerősi köröm a Székelyföldön terjeszkedik, vásárol földeket, erdőket. Akkor most Erdélyt ezzel visszacsatoljuk? :)))

 

ON

Előzmény: M.Zoli (36337)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36361
OFF

Nem, nem játszottam.
Egy haveromat kerestem, beszélnem kellett vele pár fontos dologról, erre mondta, hogy csak három nap mulva lesz Pesten, mert kint vannak az erdőben. Megkérdeztem, hogy pontosan hol, majd fogtam a hátizsákot és kimentem éjjel (a Pilist és még pár hasonló helyet Magyarországon úgy ismerem, mint saját lakásomat).

ON
Előzmény: Törölt nick (36359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!